Имате ли колоритни комшии?

  • 5 765
  • 65
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 710
Доста са ни не-колоритни съседите.
Възрастните по всяка вероятност обсъждат и си предават информация през оградите, но младите сме доста незаинтересовани един от друг, пазим си прайвъсито, поздравяваме се, мъжът ми има и приятели от детството, на които може да звънне и да помогнат, ако например имаме преместване или нещо такова. Знам имената само на 2те ни съседки по къща, приятни жени, пенсионирки, понякога ми оставят торбички на оградата с плодове или зеленчуци от градините им.
Приятни хора. На цялата ни улица цари гробна тишина и не се виждат никакви хора.

# 31
  • Мнения: 3 880
И при нас е скука по комшийски. Хем на 4 етажа от по два апартамента сме се събрали от кол и въже- половината Европа има представители- италианци, турци, руснаци, германци (източни и западни Wink) и аз българчето, обаче всички са понемчени до крайност в това отношение Simple Smile Нито се интересуват от житието и битието на комшиите, нито се карат на високи децибели, нито изпадат в други интересни крайности. Здравей-здрасти по стълбите, Как си?- гут (естествено, то остава да кажеш на комшията, че не ти е гут Laughing) и това е. Не се оплаквам обаче в никакъв случай, защото 23 години от живота си съм живяла в тесни и задушевни комшийски отношения с всичките му екстри ooooh!, дори до 14-15 годишна си мислех, че това е нормалното състояние. Установявам, че за десет години така близост не ми е залипсвала, няма и да ми долипсва. От някои не можех да се оплача, но други много ме натоварваха с любопитсвото и колоритизма си, така че сега ми е по-добре Simple Smile

# 32
  • T"A
  • Мнения: 2 515
... (някой следи ли оЩе?  Laughing)

Не се съмнявай в това, справяме се  Laughing Такава сага не е за изпускане  Joy

И при нас няма кой-знае-колко колоритни съседи  Thinking Най-колоритното преживяване с тях е покрай това, че на съседната къща бойлерите и соларните колектори са на покрива на нашата къща  Crazy и когато нещо им се развали, опъват стълба пред прозореца на спалнята и от там се катерят. От другаде не можело... Няма да забравя какъв шок изживях първите седмици след преместването ни в настоящия дом - мъжът ми в командировка, а някакъв непознат се катери пред спалнята ми  Rolling Eyes толкова се ядосах, че ги заплаших, че, ако още веднъж се качат без да ме предупредят, викам полиция... след което наистина ме предупреждаваха, звъняха ми в 6 сутринта с предупреждение... ooooh! Но сега сме в добри отношения  Peace


В Ерусалим обаче има такива квартали, в които съседите влизат свободно в къщата ти, викат те през прозореца, за да ти помахнат и кажат "Здрасти", знаят ти роднините до трето коляно и пр.  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 761
Живея на хубаво място-тихо,удобно,но близо до центъра на града.От едната страна на улицата е двореца на Кралицата,от другата е плувен басейн.Като се изключи шума от въртолета, с който Височеството ходи всеки уикенд на езда по брега и мегафона на кортовете по тенис,които са наблизо ми харесва да живея тук.Съседите ми са все...как да кажа,тези срещу нас имат галерия за модерно изкуство в Амстердам и накъде из Италия и почти не ги виждам,но когато са тук си правят оргии с групов секс,понякога на балкона в малките часове (лятото).Имат един далматинец,който понякога лае,но знам ли,може и той да участва в програмите им.Съседите под нас са някакви пътешественици, имат туристическа агенция и обикалят света,имат няколко къщи и тях също не ги виждам често.Под нас има една двойка професори по немски и холандски,пишат речници и често се засичаме,когато си разхождат кученцето.Имам една фръц-пръц съседка, която в началото не искаше да ме пуска да влизам във входа и все ме питаше при кого отивам.Като и казах,че съм съпруга на добре познатия и съсед ме застреля с "Този господин не е женен."После веднъж и бяха пуснали едно писмо в нашта кутия и аз и звъннах,за да и го дам.Оттогава е много любезна,даже ме покани на сутрешно кафе,ама аз не отидох.Мъжът и е нещо си там в Ротари клуб и веднъж на един концерт не го познах-идва при мен и ме пита къде е сина ми,кой го гледа сега.Тъкмо щах да го питам откъде знае,че имам син,че и името му беше запомнил, ама се появи колоритната му жена,та го познах кой е.То като виждаш някого предимно с дрехи за разходката на кучето или сутрешен джогинг като се облече в смокинг все едно е друг човек.
На първия етаж живее един клюкар,който свири на саксофон в един оркестър.Когато родих се обади,че искал да дйде да види бебето с жена си.Така се запознахме,после разбрах,че те са се запознали преди около 40 години на почивка в България и знаеха доста за страната, а и познаваха един българин,който дава уроци по саксофон тук.От него явно доста са научили за мен,понеже понякога ми задават въпроси за кариерата ми,които няма как да питат без да ме познават от Бг.Имам и една съседка с три внучета,която също няколко пъти ме покани на кафе с детето,да си играят,ама по-скоро беше да ме опознае.Не е лоша жена,праща ми картички за празниците и аз и отвръщам със същото.
А,инан и двама женени хомосексуалисти за съседи.Очаквах нещо по-засукано, а те двама скучни дядовци,ама единия е наистина много хубав.Ако не знаех нямаше никога да си помисля,че са хомо.Изглеждат съвсем обикновено.
Всичките ми съседи са много възпитани хора и ако кажа,че не ми е приятно или не искам да отговоря на някой въпрос се съобразяват и не нахалстват.Аз ги намирам за доста колоритни,но по-важно е,че са разбрани и са лесни за съжителстване.Най-важното за мен е,че нямат нищо против да репетирам у дома,даже ми се радват,казват,че им харесва.

# 34
  • Мнения: 110
  Menta, не знам да се смея ли или да ти съчувствам.  Joy
 Сега от дистанция на времето, предполагам и ти го приемаш от към веселата му страна, но си представям какво ти е, когато ти е кукнал на прозореца комшията  Shocked
Добре, че сте сключили примирие  Grinning

# 35
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Алба, вече е за смях, разбира се  Hug А и се научих да не отварям широко прозореца сутрин (въпреки че спалнята е с източно изложение и е приятно да започваш деня с изгряващото слънце), особено, ако съм с пижама или нощница, които са... нескромни  Simple Smile Но тогава не го знаех Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 178
Вяра, zагриzа ме любопитството  Wink На голия съсед има ли поне какво да му се гледа откъм телосложение, природни дадености? На твое място също бих се сконфуzила, но иначе ситуацията си е zа смях  Mr. Green

kartinka, беz думи. На теб определено не ти е скучно.

# 37
  • Мнения: 2 149
Много забавна темичка Party
Ще следя с интерес,аз нямам колоритни съседи,живея в кооперация на три етажа и в момента само ние сме наематели,нямаме съседи Wink

# 38
  • Мнения: 4 399
Котарана, да си призная Честно, съседът го бива като гледка.  Blush  Но отвори ли си устата, забравяш за гледката. Така грубо говори на приятелката си в двора, подвиква и, винаги на висок тон и със скандалджийска нотка, Че като го Чуя, ми се отщява да го виждам. Деликатните уши на мъжа ми пък се дразнят Че говорел с някакъв ужасен провинциален акцент.  Laughing

Мента, твоята слуЧка ми припомниха за разни мои преживявания. Когато живеехме в кооперация, обитавахме мансарден апартамент от тези с прозорци на таваните, много романтиЧно. Една сутрин, бързайки за работа, влизам в спалнята, в движение се съблиЧам и търся да си облека бельо, когато изведнъж виждам Че някакъв се е залепил буквално на прозореца и втренЧено ме наблюдава. Честна дума, не знам как не полуЧих инфаркт тогава. Ужасно се стреснах и уплаших защото последното което оЧаквах беше да ми се показват мъже от небето. Онзи обаЧе никак не се смути, не стига Че продължи да наблюдава, ами и втори се появи.  Rolling Eyes В централните квартали тук пространството е малко, кооперациите са буквално залепени една за друга и тия явно се бяха покатерили да опряват антените на съседната кооперация, но как и защо се озоваха на нашия прозорец и до ден днешен не знам. Преживях голям шок и дълго време сутрин като ставах първо оглеждах небето за мъже.

А пък когато живеехме в Мюнхен бях заподозряла Че в кооперацията живее сексуален маняк или поне фетишист защото ми откаднаха много избирателно няколко Чифта бикини от общото помещение за сушене. Имаше много други неща сред прането, които Човек би могъл по-лесно да ползва, но тоЧно гащите ми липсваха, всиЧко друго си стоеше.

# 39
  • Мнения: 3 371
сетих се за един колоритен съсед/украинец/  Mr. Green . дори бяхме близки  Crazy, а с жена му/също украинка, от тия дето ни свиха газта  Stop/ и до ден днешен тук ми е единственото другарче.
та една прекрасна сутрин, в усмъртително тихото ни и почти умряло село, където никога , нищо не се случва и повод за диалог сред майките, чакащи децата си пред училището са намаленията в магазина ни, пристигат едни такива, униформени, скачат от няколко коли и обикалят една от къщите/от тези, в редичка, общинските/.
аз кротко си седя, чакам си детето и гледам патките в канала. така се изблещих като видях полицията и то , о, небесни светила, пред дома на моята приятелка - украинката.
брех, викам, що стана....
изскочиха/леле, ама какви са им хубави тия , униформените тук, баш на бат Бойко го докарват  Blush на вид на изглед/ и обградиха всичко, след малко, украинецът , добре опакован в белезници го отведоха....
аз, не че съм клюкарка, ама така, от братска солидарност/вечна дружба, вечна дружба  Hug/, хващам детето и на бегом да разузная какво стана.
оказа се нашият мил украинец, че е в  America's Most Wanted, за двойно убийство издирван, ето и линк:
http://search.publicrecords.net/detail.php?id=23976
http://www.amw.com/fugitives/capture.cfm?id=23976
понастоящем, експортиран. преди мисля, около 2 месеца за съд в америка...
жена му продължава да ми е приятелка....
в селото животът продължава все така монотонно да си тече, дори каналите замръзнаха....
ами толкова колоритност от наше село Twisted Evil .

# 40
  • Германия
  • Мнения: 8 102
.......

....... и дълго време сутрин като ставах първо оглеждах небето за мъже.

А пък когато живеехме в Мюнхен бях заподозряла Че в кооперацията живее сексуален маняк или поне фетишист защото ми откаднаха много избирателно няколко Чифта бикини от общото помещение за сушене. Имаше много други неща сред прането, които Човек би могъл по-лесно да ползва, но тоЧно гащите ми липсваха, всиЧко друго си стоеше.
Joy Joy Joy Joy

# 41
  • Мнения: 39
При нас също е много анонимно всичко.Живея с една кооперация от 14 апарт. и има само 3 сем. чужденци.Но има 3 сем. австрийци, който са големи клюкари. На едната фамилия обувките седят в мазата( много хубави светли и добре спретнати помещения) и хладилника и фризера.Та те са 5 човека и не може да се покажеш в коридора и да не срещнеш някой от тях.И така знаят всичко.
И една история достойна за сапунен сериал.
На детската площадка пред блока се запознах с едно момиче което се оказа и тя съседка.Та от дума на дума ми разказа някой неща.Та тя живее при свекърва си на долния етаж. Женане е за единия и син и от него има едно дете и чака трето.Първото и дете е от бившото, за което майка и много държала да се оженят.Но тя не искала и не разбирала защо толкова майка и настоява за него докато не ги хванала заедно в леглото Whistling Та майка и се разделила с баща й и заживяла с гаджето. Те били общо 5 деца и бащата нещо се усъмнил и направил тестове за бащинство и се оказало че само едно било от него. Та след като се запознала с мъжа си сестра и дошла на гости и се залюбила с брат му. И те се нанесли при свекито Whistling имат и дете. А свекито имала идве котки. Та моята приятелка (познаваме се вече 2 год.) живееше в едни апартамент от три стаи( детска,спалня,хол,трапезария и кухня) заедно с мъж,свеки,2 котки,3 деца,сестра,мъжа и децата на сестрата.Та затова тя постоянно беше на площадката и така се запознахме  bowuu А третото дете го роди на спалнята на свекито  #Crazy и сега си имат и четвърто Crazy

# 42
  • Мнения: 110
Женане е за единия и син и от него има едно дете и чака трето.Първото и дете е от бившото, за което майка и много държала да се оженят.Но тя не искала и не разбирала защо толкова майка и настоява за него докато не ги хванала заедно в леглото Whistling Та майка и се разделила с баща й и заживяла с гаджето. Те били общо 5 деца и бащата нещо се усъмнил и направил тестове за бащинство и се оказало че само едно било от него. Та след като се запознала с мъжа си сестра и дошла на гости и се залюбила с брат му. И те се нанесли при свекито Whistling имат и дете. А свекито имала идве котки. Та моята приятелка (познаваме се вече 2 год.) живееше в едни апартамент от три стаи( детска,спалня,хол,трапезария и кухня) заедно с мъж,свеки,2 котки,3 деца,сестра,мъжа и децата на сестрата.Та затова тя постоянно беше на площадката и така се запознахме  bowuu А третото дете го роди на спалнята на свекито  #Crazy и сега си имат и четвърто Crazy
Shocked Shocked Shocked  Вярно ли е всичко това???   Thinking

  Mentha    bouquet

# 43
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Съни, историята трябваше да завършва със скица на родословното им дърво  Laughing, защото в един момент се губи връзката кой на кого какъв е  Joy, интересно те как се оправят.

# 44
  • Мнения: 1 761
Sunny,три пъти четох историята,за да разбера кой на кого какъв е.Ама  е интересно.

Общи условия

Активация на акаунт