Как влизате в сауна и парна баня???

  • 76 729
  • 172
  •   1
Отговори
# 165
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Teмата е хванала плесен вече от старост.  Tired

# 166
  • Мнения: 2 448
Teмата е хванала плесен вече от старост.  Tired

Eее с'я, сауни има и ще има, някой решил да се отчете за навиците си там и изровил темата, ти се цупиш.Тъкмо нещо сгряващо на фона на тоя студ.  Laughing

# 167
  • Мнения: 6 365
Ей сега как ми се прииска сауна, ама сигурно вече е затрупана с два метра сняг, а и ще трябват три кубика дърва, за да се стопли.

Не знам как влизате, ама на 90 градуса и кофа вода много бързо се излиза. А навън като е сняг- още по-голям кеф.

Един път през септември се насаунихме и стана импровизирано тога парти, бяхме като древни римляни, разхождахме се по чаршафи и с вино в ръка.

Супер време за тема за сауна.

# 168
  • Мнения: 0
Искам да кажа чэ всэки трябва да ползва сауната както му харэсва. Ако нэ сэ чувстватэ комфортно нэ влизайтэ голи. Ако смятатэ чэ задръжкитэ ви всэ пак са на ниво, какво пък тялото си э вашэ и това чэ на някой му харэсва само по сэбэси э комплимэнт. Финландцитэ я ползват голи и така э най правилно. Аз лично я ползвам по бански и лэгнал. Косата на дамитэ э добрэ да бъдэ закрита с кърпа. Тъй като сэ изсушава. Обичам поливкитэ от эвкалипт и брэза. Също така Дива роза и Лавандула. Сауната э за здрави хора и аз лично и сэ наслаждавам рэдовно зимэ и лэтэ.



По аптэкитэ сэ намират и други но тэзи ги прэдпочитам.

# 169
  • Мнения: 674
Онзи ден четох темата беше началото на седмицата. После наближи 8-ми март и си търсехме места нашата компания приятелки. Всичко беше вече отдавна заето и аз им предложих да си наемем сауна парна баня и инфра ред кабина в едно хотелче. Починахме си перфектно след работа. Е бяхме взели и питиенца де... Grinning
Иначе след работа нямаше как да мъкнем и бански но там си има чехлички и хавлийки. И наистина момичета няма значение с бански или без но задължително хавлия на косата. Peace

# 170
  • Мнения: 3
Аз ходих в Германия в един огромен комплекс с басейни и всякакви видове бани- турска, парна, с аромотерапия, сауни много на брой и какво ли още не.  И меко казано изпаднах в положение да се чудя на къде да гледам. Там, в сауните не пускаха с бански, даже и табели си имаше, на които пишеше " без дрехи".  Shocked ей така бях. На където и да се обърнеш нещо се люшка с/у теб. Даже  в едната сауна, не ме пуснаха да вляза, защото аз се запънах и реших, че гола пред толкова хора не се показвам.  Мисля, че просто заради високите температури не е желателно използването на облекло от изкуствена материя. 

Не че не можех да цитирам и нещо друго, но за мен темата е интересна в културно отношение. Колко сме вторачени българите в разни "подробности" (както ги наричате) - иначе за какво ще ни пречат? И колко сме консервативни на тема голота - все едно си няма всеки. И защо трябва да се чудят очите ми къде да ходят? За да зяпам ли съм отишла в сауната?

Живях толкова години в Германия и едно нещо харесвам - липсата на ей-такова социално лицемерие. Ама на еди кой си пишката (да ме извинят модераторите), на еди кой си "зайчето" и прочие - и за това се водят дискусии от по няколко страници. И о, как може да ни ги показват (ами ние що се вторачваме???). Не мога да се сетя за немец, който би подхванал такава тема. Действително бях свикнала в сауна, смесена или не, да влизам гола. Не ми пречи това, не ми пречи и с бански. И не гледам подробности, а се разтоварвам.

Е, ако съм седнала с някой зяпащ балкански субект, може да стане неприятно. Но немците са дискретни, никога не съм имала проблем. оже би и затова влизат в сауната голи. Като си гол, то не значи веднага да мислиш за "онова", но пусти Бай Ганю...

# 171
  • Мнения: 24 467
По бански, госте, по бански. Десенът важен ли е?
Гнуслива съм, затова.
Стара- млада темата, да се  пише е важно!
Оназ, "червената", вече заби в сериозна, а някъде човек требе и да отпуска.

# 172
  • Мнения: 14 489
Аз влизам гола, но ходя само на инфрачервена и тя е в една малка кабина, максимум за двама човека.

В спа хотели като съм била на финландска - с бански.

Общи условия

Активация на акаунт