Когато ви търсят за среща, а не искате?!

  • 2 553
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 194
оххх, това ми е болна тема на мен #Cussing out Има хора, с които съм в добри отношения, но не искам да допускам много близо до себе си.

Не вдигам телефона, казвам, че аз ще се обадя, че съм заета и няма бе братче, няма.

Упорити Shocked Tired

# 31
  • Мнения: 473
Убедих се, че от такива хора можеш да се спасиш само като си лош и директен. След като не искаш да ги виждаш има ли значение за теб дали ще се разсърдят или не? Такива хора се наричат енергийни вампири, които се чувстват страшно добре в твоята компания, затова упорито до лудост продължават да те търсят. Единственият начин да се справиш с тях е никога да не ги виждаш.

# 32
  • Мнения: 337
     Аз обикновено прекъсвам звъненето първите няколко пъти, После вдигам, обяснявам колко много работа имам до края на месеца - може да е и 1во число, и че когато намеря време ще се обадя. Обикновено след няколко опита се отказват.
     Отрязвам само хора, които не са ми интересни и няма да ми се налага нито по работа да общувам с тях. Тип махленски клюкарки или пък майки, които не ходят на работа, но все пак децата им са в детски заведения и др. такива. Хора без работа дето де казва...

Да добавя, че избягвам да си давам телефона на "просто" познати. Тези, които трябва и искам, го имат, давам тел. в офиса и ако много досаждат, колегата казва "Ами тя е командировка, напусна и т.н."....

# 33
Прави сте ,че като званнеш няколко пъти на някой и не ти вдигне телефона,сам преставаш да звъниш.От опит Embarassedго знам.Миналата година се запознах с жената на познат на мъжа ми,в началото тя нямаше никакви познати и всяка седмица звъняха и идваха у нас,светнах я по доста въпроси(в чужбина сме)относно работа,курсове,училище за детето им.И стана така,че в един момент започнаха да се обаждат по рядко,а скоро дори не сме ги виждали и чували.Миналия месец случайно ги видяхме докато се разхождаме и мъжа ми ги покани да дойдат да пием кафе,а нейния мъж каза ами вие ще дойдете като се преместим в друго жилище Shocked Laughing.След Нова година и звъннах да я поздравя,но не вдигна.преди това пак не беше вдигнала и след тя се беше обадила само да пита нещо и аз я попитах защо не вдига телефона я тя-ами не е звънял.Казах-ооо,може би съм звъннала на стария ти номер?И тя ами да,може.Само че стария номер съм го изстрила LaughingТа така,от този случай след нова година когато не вдигна,повече ама изобщо нямам намерение да я търся.Да си седи сама и да се оправя както може.Дори мисля ако тя звънне и аз да не вдигна,макар че никога не правя така,но ще пробвам.

# 34
  • Мнения: 1 761
Аз си казвам,че нямам желание да се срешам с някого без да лъжа.Може да е грубо,но го намирам за по-разумно,отколкото да се чудя какви глупости да измисля или да чакам някой да се сети.
Преди около половин година получих от близка приятелка, с която живеем и двете в една и съща чужда страна един е-майл,с който ми каза,че вече не желае да се срещаме да поддържаме контакт,но ще запази най-хубави спомени от времето,когато сме били приятелки.Няколко дни се чувствах ужасно,мислех си какво се е случило,защо така не иска да се виждаме повече,обаче сега си давам сметка,че и аз не горя от желание да се срещам с нея,просто разликите в начина ни на живот станаха твърде големи,просто тя го е усетила по-рано от мен.
Има приятелства и познанства,които в един момент се изчерпват и такива,които остават за цял живот.

# 35
  • Мнения: 6 710
Доста съм директна и си казвам това което мисля. Не вдигам телефона обикновено/ако номера ми е познат/, но ако е непознат и съм вдигнала обяснявам в прав текст положението. Ако ме притесняват по електронната поща или в скайпа, просто не отговарям и им давам пълен игнор.Отказват се в последствие.

Общи условия

Активация на акаунт