Царевицата

  • 22 141
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • в колонките
  • Мнения: 510
HindemitH,ако вземаш от Американските пакетчета с пуканки,с гаранция са с ГМО.Купувай си БИО за сигурност.Аз не рискувам нищо с ГМО да купувам,въпреки,че американците нямат нищо против от ГМО-то. #Cussing out

# 46
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 73
Любимата ми салатка с царевица: 1 крехка нарязана на ситно салата, 1/2 краставица на кубчета, връзка репички на кръгчета, консерва риба тон филе в собствен сос, почти цяла консерва царевица от 400 гр. За дресинга: 2 сл зехтин, 1 сл светъл балсамов оцет, 1 сл дижонска горчица, 2 скилидки чесън. Може и пресен лук, който обича. Това ми е диетичната вечеря, но обикновено не издържам ислед 2 часа хапвам пак... уви...

# 47
  • в колонките
  • Мнения: 510
merybo,ако изяждаш цялото това количество салата сама,то не е хич диетично. Grinning.Замразената царевица има 821кал/кг, а в консервата са много повече калориите.Ако спазваш някакъв хранителен режим да внимаваш с царевицата,щото тя е от бързите въглехидрати,за това огладняваш после бързо.Успех с царевицояденето.  bouquet

# 48
  • Мнения: 62


Здравейте,
Бондюел произвежда разфасовката от 800гр. Малките кутии от 400гр се произвеждат от друг доставчик на БИЛЛА....

А, ей сега разбрах защо малките кутийки ''Clever" от 400 гр. излизат по-изгодно от колкото тези от 800 гр. , при положение, че е нормално да е обратното.
Ако знаех, че големите са на Бондюел вчера щях да си купя от тях Simple Smile , сериозно.
Иначе в момента са на доста добра цена в Билла.
400 гр - 0,83 лв.
800 гр - към 1,90 лв. не се сещам точно

# 49
  • Мнения: 56
Любимата ми салатка-  царевица с риба тон ммммм
И на мен. Heart Eyes

# 50
  • Мнения: 1
Днес забелязах два варианта на консервите:
1. http://www.bonduelle.bg/main/content/4402/tsarevitsa-v-850-ml - на този пише Класик "Без ГМО"
2. http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS1hB-aOiL8gSQqkMI7q5Xd2 … LSuK2nR8g&t=1 - тук не е упоменато

Това само нова "визия" ли е или има промяна на съдържанието?  Thinking

Все още ли Бондюел е без ГМО?  Rolling Eyes
Единият линк не се отваря но предполагам, че на него е кутията със знака "без ГМО"
 Въпросът ми е защо на новите кутий "КЛАСИК" го няма знака "без ГМО" . Липсата на този знак винаги буди съмнетие. Цената на новите кутий мисля беше по-ниска.   
Ивайло Мандински

# 51
  • Мнения: 31
Любимата ми салатка-  царевица с риба тон ммммм
И на мен. Heart Eyes
И моето семейство я харесва ,споделям аз как я приготвям.
1 консерва от 400г царевица.
1 консерва риба тон.
1 майонеза и 2 -3 с л. кетчуп .
страхотно мезе за ракия

# 52
  • Мнения: 1
Аз също много обичам комбинацията риба тон с царевица. Но има и още един вариант който Ви го препоръчвам. Царевица и печени белени чушки. По възможност червени и домашно опечени. (Готовите в буркани които се продават имат различен вкус и са пълни с консерванти. Най-вече киселини. Оцетна, винена, лимонена...).  Царевицата и чушките се смесват в еднакво съоношение и се подправят с балсамов оцет, зехтин, копър и чесън. По желание може да се добави майонеза. Става "убийствена" салата и да не Ви казвам с какво върви...
Ивайло Мандински

# 53
  • Мнения: 31
ще я пробвам още довечера ,пека зелени чушки с тях дали ще стане

# 54
  • Мнения: 31 212
Много обичам царевица леко запържена с масло.

# 55
  • Мнения: 5 001
Аз също много обичам комбинацията риба тон с царевица. Но има и още един вариант който Ви го препоръчвам. Царевица и печени белени чушки. По възможност червени и домашно опечени. (Готовите в буркани които се продават имат различен вкус и са пълни с консерванти. Най-вече киселини. Оцетна, винена, лимонена...).  Царевицата и чушките се смесват в еднакво съоношение и се подправят с балсамов оцет, зехтин, копър и чесън. По желание може да се добави майонеза. Става "убийствена" салата и да не Ви казвам с какво върви...
Ивайло Мандински
Правя същото,само дето към майонезата слагам и едно пакетче крема сирене...Знам с какво върви..... Mr. Green

Много обичам царевица леко запържена с масло.

И аз обичам по този начин......Дори да си е с кочана,а не на зърна....

# 56
  • Мнения: 5 001
ще я пробвам още довечера ,пека зелени чушки с тях дали ще стане
Става.....само детоняма дасладни така както с червени чушки.... Hug

# 57
  • Мнения: 75
здравейте, искам да попитам защо не се отварят линковете от първия пост на първата страница. бих искала да видя дадените рецепти но винаги ми отваря началната страница на форума  newsm78

# 58
  • Мнения: 11
3 домата
1 глава лук
четвърт зелка
1 консерва царевица
1 краставица
няколко маслини
Риба тон
сол, оцет, олио
1 малък печен патладжан
Продуктите се нарязват и омесват
Това е уникално вкусна салата!

От мексиканската кухня Пиле "Текс мекс".

# 59
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Царевицата на Клевър все още ли е производство на Бондюел, знае ли някой?

Общи условия

Активация на акаунт