случвало ли ви се е това?

  • 4 679
  • 73
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 270
Преди няколко години съборих с бебешката количка бурканче скъпи манатарки. Дойде една служителка, отвъртя капачката и ми я сложи в кошницата. Маркираха ми я на касата. Дума не казах.
После, мисля, че тук някъде четох, че те са длъжни да си обезопасят щандовете, за да не ги закачат минаващите клиенти. Т.е. не си длъжен ти да плащаш. Но дали е така ?!

# 46
  • Мнения: 148
На мен ми се е случвало в магазин за дрехи.Влизам с детето аз,примамена от блузките на витрината,разглеждам трескаво и изведнъж подскачам от някакъв зверски трясък-малчото бутнал манекена на земята,главата му беше бутнал,перуката,абе,мазало направи.Добре,че продавачката излезе разбрана,само се засмя и ми каза да не се притеснявам.

# 47
  • Мнения: 2 716
Никога не съм бутала нищо. Много съм внимателна. Естествено.

Преди години вървяхме с приятелка и нейното хлапе из "руския пазар" в Люлин. И докато си говорехме, хлапето изостана. Когато се обърнахме, детето си гризеше сладко-сладко шоколад, а след него тичаше червен чичко. Приятелката ми плати шоколада, но се ядоса, че оня не си го пазии. Че и дори нарочно ги оставят. Той пък може да каже, че тя нарочно не си гледа детето.

# 48
  • Мнения: 6 461
Не ми се е случвало ,може пък и да не съм видяла Laughing

# 49
  • София
  • Мнения: 574
Когато съм чупила,винаги съм си плащала стоката.Най-силното ми изпълнение беше преди години в един стъкларски магазин.Продавачката ме помоли да не пипам ,но аз се направих,че не я чувам.Няколко реда с чаши започнаха да се клатят,една падна и удари някаква голяма китайска ваза ,от което продавачката се хвана за главата и започна да вика колко е скъпа.Счупих само една чаша,но вече гледам да не пипам и въобще избягвам магазини,където е лошо подредена стоката.

# 50
  • Мнения: 2 388
Охо, и още как!Даже ти искат пет лева за чаша, а целият сервиз струва 2 лева ooooh!.

На мен даже ми се е случвало да си оставя личната карта, че нямах 5 лв в мен.

# 51
  • София-Варна
  • Мнения: 119
<Във Фантастико плащат служителите. Затова са толкова бесни>
Именно защото съм работила във Фантастико,почти 4 години и знам за какво става въпрос.
Постоянно ни викаха на инструктажи и ни повтаряха,че "клиента винаги има право"и никога по никакъв начин не трябва да го обиждаме.
Когато е счупил нещо (изпуснал,държейки го в ръка),се плаща разбира се,но при лошо наредена стока се глобява този,който я е редил!
Обаче,някои управители са си направили техни вътрешни правилаи за да не им е губещ магазина (и да си изгубят поста),карат служителите
да се червят и разправят с хората.Мен за това ме доядя...,но както и да е!
Най-много всъщност ме учуди реакцията на останалите клиенти,май наистина все още повечето сме със соц,мозъци... newsm78

# 52
  • Мнения: 4 380
Хич не разбирам от парфюми, но 400 мл. за 500 долара хич не ми се вижда скъпо. А ако задълбаем в темата за парфюм или тоалетна вода...

Не е скъпо ако смяташ на милилитър. Но когато трябва да извадиш от джоба си такава сума за парфюм, не е шега работа. Ако се купи колективно и се раздели, става доста изгодно.

# 53
  • Мнения: 100
Чупила съм доста и дъщерята и тя. Никога не съм плащала, само са почиствали след мен. По-загрижени са винаги някой да изтича да изчисти бързо за да не се подхлъзне или пореже някой клиент. До колкото ми е известно големите магазини тук имат отделна сметка в бюджета за такива неща, не съм виждала никой клиент да си бърка в джоба. Те някой хапват докато пазаруват и не плащат, та камо ли да плащат като счупят.  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 5 173
Те някои хапват докато пазаруват и не плащат, та камо ли да плащат като счупят.  Mr. Green
Леле, верно ли Shocked

# 55
  • Мнения: 4 380
Те някои хапват докато пазаруват и не плащат, та камо ли да плащат като счупят.  Mr. Green
Леле, верно ли Shocked

И аз се понаяждам докато обикалям по магазините. Почти на всеки щанд се готви по нещо и предлага безплатно на купувачите. И там където не се готви може да се пробва. Ядки или плодове разни в насипен вид...хрупаш си докато обикаляш по магазина. Щерка ми като беше малка посягаше към всичко което и се види вкусно. Даже шоколадчета си е разопаковала. Laughing Докато го забележиш и то вече го налапало.

Тази практика в България на заплащане на случайно повредена стока, е много порочна. Това го няма никъде.

# 56
  • Мнения: 3 634
Те някои хапват докато пазаруват и не плащат, та камо ли да плащат като счупят.  Mr. Green
Леле, верно ли Shocked

Да, отивам да пазарувам зеленчуци от сергия и има няколко отворени кашона на земята. Моят кокер се хвърли и открадна 1 морков! Не са искали да го платя.

Когато Райли открадна кокошка от съседите не я платих, все пак я върнах жива, с пооскубана трътка само.  Laughing

# 57
  • Мнения: 100
Те някои хапват докато пазаруват и не плащат, та камо ли да плащат като счупят.  Mr. Green
Леле, верно ли Shocked
Да, както го е обяснила xenia, освен това хората знаят че магазинът има такава част от бюджета, която е предвидена за повредена стока или като цяло загуба на стока, не им пука и си опитват какво ли не.  Mr. Green Както се бъзикаше един комик тук, някои хора третират супермаркетите като една голяма шведска маса.  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 303
До сега не съм бутала и чупила по магазините,но имаше една случка с мъжа ми в Била,където редовно намираме стоки с изтекъл срок на годност,та исках да взема едни кремчета,които много обичах и рядко ги зареждаха,като поглеждам -срока минал преди седмица.Мъжа ми се ядоса и ги избута всичките на земята-а да смеят да кажат нещо,само го гледаха като изтребител и тихо мърмориха Mr. Green Ако не се лъжа момчето взе да ги слага обратно на щанда ooooh!

# 59
  • Шотландия
  • Мнения: 2 858
И аз мисля, че е абсурдно да се плаща, когато стоката е паднала, понеже е била на ръба или зле подредена... Абсолютно социалистическо мислене.  Ако кучето ми изяде нещо - както беше горния пример, ще си го платя, защото е "ползвало" стоката, въпреки че не би трябвало стоката да е подредена така, че кучето да може да я вземе, обаче ако някоя кака си е държала кунките отзад, вместо да подреди стоката както трябва... ще ме прощават. Мечтая си за времето, когато ще можеш да върнеш стока, просто защото си решил да си купиш друго или това вече не ти харесва.  Както е на запад...

Общи условия

Активация на акаунт