Из Магриба - 7-ми път познавачки ще ви поведат

  • 25 421
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 110
Момичета! Благодаря, много сте мили и пожеланията на всички така стоплят сърцето!

Да сте живи и здрави! да ви се връшат и на вас всички хубави неща, които сте ми пожелали!

Хайде сега на масата, има за всички, а другата рожденичка, и тя да е жива и здрава и да почерпи, че ние в Магриба по много ядем.



Иначе ние снощи си поговорихме насаме да това, че и такива въпроси ще има. Той ако си мисли, че мене в България не са ме питали различни чудесии, много се лъже. Аз имах в старата работа, хем в издателска къща беше, една  директор продукция, която си питаше жената в прав текст ....

А пък, където има млади хора, че и мъже повече на едно място, те подпитват.

Вчера ходихме пеш - писах аз - из кварлтала, в който е била Белла. Бяпме с мъжа ми и голямата сестра. Той вика, гледай сега да видим Салах! И аз питам "На теб ти е боен ден, ама какво, аз ли да му се хвърля на врата и да го бия и да хапя ли?"

Е, не го видяхме - късмет за него. Това е квартал с много хубави къщи и близо до университета - до факултетие по литература и по социални науки и рационални - биолотия, математика... По-нататък малко има един супермаркет. Там пазарувахме - за сладкищите. Не ми беше удобно да снимам как на щандовете с рамки за снимки се продава и портрет на Монарха за 325 дирхама = около 33 Евро - поне този размер, който видях аз.

На отиване към магазина, през квартала минаваме и виждаме - една хубава кола - пикап май се казва - има 2 седалки и задната част е като товарна. Една лъсната и хубава и нова кола, а в "товарното помещение" - един коч: мъжът ми вика "някой се жени".

Снощи свеки изкара нощта зле, в тоалетната само, повръща и глава я боля. По едно време тази сутрин каза, че е така, защото ме е обидила, понеже като казах, че ми езле на корема, тръгна да ме кара да давам урина за проба, да я носела някъде си ...но аз не се съгласих и отидохме на лекар. После каза, че не е успяла да каже на сина си да не говори глупостите онази нощ.... и така все едно го подкрепила.

Тази сутрин идва с една голяма сума - да съм я изхарчила за мене. Не за рожден ден, че то трябвало да се купува всеки ден да се грижи човек за жина си - не само на празник. И аз казах, че не искам подарък за извинение, а доверие. Аз още от май месец не съм си пренесла подаръците и тя пита не ми ли харесват. А аз казвам, че са много хубави, прекрасни са, но за мен е важно сеейството ми. Подаръците не оправят нервите, които сме си причинили. И тя, еххх, обърна хвалбите "Една арабка, и образована да е, няма да постъпи като тебе! Няма нищо да откаже, ама ти си добра...." ........ а онази вечер какви ги говори....

Тази сутрин голямата сестра ме поздрави с "Happy New Year to you!"  hahaha hahaha- това пя ....на песничката за "рожден ден".

мъжът ми изяде плодовете за плодовата пита и сега свеки отиде за нови.                    

# 271
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Кате Конникова още веднъж ЧРД и от Магребската  bouquet
А от мене ето тази песен знам, че ще настръхнеш като я слушаш!!!
Въпреки всичко ти си Българче! Маристо е права и и благодаря, че ме подсети и аз да ти пратя тази красива песен!

http://www.vbox7.com/play:ae61eb6e
Обещах ти Кате да ти кажа как те сънувах.
Беше на някакво летище и беше облечена във една от тези Марокански галабии-аз така им казвам извини ме- та тази галабия голяма красота- черна със бродерии по краищата. Богата копринена бродения-златна. А косите ти бяха хем сплетени хем покрити със една много интересна кърпа.
Много беше хубава Кате!!!
На хубаво е защото те санувах събота срещу неделя.
А ти Кате спореше там със някакви умници които не можеха да те разберат-много беше войнствена- хареса ми това!!!  bouquet

# 272
  • Мнения: 110
   Белбейче, мерси за отговора.   Hug
(малко ме объркахте, че уж не е Цецифло, после Дала й честити....нищо)
   Всички, които празнуват днес им желая само хубави неща.    bouquet
  Далче......то пише ''моя именник'', а аз чета ''моя племенник''    Joy Joy Joy...........ужас, къде съм се отнесла....че даже се и замислих дали е дете, че нали писах: ''щастливо детство''  hahaha  .....Както и да е, намерението ми е било чистосърдечно,  Hug   важното е, че ти си знаеш за кого са поздравите.   Grinning  А иначе знам за твоите слънчица в Бг.
 Още веднъж- да ти е живо и здраво момчето и дано скоро си ги събереш всичките. А изтърсачето е водолейче, нали? Хубава зодия. Тук във форума дискутираха мъжете водолей, а моят племенник е и той същата зодия (на 22-ри обаче), та доста се посмях с някои съвпадения (все пак са наблегнали на мъжете в зряла възраст  Grinning  ).
   Шеки, виждам, че си си починала добре  hahaha  .....за какво са в крайна сметка почивните дни...  Joy
   Кате, мерси за почерпката. Радвам се, че нещата при теб са се нормализирали и си по-спокойна. Дано всеки си е взел забележка от случилото се (за теб съм сигурна).  Hug  bouquet Hug

# 273
  • Мнения: 90
     Шеки, виждам, че си си починала добре  hahaha  .....за какво са в крайна сметка почивните дни...  Joy
 

Нали ? Laughing Laughing днес обаЧе следобед си наваксаме спахме двете и толкова сладко не съм спалааааа скоро  Laughing ,да видим  тази веЧер каква Ще е програмата и кога Ще благоволи да си легне ...

Хей приказливки къде изЧезнахте цял ден ?Аз бях на пазар купих подарък на племенникът(блузка ,шал,шапка,ръкавиЧки на спайдер мен и една книжка с упражнения) ,Че в събота сме на Рожден ден и понеже мъжът има голям късмет ,Че е на курс  Laughing,аз съм потърпевшата ,но Ще се изтраем с РОДАТА ,все пак не сме ги виждали от доста време ,аз Ще се занимавам с децата и така .


Ох сега се сетих на Рождения ден на Лина нали обирам си аз окрасата от свека и тя ги пъха в една Чанта яростно ,дойде ред на балоните  hahaha Joy hahaha(не ми се смейте моля ви ) ,ами исках и тях да си ги обера и да им изспусна въздуха ,те ме изгледаха ето така  Shocked Shocked Shocked ,Че Чак балоните съм искала да си прибирам за другата година .Да не съм се била излагала  Rolling Eyes,Че къде се излагам ,тя на нашта сватба дойде с пластмасовите кутии да обира яденето и остатъците от тортата,което ние платихме и цялта организация ,разбира се  ,тя тогава не са изложи  ooooh! Whistling.Аз дето  съм си купела балоните се излагам ,Че искам да си ги прибера .Ами да вижте само колко дребнава и аз съм станала покрай тях ,та като се сетя такъв смях ме напушва за тези балони  hahaha Joy .

# 274
  • Мнения: 59
    Кате ,Честит Рожден Ден Мила и от мен ,пожелавам ти дни изпълнени само с радост и щастие и най-сладкото бебче на света  Hug!!!    [/size][/color]

Да квартала където бях ,наистина имаше много хубави къщи и големи,и тяхната беше хубава,не можах да и направя снимка отвън .

Как не сте го засекли ,тъкмо твоя мъж е бил в бойна готовност ,нямаше да е лошо да изяде един пердах.

Аз снощи говорих с него ,дойде на линия ,започна да ми пише ,около 10-15 минути не му отговарях защото просто няма какво повече да си кажем,но настояваше ако съм на компа да се обадя .Обадих се аз ,,казах хай и оттам като се започна едни тиради .....беше побеснял че съм казала на 65г. лейди истината .И понеже и изпратих снимки и откъси от чат като доказателства че той не е това за което се представя ,тя взела и му казала че разбрала всичко и ми вярва.....и той не бесен ми направо усещах как пяна се стича от устата му.
Каква ли не ме нарече ,няма да влизам в детайли ,такива думи не съм чувала досега,че всичко което съм видяла там било фалшиво ,че само тази жена занела истината за него,че я бил обичал и аз съм искала да ги разделя,ДАЖЕ КАЗА ЧЕ ЦЕЛТА МИ БИЛА ДА Я СПЕЧЕЛЯ НА МОЯ СТРАНА И ДА МИ ПРАЩА НА МЕН ПАРИ И ПОДАРЪЦИ ВМЕСТО НА НЕГО!!!!

Аз просто се втрещих,той наистина е болен мозък,че моите пари били "няколко евро" ...че той ме бил издържал,аз съм яла и пила по цял ден ,а аз така не бях гладувала през живота си.Даже се разплаках докато четях какво пише,човешката наглост наистина няма граници,убедих се за пореден път.Каква ли не ме нарече ,к...,крава,...луда....казах му че ако ме нарича луда за това че съм казала истината на тази жена ,така да е,нека съм луда че предупредих поне един човек за какво става въпрос.Забрани ми да говоря повече с хора които го познават че съм щяла да съжалявам за деня в който съм се родила,но като му казах за телефона който ми взе ,за това колко хора му пращат пари и че това е криминално и да не ме кара да  информирам полицията и комшиите му че имам кой да го направи,млъкна поне за малко.

Как няма да е бесен като толкова годишни усилия за бизнес онлайн аз му ги разруших ,поне с главната му "банка"...всичко беше нагласил да наговори всички тези лъжи за да и копне после чата и да я убеждава че аз лъжа а не той,аз казах и на Диан че лесно няма да я зареже след като тя го издържа изцяло.

Дори и казал че баща му не бил знаел ,майка му дала ключовете от къщата без негово знание .а той човека идва няколко пъти докато бях там да си взима дрехи,документи,ние им ходехме на гости,,,,просто нямам думи,такъв лъжец няма друг.

През цялото време повтаряше колко я обича и че тя знаела всичко за него а не аз,контрирах го че тогава като я обича защо почти 2 години е лъгал и двете ,напомних му и за американката ,и понеже нямаше какво да каже започна да ме обижда с какво ли не,детски работи,,така в училище се обиждахме,но нямаше друго какво да каже защото знае че всичко което казвам е така.Като го попитах как не го е срам да лъже жена по-възрастна от майка му ,ми отговори че трябвало да си сменим годините с нея ,че тя изглеждала по добре от мен ,даже би ми дал и малко повече и се хили .

След това го изтрих отвсякъде и край ,това беше .Направо му идва да ме убие че казах на жената за какво става въпрос ,дано и тя има малко разум .

Човешкото безочие и наглост са без всякакви граници.

Спокойна вечер на всички желая  Hug

П.С.Момичета много ми е тъжно от снощи ,една моя приятелка почина на 39г. вчера от рак на гърдата,лятото се разболя и за няма година я изяде коварната болест,майка е на две дечица,и те са ми приятелчета ,горките ,толкова ми е жал и за тях и за съпруга и,преживяла съм го на свой гръб когато бях 9-ти клас моята майка почина от рак и така им съчувствам в момента на цялото семейство,а съпруга и я обожаваше ,беше страхотен човек,усмивката не слезна от лицето и до последно,дори на Йорданов ден с усмивка каза "Момичета отивам си да знаете" ,ние не повярвахме ,беше толкова жизнена и вчера закарали я в болница,станало и лошо ,оттам я върнали вкъщи ,и към 6ч.починала милата в ръцете на децата и съпруга си,дъщеричката и припаднала през нощта няколко пъти ,ужасна трагедия ....в такива моменти човек се замисля колко е кратък животът и понякога несправедлив.
Почивай в мир Ани!!!

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 01:21 от BeLLa111

# 275
  • Мнения: 32
Добро утро сладурани  Hug
Ето ме и мене, на всяко гърне мерудия  Joy
Честит рожден ден мила Кате, всичко най-добро да ти се случва  Hug Hug Hug
Чета  проблемите ти в Мароко, и си мисля че явно много му завиждат на мъжа ти, че е с теб. Вгорчават ви живота. А и той ги слуша ... за съжаление, така са  в Арабията, много важи елемента Какво ще кажат хората  Confused То и на мен ми поохладня желанието да живея в Йордания, че много ще се бъркат свекърите в живота ни...А и зълва ми уж млада жена, пък какви невероятни теории за живота ми разви ,не ми се разправя Stop
Според мен, най-добре убеди мъжа си да се преместите от Агадир. Най-добре в чужбина, а ако е невъзможно - поне в друг град в Мароко. Обожавам решението ти да приемеш исляма, не позволявай на мюсюлманите да те разочароват! То религията е едно, а мюсюлманите друго вършат . Културата им е свързана с неща , които не са точно ислямски Sad
Ето на, съпругът ти владее арабски, френски - може би и английски говорите. Имате професионален опит из Европа, това много ще се оцени тук. Потърсете работа в Близкия изток - Кувейт, Катар, ОАЕ , Бахрейн - тук ще можете да практикувате лесно религията и никой няма да ви чука на вратата когато решите да прекарате малко време заедно. Ако съпруга ти не се съобразява нон стоп с всички наоколо, по-лесно ще поддържате хармонията в брака си и ще бъдете щастливи заедно години наред иншаалла  Hug
Права е Шакира , любовта е до време. А има ли фактори да я убиват, лошо ..............
 Добре си ни е на неутрална територия, ама Дубай много го удари икономическата криза от САЩ та ще видиме докога ще се издаяни  Cry
Дала, права си, майките сме важни    Peace По-точно , най-важни  Hug Съгласих се доброволно сина ми да е с арабско име, но български език той ще знае, както и сестра си  Peace И друго да имаме някой ден, и него ще уча! Може да ги е яд ако не разбират, но аз съм майката, и съм най-важна от всички.
Поздрави на всички пишещи и четящи този форум   bouquet

# 276
  • Мнения: 110
Добро утро, момичета.    bouquet
  Малко със закъснение една закусчица от мен: 
  BeLLa111, много съжалявам за приятелката ти.  Hug  ЗНам какво е, защото отминалата година изпратих двама от най-добрите си приятели.   Cry  Дано 'там' са по-добре, защото тук страданията им бяха невероятни.   Praynig
 Радвам се, че си си затвърдила мнението за онзи хубавец- така май е по-лесно, с такова държание човек по-лесно преодолява болката от раздялата.
   Al-Yashbi', съгласна съм с казаното от теб- липсата на самостоятелност убива малко по малко и най-голямата любов. Разписвай се по-често.  Peace
   Лек ден на всички магребинки   bouquet


# 277
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
добро утро! някой да се замисли за правене на тема! 4е сме на 19 стр!
кате, как мина празникът?
прави сте за  месенето, аз  пак съм напът да  ми се ка4ат на главата, но засега аз съм гадната, макар и много дипломати4на, въпреки вси4ко! 4ак утре ще ходим на хамем и линда ще се върне с баба си! да не  повярваш!ама като разправям да не слушат хората и линда и тя днес  щели да й се смеят, 4е  е с якето и е все болна! баща й вика ти не знаеш ли какво да им кажеш? моят е взел ,4е прихванал май от мене непукизма какво ще каже народа!днес стискайте палци, 4е ще се боря да не плащам цялата такса, линда  дори не изкарва 7 дни на месец ве4е 3 м ,а плащам цяла такса!и нищо съществено не е нау4ила за 4 м ,буквите няколко,тя ги знаеше визулно да ги разпознава от 4 годишна,  няколко песни,(тя се о4ертава със слух и дори и глас) и толкова! а и няколко вулгарни израза на арабски ,които като не мога да схвана и да се ядосам ми ги превежда на бг, за да хване дикиш! е хваща ми ръката и отива на място или не й говоря!но баща й се светна ,4е тя  пред него ми ги говори на бг, и стойте и гледайте как аз не му  Mr. Green се меся във възпитанието! Thinking
бела, ти пак си дърлила с жиголото, блокваш и забравяшза него до момента да пиш?ш мемоари!
светле, така е, май наблизо не се вирее , казвам аз  живот по арабскому, в семейството не е за всеки,май не е за никого, щом и катя сдаде фронта! #Crazy
другото светле, обади ми се на скайпето имам да ти кажа нещо!
даниелке, обади се в темата като разпердушиниш курса и вземеш изпита! да разкажеш как беше, какво ново!

# 278
  • Мнения: 90
Добро утро ,алба мериси за кафенцето   bouquet

Аз съм бяснаааааа ,знаЧи в 3 си легнахме благопоЧлуЧно, в 7 станах да се мия и да приготвя биерона на малката .Облякохме се  и бяхме готови в 9 ,и отиваме при директора -той го няма ,направооо пожълтях ,поЧервенях ,позеленях .Елате следобяд  ,ама мъжа ми работи ,а това уЧилиЩе не ми е на близо(тоест дирекцията инъЧе у-Щето има филиал до нас ) , не мога се емна с малко дете в тоя дъжд на другия краж на квартал без кола ...Та  всиЧките ми планове са в застой ,даже нямаше заместник директор ,а пък секретарката и тя не знам си къде била отишла на курс по нидерландски- БРАВООООО дано го науЧи по-бързоооооооо  Close .ИнъЧе ни посреЩтна професорката по ислямска религия и жената беше много мила  .Сега Ще легна малко да си поспя със зайЧето ми ,после пак Ще пиша Heart Eyes като ми олекнеее Tired

# 279
  • Мнения: 110
   Марси, дипломация или не, според мен един човек като е терсене- няма угодия.   Crossing Arms  Моят приятел все повтаря: ''100 години прави добро- веднъж откажи и ще те разнасят сума ти и време'' (това по принцип за хората).
 Дано разрешиш въпроса с градината на малката.  Peace 
 Чакаме те да кажеш как е минало днес.   Hug  Само да добавя, че се   #Crazy  докато четох обясненията ти за условията, при които учат децата.  ooooh!
   Шеки, я си почини и не се ядосвай толкова.  Hug  Надявам се може да си запазиш час за среща и да си запишеш детето. То вярно - разкарване си е и губене на време, но не си го слагай толкова. Я погледни тая кукла пред тебе, дето ви кара да будувате по нощите  Heart Eyes  - заслужава ли да те гледа бясна?! Или май една нейна усмивка- и ти е минало?! Гушни си детето и си гледай живота.   Peace

# 280
  • Мнения: 90
 алби bouquet ми аз съм малко като децата Laughing ,като не стане на мойта(което съм си навила на пръстта) и ми е едно кривоооооооо ,особенно ако не съм спала  Laughing .Спахме със зайЧето ,хапнахме ,ама ядосах се от факта ,Че няма никой ,който при положение ,Че го няма не може да го замести ,ей туй не го проумях .То пак ,Че Ще се ходи ,Ще се ходи ,в сряда Ще гледаме у-Щето ,но там са само даскалките ,а дирекцията е в с центарлното у-Ще в съвсем отделна зграда и на няколко км от нас ...

Марси и ти си на вълна детска градина гледам ,ужас ,един път бях проЧела от тебе ,Че биели децата,нямам думи ,какъв пример ,какво възпитание ?! .Ама какво се уЧудвам тя цялата им цивилизация е толкова сбъркана ,та какво оставо за градините .Ако можеш премести я ,аз не бих си държала детето ,незнам по-хубо в къЩи  newsm78,след като ти я уЧиш на повеЧе работи ....

Цитат
Марси, дипломация или не, според мен един човек като е терсене- няма угодия.     Моят приятел все повтаря: ''100 години прави добро- веднъж откажи и ще те разнасят сума ти и време'' (това по принцип за хората).
Няма ,няма угодия ,така Че по-малко добрини ,по-малко разнасяне ,аз до такова закюЧение стигнах .Колкото повеЧе скърцаш зъби ,по те уважават ,инъЧе те вземат за будала


Цитат
Арабията, много важи елемента Какво ще кажат хората
Абсолютно  ,ами то целият им ден минава в приказки за хората (Щото нали са иделани и нямат трески за дялане) .Този какво казал как го казал ,заЩо го казал .Оная заЩо така направила ...

Цитат
липсата на самостоятелност убива малко по малко и най-голямата любов
Ами убива убива и само пепел остава .А не ми се мисли ,ако двойката има деца  ooooh! .Спкойната остановка Ще лиспва първо .второ хиляда Човека Ще възпитават =детето Ще се травматизира ,няма да знае кой тоЧно да слуша и тн .Абе която и да жена би си тръгнала заради децата ,няма по-силна връзка от това майка и дете -това за мене е истинксата,  най-голямата любов

# 281
  • Мнения: 59
Радвам се, че си си затвърдила мнението за онзи хубавец- така май е по-лесно, с такова държание човек по-лесно преодолява болката от раздялата.
 
Да Алба ,така е ,много по-лесно е с такова меко казано вулгарно, непристойно и арогантно държание да се отвратиш от един човек ,дори самата аз се запитах как съм могла да бъда с този недостоен и жалък "мъж" който не познава чувства като любов,уважение,отговорност,честност.А само егоизъм и безкрайна наглост.

Цитат
бела, ти пак си дърлила с жиголото, блокваш и забравяш за него до момента да пиш?ш мемоари!

Марси ...жиголо  Joy Joy Joy ама верно си е такъв !!!И аз така направих ,блок ,дилит и айде вече е История !!



# 282
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Абе Марси
Как си държиш детенце във такава градина. Боже като четох, че ги държат на студено ми призля Cry
Белла браво на тебе. И хич да не ти пука душа!! Знам подобна истороя за същия тип мъж само не го докарваше на жиголо. Мръсно чевече не съм си и представяла, че има подобни хора ама момичето бързо се осефери хванахме го във крачка тоя тапанар. Такива като умират и земята не ги иска!!!
Но се разплаках за приятелката ти Cry И аз съм една ревла а и като прочетох за майка ти съвсем. Светла им памет и на двечките. Там поне където са не ги боли и винаги си мисля, че от там те бдят над нас и ни помагат. Ние живите да му мислим докато се мъчим да преодолеем мъката по тях Sad
Още веднъж да не ти пука Белла. Това са някакви уроци и изпитания по пътя ни мила. Ние незнаем защо. Шефа от горе ни го праща за да ни направи по силни! А сега ти по силна!!!!! Щтях да кажа нещо за оня "убавец" ама сме Дами и тука на всеуслушание няма да е красиво да го рекна Wink
Лека да ви е ноща мои Дружки Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 283
  • Мнения: 914
Момичета    набързо   Hugот мен 

Далка  ккак  е  Раянчо    Praynig май  пак  на  мъжа  ти  попадам  по  скайпа   Embarassed


Марси  до  утре    bouquet

Има  нов   сайт  към  нова  програма  за  деца  от 3 до 6 год

желаещите  да  учат   с  децата  арабски  Party Party

http://www.baraem.tv/

Кате    ЧРД    bouquet  bouquet

Шилънче    да  не  съм  пропуснала   твоя  на  околороднинско  пътешествие  ли  е  Laughing Ще   ти  се  карам       да  си  била  в  отпуск  и  да  не  драснеш  един  ред  как  е  племенника ти  как  си  ти    bouquet

на  всички   bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 284
  • Мнения: 59
Благодаря много Делта  Hug ,да определено вече не му пука,даже се забавлявам ,но явно трябваше да видя дяволското му лице както онази вечер та да ми светне колко трябва да съм благодарна че Шефа отгоре ме оттърва от този червей,макар че много страдах но е било за добро както се казва в нашата поговорка.
Трябва да ида и свещ да запаля че се оттървах по-рано ,че можеше и по зле да бъде .

И аз съм убедена че хората които ни обичат бдят над нас някъде отгоре и винаги ще ни помагат ,дори си мисля когато се оттърва от някоя опасност, а такива в моя живот дал Господ много ,че Мама отнякъде вижда всичко и ми помага да разбера истината макар и горчива ,но за добро, по-далече от лоши хора.На момента не го осъзнавам защото ме боли и обвинявам себе си какво сгреших и защо животът така ме наказва,но след като отмине време и "изтрезнея" разбирам че е било за мое добро .Ами така е животът е целия изпитание ,ще ги преодоляваме всеки път по-силни от предишният. Hug  bouquet  Hug

Общи условия

Активация на акаунт