Гоблени-40

  • 64 621
  • 448
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 0
Ivanichka, честит ти рожденик!     party023  ura  Да е много здрав детето и много да те радва! Благодаря за почерпката мнооого вкусна тортичка!

animari, не се тревожи за контурния бод и аз не бях правила такъв но по празниците направих една миниатюра и пробвах такъв бод и се оказа че не е никак страшно и става много хубаво. След като си ушиеш гобленчето гледаш по схемата от къде минава контура и го правиш с един кат конец и цвета който е оказан и после се радваш на резултата. Ето виж при мен как се получи: http://media.snimka.bg/1720/009695750.jpg

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 10:47 от tsvete79

# 91
  • Мнения: 643
Честит рожден ден , Иваничка, жив и здрав и много да ви радва!

И аз не бях шила контур , но няма нищо страшно , вече ми е ясно/ като поизгледах видеоматериалите/ hahaha

# 92
  • в една мансарда точно под звездите ..........
  • Мнения: 317
Кетри, ти твоята пчеличка на каква Аида я ши? Аз почнах моята на обикновенна българска разграфена панама и с гобленов бод 1:4, но съм я зарязала щото тез гоблени 1:4 въобще не ми вървят. И още един въпрос какъв стана размера на гоблена?
Честито на рожденика на Иваничка!  nbirthday
Да расте жив и здрав и много, много умно и послушно момченце!
Аз сега отивам да  smile3509 поснимам, че после да покзвам!

# 93
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Аз пък съм на моменти, ту ме кефи контура да го шия, ту не. Но определено гобленът губи, ако няма контур, той му придава завършен вид и красота, спор няма.

Иваничка, мила, да си жива и здрава и ти, и най-вече порасналото ти момче. Винаги да сте щастливи, да се обичате, да ви радва и да се гордеете с успехите му!



Аз винаги се чувствам празнично на рождения ден на детенце, считам си го и за мой празник, връщам се в мига, когато ми показаха Шушето, едно сбръчкано и грозно ми се стори и все пак си ми беше хубавко, мойто си гарже. Blush

Днес съм се заканила да шия повечко, пък да видим до къде ще я докарам   Thinking

# 94
  • Мнения: 59
Дуданче, аз имам един брой на списание галерия бродерия където е дадена пчеличката Мая на бг разграфена панама 20 на 16 квадратчета и размер 37 на 28 см.
Марулче как си мила лека ли е бременноста ти?

# 95
  • Мнения: 45
Да ти е живо и здраво момченцето,Иваничка!  party023

# 96
  • Пловдив
  • Мнения: 647
Честит Рожден ден на Влади, много здраве и весели игри  newsm59

Мимито и Светла  Hug страхотна си, точно нещо такова си представях да е, винаги съм искала нещо да й подаря, понеже ми е роднина, пък никога не ми взима пари  Flutter дано се зарадва  Peace

Благодаря  Heart Eyes

# 97
  • Мнения: 70
Иваничка,честито и от мен !Да е жив и здрав рожденика и много да ви радва   nbirthday
момичета искам да ви питам-омална съм вече с моя огън и лед ама хората казват три пъти мери и веднъж режи -че на въпроса колко панама да си отрежа35,6/49,5 newsm78 дали правилно съм изчислила не че много се оправих на първа страница/то бива бива ама моето е извън пътя/на ключа дават размер 196/273- Praynig помогнете ми и да мирясам
 Thinking имам и още идно питане относно онази ориенталска пеперуда дето прасчо казва ,че се спотайвам-като не мога да разбера конците-навързах ги на картончето и си превеждам цветовете с един преводач ама smile3511 и не знам какво означава съкращението
Lt ....,   Dk....   
боже ,хич ме няма и разчитам на вас Embarassed Embarassed Embarassed

това е ключа за пеперудата-само май дето не се вижда добре
бре голям срам събрах

# 98
  • Мнения: 59
Gallaksia според мен би трябвало LT да означава светло, а DK съответно тъмно

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 414
mimi mimi, благодаря за бързата реакция и помощ  bouquet

Вече започнах едно моделче, дано успея и да го завърша навреме  Joy

Иваничка,честито и от мен! Да е жив и здрав рожденика  nbirthday

# 100
  • Мнения: 3 622
Не съм влизала два дни в темата и толкова много сте изписали, че и нова тема сте започнали. Аз продължавам да си шия моя фар, но няма да пускам снимка че ми остава още малко и се надявам скоро да ви го покажа вече завършен

Марулка започнала си орхидеите

raya usa
много красиви гоблени си ушила. Гледам че са все икони. Това ли обичаш най - много да шиеш?

zornitsa завършила си иконата

Хипатия много красиви пеперуди, но този пейзаж с воденицата който шиеш в момента много ме грабна. Би ли го показала като го завършиш

Alexandra гледам че доста си напреднала с вазата

Неличка много красив подарък си избродирала за сестра си

vessito75 страхотна става балерината. И аз имам желания да я ушия, но ще видим кога ще стане

Ivanichka
Честит Рожден Ден на рожденика. Да ти е жив и здрав и много да ти радва

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Иваничка, живо и здраво да е детенце и мама покрай него   bouquet  bouquet Hug

Много красиви неща показвате-  и адашката Веси /тази балерина е прекрасна/, и Александра напредва, Зори пак красота е почнала /чакам да видя и вълците  в рамка  Heart Eyes/, Иваничка /това Клейтън ли е?/, Хипатия /ще ми е любопитно да го видя завършено, много е приятна картината/...

А аз спя  Tired Взеха ми здравето в този офис, вече искам да се пенсионирам  newsm78

# 102
  • Мнения: 747
Иваничка, живо и здрево, весело и щастливо да е детенцето ти nbirthday

момичета искам да ви питам-омална съм вече с моя огън и лед ама хората казват три пъти мери и веднъж режи -че на въпроса колко панама да си отрежа35,6/49,5.....на ключа дават размер 196/273
 Thinking имам и още идно питане относно онази ориенталска пеперуда дето прасчо казва ,че се спотайвам-като не мога да разбера конците-навързах ги на картончето и си превеждам цветовете с един преводач ама smile3511 и не знам какво означава съкращението
Lt ....,   Dk....   

Галаксия, Неличка ти е отговорила за съкращенията, ако видиш пък съкращение v dk, значи много тъмно еди какво си. Допълнителен ориентир за подреждането на цветовете може да ти е  и броя дължини, дадени в една от колонките.
А колко панама да си отрежеш, зависи от едрината на панамата. Та на 14 или 16, или 18 каунта го почваш?
На Лейди Д. по-късно ще сложа една снимка на Ланартевата панама. Сега чета за приема в ОДЗ и се чувствам леко видиотена #Silly
Александра, страхотна става вазата! И на Веси75 балерината е прелест  bouquet

Последна редакция: сб, 10 яну 2009, 16:17 от Прасчо

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Привет, момичета  Hug
Честит празник на малкия голям Влади - да е жив и здрав за радост и гордост на мама и тати.   bouquet
Много красоти сте показали пак - скрихте ми шапката, а тъкмо мислех да я сваля пред сръчните ви ръчички  Wink
Ките, влюбих се в детелинката, която си подарила на Зорница - дали имаш нейде схемичката й  newsm78 Или пък, ако някой я е срещал из нета.... - моля, споделете  Praynig
А за контура - и аз се бях шашнала, когато ми се наложи да го правя за първи път, даже се почудих има ли смисъл от него, защото и така си ми харесваше гобленчето, но като видях резултата - просто няма база за сравнение!!! Ето вижте и вие: (извинявайте, че показвам стари работи - просто за онагледяване  Blush )
           

# 104
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Дуданка ,на 14-ска.. Peace

Общи условия

Активация на акаунт