Родители от Варна, ощетени от изискванията за прием в детска градина 2009

  • 4 874
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 132
Исках да ви питам знаете ли ако таткото започне работа на второ място,но на по малко часове тази служебна бележка ще важи ли?

# 31
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
То е ясно, че трябва да се организираме, но аз съм толкова боса по обществените дела, че идея нянам какво следва да направим Embarassed. Силно се надявам сред нас да има по-информирани и да се организираме, защото както е видно доста родители ще са ощетени.

# 32
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
А какво става ако таткото е моряк и е змаинал примерно ноември и ще се върне средата на май и не могат да се извадят документи за данъци и т.н за него? В случай че жена му няма пълномощно , защото на никой не се е сетил да упоменава институциите от които се искат докумети?

# 33
  • Мнения: 1 572
записвам се и аз да следя  Peace

# 34
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не зная има ли изключения, но за моряците аз си мисля, че няма да е проблем, поради простата причина, че обикновено фирмите, които ги наемат са на територията на община Варна, но от друга страна има доста моряци, които работят за чужди фирми и наистина става голяма какафония и недомислица.

Да пишем писмо на кмета, знам ли и аз как да процедираме.  newsm78

# 35
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Има много хора които контактуват директно с чуждестранна фирма за набиране на кадри и работят в странство легално! Без да минават през фирма в БГ! И намират фирма в БГ на която си плащат за да се осигуряват! Peace За тях как седи въпроса?

# 36
  • Мнения: 10
току-що един колега ми каза, че чул порадиото информация, че правилника е променен и вместо бележката за месторабота ще се изисква документ за платени местни данъци и такси в община Варна
в сайта на общината обаче още стои старата наредба, а на телефона никой не ми вдига
вие чули ли сте нещо?

# 37
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
току-що един колега ми каза, че чул порадиото информация, че правилника е променен и вместо бележката за месторабота ще се изисква документ за платени местни данъци и такси в община Варна
в сайта на общината обаче още стои старата наредба, а на телефона никой не ми вдига
вие чули ли сте нещо?

Аз нищо не съм чула, но това наистина звучи обнадеждаващо. Може и да са започнали да мислят хората, ха дано  Praynig

# 38
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432

Не, за Ян Бибиян. Laughing

А какво става ако таткото е моряк и е змаинал примерно ноември и ще се върне средата на май и не могат да се извадят документи за данъци и т.н за него? В случай че жена му няма пълномощно , защото на никой не се е сетил да упоменава институциите от които се искат докумети?

Може да ти изпрати пълномощно  от кораба, заверено с подпис и печат на капитана.По принцип, това е официален документ, но незнам дали нашите "компетентни" органи знаят това.
Усещам аз как ще стане историята "Ама, те имат пари, така че да се оправят"  #Cussing out
Абсолютна дискриминация.

По повод мое лично запитване към г-н Кмета, дали не е възможно жените, чиийто мъже са 80% в годината в командировка..отговора беше;
Цитат
Предвид потребностите на родителите от места за детски градини, както и необходимостта да има демократичност и равнопоставеност при записването в детско заведение, не се ползват с предимство децата на следните родители: на разведени, отглеждащи самостоятелно децата си без брак, на работещи в чужбина. Практиката показва, че моделът на българското семейство динамично се променя и все повече родители,  поради различни причини  отглеждат самостоятелно децата си. Приемам и уважавам посочените от Вас аргументи, поради което мога да Ви предложа следното:
   - Да изпратите до Министерството на труда и социалната политика аргументите си, поради които искате да ползвате предимство, за да се разгледа възможността за допълнение в Закона и нормативното му уреждане. От страна на общинската администрация, това ще бъде извършено незабавно.

Странно, но от всички познати аз съм единствената (и зълва ми), която наистина сама си гледа детето...и на която сама и се налага да чака по опашките. При тези 2-3 дневни опашки от кого трябва да очаквам помощ....кой ще ми гледа тогава детето:

# 39
  • Мнения: 1 572
Кмета пак се е изказал , на мен мъжът ми е чужденец и аз попадам в тази графа , сигурно и аз ще чуя - о той чужденец имат пари , да се спасяват ;
Егати  ooooh!

# 40
  • Мнения: 40
Здравейте,
и ние сме от ощетените #Cussing out  и двамата с мъжа ми сме варненци , родени във Варна , но от няколко години той работи като регионален мениджър на  gsm магазини и въпреки ,че отговаря за регион Варна , се води на работа в София / тъй като е от мениджърския екип , а централата е в София / Tired

Дано това да отпадне както се писа тук някъде  newsm78

# 41
  • Мнения: 45
Следя темите за детските заведения от самото начало. Досега само четях и се ядосвах на безумията сътворени последните месеци на 2008. Мислих, мислих и не мога да разбера кой и  как ги е мислил тия правила. Варианти има хиляди. Да речем: разведени родители, таткото живее и работи в друг град, майката живее с детето във Варна и дай сега зорлям да правим хора граждани на Варна, без да са такива!!!
Или това с местоработата и платените данъци. Айде за данъците добре-съвестните граждани да имат предимство, но има хора които едвам събират за сметки, и тия неща ги оставят все за по-натам.Нека да има служебна бележка от работодател, че родителите работят, без значение къде и адресната регистрация на единия родител.
Малко объркано звучи, ама съм бясна Peace
То егати изискванията...дано има сред нас хора дето са по наясно с реда на нещата Peace

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мен ме интересува, след като тепърва ще сменям ЛК, трябва ли да вадя удостоверение за платени данъци във Варна, понеже е ясно, че до момента не съм плащала тук данъците си. Някой има ли представа?

# 43
  • Мнения: 2 096
Daffodil - да трябва.. в удостоверението най веротно ще пише че не дължиш местни данъци и такси за 2008г..
Момичета съчувствам ви за сиуацията в която сте попаднали.. наистина е абсурдно и недомислено.. без граждански простест никой няма да ви промени правилата.. за това организирайте се.. бих ви подкрепила с каквото мога и ще следя темата за това

# 44
  • Мнения: 578
Една статия разказваща подробно за недомислицата "МЕСТОРАБОТА във община Варна":

http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=3264& … 28&id=0001501

АБСУРДИ

"Как Варна дискриминира стотици варненчета
Най-добрият град за живеене въведе крепостен ценз към жителите си - детето няма право на забавачница, ако родителите работят в друга община"

Общи условия

Активация на акаунт