Любители на котки - тема 17

  • 34 734
  • 366
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 940
Моля ви, тези от вас които имат персийки, споделете, имате ли проблеми с очичките, как се справяте.
 newsm78.., Съжелявам ако вече сте го коментирали някъде по темите и не съм забелязала. Нова съм и по случайност попаднах тук.
Имам персийка на 6 години, от както си я знам от бебе, вечниат проблем с очичиките, постоянно и текат секрети от там, то не бяха капки, изкуственни сълзи, какво ли не. Голяма мъка. Искали са и операция да и правят, но понеже самите лекари не са били убедени  че това ще помогне, така и не съм я оперирала.
Вече съм се отказала дори и лекари да питам, но ще се радвам ако някой е успял да отърве животинчето си от този меко казано дискомфорт.



Каква точно ти е персийката? Ако е Show или Breed клас  е нормално да има течение на секрет от очите, но зависи колко често е това течение. Мойта женската понеже е Breed клас, като я взех и тя имаше течение от очичиките. Аз понеже съм паника и веднага при вет-а, той ми обясни, че е нормално да имат.  Изписа ми някакви капки за очи, няколко пъти и капех, на нея обаче никак не и харесаха. И сега вече понякога пак си ни сълзят очите, но не всеки ден. По други форуми за животни бях чела, че котките от тези два класа имат същия проблем. Другите ми двама красавци са ми пет клас, и не са имали никога сълзене на очичките.

# 271
Ами аз и ги чистя естествено, ама става въпрос че този секрет на моменти е много обилен тъмен на цвят, и няма как по цял ден да ходя след нея да го чистя, а то като засъхне става едно такава като струпеи и е още по голяма мъка да го чистя, ако ви кажа че ми се е налагало да слагам на памучно тампонче от лосиона си за почисване на водоустойчиви спирали зада мога да и и омекотя козинката и да я изчистя, сигурно ще ми се смеете, ама какво да правя, то нямя махане иначе, пък и животното се трвмира. Аз по принцип и слагам едни човешки капки, които са ми предписани от ветиринар,TOBRADEX се казват, и със тях е малко по добре, но те са със кортикостероиди в тях и не е хубаво постоянна и дълга упоптреба, затова исках да знам ако някой има подобен проблем, да каже как се оправя да пробвам нещо друго, някое друго лекарство например.

# 272
Не знам какъв клас е..,, може би трябва да се заинтересувам. Със много, ама много сплескан нос е. Направо си е "грозница"..., ама много сладка грозница... Simple Smile
Тя е моята любов Simple Smile

# 273
  • София
  • Мнения: 5 759
verginia- Да си купиш днешния Стандарт и да отрежеш тази статия,да я навираш в лицата на доброжелателите http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-01-22&article=263737

# 274
  • София
  • Мнения: 940
Тези със най сплесканото носле са show клас, моята breed клас има носленце дълго 0.5см. На нея като сълзички и течаха, до колкото си спомням май беше безцветно. Просто скоро не сме имали течение и аз не съм сигорна. А капките които и давах май ги изхвърлих, ако ги намеря ще ти пиша какви са, но е най добре лекар да си ги и предпише. Ти само при един лекар ли си ходила ?

# 275
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
dessitto,това за класовете кой ти го каза,че така се определят?

# 276
# 277
  • София
  • Мнения: 5 759
Оф да се оплача въпреки,че някой не искат в тази тема да се говори,за нищо друго освен само за котки.
Току що ме нервираха в съседна тема.Ти искаш да обсъдиш,защото дадено нещо е написано,черно на бяло,те те нападат ,че това нещо било обсъждано неколкократно.При условие,че вече няколко техни теми съм изчела и не е обсъждано,освен да се казва това не може. Говоря за Дюканската тема. Във всяка тема по 100пъти се пита и се пише за киселото мляко,аз исках конкретни отговори за олекотената шунка и старите ме изядоха,сега очаквам и модераторката да ме предупреди да си свия сърмите и да престана с тази шунка.
Сигурно нищо не ми разбрахте,ама аз си се оплаках.

# 278
dessitto.., Разгледах албума с твоите красавци котараци, големи са сладури, сигурно е весело у вас Simple Smile, незнам само с космите как се оправяш Simple Smile
Хора, съжелявам че нямам снимка в момента да покажа, на работният компютър съм, но така като гледам по сйтовете със снимки и описания, моята си е направо клас Show.   Аз също съм чувала че при персийки е нормално да има сълзене заради деформацията, ама то тава на моята не е просто сълзене а направо кошмар. Ходила съм при различни лекари и всички имат различни версии, затова и не съ я оперирала, защото според някои проблема бил там, че козинката на очичките и била обърната на вътре и косъмчетата дразнели, от там се получавала инфекция и течали тези тъмните секрети и ставало въпеос за чисто и просто пластична операция.Но като ги питам в същото време дали след това ще се реши проблема те ми хъкат и мъкат, на всичкото отгоре операцията е пипкава, викам си ще вземат да ми орезелят котето..., после трябва да ги убивам... #2gunfire..,  .., та така Simple Smile

# 279
  • Варна
  • Мнения: 25 306
mausbeni,
не се връзвай на глупости Hug

# 280
  • Мнения: 67
Kotkovo-На 3г,операцията продължи 15мин,първият ден беше като замаян,но после се оправи.Не пишка тук там,а в тоалетната си,но урината намирисва по малко.Сега е спокоен,напълня,галисе а бе глезльо Simple Smile

# 281
  • София
  • Мнения: 940
Ами весело е определено  Party. Ние нямахме намерение да сме с 3 котета, но като се роди малката леле сърце не ми даде да се разделя с нея. Още от първия ден като я видяхме  Heart Eyes решихме да я задържим. А с космите, просто се свиква да има навсякъде, колкото и да чистя след 5 мин пак има. Ама и аз да не изоставам от тях и аз се скубя доста.
Дано намерите решение най накрая котето да се оправи, наистина е доста неприятно това сълзене.

mausbeni, как издържаш на тоя Дюкан, аз пробвах за няколко дена леле беше мъчение за мене. До колко знам се позволява шунка, но с ниско съдържание на мазнини. Аз купувах на Тандем филенца с нисък процент мазнини, на опаковката си пишеше, но то това мене не ме наяжда. Да карам с тоя Дюкан трябваше да фалирам, хем съм злояда, хем ям доста като количество. Сега мисля да преминавам към карнитин и да си карам велоергометъра. Успех на теб.

# 282
  • София
  • Мнения: 5 759
mausbeni,
не се връзвай на глупости Hug

Точно това се опитвам да направя,но понякога на определено държание,много се ядосвам.Хем не могат да ти дадат отговор,хем ти скачат колко добре знаят,че това е така.Добре,аз просто исках отговор,защо?
Това е единствената тема,в която няма грозни нападки и опъване на нерви.Добре, че я има.

dessitto -според тях нашата шунка е боклук,нямала нищо общо с френската и прочее. Иначе аз се хванах с Дюкан, защото поради хормонални проблеми стандартно сваляне на кг не ми помага и се принудих да пробвам.Поне за сега действа.Така искам да си се видя с нормалните кила.

# 283
  • Мнения: 416
Здравейте!
Кажете ми колко долу горе ще ми струва кастрацията на мъжко коте?
Зоро вече доста порастна...на 7-8 месеца е...

# 284
  • София
  • Мнения: 5 759
Здравейте!
Кажете ми колко долу горе ще ми струва кастрацията на мъжко коте?
Зоро вече доста порастна...на 7-8 месеца е...


На Пинко му беше 35 лв,в началото на пролетта миналата година го кастрирахме.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт