32 майки в Канада

  • 24 534
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 713
А аз за отношение, пък и за компетентност въобще не искам да говоря.  Wink

# 46
  • Мнения: 313
На тези , които харесват Къщата на духовете, препоръчвам Like Water for Chocolate на  Laura Esquivel.
Гледах есента филм  The Kite Runner. Потресе ме.

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 05:21 от WebMama

# 47
  • Мнения: 636
Здравейте стари дружки!

Привет от една позабравена канадска форумка! Ние сме на гости в заснежена Бг, стоим в къщи на топло и активно почиваме  Mr. Green
И докато сме тук реших да свърша една полезна работа, за което се нуждая от вашата всеотдайна помощ!

Преди години четох надълго и нашироко за процедурата относно регистриране на бг гражданство за дечицата, родени в Канада. Тогава изкарах всички документи, които се вадят от Канада и сега съм на етапа, в който трябва да се извърши регистрацията. Единствено си спомням, че се прави по местоживеене на майката. От там нататък разчитам на вашия опит и съвети  Praynig

Опитах се да намеря старите теми, където надълго и широко всичко беше обяснено, но първо - не успях да ги намеря  Embarassed и второ - пресен опит би бил по-полезен.

Предварително ви благодаря.

# 48
  • Мнения: 3 461
Здравей Канада,

Имам молба към вас, чували ли сте за този метод, отзиви, популярен ли е или има друг, който се радва на по-голям интерес. Всяка информация ще ми е от полза. Благодаря ви предварително.http://www.bellaimagestudio.com/eurowave-inch-loss-system.html

# 49
  • Мнения: 109
Век, де, стигна ли до разказа на нашето момче? Grinning
Ако може някой да ми препоръча хубава книга, ще му бъда благодарна.

Не стигнах, с него започнах  Grinning
Сборникът определено си струва. Аз наскоро четох Into the Wild. Хареса ми, но не знам дали всеки ще я хареса. При всички случаи е по-различна от филма

# 50
  • Мнения: 1 199
Здравейте момичета!
Благодаря за препоръките за книги!
Гери, отидох в моята община, в отделение ЕСГРАУН, от там обаче ме изпратиха в централата на общината в центъра. Значи, първа стъпка - отиваш в общината да питаш Simple Smile Опитът ми е от май миналата година
Ноя, за сажалание не съм чувала за този метод, но и не се интересувам.

# 51
  • Мнения: 198
Добро утро и от мен

Гери,
преди около година отидох в ЕСГРАУН,местораждане на майката,подадохме молба за българско ЕГН , въз основа на което се издава акт за раждане.след като го полу4и6 отива6 в паспортна служба със снимки на детето(не помня колко -мисля 2) заверени от "районният ви"(от дежурният полицай във районното полицейско управление на квартала в който живее6) и подава6 молба за паспорт.   bouquet

Късмет ти желая

и лек ден на вси4ки

# 52
  • Мнения: 636
А колко време ви отне от подаването на документите до паспорта? Понеже аз имам на разположение само 3-4 дни.
На мен нищо не ми пречи да се занимая с тази процедура при следващото идване. Обаче прочетох, че чужди граждани трябвало да се регистрират в районното до 48 часа след пристигането в Бг, а ние не сме регистрирали дъщерята. Това е първото й гостуване в Бг и ще бъде 30 дневно. Този незнаен закон дали е валиден за деца или само пълнолетни чужденци? Какво ще ни се случи на излизане от Бг?

# 53
  • Мнения: 319
Gery R., eто и моя опит с бг гражданството: регистрирахме щерката в РПУ-то, няма значение, че беше бебе на 8 месеца, всички чужди граждани трябва да се регистрират. На мен на място ми казаха, че срока за това е 5 дни, а не 48 часа. Нали ако съм пристигнала в София примерно в петък сутринта, докато се придвижа до Варна става петък през нощта, до 48 часа те не работят, нали е събота и неделя. Не знам какво става ако не е регистриран човек, минете оттам и питайте. За гражданството отидохме в община Варна (там е моето постоянно местожителство), в ЕСГРАОН. Даже на гишетата си пишеше къде точно се занимават с молби за бг гражданство на деца родени в чужбина. Разкарваха ни от гише на гише, защото сме попаднали на служителка, дето била нова, и не знаела какво се прави. Когато дойде по-опитната служителка, разгледа документите и ни каза да отидем на следващия ден да ги подадем (явно в момента не й се работеше, тъкмо беше обядвала Crossing Arms). На следващия ден само й ги дадохме, тя си направи някакво копие и каза да отидем в понеделник следобед да вземем готовия акт за раждане (подадохме документите в петък). И така, отидохме в понеделник и акта за раждане с ЕГН беше готов. Ние паспорт не сме вадили, решихме, че е безмислено, след като дребната си пътува с канадския паспорт и нямаме намерение в близките години да я оставяме в Бг за повече от 3 месеца. Някои хора вадят паспорти на децата си именно заради по-голям престой, да избегнат ваденето на визи. Ако случая ти е като нашия, моя съвет е да не изкарваш паспорт, само още един документ, който ще ти струва пари и ще трябва да го подменяш след време, без да сте го ползвали реално.
Сега се сетих още нещо. Когато напускахме Бг, дребната си напусна пак с канадския паспорт и никой не ни е питал дали е регистрирана в РПУ-то.

# 54
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
На границата ни казаха, че ако ще се издава бг гражданство по време на престоя, регистрацията на детето в полицията не е нужна - това преди 3,5 месеца.

Гери, няма смисъл от паспорт..Акта не съм сигурна 4е ще стане за 3-4 дни.. Като се сетя с нашия как стана   Crazy..

# 55
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ноя, не съм я чувала тази програма, обаче всички колежки, че и един колега, са луднали по Smart for Life, едни бисквити се ядат по цял ден, много е подобно на СлимФаст, само че те са със шейкове.
Гери, и мъжът ми и синът ми нe са български граждани. В България бяхме миналата, всъщност по-миналата де  Laughing, година по Коледа и не сме регистрирали никой. Никой не ни е казал нищо, не са проверявали нищо. Аз не знаех, че трябва регистрация , ама и да знаех нямаше да си хабим нервите и времето, достатъчно ми изпилиха нервичките да извадим виза на мъжа ми  ooooh! Изобщо тъпата българска бюрокрация отдавна съм я отписала.
Всъщност, момичета, вие направихте ли нещо по повод освобождаването от дълговете по здравното осигуряване, аз нищо не скопосах. Обаждах се къде ли не за информация, никой нищо не знаеше и ги отсвирих да се спасяват сами  ooooh! hahaha

Последна редакция: пн, 12 яну 2009, 20:51 от TarikMom

# 56
  • Мнения: 5 713
Всъщност, момичета, вие направихте ли нещо по повод освобождаването от дълговете по здравното осигуряване, аз нищо не скопосах. Обаждах се къде ли не за информация, никой нищо не знаеше и ги отсвирих да се спасяват сами  ooooh! hahaha
Ние попълвахме декларации, че напускаме страната. Нещо от сорта, не помня точно. В Агенцията по приходите.

# 57
  • Мнения: 1 216

Привет!

Хайде и аз да питам за издаване на български акт за раждане на дете, родено в Канада.
Кой точно документ ми трябва - birth certificate with parental information / съдържа имена и месторождение на родителите/   или certified copy of birth registration.
Питах преди малко в консулството и много не можаха да ми помогнат  Tired
Минали сме през тази процедура 2006, но сега не си спомням кое беше точно, знам, че и тогава питах Simple Smile

# 58
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Г-жа Броненосец трябва ти birth certificate with parental information.

# 59
  • Мнения: 449
Всъщност, момичета, вие направихте ли нещо по повод освобождаването от дълговете по здравното осигуряване, аз нищо не скопосах. Обаждах се къде ли не за информация, никой нищо не знаеше и ги отсвирих да се спасяват сами  ooooh! hahaha
Ние попълвахме декларации, че напускаме страната. Нещо от сорта, не помня точно. В Агенцията по приходите.

И ние попълнихме такава декларация.

Gery R., момичетата вече са те ориентирали, но и аз да ти кажа само, че не е нужно да вадиш паспорт. На Мони Акта за раждане стана за 2 дни.  Peace Весело изкарване с родата в БГ.  Hug

Момичета, искам да ви питам каква течна сметана използвате за готвене, а не за сладки и торти?

Общи условия

Активация на акаунт