Царевицата

  • 22 144
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 587
Голямата ми дъщеря обожава царевица с масло. Взимаме и по едно пликче замразена и през ден-два и правим по малко.
Чудя се дали не прекаляваме с царевицата? Може ли да и навреди по някакъв начин зареди това че яде толкова често?

Няма опасност от предозиране с царевица, а е възможно и до няколко месеца да й омръзне.
Поздрави Simple Smile

И аз така си мислех,но след няколко месеца постоянна консумация,всеки ден по консерва спрях да давам.Сега давам по-рядко.

# 16
  • Мнения: 549
Може и да е коментирано някъде, но искам да попитам Madame Bonduelle дали има гаранция, че царевицата на "Бондюел" не е генно модифицирана.

# 17
  • Мнения: 334
Да - приложили сме сертификати за отсъствие на ГМО ТУК.
Поздрави,
Madame Bonduelle

# 18
  • София
  • Мнения: 7 030
Това е най-страхотната царевица на пазара. Особено тази в бурканчето... Crazy Обичам и царевица на пара, аз вкъщи си правя нещо подобно като я сложа за по-малко от минута в микровълновата с малко масълце и след това слагам пармезан...ммм, чудно...

# 19
  • Мнения: 334
Благодаря elix   bouquet
Царевицата в буркан всъщност е и друг сорт - "супер сладка царевица". Затова и вкусът й е толкова ... ами сладък  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 814
И аз се присъединявам към любителите на царевица.Много я обичам. Heart Eyes Доста често присъства  в менюто ми.

# 21
  • велико търново
  • Мнения: 587
И ние в къщи много обичаме царевица Simple Smile.Мисля си за една салатка с царевица и настърган на едро морков ,масалце и сол. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 22
  • Мнения: 334
Ще ви дам идея за още една по-зимна салатка с царевица ... и още нещо   chef

Продукти: 1 консерва царевица от 400гр, 1 консерва червен фасул от 800гр, няколко кисели краставички, 1 консерва риба тон филе в собствен сос, 1 буркан печена капия.

Приготвяне: В подходяща дълбока салатиера сипвате царевицата и боба. Нарязвате капията и краставичките на малки парчета и ги добавяте и тях. Накрая слагате рибата. Добавете мъничко балсамов оцет, зехтин и сол и ...воала! Преди да сервирате е добре да изстудите за 20-тина минути в хладилника  chef

# 23
  • Мнения: 509
Здравейте, вкъщи сме големи чревоугодници и веднага ще я пробвам тази салата, мъжа ми вече е взел всичко необходимо, и ми се обажда от магазина и вика : Таз салата много ракия пие май, а? Simple Smile))

# 24
  • Мнения: 334
Здравейте, вкъщи сме големи чревоугодници и веднага ще я пробвам тази салата, мъжа ми вече е взел всичко необходимо, и ми се обажда от магазина и вика : Таз салата много ракия пие май, а? Simple Smile))

Правилно!
Тази салата пие мнооого ракия   202uu

# 25
  • Добрич
  • Мнения: 795
И аз много обичам царевицааа

# 26
  • Мнения: 1
Купувам царевица на Бондюел понеже има знак на етикета че не съдържа ГМО. Освен това го пише и с думи. Всеки път давам 150% повече пари нещо което не вреди на здравето ми.На последък покрай скандалите с родното производство се замислих дали пък  е вярно и до колко е вярно това че няма ГМО в царевицата на Бондюел. Решил съм да дам една кутия в някоя лаборатория за да се убедя напълно. Напоследък на никой нямам вяра.От както разбрах че и в немското масло има маргарин( не всички марки).Пеше го на етикета но с много ситни букви. А това че ако ГМО-то в храната било под 2% се считало че няма вече е върхът. Кой го контролира всеки път дали е под 2%?  Надявам се в царевицата на Бондюел наистина да няма.

# 27
  • Мнения: 1
подкрепям предният пост Simple Smile

# 28
  • Мнения: 334
На последък покрай скандалите с родното производство се замислих дали пък  е вярно и до колко е вярно това че няма ГМО в царевицата на Бондюел. Решил съм да дам една кутия в някоя лаборатория за да се убедя напълно. Напоследък на никой нямам вяра.От както разбрах че и в немското масло има маргарин( не всички марки).Пеше го на етикета но с много ситни букви. А това че ако ГМО-то в храната било под 2% се считало че няма вече е върхът. Кой го контролира всеки път дали е под 2%?  Надявам се в царевицата на Бондюел наистина да няма.

Здравейте,

Царевицата, а и всички продукти с марка Бондюел, не съдържат ГМО.

Всяка година участваме на търгове за доставка на храни в детски градини и кухни и това е едно от задължителните изисквания, за да бъде една фирма одобрена за доставчик. Документите изглеждат ето така





Но така или иначе, вие като потребител имате пълното право да правите ваши собствени проверки и/или анализи.

# 29
  • Мнения: 1 230
Доколкото съм запозната марката Вернет (Клевер също) са прави от Бондюел.
Бихте ли споделили дали всички марки произвеждани от Бондюел също консервират царевица , която не е генно модифицирана?

Общи условия

Активация на акаунт