Проблеми с хранене, наддаване, дишане

  • 8 675
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 589
Здравейте,

гледам че си пишете за захранване и АМ. А някой от вас дава ли хранителни добавки?
Аз заради болестта на Алекс се консултирах с лекари от Канада и Израел. Всички казаха, че на този етап най-важно за недоносените бебета са витамините, витамин Д и хранителните добавки. Аз в нета открих много видове, за съжаление нищо не се внася в БГ. Дори и на Нестле болниците са отказали продукта, тъй като захранването с тези хранителни добавки все още е новост в неонатологията.

# 16
  • София,
  • Мнения: 4 267
НИки, тук при нас в БГ нищо не даваме, по препоръка на педиатрите се дава единствено ВИтамин Д /Вигантол/, нищо друго. Аз много пъти съм питала и педиатърката и другите лекари при които я водя да ни изпишат нещо за подсилване, за  апетит, но те винаги са били против. Изписаха ни Витамини едва след годинката и то след една прекарана тежка пневмония, сега вече и давам, ама по свое усмотрение. Иначе те казват, че кърмачето приемало достатъчно витамини и минерали от кърмата или адаптираните млека и от пюретата, а тези готовите витамини не ни ги препоръчват, защото те се усвоявали по трудно от организма на недоносените бебчета и в повечето случай водели до по лошо от колкото до по добро, аз незнам дали е точно така, но като не ми даваха и аз не съм давала. Сега и давам Мултисаностол, но не виждам никакъв ефект от него, единствено това, че и раздразва стомаха и рефлукса.  Hug

# 17
  • Мнения: 6 604
Ники - и на нас са ни казвали същото като на Семирамида. Аз съм ги питала и за имуностимулатори,защото много лесно се разболява Мария и е предразположена към бронхиолити ,но не ни дават. Казват чак след 1 годинка. Незнам-може би се презастаховат или не са запознати ,или и аз незнам.
Стискам палци и продължавам да се моля за малката принцеса. Praynig

# 18
  • София
  • Мнения: 39 771
Не помня за какво бях ходила при педката на децата, питах за дозата на Цитросепта на Дияна. Педката ми каза и добави "на Алекс - не. Все още не съм проучила на него." Педката на хлапетата е доста начетена лекарка, ходи непрекъснато на семинари, има се за "в крак с модата" Simple Smile И на мен за сега единствено ми е казала да давам Вигантол. Като порасне малко Алекс ще я питам за витамини.

# 19
  • Мнения: 4 589
Да, прави сте за съжаление в БГ е така. Покрай Алекс изчетох доста и да ви кажа навсякъде за недоносени бебета се дават хранителни добавки, за да наддават по-бързо и за да имат сили да се борят.
Даже намерих и една "статия" за това по колко и какво трябва да се дава на ден, ако бебето наддава или не наддава - витамин А, Д, Е и К. Тук се дава само К.
Аз сега съм намерила специална формула от чужбина за Алекс, която ще й дава повече сили и енергия.

# 20
  • Мнения: 769
Водих Пати на консулт с гастроентериолог в събота и понеже гледам за витамини става дума - изписа и капки Infant Formula (стимулиращо за имун. система), Biogaia (пробиотик), като допълнение към Вигантола и още нещо, което се приготвя по рецепта и днес ще е готово. Тези всичките капки не са точно витамини, но в упътването им пише че са хранителни добавки. Изписаха ги във връзка с проблемното наддаване.
Освен това докторката каза да добавям по малко захар в млякото - за калоричност.

Ако ви интересува, ще препиша състава и приложението.

# 21
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Веднага мога да ти кажа при кого си ходила-при д-р Георгиева.Същите неща и ние ги пихме, добре се отразяват витамините, но при нас захарта дори в малко количество влияе доста зле на повръщането.

# 22
  • Мнения: 769
Веднага мога да ти кажа при кого си ходила-при д-р Георгиева.

Дам, съвсем вярно позна! Simple Smile

# 23
  • София,
  • Мнения: 4 267
А аз пък предполагам, че другото лекарство което Ви е изписала докторката и дето се приготвя в аптеката е МОтилиум, нали. Един съвет - давай го редовно както са ти го предписали там по колкото пъти на ден, но винаги десет минутки преди хранене, спазвайте времето точно, - аз процедирам така, разтварям прахчето в една кафена лъжичка с вода и го давам на малката да го изпие, може и с малко повечко вода, давам го с лъжичка по малко на няколко глътки. То се разтваря много долбре и няма никакъв вкус, така че няма страшно да не го хареса Hug
ЗА БИогаята да ти кажа, аз съм много доволна от тях - давам ги вече от няколко месеца на малката, тези капки регулират стомашно - чревната флора. Помагат при запек и колики и предпазват от сериозни инфекции. След като ги отвориш ги дръж винаги на вратата на хладилника и ги използвай до един месец иначе са негодни.
Дано се оправите! Hug

# 24
  • варна
  • Мнения: 1 395
  Много добра докторка е тя,  bouquet
 На нас ,Инфантформула витамините ги изписа всеки месец по 10 дни по половин капкомер и още ги пием, макар ,че вече не я посещаваме, защото най-накрая Боян почна да яде като човек и почти не повръща/ да чукна на дърво все така да е /
 Надявам се вие по-бързо да влезете в ритъм Hug

# 25
  • Мнения: 769
 Много добра докторка е тя,  bouquet
 На нас ,Инфантформула витамините ги изписа всеки месец по 10 дни по половин капкомер и още ги пием, макар ,че вече не я посещаваме, защото най-накрая Боян почна да яде като човек и почти не повръща/ да чукна на дърво все така да е /
 Надявам се вие по-бързо да влезете в ритъм Hug

Същата схема е изписана и на Пати - и да попитам като неопитна майка, как да го давам това количество Embarassed, пробвах вчера с и без мляко - изплю всичко. Опитах го да видя какво давам на детето ми - ми доста изострен вкус има.. Confused

# 26
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Ами аз хич не го мисля ,към млякото го разбърквам и така го пие, ама при вас млякото е по-малко и може да се усеща. Може да го слагаш на 3-4 пъти по 10мл към млякото ,мисля че няма да го усети.

# 27
  • София
  • Мнения: 39 771
Някоя от вас помни ли как се отразяваше на хлапето пюрето от банани? Алекс пълни памперса в сиво.
Сега прочетох, че пюрето затяга.

# 28
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ан МАри не е от пюрето със сигурност и нас ни запича банана! newsm78

# 29
  • Мнения: 1 685
Ан МАри не е от пюрето със сигурност и нас ни запича банана! newsm78
И, при нас така. Peace

Общи условия

Активация на акаунт