Леене на куршум ?

  • 160 223
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 210
Хубаво де.. на мен не са ми ляли куршум и затова ми беше интересно да прочета темата. Какво значи, че ви излязъл страха? И като е излязъл дали наистина сте се отървали от него? Rolling Eyes

Vache честно казано за мен играе голяма роля внушението ( това е лично мнение, моля, да не ме захапват съфорумките).


Другото му име е ефект Плацебо.
Защо пък да те хапят, все едно ти да ги хапеш, че са наивни.
Човек е длъжен да си помага по всякакви начини и ако варианта да преодолее някакъв вътрешен дискомфорт е да  му бае баба с парче олово, вместо собствената му вяра и убеденост, нека му бае! Всички сме различни.
Виж, умирам от ужас, възмущение и бунт срещу човешката глупост, когато случаят изисква незабавна лекарска намеса, а вместо това получава неука шарлатанка с кристална топка.  Twisted Evil
Успех на авторката, дано намери търсеното. 

# 61
  • Мнения: 96
За мен това са пълни глупости,без извинение.Убедена съм,че един разговор със свещенник ще ти бъде 100 пъти по -полезна отколкото да се самозаблуждаваш с тези неща.

# 62
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
В противовес на последното мнение смятам, че помага леенето на куршум. Във Варна съм ходила при едно бабе, живее до плод-зеленчук. Помогна ми на няколко пъти много.

Относно споменатото по горе гледане на ръка, само да вметна, че науката "хиромантия" е известна и се развила векове преди появата на църквата.

# 63
  • София
  • Мнения: 2 348
Мои познати са ходили и са изключително доволни: баба Анка( тя и гледа)- софийско село Стъргел- по пътя за Горна Малина-отбивка вляво.071503665 (набира се директно).Късмет!
Лее се куршум не само при страх, а и за изчистване на отрицат.енергия(завист, злоба, проклетисване, уроки).
За системно изчистване на по-малко количество отрицателна енергия: стоене в центъра на църква( точно под купола).Ходжите НЕ СА за препоръчване(амулетите са вид магия, а винаги едно е за сметка на друго.

А какво общо имат леячките на куршум с църквата? Явно разбираш добре какво те питам, след като знаеш, че винаги едното е за сметка на другото. Ходжите не са нищо по-различно. Слуги на дявола чрез някой друг демон може би, или пък същия, защо не.
 Ти самата баба Анка ли си или много близка нейна роднина? Явен факт си е, че си случайно в този формум по случай тази тема и по случай баба Анка.

# 64
  • Мнения: 4 335
Ходила сьм при баба Мария вьв Виница да си лея куршум,определено вярвам,че ми помогна.Може всичко да е самовнушение,но спрях да сьнувам кошмари,започнах да се качвам в кола,спрях да изпадам в паника,когато чуя спирачки,спрях да звьня на хора,който обичам,когато мине линейка.Позна ми всичко,знаеше от какво сьм уплашена и ме е страх.

# 65
  • Мнения: 153
Случайно за първи път заведох моите деца при една леля Донка в Цветния квартал и съм много доволна. Голямата я беше уплашило куче, а малката за малко да се удави. Как познах, че тази жена е добра? Ами по оловото все едно ти гледа миналото и ти казва от какво си се уплашил. Направо настръхнах. Ако все още някой го интересува да пише на ЛС , Защото темата е  от януари месец  ooooh!

# 66
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Не вярвах ,докато майка ми тайно не беше занесла дрехи мои и на детето на една баба.Аз бях адски стресирана,не можех да спя,мислех си глупости и си представях какви ли не сцени.Еми от тази ве4ер ве4е спя.И детето се успокои и по4на да спи непробудно.
Дори днес мисля да ида,защото малкия се буди с писъци и сутрин пла4е ,като разбере ,4е ще ходи на ясла,а досега не е.
Преди смятах това за бабини деветини,но....ве4е не съвсем,още пове4е ,4е един доктор,завеждащ отделение ,ми каза,4е има наука за оловото и наистина помага.

# 67
  • Мнения: 234
Признавам си, че нямах време да изчета темата...
Трябва ми някой, които лее куршум в Пловдив или околността, проверен по възможност!!! Става въпрос за страх от пътуване с кола...

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 440
Почти всички от моето семейство сме си ляли куршуми.Но доколкото зная е хубаво да се лее три пъти на различни места,а и е важно как ще се направи самата процедура.Това може да предотврати стреса ,водещ в много случаи до тежки заболявания.В началото може и да не го осъзнаваме ,че изживяваме нещо , но когато разберем,че нещо не е наред с нас -вече е станало много късно.

# 69
  • София
  • Мнения: 478
Мен ако питаш, отиди на църква по добре. Не се занимавай с такива бабушкери. Нищо не помагат  Naughty

 Peace

# 70
  • Мнения: 910
На мен дса ми лели куршум. Аз не съм против тези неща. На принципа съм,че ако не помогне, то поне няма да навреди. Та когато ситуацията е сложна, защо да не се опита и това. Аз самата бая от страх,но с метални плочи. Баба ми го предаде преди да почине, и аз искам не искам,като дойде някой бая. Някои са пращали и други хора при мен, защото са оставали доволни. Незнам до внушение ли е или наистина има нещо,но понякога помага.

# 71
  • Мнения: 90
За мен това са пълни глупости,без извинение.Убедена съм,че един разговор със свещенник ще ти бъде 100 пъти по -полезна отколкото да се самозаблуждаваш с тези неща.
Peace

# 72
  • Мнения: 3
Между другото, има и друго, за което не съм сигурен дали повечето хора биха се сетили лесно.

Става дума за това, да водите децата си да им леят куршум. Като го правите, независимо дали вие вярвате или не, отделете няколко секунди за въпроса: "Ти искаш ли да ходим?". Ако не покажат отношение, ясно - каквото сте решили. Но аз имам спомен (един от малкото по-стабилни спомени от ранното ми детство), че ме водиха да ми леят куршум и аз не исках, не знам защо не исках, но определено нямах никакво желание. От процедурата не си спомням почти нищо освен 1-2 бегли картинки, и то подозирам че по мое желание нищо не помня. Освен това ясно си спомням, че после възрастните около мен като коментираха колко по-добре било и че имало ефект и като почнаха да си разправят случаи аз не им вярвах, нарочно. Говоря за предучилищна възраст, и то по-ранната (е не помня в коя група в детската градина бях).

Сега в интерес на истината имам тотално различно разбиране. Пак не бих отишъл (още по-малко), но имам мое разбиране за феномена, ама на 19 е нормално в крайна сметка да си имаш мнение. Мен навремето не ме питаха (нищо против родителите ми или баба и дядо - просто не се сетиха). Не мога да си обясня поведението си.

Подобно беше и когато влязох в стаята на съседчето у тях си и куче(нце)то им почна да ме лае. Аз се разпищях, знам ли 'що, на 5-6 пак да съм бил, но не бях кой знае колко уплашен, колкото и да не ми бе приятно от кучето. Майка ми веднага дотърча със съседката и почна да ме обръща (все едно правиш кълбо, но във въздуха) над едното легло, при което аз ясно си спомням, че искам да спре и че прави ненужни неща.

Странно ми е просто откъде едно дете ще има мнение (защото понятие определено нямах). Е, схванал бях, че е за "вземане на страха" номера с куршума, но определено имах дълбоки възражения, ако ме разбирате Laughing.

Бях много болнаво (в смисъл все тежки настинки/грипове/ангини май че им се викаше също на подобна категория болести) дете, ама наистина упорито болнаво, докато не ми извадиха сливиците поне. После пак бях болнав, ама доста по-рядко и често по-леко. Та, мама се беше поотчаяла по едно време с моите болести постоянни и един път като бяхме в Калипетрово (Силистра) на село при баба и дядо дойде някаква жена, приятелка/позната на приятелка/позната на баба ми или подобно. Тя извършваше някакви енергийни сеанси, от които само помня че си плъзгаше ръцете покрай торса ми и ми ставаше топло. Изпитвах инстинктивно недоверие към тази жена, да не говорим, че пушеше и имаше глас на дългогодишен пушач, плътен и дрезгав. Нашите обаче решиха, че просто се дърпам, а те явно и имаха достатъчно доверие. Майка ми е overprotective и дълбоко се съмнявам, че би дала да ми правят каквото и да е, просто нейното мнение явно е било такова - но аз още си го помня, с несъгласието, с цветовете, очертанията, усещанията и миризмите.

Просто отбелязвам три различни случая, в които имах нереално за 5-6г. твърдо и дълбоко мнение за нещата около мен. За последния случай може да съм бил малко по-голям, но, point being..
Аз не бих прибегнал до такива неща за децата ми при нормални обстоятелства, поради лични убеждения на съвсем друга основа, но това не е релевантно. Това, което бих направил, преди да ги заведа все пак, е да ги питам тях искат ли, и ако мога да разбера колко дълбоко е мнението на детето (чувства леко безпокойство, защото не знае къде отива и как "пак" ще го лекуват или наистина не иска). Ясно, сигурно ако не е много специфично несъгласие, ще го заведа, щом все пак поначало съм решил да правя нещо...

Моля освен това, ако някой има обяснение, нека пише - релевантно е, доста, към темата за леене на куршум.

# 73
  • Мнения: 0
Здравейте, мами! Извинявам се, ако е лошо да вдигам стара тема, но май само тази е удачна. След скорошен инцидент се уплаших доста и ви моля, ако знаете жена, която лее куршум в Пловдив, да споделите.

Общи условия

Активация на акаунт