качество на кърмата след 6-ти месец

  • 2 135
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 734
Абсолютно,напълно и тотално грешно твърдение!!!
Винаги ми е било много интересно как тези капацитети биха обяснили по какъв начин женското тяло знае и произвежда пълноценна кърма 5м. и 30 дни и на следващия ден превръща кърмата изведнъж в "гОла вОда".

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 22:54 от DoGma_PrObe

# 31
  • Дълбоката провинция
  • Мнения: 205
Това за "нехранителната кърма след 6-тия месец" отдавна ми го натякват и то не една лекарка!А гинеколожката ме заплаши че ще остана плешива и без зъби JoyНо върха на глупоста беше, че няма смисъл от кърмата след 3-тия месец,според един мамолог , при който отидох наскоро на преглед newsm61 #2gunfire

# 32
  • Мнения: 8 242
.... и защо искам да кърмя дълго и думите й бяха: "Да спрете да го четете тоя форум бг-мама, че само ви пълнят главите с глупости" ....
JoyДа го забранят със закон, че то толкова кърмачки се навъдиха покрай него...
Мда.. каква е тая глупост Интернет  Crazy
Телевизията и вестниците (в БГ) са върха на компетенцията  Mr. Green
А какво е форум  newsm78  Shocked

# 33
  • Мнения: 200
За мое щастие попаднах на педиатърка, която подкрепя късното захранване.На всяка консултация първо пита- нали се кърмите още...браво, браво Wink И сега на последната консултация ми каза, че ако изкараме поне до 1 годинка ще е супер Simple Smile Сега малката хапва твърда храна и сме на 2 твърди хранеия, но тя си досуква често или пък суче между храненията, както и сутрин и вечер  Wink За съжеление, почти всички други хора на които кажа, че се кърмим още, ми хвърлят "онзи" поглед, който съм сигурна, че знаете какъв е.  Tired  И се почва, "Ама то няма да и стига вече кърмата", "Защо мъчиш детето", "Нали знаеш, че тя вече не е хранителна за нея" и тн и тн Отдавна не ги слушам даже Simple Smile Интересното е че баба ми, която живее на село е една от малкото която все ми повтаря да кърмя колкото се може повече време (тя кърмила до годинка и 3 месеца Wink)

# 34
  • Мнения: 22
Напълно съм" ЗА" и с двете ръце за подкрепа на възможно най-дълъг период на кърмене . Освен , че детето получава незаменими за него хранителни вещества и витамини от майчиното мляко , укрепва имунната система , но и при сукането се успокоява и чувства майчината близост .
Качеството на кърмата зависи какъв хранителен режим спазва майката . Аз лично си хапвам редовно овесени ядки накъснати в кисело мляко със сирене и  мед , извара , чай от шипка или от копър (освен , че успокоява при колики , стимулира лактацията ) , сурови орехи идр. Смятам , че също е много важно , за да се повишава количеството на кърмата е изцеждането . Имам електрическа помта на NUK - и всеки ден изцеждам и двете гърди .
Бебка наддава много добре вече е на  5 месец и ще направя всичко възможно да я кърмя по-дълго.

Общи условия

Активация на акаунт