Раждане в къщи - 2

  • 19 902
  • 378
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 2 185


Кюбит, относно събирането за домашно раждане- има такива групи по места. И аз съм намерила една група тук около нас, със сигурност има и около теб, потърси в нет-а  Peace

Сипируми доста ми е далеч на мен, но ще се радвам да разкажеш какво сте нищили  Hug

# 346
  • Мнения: 3 869
Днес получих много примамлива оферта Mr. Green Една позната българка в Холандия каза да й се обадя като се задеде следващото дете, да ни прати комплект за домашно раждане от нейните. Каза, че там като отидела да се регистрира, че е бременна (вече има 2 деца) всеки път след около седмица получава по пощата въпросния комплект безплатно  Joy Пък мъж й не можа да преглътне насаденото от БГ и двете деца са родени в болница, макар второто едва да отраяло до врата на болницата  Joy

Много ми хареса подхода на Кюбит  Hug И аз съм правила така, но по други въпроси  Wink

# 347
  • Мнения: 7 091
Аз също се опитах да намеря около нас...и никакъв успех Sad Клеърет като каква група ги търсиш? newsm78

# 348
  • Мнения: 2 185
Тандури, само това намерих - http://homebirth.meetup.com/cities/us/ny/albany/ , дано не съм ти объркала града  Wink . Търся хоумбърт мийтъп, пробвай и с мидуайф мийтъп  Hug

# 349
  • Мнения: 3 988
Хехе, намерих една група до нас - на 2 мили, мога да ходя пеш дори.  Peace

Clairette, мерси за подсказката!  bouquet
Мег, а на теб за подкрепата.  bouquet
Вечи, и на теб за пожеланието.   bouquet

# 350
  • Мнения: 3 638
Днес получих много примамлива оферта Mr. Green Една позната българка в Холандия каза да й се обадя като се задеде следващото дете, да ни прати комплект за домашно раждане от нейните. Каза, че там като отидела да се регистрира, че е бременна (вече има 2 деца) всеки път след около седмица получава по пощата въпросния комплект безплатно  Joy Пък мъж й не можа да преглътне насаденото от БГ и двете деца са родени в болница, макар второто едва да отраяло до врата на болницата  Joy

Не се надявай толкова на пакетите на холандците, нали знаеш, че те са пословични с пестеливостта си  Laughing Та в тях има марлички, непромокаеми постелки, памук, щипка за пъпчето, шишенце спирт, термометър и май това е всичко  Confused Не са за домашно раждане по твоите разбирания, демек  Joy

И аз надничам в очакване на новини от Рикк  Hug



# 351
  • Мнения: 557
Не се надявай толкова на пакетите на холандците, нали знаеш, че те са пословични с пестеливостта си  Laughing Та в тях има марлички, непромокаеми постелки, памук, щипка за пъпчето, шишенце спирт, термометър и май това е всичко  Confused

Ами то няма нужда от друго. Е, ножица, ако искаш да режеш пъпната връв.
Ние ползвахме само непромокаемите постелки и щипките за пъпната връв. Това беше. Всичко друго от което имаш нужда са хавлиени кърпи и дрешки за бебето.
Нито термометър сме имали, нито теглилка...спирта много дълго се чудех за какво пък ми е (при мен беше йод), както и марлите...Така и не ги използвах за нищо.

# 352
  • WA, USA
  • Мнения: 512
Meetup група е, регистрираш се и търсиш в района. Не съм ходила до сега, защото съм до късно на работа, но сега се пада да е почивен ден и дано успея да отида, защото на сбирките ходят и дули, и мидуайфи.

# 353
  • Мнения: 3 869
Не се надявай толкова на пакетите на холандците, нали знаеш, че те са пословични с пестеливостта си  Laughing Та в тях има марлички, непромокаеми постелки, памук, щипка за пъпчето, шишенце спирт, термометър и май това е всичко  Confused

Ами то няма нужда от друго. Е, ножица, ако искаш да режеш пъпната връв.
Ние ползвахме само непромокаемите постелки и щипките за пъпната връв. Това беше. Всичко друго от което имаш нужда са хавлиени кърпи и дрешки за бебето.
Нито термометър сме имали, нито теглилка...спирта много дълго се чудех за какво пък ми е (при мен беше йод), както и марлите...Така и не ги използвах за нищо.

То като се замисля, само от непромокаеми постелки ще имаме нужда и евенуално един пакет превръзки. Половината неща от американския комплект си останаха неизползвани! Обаче имаше шапчица (вместо термометър) и тя влезе в работа много на място. А стерилните марли употребих по друг начин и ми бяха много удобни: след като падна пъпчето докато зарастне (май две денонощия баха newsm78) на всяко преобуване почиствах пъпчето от секрета и слагах парченце стерилна марля - така хем можеше да "диша", хем механически го предпазвах от триене в ръба на пелената и дрешките. 
Ама ще ми е любопитно просто да го видя този холандки пакет

# 354
  • Мнения: 6 713
Момичета, я кажете възможно ли е да кажем 1-2 дена преди раждането (термина всъщност) да се приемам желязо, което запича, и съответно да мога да си ям нормално без последици? Laughing Защото мен лично от нерви понякога ме прихваща нещо и ходя и до тоалетната по-често от нормално и точно това се случи и по време на раждането ми. Слава Богу не стана нищо притеснително Embarassed, но все пак следващият път искам да няма такива притеснения въобще и да съм буквално запечена. Rolling Eyes Съжалявам, че звуча странно, но ако имате такъв опит, моля да споделите! Hug
Другият вариант е клизма, ама такова нещо не са ми правили никога. Confused не се поинтересувах и в болницата как стоят нещата. Thinking

Между другото не съм разказвала за моето раждане - де факто аз почнах да имам контракции на 10 мин. от 8.00 сутринта, до към 11.00 станаха на 5 минути. През цялото време гледах непрекъснато да се движа и решихме с мъжа ми да отидем в болницата чак след 12.00 ч.. Правех тигели из апартамента, после пък в болницата като ме видяха имах 3 см разкритие и ме питаха дали искам да изчакам или искам система. Аз си нямах идея за какво е тая система, мислех че е нещо като глюкоза?!? Embarassed Embarassed Rolling Eyes После акушерката ми каза, че се слага система, за да стане по-бързо разкритието. Но в крайна сметка се разбрахме да изчакаме и от около 13.00 до към 17.00 бях основно в движение, като от време на време имаше проверка за разкритие, когато вече ме оставиха в родилна зала и ми сложиха системата тогава. Simple Smile Малко след 8 вечерта родих моята прекрасна принцеска! Heart Eyes Grinning

# 355
  • Мнения: 3 869
Лурдес, ама много странна идея имаш за запичането  Shocked Нормално при раждане започва такъв очистителен процес и ходиш многократно по голяма нужда - може и на всеки час да е  Joy Това изпразване и очистване е необходимо на организма. Ти защо искаш да го спреш? А и клизма не е нужна точно защото нещата си стават естествено. Някъде бях чела, че историята с клизмата е следствие от частен случай - при индуцирано раждане няма спонтанно изчистване и тогава е по-добре да се направи клизма, но за всички други случаи не е необходима Peace

П.П. Честите ни месечинки  Grinning Гледам, че и вие днес имате малък РД  Grinning

# 356
  • Мнения: 329
Момичета, синът ми (който още си няма име) се роди на 03/02 в 17.29ч.

Ще разказвам подробно после, защото сега отиваме да се кърмим  Hug

# 357
  • Мнения: 705
rikk!  Hug Hug Hug Нямаме търпение да разкажеш!
Прегръщам те!  Hug

# 358
  • Мнения: 3 869
Е-хей  Grinning ЧЕСТИТО!!!
 newsm44 newsm51 smile3501
Одавна чакахме добрата новина  Grinning и бях сигурна, че просто не сте искали да си разваляте идилията с нета Simple Smile

# 359
  • Мнения: 780
rikk, ако знаеш колко пъти на ден съм проверявала за теб!!  Hug

Честито новородено момченце! Да ви е живо и здраво и само да ви радва!  А на теб - бързо възстановяване!  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт