Бременост и ходенето по голяма нужда

  • 43 567
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 725
През бременността трябва да се ходи при всеки позив, т.е. да се използва момента, както се казва, за да се избегне застояването и напъните в 00. На мен лично ми помага марулена салата по-голямо количество, в сравнение с основната храна за вечерта. Освен това, си помагах като си качвах краката горе на тоал.чиния, разтворени, разбира се, заради корема.  Peace

# 76
  • Мнения: 651
Аз си помага с консумацията на КИВИ.Действа ми!И Активиа си хапвам.До този момент всичко е ОК!
Когато работите тръгнат на зле взимам Дуфалак сироп и ОХА...   Laughing

# 77
  • Мнения: 1 091
За да нямам проблеми с изхождането, хапвах овесени ядки редовно. Само при престоите ми в болница /4 за втората бременност/, се наложи да вземам дуфалак.

# 78
  • Мнения: 79
Аз също имам проблем с изхождането,а преди го нямах
мо с повече течности и плодове нещата се нормализираха

# 79
  • Мнения: 69
В първото тримесечие имах голям проблем... Но започнах да пия чаша вода с малко разтворен мед и се подобрих ...
Сега не всеки ден посещавам  smile3550 , но през ден със сигурност  Praynig

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 14:14 от Mona-balona

# 80
  • Мнения: 168
до организъм си е аз не съм имала проблеми

# 81
  • велико търново
  • Мнения: 139
а случвало ли ви се е да ходите до тоалетна в черно?на мен май откак забременях ми е така. казват че е от желязото но аз го взимам във витамините и пише че е 20 мг. много съм притеснена

# 82
  • Мнения: 639
От началото на бременността до сега най-много 2 или 3 дни съм "прескочила", и то само ако сме били на гости и сме спали на друго място. Иначе - всяка сутрин, без проблем. Не съм взимала разхлабителни, а по отношение на хранителния режим - не се е променил особено, само започнах да се храня по-редовно и да косумирам повече плодове.

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Първите месеци се налагаше да си похапвам сливки и млекце , след това организма свикна и не съм имала проблем  Peace

# 84
  • Мнения: 3 641
За сега нямам проблеми. Ям доста плодове. Особено помело и грейпфрут.

# 85
  • Мнения: 826
Желателно е да е всеки ден, но дори да не е  - нищо няма да му стане на бебето ти - не се притеснявай толкова.
yes thumbsup yes
Така е. Недей да се притесняваш толкова, ако не успяваш всеки ден. Голям процент от бременните имат проблеми с изхождането - запек, хемороиди (аз например ги имам и двете Sad). Естествено е хубаво да се изхождаш редовно, но не е болка за умиране, ако това ства през ден примерно. На мен лично, доста ми помогна Мукофалм и мнооого вода - безвреден е за бременни и регулира функцията на червата. Обаче четох, че на някои мамчета в начална бременност, не им понасял на вкус и им се гадело. При мен нямаше такъв проблем. Peace Киселките плодове и топлото прясно мляко сутрин също помагат.  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт