Любители на котки - тема 17

  • 34 714
  • 366
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 4 116
Момичета, проблема на Бени с ушите продължава и май се задълбочава, въпреки, че капахме 2 вида капки, които в началото уж помагаха. Сега отивам да му вземат проба и да я изследват. Дано след резултата лечението да е ефективно, че ми писна да го гледам с мазни и мръсни уши.

# 286
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Теди, какво точно му има? В смисъл какви са симптомите?

# 287
  • Мнения: 2 229
Здравейте!
Кажете ми колко долу горе ще ми струва кастрацията на мъжко коте?
Зоро вече доста порастна...на 7-8 месеца е...


На Пинко му беше 35 лв,в началото на пролетта миналата година го кастрирахме.

При нас беше 25 лева, но по-отдавна. А сигурно си зависи и от клиниката.

# 288
  • Мнения: 4 116
За кастрацията аз платих 40 и май това си е нормалната цена.
А ня Бени ушите от преди Коледа нали ги бях забелязала, че имат много ушна кал, та това било от силно възпаление. Тогава ни изписаха капки, около 2 седмици капахме, пооправиха се, но още въдеше ушна кал. Тогава ни изписаха други капки, те подействаха добре, но за 2-3 дни, после пак почна да се образува. Изглежда като зърнисто образувание и покрива целите уши. Аз ги чистя и капя капките вечер, на сутринта пак целите уши са по старо му ....
Дрегата седмица ще са готови резултатите от изследването. Тогава ще се изпишат нови антибиотични капки, доколкото разбрах, които трябва да решат проблема.
Забравих да питам как се казват гранулите за пикочните канали.... Днес ги дадох на моите котета, но категорично отказват да ги ядат.

# 289
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
dessitto  много добре знам какво пише на сайта на ФДП,въпроса е,че там става въпрос единствено и само за селектирани чистопородни котета с доказан произход,а класа на дадено коте може да определи единствено и само експерт фелинолог,понеже и най-добрите родители с най-високите титли не са гаранция,че ще произведат качествено коте... Peace
На Арчи родителите са Гранд Интер Шампиони на ЦФА и пак не смея да твърдя,че той самият е ШОУ клас,това може да го потвърди единствено съдийска оценка,а от развъдник по принцип за добрите котета казват "обещаващи" при продажба...

Тед кат искай изследване за ушна краста,защото на мен на това ми прилича,както го описваш...

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 14:33 от ahasver

# 290
Леле, че аз като ви слушам то направо си е далавера да си имаш мъжко коте, за кастрацията на моята писна ми вемаха 120 лв.  Thinking

# 291
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ох, мъж ми направо ще подскочи като чуе тази цифра ooooh! Той и без това не е много навит да кастрираме Кетя, сега направо ще наложи вето. А аз не съм дотам убедена, че да му опонирам успешно...

# 292
  • София
  • Мнения: 5 750
Леле, че аз като ви слушам то направо си е далавера да си имаш мъжко коте, за кастрацията на моята писна ми вемаха 120 лв.  Thinking

Не се чувстван на далавера с моя "уличен хулиган".Не минава ден без беля.Няма ли ме мен в къщи все ще се намери какво да бутне,счупи,събори и пр.. Мечтая си за кротка дама вече.

# 293
  • Мнения: 5
Леле, че аз като ви слушам то направо си е далавера да си имаш мъжко коте, за кастрацията на моята писна ми вемаха 120 лв.  Thinking

Като си помисля, че и нашата Маца я чака операция... ooooh!

dessitto.., за съжаление от космите няма спасение, нали? У нас сме две дългокоси + котката и винаги има шарени косми. Чии са се познава по дължината  Grinning

# 294
  • Мнения: 4 116
ahasver , каква е тази ушна краста? Я обясни по- подробно... Лекува ли се?
Аз четох нещо по въпроса снощи, но пишеше, че е заразна, а Нико нищо не е прихванал, ушите са си му наред, а са в непрекъснат контакт.

http://www.purina.bg/dog_care3.asp?btn=1&dclink=2

Например  симптомите тук са - тръскане на ушите,  болка при докосване...които при нас напълно отсъстват. Също така не си чеше никак ушите....
Дано да не е краста все пак,  а просто по- упорити бактерии, както смята ветито.  Praynig

# 295
  • Мнения: 5
Не се чувстван на далавера с моя "уличен хулиган".Не минава ден без беля.Няма ли ме мен в къщи все ще се намери какво да бутне,счупи,събори и пр.. Мечтая си за кротка дама вече.

Изобщо не мисля, че като е женска, е по-кротка. Торнадо.. А е гласовита за трима. Всеки пък, когато говоря по телефон, тя е навряна в мен и мяука. Хората ме питат "какво й е?" А тя си контактува, душата..  Grinning

# 296
  • Мнения: 685
Мечтая си за кротка дама вече.

mausbeni и с дамите няма спокойствие. Не си мисли, че е само мър и гуш Wink
Моята какви ги върши като е сама  ooooh!

Taralej контактни сте, а?! Joy Joy

# 297
  • София
  • Мнения: 5 750
dessitto.., за съжаление от космите няма спасение, нали? У нас сме две дългокоси + котката и винаги има шарени косми. Чии са се познава по дължината  Grinning

Това ме подсети какво е сътворила половинката днес.
Лепил по Пинко тиксо и като го махнел му събирал космите.Казва ми "Днес правих кола-маска на Пинко?" Аз се облещих.Как така -"Ми слагах му тиксо и му го махах." Аз веднага - Как го махаше,по посока на косъма или обратна.Отговора беше - Не знам.
После се сетих ,че ако беше направил глупостта да дръпне в обратна посока,после нямаше да може да намери Пинко. Как му беше хрумнала тази "гениална мисъл"  Thinking

Успокоихте ме,че не само аз страдам от пакости Simple Smile

# 298
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Описанието ти ме наведе на тази мисъл,основните симптоми  наистина са тръскане на глава и чешене,но съм чела за случаи в които липсват,а и трябва малко да опресня спомените си,възможно е проблема да е и в упорита бактерия,възможно е да е гъбична инфекция,а също така е възможно проблема въобще да не е в ушите,въобще не искам да те плаша само споделям,че при котките проблеми с ушите и очите могат да бъдат симптом за вирусни заболявания свързани с гръдните органи,аз самата съм много озадачена от това,което описваш,нека направят посявка на секрета...ще се поразровя да видя какво мога да открия още,но най-много се надявам това да не е симптом за вътрешен проблем,неща от рода на ушната краста се лекуват бързо и лесно стига вета ти да ти изпише правилното лекарство... Thinking

Тед кат сега прегледах една статия в която става въпрос за така наречените ушни червейчета,при тях липсва симптоми на чесане и тръскане,но рано или късно започват някакви признаци на развиващ се проблем,най-кофти варианта е че водят до отит или така нареченото възпаление на вътрешното ухо,представлява малки тъмни корички,заразяват се и другите животни,но както вече казах  заболяването се развива и без симптоматика на дискомфорт...
Друг вариант е да има хормонален проблем или алергии...
Въпроса е да изолира вредителя/причинителя,това става само с посявка от секрета също така и с косми от ушите...за сега толкова ще ровя още

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 15:08 от ahasver

# 299
  • Мнения: 168
По повод на кастрациите ми се иска да попитам стопаните на некастрирани женски котки колко често са разгонванията ако нямат "романтични срещи". Четох, че ако не се среща с котак, разгонването се повтаря след няколко седмици. Е, повтори се! И така до кога?! Всеки месец ли?! Вярно че я кръстихме на Пенелопе Крус, но тази сексуална активност ми идва в повече!

Общи условия

Активация на акаунт