как протичат прегледите ви по здравна каса?

  • 1 911
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 70
Досега съм ходила 2 пъти, в петия месец съм. Аз им казвам колко тежа, мерят ми обиколката на корема, кръвното, сестрата мери колко ми се е увеличила матката с един сантиметър, досега са ми пускали изследвания 1 път, но казаха, че следващия път пак ще ми пуснат (може би защото съм с нисък хемоглобин и да видим дали не се е оправил), 1 път ме гледаха на ехограф и 1 път с някакъв апарат слушахме сърдечната дейност. Не съм плащала нищо до момента, а и нямам намерение, защото така или иначе ходя на и частни прегледи.

# 31
  • Мнения: 6 274
Когато съм ходила на преглед по ЗК ми мереха кръвно,кг. мереха ми корема и ме гледаха на ехограф това всеки месец и няколко пъти съм правила кръвна картина и урина съм давала.И за всичко това не съм плащала нищо

при мен е абсолютно същото  Peace
И аз така...
Мисля, че се правят на луди...
Няма значение къде ходиш "на частно"...
Това не е тяхна работа и не ги интересува...
За това ти си плащаш осигуровки - за да ти осигурят БЕЗПЛАТНО това, което ти се полага по ЗК...

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Когато съм ходила на преглед по ЗК ми мереха кръвно,кг. мереха ми корема и ме гледаха на ехограф това всеки месец и няколко пъти съм правила кръвна картина и урина съм давала.И за всичко това не съм плащала нищо

при мен е абсолютно същото  Peace
И аз така...
Мисля, че се правят на луди...
Няма значение къде ходиш "на частно"...
Това не е тяхна работа и не ги интересува...
За това ти си плащаш осигуровки - за да ти осигурят БЕЗПЛАТНО това, което ти се полага по ЗК...


Теорията е голяма работа, а на практика нещата са съвсем други! Никой няма да ти спести парите, ако може да ти ги вземе! И лекарката, при която ходех в началото даже имаше наглостта да си потърси потребителска такса, но аз я изгледах изумено Shocked и попитах откога бременните плащат, което я накара да се замисли и поправи. Следващото ми АГ си имаше семейна лаборатория, в която всичко, което не се покриваше по ЗК на мен трябваше да ми се изследва.
 Никое от АГ в Бургас, което работи със ЗК НИКОГА не е пропуснало да си вземе минимум 25 лв за ехограф, а когато попитам за 2те безплатни ехографии, полагащи се, всеки се прави, че не е чувал никога такова нещо!
   Важното е резултата да е живо и здраво бебе! Останалото - здраве!

# 33
  • Мнения: 6 274
Ред, права си, но ако човек не си търси правата, могат да си го въртят на шиш, който откъдето го хване...

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ред, права си, но ако човек не си търси правата, могат да си го въртят на шиш, който откъдето го хване...

А според теб къде трябва да си търся правата? newsm78 Това, което не съм правила все-още е стачка пред парламента!

# 35
  • Мнения: 6 274
Ред, права си, но ако човек не си търси правата, могат да си го въртят на шиш, който откъдето го хване...

А според теб къде трябва да си търся правата? newsm78 Това, което не съм правила все-още е стачка пред парламента!
Ами ако не си доволна от някой лекар, просто го сменяваш...
Доктори - колкото щеш...
  Peace

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ред, права си, но ако човек не си търси правата, могат да си го въртят на шиш, който откъдето го хване...

А според теб къде трябва да си търся правата? newsm78 Това, което не съм правила все-още е стачка пред парламента!
Ами ако не си доволна от някой лекар, просто го сменяваш...
Доктори - колкото щеш...
  Peace

Ами - именно, но явно си имат някакво споразумение и всички са единодушни, че всяка интервенция се заплаща! Поне 6-тимата лекари, при които вече съм била!

# 37
  • Мнения: 6 274
Ред, права си, но ако човек не си търси правата, могат да си го въртят на шиш, който откъдето го хване...

А според теб къде трябва да си търся правата? newsm78 Това, което не съм правила все-още е стачка пред парламента!
Ами ако не си доволна от някой лекар, просто го сменяваш...
Доктори - колкото щеш...
  Peace

Ами - именно, но явно си имат някакво споразумение и всички са единодушни, че всяка интервенция се заплаща! Поне 6-тимата лекари, при които вече съм била!
Оооо, не е така, мила...
Виж колко мами преди нас (включително и аз) сме написали, че не са ни взимали нищо...
Просто не си открила точният човек, явно...

# 38
  • Мнения: 568
Личният лекар ти дава направление и ти си избираш наблюдаващ бременността.
Аз ходех при гинеколог в поликлиниката на Военна болница, там е и личната ми лекарка, и мястото беше удобно за мен,
 веднъж месечно до 8 месец -
при всяко ходене - ехограф - и записване как се променят мерките на бебето, мерене на кръвно веднъж, когато имах проблем.
три пъти за целия период кръв и урина. Безплатно.
След осмия ехограф всяка седмица.
Но пък научих за изследванията за възможни генетични увреждания, когато вече беше късно да ги правя и то не от проследяващия лекар.

Общи условия

Активация на акаунт