Много тъмно зелено ако на бебе

  • 115 530
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6
От вчера и ние сме на Лактана Био, надявам се и при нас да даде резултат.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 6
И при нас нещата са вече по-добре. Даже изчезнаха болезнените пръцкания. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 111
оф,да сменям ли и аз досегашния розов Хип за Лактана Био newsm78

мислех,че с Хип-а ще сме ок, да,изхожда се всеки ден, обаче храненето ни е ужас - бута бибата, гърчи се,свива се,мрънка...едвам ги изяждаме тия 120 гр. /повече не иска/...мисля си,че не й допада млякото или че й е "силно" за коремчето  и докато се храни има колики Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 5
Здравейте мами! Моля Ви за съвет. Моето бебче е на 2 мес. без 4 дни. От 4 дни има проблем с акото. Първия ден беше мешано зелено и жълто,  втория по зеленичко, третия не се изака, а днес вече е тъмно зелено. От 1 седмица почти не спи много реве..... свива се, гърчи се - страшна работа. Спи само на гърдите ми или на възглавница по коремче ( много рядко). Единствено само след баня си спи в креватчето и е видимо спокоен и не го боли. На АМ e. Първо започнах с Friso HA, но се запече яко. Минах на Лактана и спряха коликите мина запека, но не го засищаше и беше все гладен. Започнах Аптамил, но пък от него имаше мнооооого зверски колики и в акото му имаше гранули..... и се принудих да се върна на Friso HA и му правя млякото с вода от овесени ядки за запека. Всичко беше на ред 1 седмица близо 2 и сега това.....тъмно зелено ако...... Не знам какво да правя. Педиатъра каза, че не е от настинка(поне така съм чувала), а детето си чистело организма от капките за колики....  newsm78 ( май стана много дълго)
Моля мамите с повече опит да помогнат  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 49
  • София
  • Мнения: 1 541
от НА- то е  Wink

# 50
  • Мнения: 29
здравейте мами  Simple Smile от 1 седмица вече бебка ака зелено доста е рядко по-точно воднисто тъмно зелено и рядко тя все едно пишка като го гледам има и твърди частици..
Не е болна няма слуз в акото жизнена и игрива е..
не ме притеснява толкова цвета а воднистото му състояние
мн съм притеснена  newsm45

# 51
  • София
  • Мнения: 1 541
ако храни6 бебето с АМ-HA така се получава - зелено воднисто - пихтиесто Simple Smile

# 52
  • Мнения: 29
не само на кърма сме и не дохранвам не знам  на какво се дължи  newsm45

# 53
  • Мнения: 679
не само на кърма сме и не дохранвам не знам  на какво се дължи  newsm45

Говори с педиатъра на детето, може да са нужни изследвания.

# 54
  • Мнения: 695
здравейте мами  Simple Smile от 1 седмица вече бебка ака зелено доста е рядко по-точно воднисто тъмно зелено и рядко тя все едно пишка като го гледам има и твърди частици..
Не е болна няма слуз в акото жизнена и игрива е..
не ме притеснява толкова цвета а воднистото му състояние
мн съм притеснена  newsm45
AnGeLcHe90,
Понякога акото на кърмените бебета се променя по различни причини. Сами по себе си зеленият цвят на акото или неговата консистенция не значат, че има проблем, макар че в някои случаи могат да бъдат част от симптомите. Важно е общото състояние на бебето: то трябва да се чувства добре и да наддава в рамките на нормалното. Също така е важно броят на изхожданията да не се е увеличил рязко. По колко пъти на ден ака Меги?
Пишеш, че само кърмиш бебчето си. А даваш ли му чай или някакви капки? Вода? Боледувала ли е скоро? Пила ли е антибиотици? Има ли някаква промяна в ритъма ви на хранене или в твоята диета? Как протичат кърменията ви обикновено?
Ще чакам да разкажеш повече за вас. Ако много се притесняваш, би могла и да занесеш един наакан памперс на педиатъра или да дадеш проба за посявка.

# 55
  • Мнения: 232
Здравейте,
Знам, че темата е започната отдавна и няма скорошна активност, но реших да пробвам. От няколко дни насам имаме проблеми с акото. Бебо е на 3 месеца и седмица. Когато беше съвсем малък акаше постоянно и много начесто, но тогава го взех за нормално. Като стана месец и половина, изведнъж спря да ака за по няколко дни. Ходихме по доктори, казваха че е нормално, но се виждаше как мъника се измъчва от препълнено стомахче. Наскоро пак започнахме да си акаме редовно. Под редовно имам предвид, че акаме веднъж на ден, но много обилно. На 25 ни сложиха ваксините, а ден преди това малчо започна да ака по повече пъти на ден. След ваксините вдигна температура, започна една ти ми диария със слуз. Докторът в детско отделение ни даде лечебна Хумана за диария и ни изписа Хидрасек по 2-3 прахчета на ден. Първоначално се мръщехме на хуманата, а след това и на Хидрасек-а. Смених го със Смекта, а хуманата започна да я яде. Дадох му и запарка от листа на черна боровинка. Сега акото е по-гъсто, тук таме има пак слузести жилки, но е зелено на цвят от 2 дена и започна да има много дрожди малки и големи. Ние сме изключително на кърма с дохранване чат пат ако няма достатъчно кърма с Фризолак. Моля кажете има ли повод за притеснение? А може ли да е от Хуманата? Да добавя само, че акаме само когато сме будни. След като се нахраним има няма 5-10 мин и памперса е пълен, а понякога и по 2 пъти след хранене.
Ох стана много дълго наистина, но ще съм много благодарна ако някой даде съвет какво да правим. Praynig

# 56
  • Мнения: 72
moliavi daite savet i na men xranim se s lactana oba4e ot 4 5 dena akame zeleno i to mnogo tumno na kakvo se dulji tova  i aka samo vednuj  na den tova normalno li e pak i ve4e navur6vame 3 meseza a o6te se xranim s 90 grama ne mojem pove4e da iadem moliavi kajete mi ne6to Praynig

# 57
  • София
  • Мнения: 2 217
Имам наблюдения с моите деца, че акото ставаше тъмно-зелено преди да се прояви клиника на вирус, докато са били само на кърма.  Също така при някои храни и течности по-късно. Ваксини не слагам и нямам мнение дали от тях е възможно такова явление.

# 58
  • UK
  • Мнения: 2 846
Аз се включвам да ви споделя.
Преди седмица бебето започна да ака тъмно зелено и то много често-по няколко пъти на ден,като новородено. Много рядко и тъмно зелено. Бях на консултация и педито ми каза че сигурно съм яла нещо пикантно, което не можах да се сетя какво е.Посетих след няколко дни дерматолог заради едни пъпки и споделих за зеленото ако.Дерматоложката ми каза че зеленото се получава при  претоплени бебета, но също така и показва висока киселинност.Та след цяла вечер чудене най накрая ми светна че аз от две седмици се тъпча с портокали и мандарини(от кърменето направо освирепявам). От три дена не ям цитруси и вече си придобива старият жълт цвят.

# 59
  • В кошера...
  • Мнения: 527
Ще споделя, че моето второ бебе беше само на кърма до шестия месец и въпреки това беше почти постоянно с много зелени и воднисти изпражнения. Почти не видях жълт цвят с изключение на първия месец. Два пъти давах за посявка - нищо и какво ли не чух по въпроса. Бебето беше добре, наддаваше и това ме успокояваше донякъде. Като захраних всичко си дойде на мястото за около 15 дни. Цвета и консистенцията постепенно се оправиха.
Явно е често срещано явление и не винаги е с логично обяснение. Вземете необходимите мерки без излишни притеснения.

Общи условия

Активация на акаунт