Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 7

  • 72 259
  • 621
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 428
Маймунке Calathea,

Преувеличаваш и ме караш да се чувствам неудобно Simple Smile
..........................................................................................
Сега си спомних, че като беше бременна с малката, толкова се бях вдъхновила, че писах превантивна терапия за бебета, от първия ден след раждането срещу Аутизъм Simple Smile


Не преувеличавам ни най-малко, но ти си го знаеш!  Wink Стига си скромничила!
А аз си спомних, че ти ми изпрати тази превантивна терапия и аз си я имам някъде в компа.
Между другото, 29-ти май ме устройва мисля, и ако наистина има нужда хич няма да се замисля да пристигнем и ние с Мими.

# 616
  • Мнения: 5 682
Моля, прехвърлете се в новата ни тема  Hug
Аутистичен спектър. Аутизъм - тема 8


Тъй като, напоследък нямах време да следя темата и сега набързо преминах през последните страници, моля прегледайте си постовете, както и тези в този пост и ако прецените, че има нещо за допълване пишете ми на лични, за да го допълня  Wink

# 617
  • Мнения: 3 835
По същия начин не разбирам защо ако днес е организирана една благотворителна кампания в полза на даден център или организация, утре да не се организира нова кампания в полза на друга организация, подкрепяща същата кауза.

Много неприятно впечатление ми направи първата част на поста ти, остана горчив вкус в устата ми, като за нещо нечисто. Родителите на деца с увреждания и СОП не за първи път, изобщо най-редовно се сблъскват с организации и асоциации, всякакви, които са им затръшвали вратите под носа, вместо да им помогнат и подадат ръка. Затова могат да изпишат тонове разкази. Затова не само, че е нормално, но и трябва задължително да гледат под лупа всяка организация, която заявява официално, че събира пари от хората, за да помага на техните деца! Нали всички сме наясно, че милиони се наляха и наливат от всевъзможни фондове и от бюджета, за да се подобри положението на децата с увреждания и СОП, в здравеопазването, образованието, в достъпната и подкрепяща среда и т.н.... Е, да виждате резултат?!? Къде е прословутото обединение, защо родителите не са обединени, защо не се борят всички организации да се помогне на всички деца с проблеми, защо не се случва промяната нито в политиката, нито в обществото? Докога всеки родител или организация ще се спасява поединично, и ще си копае там в помощ на определен кръг деца или проблеми? Фактите досега са красноречиви, че така резултат и помощ за всички деца няма и не може да има, помага се на парче!!!

Изключително основен момент, който държа да обясня, понеже в цитата говориш за благотворителни кампании в полза на организации, благотворителните кампании са в полза на ДЕЦАТА, а не на организациите!!! Поне така би трябвало да бъде и това е основният момент, който кара всички да сме толкова чувствителни.  Стига вече с тези организации и асоциации, зад всички тези безумия и думи седят Деца, помага се на тях, нито го виждам като разбиране, нито като усещане в поста ти! Трябва да се помогне на всички деца, а не на отделни единици, защото няма как и никой човек с морал не може да каже кое дете е по-нуждаещо се!

# 618
  • Мнения: 11
Здравейте,
Аз съм нова в този форум и искам да споделя с вас моя опит и борбата ми с аутизма до сега. Аз от скоро разбрах, че детето ми е аутист, въпреки че се притеснявах за това от година и половина. Детето ми, което сега е на 2г. 7м. винаги си се е занимавало само и не ми е създавало каквито и да е грижи, но в един момент то се затвори вътре в себе се.Спря да си играе на криеница с нас, спря да прави очен контакт,никога не се е обръщало на име и не е говорело. Случайно ровейки из този форум научих телефона на Мина Ламовски, за която една моя приятелка ми каза, че я е гледала по телевизията и си е излекувала детето в Америка.Трябваше да я намеря и да говоря с нея.Това стана, тя беше много любезна по телефона и ни покани в нейното училище за аутисти, отидохме със съпруга ми и разговаряхме с нея на дълго и на широко, изключително интелигентна жена от която можете да научите много за аутизма и за борбата с него.Тя ни посъветва да сложим детето на диета без казеин и глутен. Детето е на диета от две седмици.Резултатите са следните.Детето започна да посочва изображения на картина и да ги назовава. Имаме речник от 50 думи, засили се очният контакт, започна да си играе на криеница с нас. Не искам това да ви прозвучи като пропаганда, просто искам да ви кажа, че диетата дава резултати и това не си го е измислила тя. Прочетете например  Biological Treatments for Autism and PDD от Dr William Shaw или разкази от родители за това как са и излекували децата в Америка.Колкото по рано се започне диетата толкова по-голяма вероятност има детето да се излекува напълно.
От мен за сега толкова, защото моя разбойник се събуди.
   

# 619
  • София
  • Мнения: 2 351
Вече ми прилича на секта това  Whistling

vaia, добре дошла.Има тема за тази диета.Заповядай там http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=338001.msg8867480#msg8867480

# 620
  • Мнения: 428
Няма ли кой да заключи тази тема, стара е. Новата вече е навъртяла повече от 20 страници, заповядайте там.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=398242.420

# 621
  • Мнения: leet
Нека модератор да заключи темата!

Общи условия

Активация на акаунт