За бързи въпроси и отговори, за тези, които нещо ги вълнува, но не искат тема-5

  • 12 429
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 973
заведи го на преглед Peace

# 286
  • Шумен
  • Мнения: 36
Здравейте, мами! Случвало ли ви се е , когато вие не сте си отпочинали, притеснени сте и изнервени това да се отрази на съня на бебчо? От около 2 седмици уча за изпити и моят 5 месечен син се събужда през нощта, като новороден. Преди си спинкаше от 22ч. до 6ч., а сега с всеки изминал ден се събужда по-рано- първо беше в 5,15ч. после 4.30, а снощи в 3ч. С друго не мога да си обясня това положение. Иначе аз съм много изморена, отпаднала от това четене, нямам сили за нищо, даже днес забелязвам, че и кърмата ми е намаляла.  Confused

# 287
  • София
  • Мнения: 44 122
Децата, че усещат така е....но чак да се буди от това, че на теб ти идва нанагорно - надали.....

Щом ти е намаляла кърмата - може да е от глад....
А и по-това време почват и зъбки да ги тревожат.
И наистина доста от спящите деца имат точно около 5-6 месец един такъв период когато се будят повече....това последното по наблюдения от форума...моето не е било такова спящо никога Simple Smile)))

# 288
  • Мнения: 2 374
Здравейте, мами!
Притеснена съм, защото моят мъник от вчера много повръща след всяко хранене по няколко пъти.
Не е на фонтан, но повръща и преди да е дошло време за следващо хранене нещо като стомашен сок.
Той е само на кърма, храни се през 3 часа около 6 пъти яде, защото прави по- дълга нощна пауза, но суче
дълго около 30 мин. Нормално ли е да повръща толкова често? На вас случвало ли се е?

Най-добре е да го заведеш на лекар,според мен не е много нормално да го прави след всяко хранене и то по няколко пъти,да не си яла нещо,което да дразни бебето?

# 289
  • София
  • Мнения: 3 754
Здравейте, мами!
Притеснена съм, защото моят мъник от вчера много повръща след всяко хранене по няколко пъти.
Не е на фонтан, но повръща и преди да е дошло време за следващо хранене нещо като стомашен сок.
Той е само на кърма, храни се през 3 часа около 6 пъти яде, защото прави по- дълга нощна пауза, но суче
дълго около 30 мин. Нормално ли е да повръща толкова често? На вас случвало ли се е?Има едни хомеопатични капки Вомитосхил/мисля,че така се казваха/.Те са за повръщане и още от първия прием дават резултат.Все пак се консултирай с аптекаря или педито.

# 290
  • София
  • Мнения: 607
и  освен прегледа, хубаво е да почне да пие и фолиева киселина.

    Да,да,да  Peace Peace Peace
Peace

# 291
  • Мнения: 422
мам4ета някоя от вас може ли да ми каже колко струва оперативната интервенция на запушено слъзно калнал4е-ве4е 7 месеца и пове4е се борим и нищо а от скоро отново се запо4на с гурелите и да се буди като сляпо коте,ходихме на офталмолог и тя ни каза 4е е най добре да я заведем на сондаж и ми е интересно колко пари трябва да наглася,даже след малко ще ходим пак за да ни упъти към няоя клиника и също така за какъв период от време става на въпрос за ден два newsm78

# 292
  • София
  • Мнения: 3 524
mani4ko ето тук е имало една тема, можеш да пишеш на потребителката за повече инфо, понеже е от миналата година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=250458.msg6351365#msg6351365
копирам ти от отговора тук, ако не ти се отваря:
Правихме процедурата във "Визус" - клиника в Княжево. За разлика от Александровска упойката не е пълна, а е райски газ, който се използва понякога дори за преглед на по-палавки дечица...Всичко беше много бързо - за около 10 минути. След това постояхме около час да излезе напълно от упойка и си тръгнахме. Вкъщи детето си се чувстваше добре - игра си с играчките, все едно нищо не е било. Нищо не се плаща иначе - то е по клинична пътека, с талон №7.

от прегледа на темите д-р кемилев в александровска болница (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319061.msg8415000)  и в болница токуда 1-2 доктори са препоръчвани. пусни си една търсачка Peace

докторът ви трябва да те упъти все пак Peace

# 293
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 816
мам4ета някоя от вас може ли да ми каже колко струва оперативната интервенция на запушено слъзно калнал4е-ве4е 7 месеца и пове4е се борим и нищо а от скоро отново се запо4на с гурелите и да се буди като сляпо коте,ходихме на офталмолог и тя ни каза 4е е най добре да я заведем на сондаж и ми е интересно колко пари трябва да наглася,даже след малко ще ходим пак за да ни упъти към няоя клиника и също така за какъв период от време става на въпрос за ден два newsm78

Миналата седмица направихме тази процедура. Както са ти отговорили всичко става за около 15 мин. и Димана ми я изнесоха плачеща от операционната. Нещо не съм плащала. С направление бяхме.

# 294
  • Мнения: 422
мам4ета благодаря ви-насо4иха ни към Д-р Ани Попова детска о4на клиника май към Медицинска академия.Утре ше се обаждам да си запазвам 4ас Rolling Eyes
Miriel с направление от педиатъра ли бяхте?

Последна редакция: пн, 19 яну 2009, 16:48 от mani4ko

# 295
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за съветите. Консултирах се с педиатърката и според нея е или от нещо което аз съм яла,
или бебчо е преял. Утре ще ходим на пробно кърмене и ще видим по колко изяжда, но днес той е по-добре.

# 296
  • Мнения: 93
Колко е нормално да спи 3 месечно бебе? Питам защото прочетох в един пост  от темите, че не е много полезно за малките бебета(новородените) да спят много защото кръвната им захар падала и т.н.

# 297
  • Мнения: 422
Колко е нормално да спи 3 месечно бебе? Питам защото прочетох в един пост  от темите, че не е много полезно за малките бебета(новородените) да спят много защото кръвната им захар падала и т.н.
според мен това не е вярно да спи колкото си иска-има по сънливи беб4ета има и по активни до беб4е си е

# 298
  • Мнения: 9 973
Колко е нормално да спи 3 месечно бебе? Питам защото прочетох в един пост  от темите, че не е много полезно за малките бебета(новородените) да спят много защото кръвната им захар падала и т.н.
нека спи колкото си иска,все пак бебетата растат докато спят

# 299

Общи условия

Активация на акаунт