Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 561
До  колкото  знам  казаха ,че  през  март  ще  обявят  всичко.Имам  приятелка  която  иска  да  кандидатстват  тя  има  едно  неуспешно  инвитро  .Дали  двойките без  брак  ще  имат  право  за  кандидатстване.Как  мислите.?
И мен това ме интересува.
Записвам се да следя темата и да изчакам новините, надявам се положителни!!! Hug Peace

# 16
  • Мнения: 3
До  колкото  знам  казаха ,че  през  март  ще  обявят  всичко.Имам  приятелка  която  иска  да  кандидатстват  тя  има  едно  неуспешно  инвитро  .Дали  двойките без  брак  ще  имат  право  за  кандидатстване.Как  мислите.?
относно твоят въпрос:"От безплатни ин витро процедури ще могат да се възползват не само семейни двойки, но и всички жени, които желаят да станат майки, стига да отговарят на критериите", подчерта д-р Първанова. Самите изисквания ще бъдат ясно поставени и достъпни за хората. „В постановлението ще бъдат разписани подробно всички фактори и мъжки, и женски, при наличието на които е показано като медицински критерий да се извършва ин витро и двойките да бъдат определяни за заплащане. Това ще бъде обявено, а процедурата – прозрачна”, обясни депутатът от НДСВ."                                     

# 17
  • Мнения: 1 095
И мен много ме вълнува тази тема. Ние си имаме вече една звездичка, но искаме цяло съзвездие ! Heart Eyes
Интересува ме дали ще помагат на семейства,които вече имат 1 или няколко деца? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 484
Момичета  отдавна  нищо  не  се споменава  са  фонда.До  колкото  разбрах  е  излязло  нещо  в  държавен  вестник Някъде  четох ,че  критериите  щали  да  се  позабавят  малко.Някой  ако  знае  нещо  моля  пишете.

# 19
  • Мнения: 1 868
Мен също ме интересува, какви ще са критериите, какви документи ще искат и от кога ще може да се подават документите?
Ще следя темата с интерес Peace

# 20
  • Мнения: 2 343
Дойде финалния вариант на правилника.

Повече четете тук!

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=33585.200

Време за реакция 7 дни, вече текат!

# 21
  • Мнения: 35
Записвам се и аз да следя темата за инвитрото спонсорирано от държавата.

# 22
  • Мнения: 98
Момичета подкрепете всички нас нуждаещите се от донорска яйцеклетка и донорска сперма както и жените които са над 43 години да бъдат включени във програмата , има много малко време във "Зачатие" има имейл . Много нечестно и некоректно отношение към нас . Ние имаме равни права като всички останали .

# 23
  • Мнения: 1 095
Момичета подкрепете всички нас нуждаещите се от донорска яйцеклетка и донорска сперма както и жените които са над 43 години да бъдат включени във програмата , има много малко време във "Зачатие" има имейл . Много нечестно и некоректно отношение към нас . Ние имаме равни права като всички останали .
Кари, дай линк !

# 24
  • Мнения: 90
И мен много ме вълнува тази тема. Ние си имаме вече една звездичка, но искаме цяло съзвездие ! Heart Eyes
Интересува ме дали ще помагат на семейства,които вече имат 1 или няколко деца? newsm78
Да ще може да кандидатстваме и тези който вече имаме даца.Друг е въпроса дали ще ни удобрят.
Макар че според мен момичетата който си нямат детенце са с предимство и може би ще е по добре да са с приоритет.Но като цяло критерии и ограничения в тази насока няма.
Всъщност аз персонално съм ползвала веднъж касата за лекарства по старата програма и имаме едно детенце.Но бих искала още едно и не знам дали биха ме удобрили.Но нищо не пречи да се пробва нали. Praynig

# 25
  • Мнения: 1 095
И мен много ме вълнува тази тема. Ние си имаме вече една звездичка, но искаме цяло съзвездие ! Heart Eyes
Интересува ме дали ще помагат на семейства,които вече имат 1 или няколко деца? newsm78
Да ще може да кандидатстваме и тези който вече имаме даца.Друг е въпроса дали ще ни удобрят.
Макар че според мен момичетата който си нямат детенце са с предимство и може би ще е по добре да са с приоритет.Но като цяло критерии и ограничения в тази насока няма.
Всъщност аз персонално съм ползвала веднъж касата за лекарства по старата програма и имаме едно детенце.Но бих искала още едно и не знам дали биха ме удобрили.Но нищо не пречи да се пробва нали. Praynig
Аз първия път не съм имала щастието да ми помогне държавата, а смятам,че е тяхно задължение и затова ,ако мога ще кандидатствам. Смятам още тази есен да правя 2-ро ин витро. Не мисля,че трябва да ни противопоставят , няма значение дали имаш или нямаш дете, щом искаш трябва да ти помогнат  Peace

# 26
  • Мнения: 2 343
Аз смятам, че все пак семействата без деца трябва да са с предимство.

# 27
  • Мнения: 2 259
Аз пък ,НЕ.
Имам доста причини да мисля така.
А ако сте втори брак?А ако пърото ти дете  е болно ?А ако........
Имам и още доста причини да мисля така.
Държавата е длъжна да осигури средства на всички желащи по времето ,
когато те желаят,а не когато има пари или идват избори.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 245
Аз пък ,НЕ.
Имам доста причини да мисля така.
А ако сте втори брак?А ако пърото ти дете  е болно ?А ако........
Имам и още доста причини да мисля така.
Държавата е длъжна да осигури средства на всички желащи по времето ,
когато те желаят,а не когато има пари или идват избори.



100% съм съгласна!  Peace

# 29
  • Мнения: 2 343
Вали, права си, но за съжаление няма да осигури на всички.
Аз имам предвид общия случай. Ако в едно семейство се раждат много деца е чудесно, но все пак е хубаво на хората без нито едно да им се даде шанс поне за едно.
И аз искам да отпуснат пари на всички, но просто няма да се случи.

Общи условия

Активация на акаунт