Кога най-късно се минава на петкратно хранене?

  • 3 576
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 335
И аз бих те посьветвала да се водиш по детето,когато то е готово само ще си намали яденията Peace
Синьт ми някьде кьм 7-ят месец мина на петкратно хранене.

# 16
  • Мнения: 345
Ние сме вече на 5 хранения,но според мен самото дете си показва.Много зависи кога се събужда сутрин,на колко часа огладнява,събужда ли се вечер гладни и т.н.Сама трябва да следиш бебето,ако е гладно няма да го оставиш гладно я,само и само да се вмъкнеш в някакви норми. Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 119
Ние още от 5-тия месец сме на 4-ри кратно хранене ... той самия си го наложи този режим ... сега като въведохме пюретата му давам плодово към 10 часа .... но се храни по схемата 8 - 12 - 16 - 20 часа.
Определено всичко е строго индивидуално и детето си показва.

# 18
  • Мнения: 19
i nie sme o6te na 6 xraneniq.no tq taka iska.pedito me kara o6te ot 3 mesec da minavam na 5 xraneniq,no moqta ne iska.nie sega sme na 6 meseca.qdem v 7 sutrenta karma,v 10 plodovo pure s karma,v 13 zelen4ukovo pure, az i go pravq,v 5 bananova ka6a i karma,v 21 karma i 24 pak karma.

и ние сме още на 6 хранения. но тя така иска. педито ме кара още от 3 месец да минавам на 5 хранения, но моята не иска. ние сега сме на 6 месеца. ядем в 7 сутринта кърма, в 10 плодово пюре с кърма, в 13 зеленчуково пюре , аз й го правя, в 5 бананова каша и кърма, в 21 кърма и 24 пак кърма.


Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: ср, 21 яну 2009, 14:08 от Vivi

# 19
  • Мнения: 543
Няма краен срок за преминаване към 5-кратно хранене Simple Smile Детенцето само ще ти покаже, когато е готово. И аз ще се присъединя към момичетата, които са те посъветвали да не избързваш и да се водиш по детето.

Моят опит: първите 2 месеца бебето сучеше 8-10 пъти, третия месец започна по 7 пъти, до шестия месец включително сучеше по 7 пъти. Около осмия месец заместих изцяло хранене (обедното) и тогава започна да яде по 6 пъти. 5 пъти започна да се храни към деветия-десетия месец, когато вече имах 3 заместени хранения - закуска, обяд и следобедна закуска, и две кърмения - вечерно и нощно.

# 20
  • Мнения: 201
Досега бяхме на 6 хранения на 4 часа. От 2 дни изведнъж минахме на 4 хранения, като нощем спинка от 22-22.30 до 6.00-7.00. Не знам дали това не е временно.

# 21
  • Мнения: 472
И  ние сме на 5 хранения,рядко 4,но беба сама си показа  Peace

# 22
  • DE
  • Мнения: 521
Аз пък се чудех дали не е рано бебето ми да започне да се храни 5 пъти толкова скоро, но както по-горе е казано, важно е и количеството мляко, което приема. При него (тъй е като е много едро бебе) стана така, че още преди да навърши три месеца трябваше да увелича милилитрите на 210 (иначе си остава гладен) и тогава някак си естествено започна да спи все по-дълго нощем и съответно шестото хранене отпадна само.

# 23
мойто бебе пък първите 2 седмици като се роди ядеше по 7 пъти през 3 часа, след това мина на 6 пъти, кога през 3, кога през 4 часа и когато стана на 6 седмици започна да яде по 5 пъти през 4 часа (7-11-15-19-21) и ъде по около 130мл! Сега е на 10 седмимци! Наддава си перфектно, така че и аз мисля че си е до бебе!

# 24
  • Мнения: 201
Всяко чудо за три дни! Отново сме на 6 хранения, само че увеличихме яденето на 170мл, иначе голяма мрънкане пада newsm45

# 25
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми е на 5 кратно хранене от третия месец. Захраних на 6 месеца.

# 26
  • Мнения: 58
И аз мисля,че трябва да се ръководиш от детето.Моят сладур е на 7м. и вече е на четирикратно хранене,просто защото спря да се буди за сутрешното мляко.Сега започнах да му давам и попара и пие мляко само вечер

# 27
  • Мнения: 58
А на петкратно минахме на 4 м.

# 28
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
И аз мисля, че зависи от детето.Станислав от 3,5 месеца сам мина на 5-кратноо хранене, въпреки че трябваше да са 6 , че наддаваше по малко, но не съм го мъчила.Сега прави опити за 4 пъти, но си мился, че е още малък.Пък и е доста лекичък-8.200 на 8 месеца и ще си караме с 5 още доста време.

# 29
  • Мнения: 236
Синът ми е на 9 месеца и още яде по 6 пъти на ден. Водя се по него, а и нямам избор. Реве като магаре, когато е гладен.

Общи условия

Активация на акаунт