Нашите любими торти ... глазури покрития и фигурки за тях 66

  • 41 865
  • 291
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 965
Добро утро понеделнишки.
HOLY - Бебешката торта е адски сладка. Дъгата е перфектна. покритието на двуетажната ми прилича на шок.глазура - заливка. Петната от масло ли са, или от опит за допълнително заглаждане? Иначе добре си я направила..... Прилича ми на тъмен, горчив шоколад. Мноооооого обичам....
Имам въпрос.
Преди 1 месец казах че ще пробвам белия кувертюр на Федонела /Соф. представители на КЕДЪР/. Блока е 10 кг. Ще задържа между 3 и 5 кг за мен. Има ли желаещи да делим? Крисче беше изявила желание, но така и не каза колко иска. Моля ви, който иска нека ми пише на лични. До края на тази седмица трябва да съм го взела, защото и блатове вече нямам, а бял кувертюр имам 50 грама, което си е трагедия за мен  Tired...... Нямам никаква представа дали е хубав, затова не мога да ви дам и инфо по въпроса. Цената му е 2.40/кг. Поемам разфасовката и ще се разберем кой как ще си го вземе. Искам да го пробвам, защото честно казано не ми се занимава пак с Илчовски.

# 256
  • Мнения: 5 877
Аз бих взела два килограма.

# 257
  • Мнения: 1 965
Дотук с кувертюра, моля! Станаха вече 10 кг.

# 258
  • Мнения: 1 491
HOLY чудесни тортички, особено ме заплени бебешката   bouquet

Пепи таз китара ако съм пропуснала да я похваля... да ти кажа, че мойто мъж специално седя да я гледа и да гадае какъв модел е  hahaha Специално те похвали, каза че уникално добре си се справила  smile3501

Ванче, много бързо го раздаде тоз кувертюр ...  Mr. Green  После да кажете дали ви е харесал (тези дето си взимате), за да знаем ние дето няма да го пробваме дали да си купуваме от него ...

# 259
  • Мнения: 137
Лелеее Пепи,страхотна китара #Crazyсамо не разбрах струните от какво ги направи.
bob4enka, много апетитна тортичка си направила,как ще е грозна?
Опс!Забравих....извинявам се на останалите,но всички торти които видях бяха страхотни,просто изпуснах нишката вече Embarassed
Van444eto да те попитам,ти беше ли си взимала от тази фирма блатове или се бъркам?Много искам да си купя,че вече ме мързи да ги пека а като поръчвахте на Илчовски не се престраших да ти пиша.ОфцЪ!!!!
Не си спомням коя мацка беше с мнооого добрият мъж,който ходи до борсата на Слатина да издирва склада,но май и тя си взе блатове от там,нека да каже доволна ли е от тях newsm17
Аз имам да ви показвам 3 тортички от тази седмица,но не ми станаха хубави снимките и чакам да ми пратят по-нормални и ще ви ги пусна.

# 260
  • Мнения: 2 708
Ами моето Бобе обикаля като лудо за тия блатове Joy Joy Joy Аз да си призная, не съм очарован чак толкоз много. Не че не стават за ядене, но и по-вкусни готови съм ползвала. Сравнявам с тези кръглите, които продават в суперите. Следващия път ще пробвам да си купя ванилията, защото моите бяха какао. Ванчето мисля спомена, че тези които са за руло, май са по-вкусни, но и тя да каже Peace Все пак, пред печенето ги предпочитам, просто защото не обичам да пека блатове Wink и като ги наблъскам с напояващите гърмящи смески, не е чак толкоз зле положението Joy

# 261
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, аз нещо се разболявам и няколко дни може би няма да пиша, че и малкия трябва да си гледам и поръчки имам за тази седмица (едната е за 2-етажна торта). Ще си почивам повечко, за да имам сили да си изпълня поръчките  Simple Smile

ai-ai, за струните писах на предната страница. От ММФ+шоколад са. Просто успях да направя много тънки фитилчета без да се скъсат Simple Smile

# 262
  • Мнения: 1 491
Ванчето мисля спомена, че тези които са за руло, май са по-вкусни, но и тя да каже Peace

Да ти кажа, не само Ванчето се облагодетелства с тези блатове  Mr. Green  Тези, които са за рула са страхотни, аз лично горещо ги препоръчвам  Peace Пак подчертавам, тези които са за рула! Тогава уж ги взехме от Илчовски, а се оказа, че са на въпросната фирма "Кедър"...

Пепи, бързо възстановяване без задълбочаване  Hug

# 263
  • Мнения: 634
Ванче ама няма какво друго да поясня за желатина .Ти си супер . smile3525  love001

# 264
  • Мнения: 3 861
Пепи, китарата е уникална, но след като е изляза от твоите ръце няма как да е друга.

Холи, бебешката тортичка е много нежна.

Гледам, че обсъждате разни кувертюри и блатове. Аз не съм въобще в час, доста имам да наваксвам, но все пак ако някой има желание да ми разясни какви са тези готови блатове, от къде ги взимате, колко струват???Нямам време да чета в темите назад, твърде много съм пропуснала за половин година Embarassed

Ванчето, вчера разгледах  албума ти, правиш невероятни торти, моите поздравления. До вчера те асоциирах като "новобранец с развинтена фантазия",  както сама се беше кръстила преди време, но сега си "майсторка с развинтена фантазия" .

# 265
  • Мнения: 1 965
Пепи - недей така! Не се давай на бацила!!! Лекувайте се...
ai-ai - от Илчовски взимах какаови блатове за рула, просто защото не донесоха и ванилия. После като проведох разследването и ви казах за представителите им на борсата, ходих до там и взех и какао и ванилия, но този път взех платки за торта а не за рула. Вкуса - не е задължително като ми хареса на мен, да ви хареса и на вас.
разлика има със сигурност. тези за рулата са малко по-тънички и са по-плътни и пухкави. Като се сиропират и отлежат придобиват вкус на стопена бисквита. незнам как да го обясня. Навиват се перфектно на руло, без да се цепят.
Платките за торта са около милиметър по-добели, малко по зърнести са на вкус. Сиропират се добре. От тях навивах вертикална торта. нямаше проблем. Взех си от борсата 2 кашона - от двата вида по един, но вече и помен няма от тях. Аз съм доволна и сега пак ще си взема по един кашон от платките за рула. А и децата обожават да си ги хапват, намазани с разни неща вместо бисвитки. Малкия пък си прави попара с кисело мляко от тях. Щерката пък ги пече на скарата-преса и става хрупкава препечена бисквитка.... Още идейки да ви дам ли???
Има една руска приказка - ПО ВКУС И ЦВЕТ, ТОВАРИЩ - НЕТ!!!!
Така че..... на мен си ми харесаха. нямам оплаквания от клиенти и приятели които са яли от тях.
Нека си кажат мнението и Виолетката, Дестини и не помня още кой имаше от доставката. НО ТЕ БЯХА ЗА РУЛА!!!
Копривке - благодаря за милите думи. Мисля да си върна старото прозвище, че и на мен си ми липсва.
Ето че и Виолетката се включи с отговор.

# 266
  • Мнения: 3 861
Ванче, къде е тази борса?
Аз съм ходила само на "кадемлия...", но то си е магазин...
Колко има в един кашон и колко струва?
С каква форма са?

# 267
  • Мнения: 137
Лелееее мацки страшни сте,толкова бързо ми отговорихте,благодаря ви bouquet
Krische, а твоето Бобе да си го пазиш,гледкаш,да му правиш тортички,че такива мъже вече няма!Я ела да го накараш моето "Бобе" да ходи и да обикаля и да чака да питаш,ЪПСУРД!Извинявам се за спама Embarassed
Значи ще се ходи до там,само да намеря инструкцийте на Ванчето,къде съм си ги запаметила.
Пепи,благодаря за отговора  bouquet

# 268
  • Мнения: 1 965
Борса Слатина - бившия Булгарплод. ул. Цветан Лазаров № 13.
Влиза се през центр. вход. продължаваш по пътя направо. В дъното на пътя, самата улица завива наляво. Подминават се две глухи влакови линии. Веднага след втората,  ОТЛЯВО, се намира оградено голямо пространство, наето от Мин. вода ДЕВИН. Влиза се вътре. Отсреща, се намира склад №15. На рампа е, вижда се от входа. Това е склада на ФЕДОНЕЛА - софийски представители на Ф-ма КЕДЪР - Пловдив.
платките - 2 вида
- за торти /какао и ванилия/
- за рула /какао и ванилия/
размерът е еднакъв - 45-6-7 на 26-7-8 см. В кашон по 20 броя. Цена за кг - 3.15 до 3.40. В зависимост от вида. Един кашон излиза между 5 кг и 5.5 кг. Една  платка излиза 80-85 ст.
Същите платки се предлагат готови изрязани в кръг. По-скъпи са, и пак трябва да се купи кашон. на мен не ми се видя рентабилно, защото е малко Ф. В кашон са 40 ако не бъркам. Но не си заслужава.
Платките за рула се навиват перфектно. ползват ги "7Дейс".
В кашон са, обвити са в огромен найлон - общо. Между тях има найлони.
Можете да си ги съхранявате на терасата. Аз ги замразявам. Няма никакъв проблем.
Рапорт даден.
Имат и 3 вида кувертюр - по 10 кг. вече казвах че Натуралния не ми хареса на външен вид. Стоеше на зрънца и бели точки. Нямам никаква информация за вкуса. естествено от там твърдят че е по-хубав от този на Илчовски. Аз докато пробвам - не вярвам.

# 269
  • Мнения: 4 358
HOLY - блазе на тези жени дето имат такава колежка като тебе Hug.
Много са хубави и Двете торти Peace
Пепи няма да се даваш на грипа Hug.А китарата от тази схема си гледала и едно към едно с всичките му там джвъчки #Crazy лелееееееееее - БРАВО Peace

Общи условия

Активация на акаунт