Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
след тази велика мисъл за "богатите" родители остава това да се приложи и за училищата. ТЪй като раждаемостта се увеличи и няма места в градините, същото ще се получи и с училищата след някоя и друга година. Тогава, който е беден ще ходи в държавно училище, който е "богат"  smile3513 - марш в частното и плащай солени такси. А за гимназиите...

# 16
  • Мнения: 5 370
след тази велика мисъл за "богатите" родители остава това да се приложи и за училищата. ТЪй като раждаемостта се увеличи и няма места в градините, същото ще се получи и с училищата след някоя и друга година. Тогава, който е беден ще ходи в държавно училище, който е "богат"  smile3513 - марш в частното и плащай солени такси. А за гимназиите...
Ама, Радостина, дотук никой не дефинира "богат"? Mr. Green
Неслучайно съм сложила думата в кавички. И в статията липсват критерии.

# 17
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно в това е врътката и точно по тази причина и аз съм сложила "богати" в кавички. Значи, понеже нямаме много хора, които са богати, а средна класа има тук-там, обявяваме средната ръка хора за богати. Не е важно какви са критериите, а как са наречени.

# 18
  • Мнения: 882
Докато имаме такова отношение към "богатите", такава ще е и държавата ни, такива ще са и хората й.
Никой ли не мисли, че колкото по-богати хора има в една държава, толкова по-добър ще е живота и на останалите?
Минава ли му на някой през ума, че има и богати, които си скъсват задника от работа, осигуряват работа и добър живот на много семейства, плащат огромни данъци и осигуровки в хазната, дават пари в детските градини, в болници и въобще където могат да помогнат.
Каква е причината една здрава, млада, права майка да е безработна и нейното дете да има по-вече право да ходи на детска градина от детето на един "лош богат".

# 19
  • Дъ Биг Вилидж
  • Мнения: 100
Нали точно "официално" богатите носят на финансовия си гръб социално слабите - здравни осигуровки, данъци, социални осигуровки.

Определено си остава далавера да си криеш доходите - дори и при 10% ДОД.

# 20
  • Мнения: 5 370
Моля, забележете все пак, че думата "богати" съм я сложила в кавички, неслучайно. Тук не иде реч за хората с бизнес или "не твърде чисти" доходи, те почти всички по дефолт си записват децата в частни учебни заведения.
Мисълта ми е какъв ли праг ще измъдрят за доход на член от семейство, за да определеят "богатите"?

# 21
  • Мнения: 227
Аз искам да кажа какво значи да си БОГАТ според милата ни родина, тъй като се сблъсках с това понятие наскоро. Naughty

Мен ме осигуряват на 1000 лв. т.е. на реалната заплата която получавам. Когато отидох да питам за детски надбавки /великите 25лв./ в социалното, ми казаха че аз съм БОГАТА защото взимам над 220 лв.  Sick Т.е. ако член от семейство получава над 220 лв. заплата той е богат, т.е. семейството е богато. И няма право на детски надбавки, които държавата е редно да дава на всеки, който е родил дете в тази държава.
И когато както някой по-горе се е изказал, ако сложат граница от 350 лв. доход за семейство, значи автоматически налагат да не се осигуряваме на реални заплати за да може децата ни да ходят на градина.... #Crazy

Нямам думи.....само да припомня че прага на бедността е 170 лв. Какво можем да си купим в днешно време с тия пари ? Храна за детето или дрехи за детето или храна за нас, или дрехи за нас. Да не говорим за ежемесечните сметки.
Богат според управата на държавата означава да не взимаш 240 лв. а да взимаш реално брутно или нетно над 500 над 1000 лв. заплата. Все пак има и хора осигуряващи се на над 2000 лв. Не се определят като богати само хората които карат Мерцедеси и БМВ-та, тъй като те не винаги обявяват какво имат и не се осигуряват винаги на реална заплата Wink

Тъй, че мами, ако работите за над 240 лв. знайте че сте мноооооооого богати !!

# 22
  • Мнения: 5 370
В момента по БТВ говорят май за протеста на 14 януари.

# 23
  • Мнения: 2 401
Това малоумие категорично отказвам да го повярвам.  Ясно е каква е идеята, но ако това наистина влезе в регламента съм ЗА да ходим да се саморазправим с говедата.
аз ти казвам, че го видях с очите си, във вестник, и го издирих сега в нета!!!!!
Но виждаш ли как не е особено тиражирано?
Минзухар,аз ти казах че ще се видим на 14,но ти не вярваш...

Бях сигурна, че някой ще се хване за думата ми относно саморазправата.
Всъщност имах предвид, че можем да ги съдим и да ги осъдим като "стой та гледай".
Няма начин да ми се плаче всеки месец като си гледам фиша от сумата, която отива за данъци и после да не мога да ползвам нормална читава обществена ДГ, вместо това да ме пращат да плащам заплатите на сектанти, откачалки и обикновени некадърници в частните заведения.

# 24
  • Мнения: 166
Ако това нещо стане реалност-ще е поредното безумие в държавата ни,наистина за едни ще е майка,за други мащеха.Аз детски надбавки не получавам за децата си,защото съм "богата",сега остава и децата ми да не могат да постъпят в детска градина поради същата причина!!!Кои са "богатите"?-ами зависи какъв праг ще определят,но винаги ще са ощетени тези,които се осигуряват на реалните си заплати и плащат данъци върху тях.Това  си е дискриминация.

# 25
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 739

Отрязват богатите за място в детската градина


е, такава простотия не бях чувала.

Зайче Мече, абсолютно съм съгласна с теб.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ако това нещо стане реалност-ще е поредното безумие в държавата ни,наистина за едни ще е майка,за други мащеха.Аз детски надбавки не получавам за децата си,защото съм "богата",сега остава и децата ми да не могат да постъпят в детска градина поради същата причина!!!Кои са "богатите"?-ами зависи какъв праг ще определят,но винаги ще са ощетени тези,които се осигуряват на реалните си заплати и плащат данъци върху тях.Това  си е дискриминация.
Така е. И аз се осигурявам върху реалните си доходи. Детето ми детски не получава, защото сме от "богатите". Еми тези от сивата икономика май са си най добре- плащат малко данъци, взимат детски, децата им ще са първи в списъците за градина...ако се случи това наистина за пореден път ще сме страната на абсурдите.

# 27
  • Мнения: 227
ivben, elku - elena - Определено тези от сивата икономика ще са най-добре. Само че, нали ни стягат примката около врата от ЕС, и какво се оказва - с времето ще има все по-малко сива икономика. И какво следва - негативи за тия дето взимат повече пари от другите.  Naughty

Аз искам детето ми да учи в частна детска градина поради много причини, но 500-600 лева на месец са ми много, които да отделя от богатството си /разбирайте високата заплата от 1000 лв./  Money Пък и съм сигурна, че дори и да го няма това изискване относно заплатите, детето ми трудно ще се класира за държавна градина, тъй като през 2007г. и 2008г. се родиха много деца /да са живи и здрави всичките душички/ Но колкото повече деца - толкова по-трудно за всички да са на градина. Пък ако не си на градина / предучилищна неможе да идеш в 1-ви клас и ей такива ми ти хубавинки, които ни правят живота по-цветен..... Crazy

Както казах и преди, вместо да си гледаме децата, да им се радваме колкото може по-дълго, ние се занимаваме с бюрокращина и простотиите на тъпата ни държавна система.  ooooh!

# 28
  • София
  • Мнения: 395
Как може да има такива определения т.е. "богато дете", "социално слабо дете".Не са ли еднакви децата.Нали ги пращаме децата не само за да ги гледа някой друг, а за да се интегрират сред връстници в социална среда, да се научат да споделят играчките си и желанията с други деца.Нали там се научават на повечето неща гледайки едно от друго.Учат песни ,стихчета и прочие.Та нали затова е създадена тази институция "детски ясли и градини"....Много се е изкривила в годините

# 29
  • Мнения: 227
p.mariana - че то кое не се изкриви като понятие с годините ??  ooooh!
Жалкото е че от нас като народ се изисква да правим страшно много неща за държавата си, а какво прави държавата за народа си, за децата си - едно нищо.
Ето и парадокса - искат да се върнат майките рано на работа за да не им плащат болнични и майчински, искат да пратим децата от 3м. възраст на ясла, но места няма в тези ясли. Детегледачки от държавата може да има само 5000бр. Над 240лв. си богат, но се знае че една бавачка иска поне 600лв. заплата. Частната градина е пак толкова скъпа. И какво се оказва - еми ние всички сме богати бе хора  ooooh!
Само дето едвам свързваме двата края между сметките за ток и парно, и жизненоважната храна, всичко за децата и т.н. Ние всички сме богати..........ужас...направо се чувствам като извънземно... Sick

Общи условия

Активация на акаунт