Отговори
# 135
  • Мнения: 7 473

A това означава ли, че ако аз плащам по-голяма такса, детето ми ще бъде гледано по-добре, ще му се дава по-хубава храна? Защото иначе не могат да оправдаят по-високата такса. Не стига, че плащам повече данъци, пък и по-висока такса за общинска услуга, която пак се плаща от данъците, няма логика. За скритите доходи, пък съвсем не ми се коментира.
                         Не означава,за съжаление!Това е като в едно семейство - един осигурява с 1000 лв много добри условия за семейството си,друг-не може да се оправи с елбементарното за същите пари! Laughing

# 136
  • Мнения: 3 987
Просто седя, чета и не мога все още да разбера, за какво се борите, за тези точки, бонуси или както там ги наричат, междо другото моето дете е най-прецакано, баща и майка, кореняци софиянци, по около и над 40 г. сме, никои от нас не се води на адресна регистрация в квартала, в който живеем, а ЦДГ ми е под  ..... балкона. Защо не се обединим за каузата да има повече детски градини, а не за разпределението на местата в  недостатъчните такива...???

# 137
  • Мнения: 7 473
                     И какво като не сте регистрирани в квартала?Става въпрос за регистрация в София и от колко години.Аз пък искам моите деца да са по месторабота просто защото в квартала няма нито една ДГ.Имаше реституция и тъй като бяха в къщи сега - няма.Най-близката е на няколко спирки на трамвая от нас.По - удобно ми е по месторабота.

# 138
  • Мнения: 413
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!

# 139
  • София
  • Мнения: 6 375
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!

все си мислех, че не е работа на обикновените граждани да намират финансиране на общината. нали го правим чрез плащане на местните данъци и такси. защо ще давам аз идеи на кмета как да строи ДГ и с какви пари? нали затова е кмет, нали затова си има екип от експерти... като че ли проблемът с ДГ идва само от това, че няма кой да даде на кмета идея как да изгради повече ДГ....

# 140
  • Мнения: 62
Пффф, вече буквално ми се драйфа от цялата простотия с ДГ. Какви са тия богати, и кой от наистина богатите се зори за държавна градина? Не мога да разбера едно нещо, ако наистина дохода би бил критерий, то ще се вземат ли предвид всичките вноски по кредити на семейството? Стигам до извода, че съм барабар Петко с богатите, щото видиш ли, нямам право на детски, да не говорим пък, че съм готова да вляза в групата "заради такива като мен", в желанието си да си набутам детето в проклетата ясла. Тук прочетох, че 500лв. са много за градина, когато имаш повече от едно дете. Е, да ама не. Ако си отглеждаш децата удома ти пак ще ги даваш тези пари за тях, с тази разлика, че само ще даваш без да носиш нищо към семейния бюджет. Ако трябва хляб без сол ще ям, отдавна се примирих, че тази държава скапана, ни е поставила в ъгъла с лице към стената и за капак виновен се чувствай. Ако трябва да бъдем малко реалисти, единственото, което постигат, е да стимулират хората активно да се заравят в сивата икономика. Не искам да се осигурявам на реалната си заплата, за чий да го правя? Не мога да си запиша детето в детска кухня, щото видиш ли няма места, не мога да го запиша в ясла, щото видиш ли не съм на дъното, за училище не ми се мисли още, но след някоя друга година и по този параграф ще запсувам. Ще станем като тъпите американци, ще си трупкаме в сметката за "колеж" и ще дуднем на децата си как цял живот сме пестили да ги образоваме. После осигурявай се, плащай данъци! Пишман да станеш, че живееш честно! Говеда! Говедо съм и аз, че си чеша тук езика, вместо да си стегна куфарите и да побегна без да поглеждам назад.

# 141
  • Мнения: 5 370
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!
Аз да го реша? Аз да дам идеи? Такаааа ли? Че  за какъв тогава вземат пари в Общината "Експертите"?
Ахахахахахаааааааааааа!!!! Култово!!! Това ще си го сложа в подписа Joy hahaha

# 142
  • София
  • Мнения: 39 091
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!

Защо да ходя аз?
Да не би аз да съм дала една градина за общинска администрация, друга за частно училище, трета да съм оставила да се руши?
Те много добре си знаят колко градини в кой картал има и в какво състояние са!
И много добре знаят, че за да има повече градини, трябва просто да ги ремонтират.
Даже не трябва да се строят нови, както ни лъжат!

# 143
  • Мнения: 3 993
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!
Това наистина е култово!   Joy Joy hahaha hahaha
tt_bg ти нещо си се объркала яко!  Party Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата имат проблем, не аз! Аз ще си намеря алтернативен начин за отглеждане на детето ми, щото не разчитам на държавата за нищо. Защото пак ще дойде време за избори и те пак ще искат среща с мен -ИзбирателяJoy Joy Разбра ли сега къде си се объркала?

# 144
  • Мнения: 7 473
Защото пак ще дойде време за избори и те пак ще искат среща с мен -ИзбирателяJoy Joy Разбра ли сега къде си се объркала?
                 Според мен тази среща не трябва да се състои.До сега всички такива срещи завършваха с неуспех! Laughing

# 145
  • Мнения: 3 993
Защото пак ще дойде време за избори и те пак ще искат среща с мен -ИзбирателяJoy Joy Разбра ли сега къде си се объркала?
                 Според мен тази среща не трябва да се състои.До сега всички такива срещи завършваха с неуспех! Laughing
Така е. Те ще искат среща, но кой ли ще отиде на нея... Laughing

# 146
  • Нови искър
  • Мнения: 253
Просто седя, чета и не мога все още да разбера, за какво се борите, за тези точки, бонуси или както там ги наричат, междо другото моето дете е най-прецакано, баща и майка, кореняци софиянци, по около и над 40 г. сме, никои от нас не се води на адресна регистрация в квартала, в който живеем, а ЦДГ ми е под  ..... балкона. Защо не се обединим за каузата да има повече детски градини, а не за разпределението на местата в  недостатъчните такива...???
ВЕЧЕ СЪМ ТИ ФЕНКА БРАВО НАЙ-НАКРАЯ ЕДИН УМЕН ОТГОВОР

# 147
  • София
  • Мнения: 8 943
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!
Абсолютен хит! Ти да не си роднина на кмета или кметицата, та търсиш някой да им върши работата?

# 148
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Въх,а как толкова бързо намериха място за полицейско управление в инфарктния район Младост!?  newsm78
 Ама за детска градина няма нали,харчат парите за всичко друго,а аз да им давам идея за детска градина... Twisted Evil

# 149
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Г-н Кмета и г-жа Зам.Кметицата Ви чакат да дадете идеи за повече ДГ. Някоя от Вас ходила ли е на среща? Кабинетите им са отворени за граждани и с радост чакат  предложения. Вие май  предпочитате да си чешете езиците или да се чувствате обидени... - ето ви проблем - как да се изградят повече ДГ и  какви средства - разрешете то! Дайте идеи!

Г-н Кмета и Г-жа Зам. Кметицата си имат идеите. Реализацията им се губи  Joy

Общи условия

Активация на акаунт