Как пе4ете в силиконова форма

  • 61 374
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 359
Зависи и от силикона. Аз от една форма мече цяло мече не извадих, а какво ли не пробвах. Не беше евтино преди две години...

Покрай него разбутах здраво нет-а и важно е да е указано на колко градуса издържа силикона и какви са препоръките на производителя. Преди първа употреба и аз леко намаслявам и пека на 170С предварително загрята до толкова фурна за около 20 мин мъфинчетата, но моите формички са по-големки от обикновените. Зависи и от големината на формата също.

Оставям върху решетка да се охладят напълно и тогава вадя от формичките, те сами си излизат.

Важно е да видиш, какво те съветват и производителите.

А силикона е мания, аз сега ползвам и страхотни шпатули със силиконови глави (никога не съм била така доволна от подобен уред) и кошничка за варене на пара. Въобще яко навлиза.

# 16
  • Мнения: 1 352
Малките силиконови формички редя в тава. В нея сипвам малко вода, така кексчетата или мъфините не стават сухи и преседливи........ или аз така си въобразявам Crazy.

# 17
  • Мнения: 28
Аз имам няколко силиконови форми. По-принцип за да не загаря каквото правите и да не е сурово отдолу, в каквато и да е форма, е добре тестото да е по-течно (, ако е възможно) и фурната да е предварително нагрята до поне 175. Аз често пека на 200 + слагам съд пълен с вода във фурната, така ми се струва, че всичко става по-добре. Вижте на етикета дали формата ви позволява.

Колко време се пече зависи от консистенцията на тестото и количеството захар(, това е само от личен опит) и големината на формата и къде точно във фурната слагате формата, аз обикновено в горната 1/3. Да кажем, че ако нещо печете 50 мин 99% ще загори отгоре, ако не е покрито, така, че колкото по-бързо по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт