Много тъмно зелено ако на бебе

  • 115 489
  • 62
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 4
и при нас от вчера се появи това тъмно зелено ако
обадих се на педиатъра и каза че няма повод за притеснение било се получавало от смяната на храната и щом няма слуз и кръв в акото нямало повод за притеснение
 гледам и днес отново така се е изходила
обаче мен ме съмнява да е от смяната а заради самото АМ явно не и понася ще изчакам и утре и ще и взема друга да видя какво ще стане до сега с аптамил не сме имали проблеми

# 61
  • Мнения: 50
Да се включа и аз. Моето бебе е кърмаче и до третия месец имаше зелено ако, воднисто и със слуз. Изхождаше се след всяко хранене, имаше много силни колики и връщаше по малко храна. Лекарите, с които се консултирах бяха убедени, че зеленото ако се дължи на силните колики и капките за колики, а връщането на мляко е физиологичния рефлукс при бебетата, който отшумява с израстването на бебето.
Въпреки, че на мен не ми се струваше нормално това положение, трябваше да се съглася и да чакам бебето да порасне.   В края на 3-тия месец обаче един ден започнаха да се появяват уртикарии след всяко хранене, които изчезваха след 20-30 мин. Тогава вече лекарят ме посъветва да не приемам млечни продукти, яйца, риба и всички останали продукти, за които е ясно, че са силни алергени. Успоредно с това давахме на бебка и фенистил. За щастие уртикариите не се появиха повече, но изненадата за мен беше, че акото на бебето след 10-тина дни доби жълтия цвят на горчица и се сгъсти. Такова ако аз не съм виждала от както се роди. Все още има слузести нишки, но се очаква и те да изчезнат след още време. Сега вече бебка е на 4 мес. и е наддала 1кг. спрямо 500 гр., които наддаваше преди.
Съветът ми към всички кърмещи майки, чиито бебета имат зелено ако със слуз е да вземат под внимание и вероятността за алергия към, породена от храната която приемат, колкото и рядко срещано да е това. Всички останали теории за настинки, сополи, лиги, предстояща вирусна инфекция - сигурно са верни, но за мен това е признак за алергична реакция. Ако е така, промяна в акото трябва да се появи до 10-тина дни, след като майката е на диета( интернет има доста материали за това какво трябва и не трябва да се яде). Аз вече от 2 месеца съм на такава - не е страшно Simple Smile. Успех!

# 62
  • Мнения: 3
Здравейте, моята бебка е на почти 4 месеца и от както почна да пие сокчета акото и стана тъмно зелено, нормално ли е? лесно и ака по 1-2 пъти на ден,спокоина си е.

Общи условия

Активация на акаунт