ДЕКЕМВРИйката сега е най-щастлива мама на света!

  • 16 134
  • 320
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 20
Моя явно е бил гладен, може от време на време и от колики да реве но май проблема е че е гладен.Днес поспа от 12.30 до 3.30  кърмих го и изяде 60 ам и цели час и половина не гъкна  Simple Smileа сега ще заспива
За биберона ние купихме 2 и двата на чико,единия хич не го харесва той е един такъв прав, а другия е уж ергономичен него го харесва,но когато не е гладен не го иска,понякога ако е плакал дълго време и е пред заспиване го иска.
Исках да ви питам,как вие разбирате че памперса е малък вече? Ние сме с памперс 4-9 понякога пропуска обаче и леко му се отбелязва ластика на крачетата.
За мазането,аз не го мажа с нищо при смяна на памперса а само вечер след къпане с олио-гел на джонсън и досега не се е зачервявал и подсичал.Аз също знам че с крем против подсичане не трябва да се маже ако не е подсечено детето.
Чаена той лекаря ми каза да му давам първо от мен и като спре да суче тогава 120 ам и то ако го изяде, преди 2 часа като се събуди яде от мен и после изцока 60 ам а не 120,нооо всеки път е различно,някой път 90 не му стигат въобще а друг път 60 са му достатъчни
 

# 271
  • София
  • Мнения: 438
Елмина аз давах Lefax, едно изпомпване е 0.5 мл. Дава се преди ядене десетина минутки. Може да дава едно "изпомпване", а ако не помага по двечки т.е 1 мл. Аз давах 1 мл.

Искам да ви обърна внимание на следното:
Lefax, Infacol и Espumisan L са едно и също!

И трите са Симетикон - 41.2 мг. в Лефакса и 40 мг. в Инфакола, 40 мг. в Еспумизана.
Дозата е 20 мг. при нормално положение, а ако не помага - 40 мг.
Саб симплекс съдържат подобна съставка, диметикон или нещо подобно.

По ефикасни се водят Лефакс и Инфакол, най-вече заради производителя - по-големите марки ползват по-добри суровини и съответно ефекта е по-добър.

Иначе идеята им е една и съща, дозировката също Wink

# 272
  • Мнения: 20
Елмина аз давах Lefax, едно изпомпване е 0.5 мл. Дава се преди ядене десетина минутки. Може да дава едно "изпомпване", а ако не помага по двечки т.е 1 мл. Аз давах 1 мл.

Искам да ви обърна внимание на следното:
Lefax, Infacol и Espumisan L са едно и също!

И трите са Симетикон - 41.2 мг. в Лефакса и 40 мг. в Инфакола, 40 мг. в Еспумизана.
Дозата е 20 мг. при нормално положение, а ако не помага - 40 мг.
Саб симплекс съдържат подобна съставка, диметикон или нещо подобно.

По ефикасни се водят Лефакс и Инфакол, най-вече заради производителя - по-големите марки ползват по-добри суровини и съответно ефекта е по-добър.

Иначе идеята им е една и съща, дозировката също Wink
Само Биогая са различни,аз затова и много заложих на тях, за сега му давам 5 капки на веднъж и май е добре,само дето действат след няколко часа и до тогава е голям рев,ако естествено заради това се реве де  newsm78

# 273
  • Мнения: 4
Здравейте мами!
Да се отчетем и ние. Да не ни е уроки, много добре наддаваме, колики още нямаме и нощем си поспиваме. Почти не плачем и сме само на кърма, направо бебе мечта  Heart Eyes . Нооо ни мързи да сучем и ядем само от шише. Голямо цедене пада, добре че съм с голяма двойна електрическа помпа и докато цедя, ви чета  Wink . Поне мляко засега имам достатъчно!
Ние в началото имахме проблеми с жълтеницата, стояхме десетина дни в болницата, лъчетерапия, храниха я със сонда през нослето... може би затова така не ще да суче. То и аз нямам нерви тепърва да я уча, че като я сложа на гърда, тя виси по час и половина, ама суче на празен ход или дреме и накрая пак гладна  Crazy иначе правилно си захапва. Изчетох всичко в нета по темата, но май "вълшебни" методи няма, търпение се иска, а на мен не ми достига  Confused. Ако някоя от вас се е справила с такъв проблем, моля да сподели!
За бибероните, изкалпазаних се и аз да давам. Като и я бутна в устата бибата и забравям, че имам бебе  Simple Smile така се кротва. Любимата ни биба е на MAM, една такава мъничка и лека. Австрийски са някакви, не знам дали ги внасят и в Бг. Имаме и на Авент, но тях Рая не ги харесва особено и ги плюе по-често.
За памперсите, ние минахме на тройка Либеро. Не че пропускаше двойката, но ми се струваше, че и стяга на коремчето и ластиците и се отпечатваха много на крачетата. Тройката я дават 5-8 кг, ние сме вече около 5 и като гледам, ни е добре.

# 274
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте

Бръм, честито ти бебче!
Йоанка, добре дошла! Големи сте сладурки с малката Адела! Heart Eyes

Елмина, аз давах Лефакс. Но тъй като с неговата помпичка е много неудобно да нацелиш устичката, използвах пипетата на Инфакола. Давах една пипета 5 пъти дневно. Може и да са с една съставка, ама малкия рева 3 дена като беше на Лефакс. И като почнахме пак Инфакола и се оправи. Явно Лефакса не са нашите капки. Даже имам още 2 опаковки, ако някой ги иска да каже.

Есес, Велизара аз може да ставам банална вече с правилата на Карп и белия шум, ама защо не пробвате за рева на бебчовците. При нас действа много добре, успокоява се за 5 минути и си спинка. Иначе ревяхме по цял ден ooooh! Това не си е работа! Също и носенето в слинга Peace Няма капки, които да помогнат напълно, затова има други методи Peace Имаме много приятели, които ги прилагат успешно!
Сешоара замества белия шум (както и пералня, абсорбатор и т.н.), но е неудобно, че не може постоянно да е включен, а и трябва да го държиш.

# 275
  • София
  • Мнения: 438
Елмина аз давах Lefax, едно изпомпване е 0.5 мл. Дава се преди ядене десетина минутки. Може да дава едно "изпомпване", а ако не помага по двечки т.е 1 мл. Аз давах 1 мл.

Искам да ви обърна внимание на следното:
Lefax, Infacol и Espumisan L са едно и също!

И трите са Симетикон - 41.2 мг. в Лефакса и 40 мг. в Инфакола, 40 мг. в Еспумизана.
Дозата е 20 мг. при нормално положение, а ако не помага - 40 мг.
Саб симплекс съдържат подобна съставка, диметикон или нещо подобно.

По ефикасни се водят Лефакс и Инфакол, най-вече заради производителя - по-големите марки ползват по-добри суровини и съответно ефекта е по-добър.

Иначе идеята им е една и съща, дозировката също Wink
Само Биогая са различни,аз затова и много заложих на тях, за сега му давам 5 капки на веднъж и май е добре,само дето действат след няколко часа и до тогава е голям рев,ако естествено заради това се реве де  newsm78

Био Гайа и Colief Wink
Био Гайа съдържат полезни за стомашната флора лакто бактерии.
Colief пък съдържат храносмилателен ензим, който разгражда лактозата. Предполага се, че коликите се пораждат от незрелостта на храносмилателната система, която не може да разгради все още кърмата/млякото. Термина е преходна лактозна недсотатъчност.
Аз затова комбинирах и трите типа, защото имахме много силни колики. Оказа се обаче, чве от Био Гайа-та имаме проблеми и я спряхме. Сега сме на Инфакол и Колийф, комбинацията добре ни действа.
Има и още няколко вида капки - бейбинос и долче нанна, но за тях не съм се интересувала, както и хомеопатични лекарства.

Аз реших да спра с експериментите и да си продължаваме с тази комбинация. Ако реша всичко да пробвам и то ще мине толкова време, че коликите сами ще минат. А така или иначе пенкилер няма - трябва да ги израсте детенцето и това Wink
Гушкаме се много, не го оставям да плаче, давам капки и да ви кажа - комбинацията от всички неща дава много добър резултат. Малко е изморително, но поне детенце ми е спокойно Wink
Didi* е много права - и белия шум ни помага, и принципите на Карп. Сако дето го нося в кенгуруто, но слинга ни е готов - утре го взимам и го "монтирам" в него, че в кенгуруто не е удобно за кърмене и като заспи трябва да го местя  Grinning

# 276
  • София
  • Мнения: 357
Чаено момиче, и аз се разорявах от подплънките на Нук и Авент, че постоянно съм с такиваа,а отскоро намерих едни на BabyLux, струват 2.60 за 20 бр и вършат същтата работа, даже повече ми харесват, щото са индивидуално опаковани като дамски превързки.

За хълцането - и моят мъник хълца много често и много се дразни от това и такъв рев му удря, ама пък като се разреве хубаво и спира да хълца. Ама било нормално хълцането, така че не се притеснявайте.


Мамчетата със силни колики и много плачещи бебеца бих посъветвала да прочетат тази тема от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0 и да си свалят клипчетата от този линк http://www.mininova.org/tor/740851   (само на английски са), за да видят алтернативни методи за борба с коликите. На нас лично много ни помогнаха. Бебко доста плачеше преди това, сега е много по-спокоен без да съм ползвала никакви капки за колики. Интересното според този лекар е, че реално бебетата не ги боли от газовете, а капките за коликите са точно срещу газовете и че капките за колики имат ефект за успокояване на бебчето, колкото и чиста вода, тоест никакъв. Ама това са само теории все пак, бебковците няма как да ни кажат какво точно става с тях, но има доста логика в тази теория според мен.





# 277
  • София
  • Мнения: 308
Мамчетата със силни колики и много плачещи бебеца бих посъветвала да прочетат тази тема от форума http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0 и да си свалят клипчетата от този линк http://www.mininova.org/tor/740851   (само на английски са), за да видят алтернативни методи за борба с коликите. На нас лично много ни помогнаха. Бебко доста плачеше преди това, сега е много по-спокоен без да съм ползвала никакви капки за колики. Интересното според този лекар е, че реално бебетата не ги боли от газовете, а капките за коликите са точно срещу газовете и че капките за колики имат ефект за успокояване на бебчето, колкото и чиста вода, тоест никакъв. Ама това са само теории все пак, бебковците няма как да ни кажат какво точно става с тях, но има доста логика в тази теория според мен.

Биби, точно за това говоря и аз по-нагоре Peace Темата съм е пускала много пъти вече. Ние ги прилагаме от самото начало и ефекта е невероятен! Ако се прави само повиването с поклащането+ белия шум, че това "Шшшш" е леко изморително да го правиш 15-20 минути, е достатъчно Peace

# 278
  • София
  • Мнения: 357
Оф, съжалявам, Диди, публикувала съм го малко след теб (докато търсех линковете се забавих) и не съм видяла, че си писала същото, а и Абел след тебе. И ние сме така като вас. А някой беше публикувал и линкове да се свали бял шум, та си го свалих и той действа по същият начин като сешоара и прахосмукачката, а е и по-лесно за употреба Simple Smile

# 279
  • София
  • Мнения: 308
Оф, съжалявам, Диди, публикувала съм го малко след теб (докато търсех линковете се забавих) и не съм видяла, че си писала същото, а и Абел след тебе. И ние сме така като вас. А някой беше публикувал и линкове да се свали бял шум, та си го свалих и той действа по същият начин като сешоара и прахосмукачката, а е и по-лесно за употреба Simple Smile

Няма защо мила Hug Важно е, че помага на бебчовците Peace

# 280
  • София
  • Мнения: 607
Чаена и аз съм като теб - кърмата ми пръска на метър разстояние......Моите подплънки са за многократна употреба, но не знам каква малка са, защото отдавна съм хвърлила опаковката им за съжаление. Те са ми най-удобни и най-абсорбиращи.  Peace Верно, че ги сменям по няколко пъти, но поне не ги хвърлям, а пера и пак.

# 281
  • Мнения: 1 152
Бръм, честит юнак Самуил! Да расте живи и здрав!


И аз съм с подплънки за многократна употреба. Винаги ли ще съм с тях, или рано или късно ще се урегулират нещата?  newsm78 Миналата нощ ми се беше образувала една голяма подутина в гърдата и така се шашнах....цедих на ръка и с помпа и не се маха и като сложих Кари всичко изчезна. Така, че кърменето с нищо не може да се замени и това колко изцеждаме и колко изсмукват бебета са две съвсем различни неща.

С изплъзването на бибита се справяме поне временно като й сложим ръчичката да я подпира, поне за сега действа.  Simple Smile

А как успявате да повиете ръчичките, нищо не мога да го направя това действие? Явно трябва да съм по-настойчива. И Карина се дере като сменям памперса, явно защото го правя точно преди кърмене и тя вече не издържа на глада, но не ми дава сърце да я вземам заспала да й го сменя малко преди времето за хранене, за да избегна този момент. За сега сме на Либеро 2 - почти няма пропуснал. Още не сме я къпали във ваничката - колко вода се слага и по-топла ли трябва да е, по бързо ще изстива май?

# 282
  • Мнения: 20
Диди не си банална просто не помогнаха при нас тези методи,шума отначало помогна но проблема дойде от там че го пускам на едно сд което на всяка минута спира и го пуска отново и той се стряска на всяка минута,сешоара помогна и той но само 1 ден,на втория вече не му обръщаше внимание.Повиването ,пищи като одран като го повия ooooh! затова не ни помогнаха.

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 326
При нас се успокоява от една тракаща залъгалка, от тези дето децата си ги държат в ръка и ги мятат и те тракат. Тъпо го обясних. Embarassed

Аз съм доста притеснена и незнам дали да звъня на педито. При последната смяна на памперса имаше жилки кръв в акото. Няма промяна във вида му или в състоянието на детето. Утре сме на консултация.

# 284
  • Мнения: 2 149
Долче Нанна не са ли на Бейби Кучуло?
Аз ги бях купила за големия, уж за да спи, не знаех, че може и на бебето да давам. Те имат маточина в тях Peace
Отивам да го къпя този малчо, че след малко се прибират батко и татко и ще стане  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт