Допълнителни ваксини

  • 6 306
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 753

ПРИЧИНИТЕЛИТЕ
Хемофилус инфлуенца тип Б - ........................7%
Менингококи - ...................................................25%
Пневмококи (streptococcus pneumonae) -
най-висока смъртност - ...................................47%
Стафилококи и други бактерии - ....................21%

Акт Хиб покрива хемофилиус инфлуенца.
Превенар - пневмококи.

За тези знам само.
Трябва да се има предвид, че ваксините не покриват на 100% всички причинители от групата, но все пак е нещо....


И тук говорим само за менингит, а колко още болести познавате...  Crazy 


# 46
  • Виена
  • Мнения: 1 247
тия май4ета дето си ваксинират децата с всякакви отрови и коктейли ,що не вземат да се ваксинират против глупост.
да при4инявате такова нещо на децата си....не е истина ,просто #2gunfire

"Глупавите" за разлика от теб, пишат грамотно. Peace
Същите сме се информирали до толкова, относно ползите от ваксините, че и допълнителни слагаме--изводите, ако можеш, си ги направи сама Wink

Опаааааа....... Ако може да не се замерваме на тема "грамотност", че най-лесното нещо е да се надникне в постовете на правещите забележки и да се открият пропуски в образованието.  Wink Не е фатално да се допускат грешки - например да се пише вместо правилното "намаляване", неправилната диалектна форма "намаляне" (на кърмата). Не приемам за нормален тона на desilosha, но репликата за връзката грамотност - неваксиниране е, меко казано, нелепа.

Текста е цитат от статия в Стандарт.
В. "Стандарт" ли? Да, много компетентно! Адски авторитетен източник!  Thinking
Информираните "относно ползите от ваксините", немски разбирате ли?
1. www.klein-klein-aktion.de
2. www.aegis.ch

А английски?
1. http://www.informationliberation.com/?id=13924
2. http://video.google.com/videoplay?docid=8536564749125540419&pr=goog-sl
3. http://www.sciencedaily.com/releases/2006/09/060925114107.htm

И нещо с български превод:
http://video.google.com/videoplay?docid=1103396999649583027&hl=en

Още искате ли?

# 47
  • Мнения: 462
Не мога да си обясня защо винаги, когато става въпрос за ВАКСИНА, независимо срещу какво, едни и същи потребители започват да хулят и да плюят срещу всеки, решил да изкаже мнението си! Майките, които искат да ваксинират децата си  нямат право на информация ли? Все пак именно ТЕ са отговорни за СОБСТВЕНИТЕ си деца! С обиди няма да ги "привлечете" за каузата си ...
Имате си темичка, укрили сте си я щателно, не виждам защо винаги трябва да създавате смут и да се заяждате в теми, които не споделят вашето мнение!! Не искам да обидя никоя от вас! Възхищавам се на яростта и ожесточеността, с която защитавате своите права - да имате право на избор и ваксинацията да не е задължителна, а препоръчителна! Дано имате успех, та да можем ние, майките, които искат да се възползват от продуктите на различни фармацевтични компании, свободно да обменяме опит. Simple Smile

Позволих си да напиша горното, защото знам, че така или иначе ще бъда оплюта ...  Peace

Конкретно по темата - аз също смятам да слагам допълнителна ваксина, най-вероятно Превенар, но малко по-късно, защото сега ще му дойде в повече на бебочко ... Simple Smile А и, доколкото разбирам от разни публикации наляво-надясно, нова ваксина срещу пневмококи ще се пуска на пазара, тъй че ще изчакам, за да видя - време има! Задължително тази срещу Хепатит А, след 1 годинка и твърдо Ротарикс. Simple Smile

Лек и усмихнат ден Simple Smile

# 48
  • Мнения: 4 753
А и, доколкото разбирам от разни публикации наляво-надясно, нова ваксина срещу пневмококи ще се пуска на пазара, тъй че ще изчакам, за да видя - време има!

Въобще не искам да те плюя, а само да те питам, защо си мислиш, че новото е по-добро?? То със сигурност е по-малко изпитано и дългосрочните му странични ефекти все още не са ясни...

# 49
  • Мнения: 462
Въобще не искам да те плюя, а само да те питам, защо си мислиш, че новото е по-добро?? То със сигурност е по-малко изпитано и дългосрочните му странични ефекти все още не са ясни...

Ами, защото братовчедка ми, която работи и живее от 16 години в Испания е участвала в разработването и. Simple Smile Не изцяло, а само в някаква част. Simple Smile Съвсем случайно се оказа - всъщност бях чела за въпросната ваксина във форума, попитах я дали там я имат и да сподели впечатления ... Просто не ми се ще да пиша излишно за това, тъй като за момента НЕ смятам, че имам необходимата информация, а не желая да подвеждам никого - не би било редно! Simple Smile А и предпочитам да се "дообразовам" след като дойде на почивка в България. Simple Smile Харесва ми подписът ти - "Информирай се преди да се ваксинираш" Simple Smile И аз така - от 8 кладенеца вода черпя, с надеждата, че осигурявам най-доброто за детенце ... Simple Smile

Лека и усмихната вечер Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 3 099
... Позволих си да напиша горното, защото знам, че така или иначе ще бъда оплюта ...  Peace
....

Аз лично намирам, че много хубаво си ги упътила!...  Mr. Green
Те се държат доста сектантски и повечето майки не желаят да се забъркват.  Wink Знам го, защото когато аз се опитвах да се информирам при тях, получих ЛС от жени, които не биха посмяли да кажат това, което всъщност вади очи.

Общи условия

Активация на акаунт