Почистване на бебешко носле

  • 38 401
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 006
Рускеее, уби ма!  Joy
А по темата - капя физиологичен разтвор, когато му се запуши нослето. Не ползвам клечки, памуци и т.н.

# 16
  • Мнения: 89


Честно да ти кажа аз помпа никога не съм ползвала. Опитах веднъж и ми се стори ужасно, а и не видях да има ефект. Общо взето изчаквам и след това го почиствам с тампонче. Когато беше бебе съм го обръщала по коремче и пак е имало ефект. Но много зависи за какъв вид хрема става въпрос, дали е засъхнали секрети или течнообразни  (ох, това  последното не съм сигурна, че го написах разбираемо  Crazy)

Бебко не е хремав просто понякога има засъхнали секрети, понякога по мекички. Аз ги обирам с клечки с памуче но понякога се виждат и навътре. Честно казано не знам от какво му се образуват  newsm78 Но наи често се появяват като плаче или като се приберем от разходка. У дома въздуха е много сух заради парното предполагам и може би има смисъл да му впръсквам от време на време физиологичен разтвор.

# 17
  • Мнения: 27 524
У дома въздуха е много сух заради парното предполагам и може би има смисъл да му впръсквам от време на време физиологичен разтвор.

Не, няма  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 6 011
Всеки ден от раждането му почиствам носа с физ. разтвор. Капвам по 1-2 капки, изчаквам малко и вадя с клечка за уши. Винаги има какво да се извади.
Физ. разтвор е напълно безвреден - има състава на сълзите.

# 19
  • Мнения: 2 448
Е, Блонди винаги си много категорична, изхождайки само и единствено от твоето дете. Как реши, че няма нужда като не си виждала бебето на авторката?  Rolling Eyes

Моето бебе си имаше секрети и съм пръскала и не е било заради болест. И до сега си му пръскам профилактично от време на време за прочистване на носа. Дори и на себе си пръскам. И да, дори и да съм здрава сутрин си чистя носа.   Wink

# 20
  • Мнения: 822
Пръскам физиологичен разтвор и ако има сополче го махам с клечка за уши.

# 21
  • в мечтания дом с любимите мъже...
  • Мнения: 157
Пръскам физиологичен разтвор и ако има сополче го махам с клечка за уши.
И аз така smile3521

# 22
  • Мнения: 27 524
Е, Блонди винаги си много категорична, изхождайки само и единствено от твоето дете. Как реши, че няма нужда като не си виждала бебето на авторката?  Rolling Eyes

Няма нужда да виждам бебето на когото и да е. Принципно няма практика да се пръска ей така без нужда физ. разтвор в носа на бебе, това е  Simple Smile
И как така винаги съм категорична? Обикновено винаги защитавам верните позиции и те невинаги важат за моето дете, със сигурност  Peace

# 23
  • Мнения: 2 236
Принципно няма практика да се пръска ей така без нужда физ. разтвор в носа на бебе, това е  Simple Smile
И как така винаги съм категорична? Обикновено винаги защитавам верните позиции и те невинаги важат за моето дете, със сигурност  Peace
Браво, Блонди!!!Супер си!   bouquet
И аз съм на същото мнение!!!

# 24
  • Мнения: 860
Пръскам физиологичен разтвор и ако има сополче го махам с клечка за уши.

И аз така правя, но той захитрява и вече знае като капна какво следва и се бори против мен и пада голяма борба за съдържанието в носа му Grinning

# 25
  • Мнения: 2 448

Няма нужда да виждам бебето на когото и да е. Принципно няма практика да се пръска ей така без нужда физ. разтвор в носа на бебе, това е  Simple Smile


Какво значи без нужда, засъхнали секрети, които иначе рискуваш с махане с клечка да разраниш носа на бебето според теб нужда или без нужда е?  Rolling Eyes
Едва ли някоя майка ще седне да рови в носа на бебето си, ако носа му е абсолютно сух и чист.

# 26
  • Мнения: 1 554
дърпах с помичка единствено вечер след баня,ако има нещо да  излезе Peace

# 27
  • Мнения: 5 393
Ползвах физ. разтвор и аспиратор .Иво от бебе е с проблемен нос и нямаше  друг начин да му облекча дишането.

# 28
  • Мнения: 1 512
Пръскам със Стеримар само когато е със  запушено носленце и в краен случай прибягвам до аспиратора.

# 29
  • Мнения: 1 372
Ако се случи да има сополки ползвам физиологичен разтвор или спрей Стеримар и аспиратор. Да се пръскат заради сух въздух както е упоменато по - долу, не смятам за правилно.  По-удачно е да се сложи съд с вода върху радиаторите или да се купи овлажнител за въздух.

Общи условия

Активация на акаунт