32 майки в Канада

  • 24 571
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 63
Здравейте!

от скоро живеем в Канада (4 месеца) и също смятам, че най-добре в началото да се вземат мебели втора употреба, тъй като пари са необходими много и за по-важни неща. За превозването - според мен кола трябва от самото начало (това за по-дребните неща), а за по-големите - някой ще ви помогне или ще наемете.

Не съм сигурна че ще пиша редовно, защото не ми остава много време, но при всяка възможност ви чета, тъй като още ми липсват контакти и Бг-мамма ми е "спасителен остров".  Много се зарадвах че kikito е в Уинипег (и ние сме там) и от сърце и пожелавам скоро да се сбъдне мечтата й (и вярвам че ще е така  Simple Smilebouquet

# 241
  • Торонто
  • Мнения: 837

Благодаря, видях я и ми е добре като цена, но ми се вижда само триколка, а не jogging stroller. Мисля, че ми трябва друг вид с по-големи колела за снеговете и ледовете.

Sneji, блaгодаря, не е добре все още. В смисъл, че не може да върви сам, тоест не може да ходи и на работа. Оказа се, че ты като първо започнахме с китайски масажи и акупунктура, които не се връзват с физиотерапията и тя остава за по-нататък.
На същия адрес ли си още? Скоро ще пускам разни писма, мисля и при теб да се отчета.

# 242
  • Canada
  • Мнения: 1 773

Sneji, блaгодаря, не е добре все още. В смисъл, че не може да върви сам, тоест не може да ходи и на работа. Оказа се, че ты като първо започнахме с китайски масажи и акупунктура, които не се връзват с физиотерапията и тя остава за по-нататък.
На същия адрес ли си още? Скоро ще пускам разни писма, мисля и при теб да се отчета.
Да, от 2 години адресът ми е непроменен Hug
Софи, а той ходи ли да му направят снимка? Да се види наистина какъв е проблемът. Дано китайските масажи да помогнат и изобщо да не стига до рехабилитация!

# 243
  • Мнения: 38
Мерси Снежи , ние във вторник ще ходим да се записваме при "Даниел Кеебеде" или нещо такова му е името незнам до колко е добър ноо..за сега е това та от него ще искаме направление за гинеколог ...и нз до колко той може да ми даде някаква информация за бебчо може би ще може да ми вземе кръв и тн..вече 1 седмица знам ,че съм бременна а незнам нищо за бебчо от лекар..това малко ме тормози ..но няма как ще изчакам Simple Smile

# 244
  • Мнения: 919
BukTopuq, спокойно, те нищо не могат да ти кажат така или иначе, важното е ти да си уверена че всичко е наред и да се чувстваш добре Peace Първите кръв и урина ги правят към 8ма седмица, когато е и първото посещение при доктора, ако няма проблеми първия ултрасаунд е към 12та седмица Peace
Какво стана с мидуайвките? защо се отказа от тях? За тях не ти трябва направление.

# 245
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Вики, Кебеде е и нашият семеен лекар. Той ми намери гинеколог. Сега вече мога да ти препоръчам:
D-r Michael Rosset
190 Sherway dr., Suite 417
Etobicoke, ON M9C 5N2
Tel. (416) 622 6057

Той ми следи бременността от 6-я месец нататък. При него после беше и една приятелка и тя остана доволна.
Ако искаш Росет да те следи, само казваш на Кебеде, че го искаш и той ще ти запише час.
Всъщност, едно време си играх да опиша как минаха при мен бременността и раждането + максимално количество информация, която може да е от полза. Ако ти е интересно, можеш да прочетеш тук - http://bgcanada.com/portal/index.php?module=articles&type=article&id=92

# 246
  • Мнения: 38
Снежи много ти благодаря за информацията ,сега ще разгледам какво си писала преди за раждането ( бих казала ,че ми е повече от интересно даже) мерси много !


Гаргамелчо,ни най-малко не съм се отказала..звънях още на следващата сутрин но ми казаха,че са  много бизи ..записаха ми данните ..и съм в очакване евентуално ще се обадят "ако" имат свободни места..( но имали мн голям списък със чакащи жени ии незнаели кога ще има място и за мен ) уви а много ми се искаше..

# 247
  • Мнения: 3 271
Не съм писала няколко дни, още сме в кофти състояние на духа, въпреки, че първоначалния шок премина. Мъжа ми го съкратиха онзи ден, 3-тата вълна го отнесе... Адки много хора на пазара и почти никакви свободни позиции Sad Ту се свестявам, ту пак се депресирам.

Минервата, извинявай, но няма да мога да помогна с картичките Sad

# 248
  • Мнения: 49
уф,надявам се и з Ласал да има и квартири за по-малко от 1000 и кусур долара.малко множко ми се виждат Sad иначе блокчето на escorial е чудееееесно.
Виктория лека бременост ти пожелавам!

като се заговори за лични лекари ми хрумна един въпрос-как намерихте личен лекар на децата ?някъде бях чела ,че става доста трудно и т.н.Благодаря предварително за инфото  bouquet

# 249
  • Мнения: 625
Със сигурност има жилища за по-малко от 1000 в Ласал.Е,тези в района на escorial наистина са скъпички,но за сметка на това са чудни.За ориентация ние сме в триплекс,плащаме 660 за 4 1/2, в бетонен блок е по-скъпичко(може би около 820) за същото жилище,но пък съседите отгоре и отдолу не се чуват.Дуплекси и триплекси също е добре,въпреки,че си е дърво.Ние имаме един съсед и само него чуваме ,т.е доста ни е тихо.В дървените блокчета е най-шумно,там се чуват всички от всякъде.Все пак зависи много и от съседите,ако са тихи хора проблема с дървенията отпада.

По въпроса за личния лекар:ние всички имаме личен лекар,т.е не е толкова невъзможно да се намери.На Гошко му намерихме още миналата година в детската клиника,просто сме редовни пациенти на клиниката и след една конкретна молба към доктор от която бяхме много доволни,тя го прие.А останалата част от семейството покрай моята бременност ,т.е докторката,която следеше бременността ми прие и бебо и тати за свои пациенти.Скоро имаше нов доктор в клиниката,който приемаше нови пациенти,но трябва да се пита навсякъде.

# 250
  • Мнения: 160
Millena, оф че неприятно  Sad.

Дано да си намери нова работа скоро.  Praynig

# 251
  • Мнения: 38
Мили мами  всички татковци ли са толкова странни първата седмица след новината за бебето? какво е лечението ? newsm78

# 252
  • Мнения: 557
BukTopuq Какво точно му е странното на вашия татко? Simple Smile

Нашият с първото бебе щеше да умре от щастие - заведе ме на ресторант! Simple Smile
С второто - и двамата не знаехме да се радваме ли или не - не очаквахме да съм бременна. Така, че и двамата бяхме малко странни Wink
А с третото - пак много се радвахме, но не беше като с първото...

# 253
  • Мнения: 919
Millena, много съжалявам, стискам палци да намери нова работа скоро.

BukTopuq, може би ще помогне ако се опиташ да не му говориш постоянно за това колко си бременна.. на татковците им трябва малко време да свикнат с мисълта сами Crazy
трудно е, особено като ти се вълнуваш толкова много, но с първия ултрасаунд на който можете да идете заедно и после с първите ритничета които той да усети нещата се променят към по добро.
Майките се чувстват майки още когато видят двете чертички.. за татковците е нужно около 9 месеца повече Wink

# 254
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Милена, много съжалявам - и аз стискам палци скоро да намерите работа  Praynig Наистина голям шок  Sad

Виктория, май беше питала за натурални средства за разхлабване - пробвай половин чаша prune juice - но съвсем сериозно половин чаша, че ако изпиеш повече няма да излезеш от тоалетната  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт