Отговори
# 150
  • Мнения: 2 018
проблемът идва от многото семейства дошли от провинцията - столичните ДГ не са предвидени за този растеж на населението. Напоследък софиянци започнахме да живеем в околните селца, а от съседните селца започнаа да живеят в центъра...кой има право на ясла и детска градина по местоживеене?

Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!

Ти пробва ли се? Спомена ли им за същината на проблема /кореняк софиянци и пришълци/?

# 151
  • Мнения: 882
Доста сме се поизнервили с тия детски градини. Истината е, че всяко дете има право на своята детска градина, после на своето училище и т.н., без значение дали то е дете на бедни или богати родители, на работещи или не, дали е болно или здраво и още по-малко от местоживеенето си.
Аз въпреки, че съм от "богатите" родители, имах късмет с детската градина, защото малката е със заболяване, което ни дава предимство.
Не е наша работа да даваме акъл на кмета, но пък ще споделя какво мисля.

Има много общински парцели. Тоест терена няма да им струва нищо, както и всички разрешителни за строеж. Те сами ще си ги издадат. Проектантити са на разположение във всяка община. Също няма да плащат пари за проект.
Построяват детска градина на два етажа с разгърната застроена площ - 2 000 кв.м. Това според мен е напълно достатъчно за 10 групи с по 25 деца или общо - 250 деца. Ще има и достатъчно място за общи помещения, за кабинети на персонала и т.н.
Строителството ще излезе по-груби сметки около 400 лв за квадратен метър или общо около 800 000 лева. За обзавеждането и сега родителите играят основна роля.
Така, че ако таксата на децата е по 100 лева, което си е съвсем разумна цена, общината ще стане щастлив собственик на чисто нова модерна детска градина в рамките на няколко години.
Но може и да се даде един гратисен период в който да се приемат деца, чиито родители могат да платят и до 300 лева месечно, или пък авансово, за да се върне по-бързо инвестицията и след което да се премини към общите наредби или.............
Нищо работа. Само някой да иска да прави нещо, защото аз немога да повярвам, че общината няма 800 000 лева, за най-скъпите ни същества.

# 152
  • Мнения: 1 479
"не съм сигурна, че проблемът с липсата на места ще се разреши с "изгонването" на "богатите" от детските градини. Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ. В София, проблемът идва от многото семейства дошли от провинцията - столичните ДГ не са предвидени за този растеж на населението. Напоследък софиянци започнахме да живеем в околните селца, а от съседните селца започнаа да живеят в центъра...кой има право на ясла и детска градина по местоживеене?" Peace       Преди това софиянци се изнесоха да живеят извьн Бьлгария.Ние на пук на всичко ще си останем тук,кьдето сме родени!Преборих се за ДГ за децата ми,ще се боря и за училище-още от сега! Mr. Green Много провинциалисти се настаниха в парламента.Повлякоха цялата си рода в София,от там се повлече и народьт кьм заветната столица.В момента става люта битка за децата на установилите се тук и новодомците,а ние от София....?  По темата:не знам кой е определен за богат но.....Не ми се врьзва нещо-Внучета на бивши хора от правителството да са в ДГ за 40лв.такаса в общинска градина-ФАКТ Mr. Green Stop

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
ТОгава да се построят повече градини. Новодошлите също имат трудови договори, по които им се удържат данъци. Най-лесно е да се каже, че пришълците са виновни. Да, ама не! (както беше казал един наш политик).Хората мигрират там, където има работа и по-добри перспективи за реализация. Много градини бяха затворени и реституирани, ако помниш добре. Преди няколко месеца минах покрай една такава градина в Студентски град - буренясала и явно необитаема. Явно се чакаше нещо - я разрешително застроеж, я някоя заменка.

# 154
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Вие като сте си от София, вероятно сте потомци на първите тракийски племена, които са се заселили в Софийското поле преди около 7000 години! ... Хайде да не започваме пак спор кой е софиянец и кой не.....

# 155
  • Мнения: 423
Вие като сте си от София, вероятно сте потомци на първите тракийски племена, които са се заселили в Софийското поле преди около 7000 години! ... Хайде да не започваме пак спор кой е софиянец и кой не.....
Joy Joy Joy

# 156
  • Мнения: 7 432
"не съм сигурна, че проблемът с липсата на места ще се разреши с "изгонването" на "богатите" от детските градини. Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ.
                Хич не се заблуждавай,че богатите отиват в ЧДГ.Напротив имат достатъчно връзки за да си вкарат децата с 40 лв такса.Особено тези дето дойдоха в парламента. Mr. Green Горят или не за общинските ДГ повечето са там поради простата причина,че са с достатъчно връзки за да си харчат парите в ЧДГ.

# 157
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

                Хич не се заблуждавай,че богатите отиват в ЧДГ.Напротив имат достатъчно връзки за да си вкарат децата с 40 лв такса.Особено тези дето дойдоха в парламента. Mr. Green Горят или не за общинските ДГ повечето са там поради простата причина,че са с достатъчно връзки за да си харчат парите в ЧДГ.
Така е. Peace

# 158
  • Мнения: 5 370
Дани, въртиш-сучеш-все към това го докарваш, кой отде бил. Няма значение кой откъде е, ако си плаща данъците ТУК и има адресна РЕГИСТРАЦИЯ.
Ти малко като Бойко го докарваш-все другите са му виновни за задръстванията, за тесните улици, за липсата на паркоместа, както и на ДГ.

# 159
  • Мнения: 1 479
Дани, въртиш-сучеш-все към това го докарваш, кой отде бил. Няма значение кой откъде е, ако си плаща данъците ТУК и има адресна РЕГИСТРАЦИЯ.
Ти малко като Бойко го докарваш-все другите са му виновни за задръстванията, за тесните улици, за липсата на паркоместа, както и на ДГ.
А,ти не прочете това:  По темата:не знам кой е определен за богат но.....Не ми се врьзва нещо-Внучета на бивши хора от правителството да са в ДГ за 40лв.такаса в общинска градина-ФАКТ  Wink  

# 160
  • Мнения: 4 528
Доста сме се поизнервили с тия детски градини.
Ами то си е изнервящо. Аз лично разбирам всички изнервени родители, защото ми се наложи да се саморазправям за място на малкия ми син в една ясла. А дори не плащам данъци в града, в който живея (аз съм от сигурно малкото българи, дето плащат данъци в Сф, но не живеят там  Mr. Green).
Като са бастисали навремето хубавите бази, тъй ще е. С всички директорки на държавни детски заведения, с които говорих и на които се молих да ми вземат детето, ми казваха едно: имаме достатъчно база да поемем поне още 2-3 групи, от общината казват: "Не!" Дори в едната градина имало родителски инициативен комитет, който ходил да се моли на кмета, ефект йок. Честно казано, решение з просто не виждам.  Confused И за кво е цялата тази държавна пропаганда за по-голяма раждаемост?! Увеличат платеното майчинстов с 2-3 месеца, вдигнат обезщетението с 20-30 лв и "айдеееее, юруш, народе, правете деца".  Close

# 161
  • Мнения: 882
Сега остана да поспорим и за това кой е "софиянец" и кой не.
Например синът ми, който е на 20 г. е роден във Варна, Малката ми и тя е родена във Варна.  Аз съм родена във Варна. Само, че сме "варненци"- другия път.

# 162
  • Мнения: 2 018
Сега остана да поспорим и за това кой е "софиянец" и кой не.
Например синът ми, който е на 20 г. е роден във Варна, Малката ми и тя е родена във Варна.  Аз съм родена във Варна. Само, че сме "варненци"- другия път.

Щооо?  Laughing

# 163
  • Мнения: 7 432
.....Не ми се врьзва нещо-Внучета на бивши хора от правителството да са в ДГ за 40лв.такаса в общинска градина-ФАКТ  Wink  

Грешиш ,миличка! Laughing Не на БИВШИ ВНУЧЕТАТА,а на НАСТОЯЩИ ДЕЧИЦАТА! Laughing
               
               И ми е много интересно кои са тези ДЗ,които могат да приемат още 2-3 групи? newsm78 Минимум за група от 22 деца е 100 кв.м !Та ми е чудно КОЙ има свободни 200-300 кв.м или ще ги набутаме децата като овце .... само за да са на ДГ. Sick

# 164
  • София
  • Мнения: 38 779
Пак ще кажа - Бойко лъже дори че трябва да се строят детски градини!
В Младост има поне 5 сгради на детски градини, които в момента не са такива!
Трябва само да се ремонтират и това е. Предполагам това е по-евтино и по-бързо от строеж.
Но дори това не правят.
А Младост е един от най-закъсалите за места райони в София.

Защо трябва да изнервят хората с тия точки - разделяй и владей.
Бедни-богати, софиянци-несофиянци, с едно дете, с две деца, самотни-семейни.
Писна ми!
Наместо да броят точки, да направят поне по 1 ремонт на градина в квартал!!! #Cussing out

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт