Трябва да носим очила!

  • 3 498
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Дано не е късно - някой по-горе беше писал за задушници - изобщо не са удобни, впиват се в ушето и малкото само ще ги дърпа. Най-добрия вариант си е ластикът.
Нашите диоптри са +5, но аз съм силно обнадеждена, че ще ги израсте.
Знам, че сега ти е много мъчно, но скоро всички ще свикнете, а малките са много сладки с очилца Heart Eyes. Спокойно, мисли си, че сте реагирали и открили проблема съвсем навреме и може би за няколко години ще се реши Peace!

# 16
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
мари-ета, не е късно, мерси за съвета!!
не е късно, понеже не намерихме рамки, всички ни бяха големи, а в Оптик Мат нямаше нито една детска! Sad
обещаха да ми донесат, да видим. главичката и личицето са ни много мънички  Simple Smile

# 17
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хм, това в София ли? Как може да нямат newsm78...

# 18
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Хм, това в София ли? Как може да нямат newsm78...
естествено, че не!
в Шумен сме, ако не мога да намеря тук, ще поръчаме от Варна.

# 19
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Малко офф, защо не я заведете във Варна на преглед, там са отлични специалисти.
Ние там ходихме, ако искаш - ще ти пиша на лични...

# 20
  • Мнения: 335
mari_eta  може ли координати за очен лекар,ние сме от Варна.
Благодаря предварително  bouquet

# 21
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
мерси за предложението, но тук я водих при двама специалисти, които разширяваха зениците и после - на компютър, за да се определи диоптъра. резултатите бяра еднакви. нямам основания да се съмнявам в диагнозата, поне за сега. ако имаме проблеми по-нататък, ще я заведа до Варна.

# 22
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
моля, помагайте. вчера взехме очилата, избрах сравнително прилична, метална рамка.
малката обаче постоя с тях около час, при което почна да ги маха! какви ли не глупости измислях да я залъжа, не иска да ги слага и това си е!

днес сутринта пък изобщо не поиска да ги сложи...

# 23
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Дъщеря ми е на 2 год. и 4 месеца.
Има далекогледство +5,5 и на двете очи. Водим я при д-р Константинов - очна клиника на ул. Росица (близо до бул. В. Левски се намира).

Сложихме й очила преди 2 месеца. Много бързо свикна, вече не усеща, че ги носи, явно й е по-добре. Досега не сме ги чупили (въпреки че на няколко пъти така пада, че направо изтръпвах).

Магазин за очила, където имат опит с детски рамки и специални стъкла, има на на Граф Игнатиев - като тръгнеш от Славейков към Попа се пада от лявата страна, преди градинката с черквата.

моля, помагайте. вчера взехме очилата, избрах сравнително прилична, метална рамка.
малката обаче постоя с тях около час, при което почна да ги маха! какви ли не глупости измислях да я залъжа, не иска да ги слага и това си е!
днес сутринта пък изобщо не поиска да ги сложи...

Първите 1 - 2 седмици е така.
Уверете се, обаче, че нещо не я убива някъде - ушичките, нослето...

# 24
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Завърахте ли ги с ластик?

# 25
  • Мнения: 1 413
Синът ни сложи очила през юни миналата година, когато беше почти на шест години, диоптрите са ни много, над 6, също далекогледство. Свикна с очилата веднага, носи ги с желание. Рамките си ги избра сам, с пробване, купихме 2 бр. рамки, за да може ако се счупи едната да сменим стъклата, защото те са много по-скъпи от самата рамка. Това беше по съвет на форумки, много важно се оказа и много удобно. Ходихме на контролен преглед и имаше 20% подобрение на зрението за половин година. Така че твоето дете сигурно ще израсте проблема и няма да се налага операция!

# 26
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
благодаря ви, момичета, обаче за съм в Шумен и тук изборът е никакъв! от Оптик Мат ми казаха, че някой ден могати да заредят хубави детски рамки, ама не се знае кога! Sad
за това купихме тези, на първо време.
ластик не сме слагали.
на всичкото отгоре по едно време каза, че дясното око я боли. жената в оптиката каза, че докато свикне е нормално.
няма да се предаваме, продължавам с опитите  Simple Smile

# 27
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Внимателно пробийте дупки с нагорещена игла и завържете ластик - ще видите, че слад седмица изобщо няма да се сеща, че е с очила.
Ще свикне.
Малкия напоследък като стане от сън сам ми подава да му сложа очилата - явно вижда по-добре. И да не чуе дяволът - има вече седмици откакто въобще не е посягал да ги маха дори.
Търпение, всичко ще се нареди.
Дори не споменавайте гласно думата "Очила" - така се подсеща, а иначе забравя.
Успех Peace.

Общи условия

Активация на акаунт