Предстои ми лапароскопия - тема 4

  • 131 466
  • 822
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 20
mimi1313,не мога да ти пратя съобщение!
Най-накрая всичко мина и при мен,вчера се прибрах от клиниката/на 19.01. ми беше лапарото/и мога да кажа,че съм много добре.
Почивам си,колкото и да не ми се лежи.... Thinking
При мен доктора само е "почистил" едната тръба /тя не беше пропуснала по време на ЦС/ и е махнала 1 малка кистичка,другата ми тръба е ОК.Каза ми,че е оптимист и че дори можем да пробваме сами първоначално и да "заобиколим" ин витрото Wink.Дано,представи си,чудото станало Praynig!
Сега на 5 ден ще ходя да ми махнат конците и после ще отида на преглед,след като ми свърши цикъла /така ми каза д-ра/,за да видим как ще процедираме нататък. За епикризата ми казаха,че ще е готова по време на прегледа и тогава ще ми я дадат.На теб какво ти казаха?
Имам леко кървене отвреме-навреме,сигурно е нормално. При теб как беше? на време ли ти дойде цикъла след лапарото,болеше ли те повече?

# 811
  • Мнения: 277
браво mgold,
много се радвам за постигнатото след лапарото и на мен ми предстои лапаро ,но на 18.02. и дано наистина не стигнеш до ин витро,искренно ти го желая Peace

# 812
  • Мнения: 20
браво mgold,
много се радвам за постигнатото след лапарото и на мен ми предстои лапаро ,но на 18.02. и дано наистина не стигнеш до ин витро,искренно ти го желая Peace
Благодаря ти!Дай Боже всекиму Simple Smile!
Дано всички ние,които се борим, да успеем и да стигнем скоро до мечтаната цел Praynig!
Желая на всички късмет и УСПЕХ!  bouquet Peace

# 813
  • Мнения: 89
 Hugрадвам се за всички,които са преминали успешно операцията и успех на тези, на които им предстои  Praynig

# 814
  • Мнения: 317
Moмичета, кажете на кои отвори и по колко конеца има за махане после.

# 815
  • Мнения: 3 638
Moмичета, кажете на кои отвори и по колко конеца има за махане после.
аз имах по два на всяко място, не съм сигурна че бяха конци, казахами че са някакви скобки, достраша ме и не гледах
но прокървих по време на махането и пак ме залепиха с тези водоустойчивите лепенки за лапароскопия и съм малко притеснена, защото от едната страна, където е бил дренажа, отдолу под лепенката се вижда, че доста е прокървило и е образувало голяма коричка, казаха ми да ги махна лепенките след три дни още, но мисля да ги направя поне пет  Sad
и повече от седмица след опарацията имам температура и ми прилошава леко, това дали е нормално?

# 816
  • Мнения: 277
Moмичета, кажете на кои отвори и по колко конеца има за махане после.
аз имах по два на всяко място, не съм сигурна че бяха конци, казахами че са някакви скобки, достраша ме и не гледах
но прокървих по време на махането и пак ме залепиха с тези водоустойчивите лепенки за лапароскопия и съм малко притеснена, защото от едната страна, където е бил дренажа, отдолу под лепенката се вижда, че доста е прокървило и е образувало голяма коричка, казаха ми да ги махна лепенките след три дни още, но мисля да ги направя поне пет  Sad
и повече от седмица след опарацията имам температура и ми прилошава леко, това дали е нормално?
миличка,най-добре се консултирай с лекар,той най-добре ще те насочи как да процедираш и да ти разясни на какво се дължи тази температура, може и да е нормално след операцията.

# 817
  • Мнения: 646
anbibian , можеш да се смениш лепенката и сама.
На нито една от 3-те ми лапароскопии не съм виждала какви са конците. Призлява ми само като си го представя. Не усетих нищо при махането.
За температурата е най-добре да се чуеш с този, който е правил лапарото. Може би няма нищо общо с него, а просто да си болна, но за по-сигурно си направи консултация.

# 818
  • Мнения: 300
Аз май не съм за тази тема, но тук съм почнала да споделям какво ми е - ето и сега ще напиша колко щастлива първа част на деня имах.
Вчера ходих да ми вземат кръв за TSH, TAT и MAT. Днес отидох да ги получа, а после да ги занеса на ендокринолога си, който като ги видя, каза, че 35-40 % от българските жени имат проблем с щитовидната жлеза, а при мен нещата са супер!

ТАТ - 33.68 IU/ml при референтни стойности 115;
МАТ - 24.72 IU/ml при референтни стойности 34;
TSH - 1.98 IU/ml при референтни стойности 0.27 - 4.20


В очакване съм на цикъла (но само заради необходимостта от изследванията, които ми предстоят, Simple Smile), когато ще правя Е2, FSH, LH, пролактин и яйчников резерв.
В Плевен остава да направя инхибин и съпругът ми няколко изследвания.
С гинеколога ми си пожелахме добри резултати, както досега.

Предавам на всички вас положителна енергия,   bouquet!

ПП: Ако модератор прецени, че мога да бъда преместена в друга тема, нека го направи, никак няма да се сърдя, Wink.

Последна редакция: пт, 22 яну 2010, 13:39 от Kolin

# 819
  • Мнения: 3 638
ами чух се с доктора и особено след като днес имам болки отляво и от дясно ми изписа антибиотик  Sad и понеже само по телефона се чухме, днес съм сама и не мога да ида до кабинета за рецепта се надявам да му го дадът на мъжа ми от някоя аптека  Sad че хич не ми е добре

# 820
  • Мнения: 646
Абе за даването, предполагам ,че няма да му откажат , ама дали това е правилната тактика.
Моля те ако продължи болката да отидеш на преглед. Извинявай , но не съм прочела причината поради която правиш лапаро и не съм съвсем наясно с твоят случай. Blush

# 821
  • Мнения: 1 365
И аз имах болки, но на мен доктора ми изписа веднага след лапарото да пия антибиотик за всеки случай.  Peace

# 822

Общи условия

Активация на акаунт