Отговори
# 120
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 И аз мисля,че отпадна ако е признато от бащата.  Peace

# 121
  • Мнения: 7 473
И аз мисля,че отпадна ако е признато от бащата.  Peace
    Отпадна и то със сигурност.Самотна майка сега се води само ако в акта за раждане пише "Баща неизвестен". Много хора живеят на семейни начала и ползваха ред предимства и за социални помощи и за градини,решиха да не се водят тези майки самотни.Защото де факто те не са самотни,какво от това ,че не са сключили граждански брак.Те реално са семейство и бащата си е поел задълженията.

# 122
  • Мнения: 4 547
Отпаднало, ама не е отпаднало. И не се пише никъде "самотна" майката. Аз където и да кандидатствам, за където и да трябват документи, ми искат само моите доходи, не на мъжа ми. Според мен не е редно да е така и затова толкова се радвах на промяната в СК, но тя още не е приета. А и да я приемат, няма да е задължително да заявяваш съжителство, така че пак ще има "самотни" майки, като мен.

# 123
  • Мнения: 413
не съм сигурна, че проблемът с липсата на места ще се разреши с "изгонването" на "богатите" от детските градини. Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ. В София, проблемът идва от многото семейства дошли от провинцията - столичните ДГ не са предвидени за този растеж на населението. Напоследък софиянци започнахме да живеем в околните селца, а от съседните селца започнаа да живеят в центъра...кой има право на ясла и детска градина по местоживеене?

# 124
  • София
  • Мнения: 3 479
Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ.
Знаеш ли, аз не съм много съгласна с теб.
По мое мнение, засега ДГ са много по-добър вариант от ЧГ. По отношение на базата и най-вече кадрите, имам предвид. И разбира се не визирам разни парти клубчета, които функционират като незаконни градини, а лицензирани детски заведения със законен статут.
Не виждам разлика, за която да си струва парите, независимо, че аз мога да си го позволя. Търся детска градина, която да е най-добрата за детето ми, без значение дали е платена или не. И засега предпочитанията ми са към ДГ.

АхАх- отпадна, по отношение на привилегия в детските градини. Иначе, по отношение на СК- не.

# 125
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
не съм сигурна, че проблемът с липсата на места ще се разреши с "изгонването" на "богатите" от детските градини. Едно семейство с доходи ако не запише детето си в ДГ ще го запише в ЧГ или ще си вземе гледачка. Аз и не мисля, че тези хора горят от желание да си заисват децата в ДГ. В София, проблемът идва от многото семейства дошли от провинцията - столичните ДГ не са предвидени за този растеж на населението. Напоследък софиянци започнахме да живеем в околните селца, а от съседните селца започнаа да живеят в центъра...кой има право на ясла и детска градина по местоживеене?

Почувствах се лично засегната от това изказване. Нито аз, нито мъжът ми сме от София, но работим тук, плащаме данъци тук, тук си купихме жилище. Защо да нямам право да водя детето си тук на ДГ или ДЯ?

# 126
  • София
  • Мнения: 6 999
ИраМира, не се засягай - виж какво е написала tt_bg - "местоживеене", а не "Месторождение". Щом и двамата със съпруга си плащате данъци в София - тук ви е местоживеенето. А нейното нали живее в 'околните селца' е на село... Следователно там и следва да си записва детето на градина/ясла.

"Местоживеене" е хубав критерии - одобрявам го. Както бих одобрила и критерии според който хората имащи по-високи доходи, плащат по-високи такси... Даже нямам против и да няма място за детето ми в ДГ, щото съм 'богата', но пък в този случай държа да ми дадат парите равни на тези, които държавата дава за децата в ДГ. Парите не ги копая на улицата, че и данъци да плащам, а и ЧГ... нито моето дете е с нещо по-малко от другите деца.

# 127
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Права си! Извинявам се, но в повечето случаи като се нещата се представят така -  видите ли, провинциалистите дойдоха и ни взеха работата, местата в детската градина и всякакви други дивотии ( всеки където го боли) и за всичко са виновни хората, които не са родени в София.

# 128
  • София
  • Мнения: 3 479
ИраМира, в интерес на истината, търсиш под вола теле.
Истината е точно такава- София увеличи населението си повече от три пъти и от там се генерира липсата на места в ДГ, в частност, освен многото останали проблеми. Никой не казва, обаче, че има виновни. Дай да не накланяме темата в посока "Софианци и Провинциалисти".

# 129
  • по света
  • Мнения: 1 587
Според мен това е поредната несправедливост.Ако си богат значи плащаш повече данъци, а не чакаш държавата да те издържа помага и т.н как тогава го измислиха това не знам.
По въпроса за месторождението и местоживеенето,лично аз смятам че е редно първо да се приемат децата родени в София.При положение че няма място за всичко то е редно да се даде предимство на тези които са си от тук.

# 130
  • София
  • Мнения: 395
Както и да го погледнеш все не е редно.Става дума за деца, които имат нужда от градина /ясла поради причината,че родителите са на работа.
Няма значение къде е родено, къде живее - истината е ,че трябва още градини и ясли

# 131
  • Мнения: 416

... Както бих одобрила и критерии според който хората имащи по-високи доходи, плащат по-високи такси... Даже нямам против и да няма място за детето ми в ДГ, щото съм 'богата', но пък в този случай държа да ми дадат парите равни на тези, които държавата дава за децата в ДГ. Парите не ги копая на улицата, че и данъци да плащам, а и ЧГ... нито моето дете е с нещо по-малко от другите деца.
Подкрепям това мнение!

А , според мен въпросът ще се реши , когато има повече алтернативи на сегашните ДГ. Критерии като : местоживеене , месторождение , доходи , с каква кола си водиш детето , коя майка къде ходи след като си остави детето в ДГ за мен са смешни.
Когато има алтернативи всеки родител ще решава кое е приоритет за него и по какви критерии да избере ДГ - каква такса плаща или как се грижат за детето му , какво яде детето му в ДГ или с какви коли водят другите деца или пък къде ходят другите майки след това и  ще избере най - подходящата ДГ за себе си/детето си.

Просто , ако имаше избор тези спорове щяха да са излишни.

# 132
  • Мнения: 7 473
Отпаднало, ама не е отпаднало. И не се пише никъде "самотна" майката. Аз където и да кандидатствам, за където и да трябват документи, ми искат само моите доходи, не на мъжа ми. Според мен не е редно да е така и затова толкова се радвах на промяната в СК, но тя още не е приета. А и да я приемат, няма да е задължително да заявяваш съжителство, така че пак ще има "самотни" майки, като мен.
      Права си само в едно , че не се казва "самотна майка",а "родител отглеждащ сам детето си" защото може и  баща да е !  Laughing А предимства имат само деца,на които в акта за раждане пише баща неизвестен. Така е за ДЗ, а как е при социалнити - не съм се интересувала.

# 133
  • Мнения: 2 444
Мили майки, според мен има един-единствен критерий - да се увеличават детските градини или поне от общината да се отпускат места за филиали към вече съществуващите на първо време. Но за съжаление, когато кмета е некадърен и вместо да си върши работата, за която е избран, ръси простотии, са потърпевши именно читавите родители. Много лесно е да нарочиш някого за богат - на практика това е всеки човек с доход 1 стотинка над МРЗ.

# 134
  • София
  • Мнения: 8 943

... Както бих одобрила и критерии според който хората имащи по-високи доходи, плащат по-високи такси... Даже нямам против и да няма място за детето ми в ДГ, щото съм 'богата', но пък в този случай държа да ми дадат парите равни на тези, които държавата дава за децата в ДГ. Парите не ги копая на улицата, че и данъци да плащам, а и ЧГ... нито моето дете е с нещо по-малко от другите деца.
Подкрепям това мнение!

А , според мен въпросът ще се реши , когато има повече алтернативи на сегашните ДГ. Критерии като : местоживеене , месторождение , доходи , с каква кола си водиш детето , коя майка къде ходи след като си остави детето в ДГ за мен са смешни.
Когато има алтернативи всеки родител ще решава кое е приоритет за него и по какви критерии да избере ДГ - каква такса плаща или как се грижат за детето му , какво яде детето му в ДГ или с какви коли водят другите деца или пък къде ходят другите майки след това и  ще избере най - подходящата ДГ за себе си/детето си.

Просто , ако имаше избор тези спорове щяха да са излишни.

A това означава ли, че ако аз плащам по-голяма такса, детето ми ще бъде гледано по-добре, ще му се дава по-хубава храна? Защото иначе не могат да оправдаят по-високата такса. Не стига, че плащам повече данъци, пък и по-висока такса за общинска услуга, която пак се плаща от данъците, няма логика. За скритите доходи, пък съвсем не ми се коментира.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт