Мами в Белгия-10

  • 14 459
  • 308
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 121
Благодаря от името на госпожицата Hug  bouquet

Раждането мина много бързо, за малко да родя, докато си пазарувахме с angels Laughing

На 2-ри по обяд отидох в болницата за запис на тоновете. Още тогава усещах леко болезнени контракции, но сестрата прегледа записите и каза, че контракциите не са родилни, били подготвителни и ме прати по живо по здраво Laughing видяхме се с angels в Монс да търсим подаръци за Св.Валентин на мъжете. Докато обикаляхме, аз усещах контракции, но спирах за малко поемах дъх и пак продължавах. И през ум не ми мина, че са родилни контракции, нали от болницата преди час казаха, че са подготвителни. Та приключихме с пазара, яхнах колата и се самозакарах вкъщи, което е на около 30 минути път с кола. Та докато карах забелязах, че контракциите са на всеки 5 минути. И тогава ме светна, че всъщност са родилни. Прибрах се вкъщи, обадих се на мъжо, той си дойде от работа и тръгнахме към болницата. Пристигнахме в 18:30. Сестрата ме прегледа и тържествено заяви: "8 см. разкритие" Shocked #Crazy настани ме в една стаичка на едно легло, каза като усетя, че бебето излиза да я извикам и излезе Laughing а аз се провиквам след нея:"искам упойка, искам обезболяващо, моля ви не ме оставяйте така, ще умра от болка" Embarassed Laughing аз си знаех, че на 8 см. няма какво да ми дадат, ама реших да се пробвам Wink Мъжът ми вика: "Спокойно, ще се справиш", милият ми, добре, че беше до мен Heart Eyes през цялото време не спря да ми стиска ръката (докато аз издрах неговата Laughing) и да ми говори нежнотии Heart Eyes та точно когато контракциите се засилиха и станах нетърпими и си викам ей, тва е, ще се мре (щото вече не знаех на кой свят съм от болка) и точно тогава усетих как бебка започва да излиза. Викнах сестрите, те дойдоха, аз напънах 4 пъти и бебка излезе. Беше 19:39 (мъжът ми също е роден точно в 19:39) Grinning гушнах си я, таткото преряза пъпната връв, след това започнах и да я кърмя Heart Eyes приличаше ми на малко мишле, беше толкова мъничка и слабичка и с много коса Grinning с мерки 3.350 кг. и 50 см. Синът ми се роди 4 кг. и може би затова бебка постоянно ми изглежда много малка и крехка, а всъщност си е с добри размери Grinning

Да се похваля днес ни падна пъпчето Grinning

# 256
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Браво, Рени!   bouquet

Като се сетя, че и аз тъкмо преди края си помислих "тва е, ей сега ще се мре", ме напушва смях  Joy
И мен ме приеха първия път с 8 см разкритие и сега съм малко притеснена, да не изтърва момента за тръгването към болницата. Ама това е бял кахър пред това да раждаш в мъки 10 часа например.

# 257
  • Мнения: 1 121
bonni зависи откъде е картинката, ако е от компютъра ти, отиваш на http://imageshack.us/ или друг сайт, на който можеш да качваш снимки, натискаш Browse, избираш снимка от компютъра ти, след това натискаш host it изчакваш да се зареди новата страница и избираш кодът който започва с [ URL= копираш го тук и ако искаш избери предварителен преглед, за да видиш как изглежда.

Ако искаш снимката да е с по-голям или с по-малък размер преди да натиснеш host it слагаш чавка на resize image и точно до него избираш размера.

Ето и една снимка без шапка, да ни видите косата:


Джъст, няма страшно, първият път раждах с епидурална и се измъчих много повече отколкото сега. Този път не само, че беше много по-бързо, но и като, че ли болеше по-малко Grinning само последният половин час се измъчих. Казва ти го човек нетолрантен към болката Wink 

# 258
  • Мнения: 872
Рени, връщаш ме 8 месеца назад с приятни спомени..  Hug И аз първо раждане с епидурална, 10 часа
Второто беше на живо, кратко и болезнено. И аз едва стигнах в болницата , с 8 см разкритие. Родих за 1 час, през който мислех че умирам. Болеше много, но бързо се забравя като гушнеш бебко и той засуче! Твоят разказ все едно аз съм го писала.  Hug
Да ти е жива и здрава София, много коса , много чаровна !

Just a Girl, ти си наред !   bouquet

# 259
  • Мнения: 1 572
Много е сладка момата  Hug
Една приятелка казва '' Като усетиш че вече не можеш и си викаш край ще се мре значи имаш 1 минута до раждането '' Joy Joy Joy

# 260
  • Мнения: 198
Рени честита рожба и от мен,  Heart Eyes да ви е жива и здрава   bouquet

# 261
  • Мнения: 90
Рали прекрасна е макката ,добре сте се справили с таткото  Wink ,оЩе веднъж Честито   bouquet

# 262
  • Мнения: 1 121
Благодаря ви Heart Eyes става ми много мило като ви чета Heart Eyes

# 263
  • София
  • Мнения: 3 123
ооо Рени,хем знам всичко с подробности и като те чета сега пак ми се насълзяват очите,толкова ми е мило. Hug
Аз вече два пъти видях на живо прекрасната беба и е невероятна! Heart Eyes

И аз искам такова скоростно второ раждане.При мен първият път беше с епидурална ,но 12 часа мъки и накрая секцио.

Ние вече сме си в БГ. Mr. GreenПолетът мина много добре,но на летището нещо ни погнаха.Мен ме попребъркаха,даже и обувките,бъркаха в чантата на бебето,караха ме да му пия от шишето с вода  Shocked и куп други глупости.

# 264
  • Мнения: 1 121
angels, много се радвам, че полета е минал добре Hug и вече всички сте си вкъщи. Жори как се държа на самолета? Райън всеки път иска да ходи баш, когато излитаме и голшм рев пада като го прикача за мен с колана ooooh! А за летището и на мен ми се е случвало нещо подобно, но на излизане от САЩ, подложиха ни с мъжът ми на "special screening", който се състоеше в основно пребъркване на багажа, докато ние стояхме изолирани като под карантина зад две стъклени стени Shocked останалите пътници ни зяпаха много странно, а мъжът ми беше бесен, обвини за всичко българският ми паспорт Laughing

# 265
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Angels, не ни забравяй! Успех в България!!!  Hug

И мен са ме пребърквали така в отделна стаичка и ми обясниха, че изборът е на случаен принцип.

Аз цял ден съм с подготвителни контракции - не ми пречат, но се задъхвам, защото нещо се попретоварих Sad Утре съм на 3-тия ехографски преглед за аномалии, който се прави между 32 и 36 седмица и после съм на консултация при гинеколога. Надявам се, че всичко ще е наред, но все повече ми тежи да ходя на работа Sad Самата аз не се чувствам тежка и нямам кой знае какви неразположения, но искам да имам повече време да си почивам, а не да тичам само по задачи Sad

Забравих да ви кажа - нали споделих, че сме поръчали доста неща от  www.mytoys.de - дори количката е от там, получихме ги за 5 работни дни. Плотът за повиване беше срязан и направихме рекламация - никакъв проблем, веднага ни изпратиха ваучер за 8 евро, който покрива разходите за връщането обратно и ни върнаха парите. По принцип до 14 дневен срок може да върнеш стоките без да даваш обяснение защо. Само количката - с летен и зимен кош и Макси Козито за колата ни излезе 200 евро по евтино, ако ги бяхме купили от Белгия и с около 120 евро, ако ги бяхме купили от Холандия. Цената на доставката до 30 кг е 6 евро! Мисля, че си заслужава за големи покупки Simple Smile

# 266
  • Мнения: 27 524
Ейнджълс, случва се понякога това с проверките, и при нас така - веднъж виждат водата, млекца и сок в чантата и нищо, друг път вадят, питат, трети път пия, а сега на идване се консултираха с шефа дълго и широко и накрая ми ги запечатаха херметически и ми ги върнаха да си ги разопаковам след проверката  Joy Успех в БГ, Ейнджълс, и да пишеш  Hug

Джъст, радвам се за хубавите ви покупки, ако ни се наложи, може и ние да се възползваме  Hug



# 267
  • Мнения: 27 524
О, момичета, забравих -днес татко ми става на 70, довечера съм му организирала иху-аху в една квартална кръчмичка, поканих и орекстър с песни на тоника СВ, руски романси и ФСБ, всичките му стари и близки приятели и роднини, надявам се да е весело и да бъде приятно и хубаво за всички. Торта поръчах от любимите ми Двете Фукли, ето такава си избра той:



Ще показвам снимки после  Simple Smile

Сега само ви черпя виртуално и от сърце за негово здраве  Heart Eyes





# 268
  • Мнения: 90
Блонди Честит Рожден ден на баЩа ти да е здрав и да има спокойни старини .Хубаво си го организирала ,БРАВО ,няма как да не му хареса цялото тържество  Grinning.Тортата съЩо е много красива и изглежда вкусна  Laughing.Приятно изкарване и Ще Чакаме снимките ...

Мене така не са ме ровили ,ама и аз не пътувам Често де ,може от скоро да са вземали тия мерки за сигурност .ИнъЧе знам аз ,Че вода ,храна и др . работи не се вкарват в самолета ,в багажа може ,но не на борда ...

Джъст браво за покупките ,не можеш ли веЧе да излезеш в болниЧни ,кажи на следеЩият те гинеколог  ,Че не се Чувстваш добре все пак си накрая ,Ще ти даде .Кураж малко остана   bouquet

# 269
  • София
  • Мнения: 3 123
Блонди,да ти е жив и здрав таткото ,на много внуци да се радва!Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт