Отговори
# 165
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992

                Хич не се заблуждавай,че богатите отиват в ЧДГ.Напротив имат достатъчно връзки за да си вкарат децата с 40 лв такса.Особено тези дето дойдоха в парламента. Mr. Green Горят или не за общинските ДГ повечето са там поради простата причина,че са с достатъчно връзки за да си харчат парите в ЧДГ.
Така е. Peace
И като прибавим, че колкото по-богат - толкова по-стиснат... (това се отнася не за всички, а за повечето!) ... то защо ще си дават парите в ЧДЗ, след като може да се уредят с държавна? Но и претенции ще имат, ама многото претенции вървят повече в частната...

# 166
  • Мнения: 152
"не съм сигурна, че проблемът с липсата на места ще се разреши с "изгонването" на "богатите" от детските градини. Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ. В София, проблемът идва от многото семейства дошли от провинцията - столичните ДГ не са предвидени за този растеж на населението. Напоследък софиянци започнахме да живеем в околните селца, а от съседните селца започнаа да живеят в центъра...кой има право на ясла и детска градина по местоживеене?" Peace       Преди това софиянци се изнесоха да живеят извьн Бьлгария.Ние на пук на всичко ще си останем тук,кьдето сме родени!Преборих се за ДГ за децата ми,ще се боря и за училище-още от сега! Mr. Green Много провинциалисти се настаниха в парламента.Повлякоха цялата си рода в София,от там се повлече и народьт кьм заветната столица.В момента става люта битка за децата на установилите се тук и новодомците,а ние от София....?  По темата:не знам кой е определен за богат но.....Не ми се врьзва нещо-Внучета на бивши хора от правителството да са в ДГ за 40лв.такаса в общинска градина-ФАКТ Mr. Green Stop




Какво точно означава "провинциалисти" за теб? Ж.к. "Младост" не е съществувал винаги, нали? И "Люлин", и "Надежда"и т.н., и т.н.  На фона на отворените граници на Европейския съюз твоето изказване звучи доста ограничено.

# 167
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 По тази логика за провинциалистите,имайки предвид промяната на границите на родна България през далечните години...,аз не съм българче.Въх и сега какво ще правим,пък детето ми виждате ли е в държавна градина... ooooh!

# 168
  • Мнения: 4 520
Между другото, само да ви кажа, че швейцарците гласуваха на РЕФЕРЕНДУМ (референдум означава гласуване на населението по даден проблем) да ОТВОРЯТ границите си за работа на българи и румънци. По този признак явно са доста по-напред от нас, които искаме все да се затваряме, все някой да не ни гледа в паничката. Та децата на тези, които ще заминат в Швейцария да бачкат, сигурно няма да бъдат дискриминирани по какъвто и да е признак за ползване на ДГ. Тъй че говорете си тука кой провинциалист бил виновен... Имаме хляб да ядем, докато ги стигнем швейцарците...  Tired

# 169
  • Мнения: 152
Точно това имах предвид, че не децата на "провинциалистите" са заплаха, а тези, които идват тук да крадат и ограбват. Те трябва да са под наблюдение, а не хората, дошли със семействата си в столицата с цел препитание, посредством реален труд.

# 170
  • София
  • Мнения: 62 595
Това, последното ме озадачи. Какво се разбира под "тези, които идват да крадат и ограбват"?
Ако съм разбрала правилно, то тези крадци и грабители са по-скоро гастрольори.

# 171
  • Мнения: 152
Истинският проблем с местата в детските ясли и градини е липсата на база. Сградите на нефункциониращите градини са се превърнали в данъчни служби и никой управляващ не променя това положение. По този начин не само богатите, но и другите деца са аут. Другата проблематика е само допълваща.

# 172
  • Мнения: 882
Ще ми простите надявам се, но като гледам Вашето местожителство: "на лъчите на слънцето", "на седмото небе", от къде идва този негативизъм към богатите, провинциалистите,.....  Thinking

# 173
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Ще ми простите надявам се, но като гледам Вашето местожителство: "на лъчите на слънцето", "на седмото небе", от къде идва този негативизъм към богатите, провинциалистите,.....  Thinking

От опита ни, от къде иначе... и сме "на лъчите на слънцето", "на седмото небе", и къде ли още не, за да се откъснем поне за секунда от реалността!
Но не можах да разбера на къде биеш? Или просто те сърби да се заяждаш? newsm78

# 174
  • Мнения: 152
Нещо не си разбрала позицията ми. Напротив, не деля хората на провинциалисти и столичани, точно обратното. Децата са невинни създания и за мен лично са еднакви, независимо от финансовия статус на родителите им. Семейството ми е с добри доходи и детето ни посещава ДГ. "На седмото небе" означава, че съм щастлива. А съм "богата", защото работя здраво и давам работа на хора, дошли от провинцията, които всъщност имат право да се трудят и тук , в София.

# 175
  • Мнения: 24 467
Истинският проблем с местата в детските ясли и градини е липсата на база. Сградите на нефункциониращите градини са се превърнали в данъчни служби и никой управляващ не променя това положение. ..

Което пък е последица от кофти местно управление с нежелание да се решат конкретни проблеми на гражданите, които проблеми са доста съществени. Понеже няма интерес- личен, примерно.
Иначе- кой от къде бил е все тая. Щом си плаща данъците има право да изисква насреща услуги. ДГ е вид услуга и като такава същата се заплаща не според доходи и имущество, както е при данъците.
Както и да е, недомисленото предложение едва ли ще се приложи на практика. Ако се приложи- съответната наредба- на съд.

# 176
  • Мнения: 62
Истината относно "кореняци-столичани" и "емигранти" е една, що се онася до ДГ според мен. Няма никакво значение! Ей това е! Аз живея в София откакто съм родена. И какво от това, всичките, повтарям ВСИЧКИТЕ ми приятели, за преселници в София от последните 8 години. Плевен, Казанлък, Русе, разни села, чийто имане не помня и пр. Ама един тукашен нямам в списъка. Всичките в управлението се държат като ощипани госпожици, че не били, видиш ли, очаквали такова нещо. Глупости на търкалета! Беше ясно, че София ще се запръска по шевовете още преди години. Някои хора се светнаха рано и започнаха да строят, и понеже беше ясно, че така ще стане, си направиха бързите далавери с блокчетата на конвейер и рушветите с цел компромис с градоустройствения план. Никого не е интересувало, че тези хора ще имат деца, интересувало ги е да си продадат апартаментите. Ясно е какво преселение беше преди няколко години, беше и ясно, че ще се появят деца. И точно тогава, започнаха да ликвидират градините. В тая държава има ей ТОЛКОВА деца, на тия деца родителите плащат данъци, къде реални, къде не, въпроса е в това, че са длъжни да се погрижат за тези деца. Деца на богати, бедни, провонциалисти, всичките деца! Аз не мога да го разбера това "Детето какво е виновно, че е дете на богати?" или пък "Детето какво е виновно, че е дете на провинциалисти?". Сякаш да имаш пари или да си от прованса е някакво престъпление. Защо изобщо някой трябва да е виновен тука? Какво? В българия е твой национален дълг да си мизерстващ, и всички друго си е по твоя "вина"? Държавата е длъжна да се грижи за тези деца, както ние сме длъжни да си плащаме данъци и ако не го направим, ако направим измама, то закона ни преследва. Редно е и ние да си търсим правата, пък ако ще и да сме дошли вчера от Спанчевци!

Общи условия

Активация на акаунт