Как предпазвате бебето от грип

  • 3 129
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 798
с кърмене  Peace

# 31
  • Мнения: 203
Избягват се местата с много хора..от друга страна аз гледам в всеки еди момент да излизаме на вънка защото не искам да го изнежвам...и аз се пазя много да не настита.

# 32
  • Мнения: 1 484
Ограничавах  контактите  с  хора  но  и това  не  помогна.На  месец  и половина  беше като  ни  вкараха  в  детско  отделение  с  бронхит.

# 33
  • Мнения: 1 558
Всъщност не са много нещата,които можеш да направиш.Просто не ходете на места,където се събират много хора Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 3 064
Чист въздух, непосещаване на закрити  места с много хора накуп - молове, супермаркети, банки, учреждения и т.н., кърмене.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Кърмене и избягвам затворени помещения с много хора. Гости вкъщи също не идват.
Моята кърма също е малко, но дори 5мл са в състояние да предадат имунотела на бебето, така че колкото и малко да е непременно ще кърмя поне докато отмине този период.

# 36
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Дъщеря ми започна да боледува едва като тръгна на ясла. Били сме всеки божи ден навън, не  е кърмена нито ден Peace

Като се роди бебето, обаче, се чудя как ще го опазя от вирусите, които кака му ще ни носи...  Thinking

# 37
  • Мнения: 8 999
До края на първата си година бебетата имат естествен имунитет от майката. Освен това не ходят да се мешат с други деца, та да прихванат от тях. Разходките е добре да са в парка, а не в МОЛ-а. Не се мотайте по обществения транспорт.

# 38
  • София
  • Мнения: 932
Аз съм мама на двумесечно бебенце. Настъпва грипния сезон и притеснението от вирусите е все по голямо. За предпазване от грипа получихме като препоръки - повече чист въздух и по малко хора. Вие как предпазвате бебетата си от вируси? Използвате ли някакви имуностимуланти?

На тази възраст имуностимуланти не използвах , беше само на кърма. Но съвета, за извеждане на чист въздух ми харесва, аз така правя и по принцип не навличам. И докато беше малка , като чумави  Embarassed избягвах хората които кашлят, имат хрема и въобще видимо са отпаднали и им личи че имат грип. В момента само  гледам да си я пазя от видимо болни хора, пък били те и роднини. Виж като аз пипна грип или настинка, няма как да я опазя от себе си ,защото я кърмя още, а си я гледам аз.

# 39
  • Мнения: 83
Аз проветрявам РЕДОВНО, всеки ден го извеждам, с изключение на случаите, когато има мъгла и вали. Калявам го. Е все пак не се срещам с хора, които знам, че са много болни, но ако някой кихне срещу него, ... не предизвиквам бедствие  Peace

# 40
  • Мнения: 1 763
Никак не го предпазвах. Само го разхождах всеки ден. Не успях да го кърмя, не можех да го изолирам от болни хора, защото нямаше и месец, когато баща му се разболя от грип и не можеше постоянно да стоят в различни стаи. Вече не го пазя, в парка ходи при другите деца, някои кихат, кашлят. Досега не е боледувал, само една вечер малко след Коледа вдигна температура, но на другата сутрин нищо му нямаше.

# 41
  • Мнения: 528
Избягвах места, на които се събират много хора  Peace Нищо повече.

# 42
  • Мнения: 225
Няма сигурен начин да се предпази бебето.При нас децата са в отделни стаи,баткото много боледува винаги го изолирам.Гледам да се мия след като ходя при него а после при беба.Но ето че сега някакъв вирус ни тръшна всички.Не можах да я предпазя...Моля се просто всичко да минава по леко и бързо...
Желая здраве на всички ви!

# 43
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
  Мами,то хубаво да я изолирам от външни хора(аз съм си малко дива ,та не ми е проблем)ама  аз, като така съм настинала(може и вирус да съм закачила) направо не знам как да се предпазваме. Cry Cry

# 44
  • Мнения: 1 512
Няма сигурен начин да се предпази бебето.Дори и да ограничаваш контактите може да се разболее от тебе или съпруга.Аз като гледах да няма около нас много хора и особено болни,малката се разболя от баща си.Така че ти остава само да се молиш да не се разболее и да не мислиш постоянно за това.

Общи условия

Активация на акаунт