Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 83

larakroft1 има два вида обиколници - едните са малки , другите големи.
малките са около 30-на см. и се ползват , когато легълцето е повдигнато на 2-рата степен. Ако вземеш големи ще стърчат. Но ако матрачето е пставено най-отдолу ти трябват от онези големите обиколници, те просто са по-дълги.

Матрачето ще е най долу така че вероятно от големите.Вие откъде си ги купихте?

# 46
  • Мнения: 3
Здравейте  Hug
Аз отдавна не съм се включвала, но редовно следя мненията ви. Аз за сега съм за нормално раждане, ако има мами които ще раждат във Велико Търново да питам знаят ли как е положението с упойките и дали са добри анестезиолозите. За съжаление тук нямаме голям избор. Sad

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Привет в новата темичка! Дано само хубави новини да има в нея и да се изпълни с радост! Praynig
Фокси, перфектна, както винаги! Мерси!  bouquet

Да кажа сега за Надето - ок е, след малко ще се появи да драсне някой ред и да проследи залаганията  Mr. Green
Мен ме пишете в групата на заложилите на момиче Wink

Гледам, че и докторите сте писали на 1ва страничка. Аз съм при д-р Ташков. Фокси, ако може, добави го при направата на другата тема. Мерси!

МамаЗ, много е хубаво, че мъжът ти е свещенник Simple Smile Аз да си призная честно не знам къде ми е патронната църква (Св.Св.Константин и Елена) и ще съм ти много благодарна, ако ме упътиш  Embarassed За Коледа ми подариха една много хубава икона, но не е осветена още и ще се радвам, ако може там да я осветя Simple Smile А какво се прави впрочем? Извинявай, че те затрупах с въпроси  Hug

Това е засега, после пак ще намина.  Hug ви всички!

# 48
  • София
  • Мнения: 2 508
Ето ме и мен! Simple Smile

Аз пак да питам: защо им е да ни взимат секрет от ануса? newsm78 Embarassed

# 49
  • Мнения: 171
Да се запиша и аз
Нормално раждане в клиника Селена -Пловдив

# 50
  • Мнения: 171
Ето ме и мен! Simple Smile

Аз пак да питам: защо им е да ни взимат секрет от ануса? newsm78 Embarassed
Да и на мене това ми е много интересно и аз се чудя newsm78

# 51
  • sofia
  • Мнения: 73
Ето ме и мен ,за протокола Шейново ,нормално раждане(за сега),termin26.02.09г.

# 52
  • Мнения: 71
Здравейте мами,
Фокси, супер "доматена" темичка си спретнала, дано се пълни с хубави новини!!!
Виждам, че всички още стискаме крачета и къткаме, което е добре  Hug И аз всеки ден се улавям, че като се добера до компа първо проверявам дали някой не ни е изненадал с бебе - то ще се почне де, скоро.
За "протокола" - ще раждам при д-р Янкова в АГ "Св.София" /бивша ТК/, още незнам дали ще е нормално или секцио /ако е секцио, ще е между 03-05.02/, термин 14.02.
Дорабела, и аз ще съм в ТК на преглед на 19.01 /10.30/ и може да се засечем.
Иначе и аз съм съгласна, че отбора ни, който ще ражда в ТК може да бъде в 6-8 местна вип-стая /шегичка  Joy/, но поне да се засечем  Laughing
   Искам да кажа на мамите /без да ви плаша/, които имат по едно детенце и са раждали сравнително скоро - внимавайте - аз съм родена за 30 мин /от изтичането на водите в къщи - до раждането, контракциите започнали направо през 5 мин./. Добре че съм първескиня, че в тия задръствания в Сф, не си представям как въобще ще се добера за толкова време до болница. То всичко е индивидуално, но си имайте "1 на ум".
Карбо изчезна, пусна бомбата, остави ни да се чудим и ..., сигурно ни "гледа сеира" с предположенията, аз няма да правя, само ще кажа - каквото и да е, да им е живичко и здравичко и леко да се роди!!!
Честити покупки на всички, Краси-чудесна е количката.
Мечоланке, аз все пак си мисля да изпера текстилните части на количката и кенгуруто.
Обиколниците също ще си ги пусна в пералнята, за всеки случай искам всичко да е изпрано като почна да го ползвам. С гладенето сега се справя свекърва ми, та поне не отвисявам с ютията да ме боли кръста. Започнах и приготвяне на багажа / пак за всеки случай/.
Пазете се момичета, не излизайте на леда! Мия, Деси, Фокси, Гал и останалите, които трябва - пазете леглата още малко!
 Hug Hug Hug

# 53
  • София
  • Мнения: 66
Здравейте момичета Hug
Извинявам се ако съм ви стреснала с отсъствието си и много благодаря за смс-а на Ивето  bouquet /абе сега гледам.. записала съм номера като Iva_angel... а отдолу подписа е Ина... Ще проверя в списъчето точно на коя благодаря!!!/
Явно наистина сега към края и един ден липса води до големия въпрос Wink


Съвсем лаконична ще съм, че имам къде "забрана" от милото, къде лично мое решение.. да сядам на компютъра... и където и да е всъщност Simple Smile
Онова дето два дена се чудих дали е хемороид, се оказа точно това.. и вече даже сме си го кръстили и се отнасяме с него като с член от семейството...
И затова нито ще ви дочета сега, нито ще пиша /то няма и какво  newsm78/
Само се надявам да няма бебоци до началото на другата седмица, когато по план идва второто февруарче Simple Smile

Та като стана дума за кръщаване  Laughing да си кажа каквото ви бях обещала - новината при нас е РОЗОВА  newsm44 /потвърдена вече няколко пъти, но все пак си имаме и някои сини дрешки Simple Smile/
Милото почти е свикнал с мисълта, но аз тържествено съм му обещала следващото да е момченце...

И сега нашата ОГРОМНА чуденка... дали да е:
Мария, Елица, Зорница, Елеонора, Белослава или Валерия... По принцип последните две са с най-много шансове.... но застреляй ме - не мога да реша...
Кажете си вашите мнения, моля... то не че ще ми помогнат особено в решението... но поне може някое име да отпадне...

Това е от мен за сега... при първа възможност ще наваксам с пропуснатото!!!
Много  Hug и   bouquet за всички Simple Smile

П.П. И да ви успокоя.... няма изгледи да ви изненадам с подранило бебоче... така че не мислете  Peace

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Ето го Надето беее  Mr. Green
Изплю камъчето най-сетне Simple Smile
Ето ми класацията (всичките имена ми харесват, много сте талантливи с тетето Wink )
1.Белослава
2.Мария
3.Зорница
4.Елица
5.Валерия
6.Елеонора

Ех, че хубави имена има за момиченца Simple Smile)) Не че за момчета няма, ама са някак по-традиционни и сякаш са по-малко.... newsm78
Охххх, какъв ритник получих точно като го написах това  #Crazy Този пък малкия откъде разбра какво казах  Mr. Green Mr. Green

# 55
  • София
  • Мнения: 1 977
Аз бях малко на разходка,то навън не е подходящо времето,но вкъщи сама ми е толкова скучно Sad и сега ви изчетох и имам да добавя някои коментари  Wink
larakroft1,количката,която си избрала много ми харесва,но аз съм избрала почти същата от Чиполино и струва 360лв.,може твоята да е по-качествена не знам,но е почти идентична с тази,която аз харесвам,а цената и е значително по-голяма.
бульовче,мерси за разяснението какво е термобокс,прочетох го сред необходимите неща в един списък,а идея си нямах какво представлява,но сега като знам не ми се вижда чак толкова необходимо. Относно болките ти в ръката, все едно описваш моите,дори частта със студената вода съвпада едно към едно  hahaha моята лекарка също каза да не се притеснявам!
Darima,аз не мисля да ползвам упойка,мен също много ме е страх от това боцкане в гръбнака,звучи ми зловещо и плашещо и мисля да опитам да раждам нормално. А при шиенето не вярвам някой да си позволи да ние шие без упойка  #Crazy
carbo,аз лично от всички изброени имена харесах най-много Мари,много е българско,някак си свещено,с прекрасен имен ден и много възможности за галени имена,разбира се вие с таткото знаете най-добре  Simple Smile
За раждането и аз съм с вас в Тина Киркова при доктор Григорова,когато реши бебо да се ражда,Инче ако сме по едно и също време пиши ме и мен за големия ВИП  Laughing

# 56
Е , Наде най-накрая. Тук всички те умислихме.
Белослава   newsm80 newsm80 newsm80

Момичета, аз взех първия изпит от тази сесия. Много съм доволна. Успях да си пусна и молбата за магистърската под вратата на секретарката щото се оказа, че днес е последния срок . Ама и да не я приеме ми е през .... Това не ми е на дневен ред сега.

laracroft - аз спалния комплект го взех от Хипото в СкайСити, а другия от магазина на Таc в СкайСити.

Фокси , май доста работа ти отворихме с тия болници и лекари  Embarassed
Ако нещо свиркай да помагам.

За упойките още се чудя. Вчера чак вечерта се сетих, че това е един от въпросите, които имах към Ташков. Всъщност те са два- дали във всеки случай прибягват до епизитомия и дали препоръчва ползването на епидурална упойка. мненията, които съм чела за упоиките варират от едната до другата крайност

# 57
  • София
  • Мнения: 83
hetera за коя количка говориш на Чиполино?
Аз се бях спряла и на Джема 3в1 на Чиполино

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 2 482
Деси, като си говорехме с Ташков, че ако бебо се обърне ще го чакаме да си реши сам кога да излиза и ще раждам нормално, той ми препоръча да си искам епидурална. Каза ми, че няма нищо страшно, че не се бие в "гръбнака", а в еди-какво-си пространство между прешлените и че няма нужда от излишни геройства за раждане без упойка, особено за първескини. Обикновено контракциите продължавали часове и било много изтощително, и когато е най-важно да си на 6 ти вече си толкова изтощена, че оплескваш напъването. Каза и, че ако искам без проблем ще ме остави и съвсем нормално, но той така препоръчвал. Ти си го питай за всеки случай, ей така, пак да го чуем от него Simple Smile
А за епизиотомията не съм го питала, ама защо във всеки случай да прибягват  newsm78

# 59
  • Мнения: 35
Здравейте мамчета!
от днес съм официално в майчинство и вече няма да ходя на работа! не че не съм си взела домашно  Tired      Даже си взех и болничния. Записах се на у-ще за бременни в МД и се уговорих с  Дяволов от МД утре за среща. Горещо ми го препоръча една приятелка, раждала при него. Толкова много съм изпуснала от форума-ще наваксвам сега. Сигурно вече всички сте обсъдили.
Много  Hug

Общи условия

Активация на акаунт