32 майки в Канада

  • 24 590
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 199
Софи, това е нашата количка:

http://www.instep.net/Product/Swivel_Wheel_Joggers/Detail/159_Su … troller_11-AR725/

Взехме я за 120 долара от Уолмарт. Аз мислех да взема настаро, но като гледам как на другата ни количка - Грако, вече на няколко пъти падат колелата докато се разхождаме, реших че в Канада условията са такива, че количките не могат да издържат дълго. Освен това мъгът ми каза че колелата се държат от 2 мм тел, въпреки че конструкцията е здрава, така че просто няма как на една количка ако се използва често да се отгледат 2 деца. Така де, купихме нова, но базов модел. За 3-годишно детенце - наистина е голямо, не знам, но гледам че тук ги возят доста дълго на колички.
Момичета, Габи изкарва първата си болест (ако не се брои припадането му миналата година) с висока температура, кашлица, хрема - всички екстри. Много съм доволна от това че педиатърът не ни изписа нищо друго освен лекарство за температура. Детето почти се оправи, а аз и Темпра-та му я спестих.

# 226
  • Мнения: 191
Escorial, много ми хареса районът, в който живеете. Блокчето също изглежда готино и си личи, че е новичко.  Grinning
  bouquet

# 227
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Наема ни е 1250$ на месец. Плащаме си отделно ток и газ.
И на мен много ми хареса вашето апартаментче само дето за тия пари (ако не и за по-малко на нас моргиджа на къщата ни е  по-малко) можете да го изплащате вместо да сте под наем в него. Така че помислете по въпроса с инвестициите  newsm78 .

# 228
  • Мнения: 625
escorial ,наистина живеете в най-чудната част на Ласал,както някои му викат "Мелати-квартала".Наши познати си купиха в райна апартамент за който плащат месечно някъде към 1500 ,та и аз си помислих същото като shemet_neveroiaten.Разбира се всеки сам си преценява кое и как го устройва.
А иначе ласалската тема много се разводни и хората,които се интересуват от квартала съвсем ще се объркат.Аз още веднъж искам да кажа,че мястото е чудно за живеене,квартала като цяло е нов,от което следва,че къщи,блокове и т.н. са в по-добро състояние.Улиците също са по-широки,а и се почистват много по-добре от съседните ни квартали.Това,че има КОФИ може да е само плюс,а за който не е наясно това е курс за интерграция,а не езиков курс.Т.е. курса не е за да учиш граматика и т.н., а за да ориентират новодошлите емигранти,да ги научат как да си поискат здравна помощ,съдействие от режито,как се пише CV и т.н. А на който му се учи френски има достатъчно добри места,където това да стане.Като цяло аз и в КОФИ-то научих много,всичко е въпрос на желание и мотивация.

# 229
  • Мнения: 557
Да, наистина фирмата, която е построила блоковете тук се казва Мелати. Всичките са еднакви.
Знам, че има възможност да си намериш заем за изплащане близък до нашия наем, но това е само ако не смяташ да продаваш имота в близко бъдеще. Ако ще го продаваш скоро след като си го купил няма сметка. Даже си на минус обикновено.
А ние не искаме да се задържаме в Канада...
Намислили сме си да бягаме като вземем гражданство - да мигрираме на по-топло Simple Smile

# 230
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
... но това е само ако не смяташ да продаваш имота в близко бъдеще. Ако ще го продаваш скоро след като си го купил няма сметка. Даже си на минус обикновено.

Това съвсем не е така - може би за много по-скъпи жилища да е вярно, но ние само за 6 месеца имахме поскъпване на жилището с 5 процента това прави 10 % годишно спрямо каквата и да е лихва на моргиджа си на плюс щото не вярвам някой да взима моргидж при 10% и нагоре.

# 231
  • Мнения: 557
Явно зависи от имота....или знам и и аз от какво. Но ние пък видяхме как едни познати така им се наложи да си продадат бързо къщата след 1 година в нея и бяха много навътре...  Sad
А как ще се развият нещата покрай тази криза, имате ли идея? Имам предвид за цените на имотите.

# 232
  • Мнения: 7
Аз искам да попитам как се спрявихте в началото с обзавеждането ,понеже виждам че наи -много в апартамент да има хладиник+печка.Та ,нови мебели ли купувахте или на старо и препоръчаите от къде да купим, и как стои въпроса с превоза ако примерно си купиш печка от магазина,знам че звучи наивно в за нас е непозната материя  Thinking

# 233
  • Мнения: 38
Мила kurta009 ние с моя приятел си купихме на старо от craiglist.com кожен диван - 3ка +2ка + стол ( мн хубава кожа ) + секция (голяма ) + мраморна маса за 550 $ Simple Smile което е добър диил Simple Smile така ,че си струва да поровиш в сайта


ето това е снимка на дивана + масата :

http://cid-71fcc9b57e9904e8.skydrive.live.com/self.aspx/Noviat%2 … Viki/DSC00271.JPG

а това е секцията:

http://cid-71fcc9b57e9904e8.skydrive.live.com/self.aspx/Noviat%2 … Viki/DSC00275.JPG

Последна редакция: сб, 31 яну 2009, 15:51 от BukTopuq

# 234
  • Мнения: 3 932
...Ако смятате да карате Кофи в университет...

Шеmетна, а какво е предиmството да се кара КОФИ в университет?


Точно в такива спорове не исках да влизам но щом питаш...

I аз си знаех, че трябваШе да уточня, че целта на въпроса не е да се спори  Naughty, питаm, защото ще посрещаm познати, та да mи е възmожно най-адекватна инфорmацията.
Mерси за уточнението.

# 235
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Хайде и аз най-после да се разпиша в темата, че докато се наканя и Каролина ще пусне нова Embarassed
Със закъснение искам да честитя на всички "пораснали" и на всички очакващи бебче Hug
BukTopuq, радвам се, че животът ти полека лека се нарежда Hug
За лекар - бих ти препоръчала спешно да си намериш личен лекар и той ще ти намери обститришън, който да ти следи бременността. Тук всичко става с направление от личния или от такъв в walk in клиника.
За майчинството - все още имаш време да почнеш работа на чек и направиш 600 часа. След това ще имаш право на 50 седмици майчинство. Повече информация от тук - http://www.servicecanada.gc.ca/eng/sc/ei/benefits/maternityparental.shtml
Гад Чевръста (страшен ник), ние живяхме една година на адрес 1150 Sherbrook east - на 8 мин. пеша от спирка Шербрук на зеленото метро, а пред блока имаше спирка на рейс. Блока не е нов, но е бетонен и е добре поддържан. Най-хубавото е, че се намира срещу парк Лафонтен - кеф ти езеро, кеф ти детски площадки, кеф ти игрища и кортове. За мен това си е страхотно място за живеене. Търсих в нета повече информация за наемите там (преди 7 години плащахме 675$ за едноспален + 75$ за паркинг), но попаднах само на това - http://www.gotransglobe.com/residential/Buildings/resAbout.asp?c … g=1150-Sherbrooke
И докато съм на вълна Монреал да отговоря и на kurta009  Simple Smile
Ние имахме почти цял месец докато се нанесем в жилището (правиха му ремонт, а през това време ние живеехме на хотел), който употребихме в обиколки по мебелни магазини. По това време все още нямахме кола и изминавахме по 10-15 км. на ден пеша. Случайно, в една малка уличка открихме магазин, в който намерихме всички мебели, които ни трябват и така купихме всичко накуп (направиха ни малка отстъпка в цената). Магазинът беше много голям, имаше и сайт в интернет, но вече не помня как се казваше Embarassed
escorial, от сигурен източник знам, че цените на апартаментите са си все същите, а на къщите са паднали малко. Търсене обаче имало заради ниските лихви по заемите.
Софи, как е мъжът ти?

# 236
  • Мнения: 191
... но това е само ако не смяташ да продаваш имота в близко бъдеще. Ако ще го продаваш скоро след като си го купил няма сметка. Даже си на минус обикновено.

Това съвсем не е така - може би за много по-скъпи жилища да е вярно, но ние само за 6 месеца имахме поскъпване на жилището с 5 процента това прави 10 % годишно спрямо каквата и да е лихва на моргиджа си на плюс щото не вярвам някой да взима моргидж при 10% и нагоре.


Това зависи от условията на пазара. До 2008 година до юни/юли цените на имотите вървяха нагоре от много години (цикълът обикновено е 6 години). Каквото и да си купиш беше нормално да поскъпне. От август/септември обаче изведнъж стана този срив в пазара на недвижими имоти в Канада и те започнаха да поевтиняват и това продължава и сега. Най-гадното според мен е, ако си си купил къща или кондо в края на цикъла, когато цените са високи. След това ако искаш да продаваш ще си на загуба. Какво се случи октомври месец - хората разбраха, че цените започват да падат и ако някой е имал second property или е искал да продава къщата си или кондото ги листнаха, за да могат да вземат по-висока цена. Купувачите пък чакат да паднат още цените и не купуват и така се получава повече предлагане отколкото търсене и цените продължават да падат. За съжаление сигурно има и хора, които не могат да си плащат ипотеките, защото са били съкратени, те също са принудени да продават.

Kurta009, зависи от финансовите средства, с които ще дойдете, но повечето новодошли в началото обикновено вземат стари мебели от този или онзи, ходят по трифт сторовете или кейгслист, купуват и 1-2 нови неща. Това с мебелите втора употреба се налага, защото в началото парите просто се топят. Ние също взехме няколко стари мебели, но в един момент си казахме, че не искаме повече. Дълго време стояхме без доста неща и като си спестихме пари си купихме наши нови.  Grinning

# 237
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Малък отчет в отделен постинг, за да е по-пригледно:
През последния месец съм получила по 20$ от Titina, B52 и Патето Яки. Благодаря ви момичета, че за пореден път се включвате в инициативата ни Hug
Каролина, моля те да промениш сумата в първия постинг. До сега събраната сума е 1622$. От тях все още налични 293$.
Това лято, живот и здраве, ще си ходим до БГ и плановете ми са да занеса мнооого багаж. Смятам постепенно да почна да купувам от вече станалите традиционни кремове против подсичане, чорапи и дреболии за училище. Разбира се, периодично ще давам отчет.
За на която от вас й е интересно тук - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364469.0 има описано нуждите на всеки дом, с който "работи" ДБМ. Разбира се, аз ще продължавам да купувам и пращам от тук само неща, които са на по-изгодни цени.
Ако някое от новопишещите момичета желае да се включи в инициативата и да ми прати някаква малка сума, да пише тук - веднага си давам адреса на лични.
Благодаря на всички ви!

# 238
  • Мнения: 557
И ние в началото седяхме без доста неща. Нямахме маса в хола, нямахме секция, където да си сложим телефона даже Wink Телефона и приемника на кабелната телевизия седяха на един стол...може би половин година, че и повече.
Децата нямаха легла - добре, че беше лято и нямахме толкова нужда - спяха на матраците на пода. То даже се вижда на снимките.
Всъщност в началото си купихме маса за ядене, диван и спалня за нас.  Mr. Green
Дргуите неща доста по-късно ги взехме и постепено.
А компютър си взехме от улицата! Ползвахме го също около половин година, докато си вземем нов.

# 239
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Гад Чевръста (страшен ник), ние живяхме една година на адрес 1150 Sherbrook east - на 8 мин. пеша от спирка Шербрук на зеленото метро, а пред блока имаше спирка на рейс. Блока не е нов, но е бетонен и е добре поддържан. Най-хубавото е, че се намира срещу парк Лафонтен - кеф ти езеро, кеф ти детски площадки, кеф ти игрища и кортове. За мен това си е страхотно място за живеене.

Точно вашия район имах предвид като писах метро станциите Simple Smile На мен лично много ми хареса а и цените не бяха много по-високи от тези в Кот де Неж например.

За цените на жилища явно всичко е много относително - нашите продължават да растат - което ме радва.

Общи условия

Активация на акаунт