Спинкане по корем

  • 2 522
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 572
Моят син също почваше да реве от колики не вечер, а след храненето в 5 сутринта, аз обаче пусках сешуара и така си доспивахме  Mr. Green
Извинете за офф-а но и аз го чух това със сешоара , би ли ми обяснила смисъла му?
Не се заяждам просто питам , аз като чух една приятелка че изгорила 2 сешоара и  Shocked

# 16
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Навсякъде съм чела че спането по корем при бебенцата е рисково и не се препоръчва. Моето бебенце обаче в някои ситуации спи само по корем върху моя корем. Тъй като това обикновено е рано сутрин съответно и аз спя. Знае ли някой дали рисковете при спане по корем важат ли и в тази ситуация.

Моя син спи по корем още от самото начало. Да не говорим, че въобще не искаше да спи на една страна като новородено, както препоръчват. Не съм правила нищо по въпроса! Не смятам, че има проблем като цяло. Въпроса е, че докато не могат сами да се въртят от гръб по корем и обратно, когато спи по корем винаги трябва да е под надзор детето в случай че повърне.

Това за сешоара е трик при коликите. От една страна затопля коремчето, от друга ритмичния шум ги успокоява! Най-смешното е, че като имаше колики сина ми много му помагаше това, а сега като чуе сешоара и се плаши и почва да плаче!  Grinning

# 17
  • Мнения: 6 274
Навсякъде съм чела че спането по корем при бебенцата е рисково и не се препоръчва. Моето бебенце обаче в някои ситуации спи само по корем върху моя корем. Тъй като това обикновено е рано сутрин съответно и аз спя. Знае ли някой дали рисковете при спане по корем важат ли и в тази ситуация.

Ами рисковете определено са свързани със задушаване на бебето.
Не са едно и две бебенцата за съжаление, които са се задушили по този нелеп начин.
Като цяло бебето няма място в леглото на своите родители.
Много, ама много точно казано... Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 6 183
Моят син също почваше да реве от колики не вечер, а след храненето в 5 сутринта, аз обаче пусках сешуара и така си доспивахме  Mr. Green
Извинете за офф-а но и аз го чух това със сешоара , би ли ми обяснила смисъла му?
Не се заяждам просто питам , аз като чух една приятелка че изгорила 2 сешоара и  Shocked
Явно шума ги успокоява (напомнял им шумовете в утробата уж). Вероятно и топличкото, но при моите деца сешуарът е бил далече от тях и обърнат често в друга посока. Сигурно на добра марка съм случила защото и за двете не успях да го изгоря  Wink

# 19
  • Мнения: 2 090
Извинете за офф-а но и аз го чух това със сешоара , би ли ми обяснила смисъла му?
Не се заяждам просто питам , аз като чух една приятелка че изгорила 2 сешоара и  Shocked
Ще си позволя и аз да ти отговоря Wink.И аз имам един изгорял сешоар Mr. Green по същите причини,та така...сешоара издава т.нар. ''бял шум'',който успокоява бебетата,успоредно с това топлата струя въздух насочена към коремчето на бебчето също го успокоява Peace

По темата-бебето ми не е спяло по корем като мъничко,само погръб(когато вече можеше да се завърти).

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
И трите ми деца от към 20 си ден спяха по корем,нямаше друг вариант при който да ги сложа и да са спокойни,не казвам че е правилно,но така беше при нас.
Сешоар не съм използвала,но казват,че има ефект.
Колкото до това,че спи върху твоят корем,не мисля че е същото,тогава детенцето е с глава извита настрани,трябва да се размърда за да я завърти и не вярвам ти да не го усетиш.

# 21
  • Мнения: 1 045
До края на 3-ти месец,т.е.докато ни минаха коликите и моето бебче ми спеше на корема по корем.Само така можеше да заспива,защото имахме много силни колики.След това вече не искаше да запива така.Ако спиш леко си мисля че няма да има проблем.До 7-ми м спеше по гръб.
Сега след 7 м вече има всякакви пози,които са страни и не мога да си представя как и е удобно Mr. Green

# 22
  • Мнения: 9 973
спи по корем от 5-6месечен

# 23
  • BG
  • Мнения: 1 900
От третия месец от както е започнала да се обръща,постоянно е по корем.Но като видя ,че е заспала я обръщам на една страна.

# 24
  • Мнения: 2 374
Като бебе не съм я слагала да спи по корем,но когато сама се научи да се върти спи само така.

# 25
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И ние минахме през такъв период. Спеше спокойно само по коремче, иначе се будеше много често и плачеше. Интересното е , че това се случи, когато коликите вече бяха минали - на 4-5 месеца. Сега вече рядко спи по корем, предпочита настрани. Сама се обръща в която посока иска.
Не мисля, че е проблем да спи така, стига, разбира се, да наблюдаваш бебчо.

# 26
  • Мнения: 90
Моята щерчица,от 2-седмична възраст,откакто получи  колики, та до скоро, спеше само по коремче. Първите дни се притеснявахме с таткото, но тя не повръщаше, местеше си главичката сама,и след като педиатъра ни увери, че това си е съвсем нормална поза за спане на бебе, се успокоихме и се наспивахме и ние, и тя.Simple Smile Доктора даже се шегуваше, че момата ни ще има бразилско дупе, щото няма да й се сплеска от спане по гръб Simple Smile Сега вече спи,както и е удобно-по всякакъв начин се врътка. Преди няколко дни й избиваха първите две зъбчета и пак спеше само по коремче-явно така се успокояваше. Но в нашето легло е спала много малко пъти- и аз, и съпругът ми се притеснявахме да не я нараним,спейки. Освен това тя винаги ме усещаше,ако аз се събудя преди нея, и съответно и тя се разбуждаше.
Относно сешоара-многоооо полезна вещ Simple Smile, не само за сушене на коса- вълшебно успокоително средство. Даже още, от време на време, прибягвам до него, но рядко. Но в началото,с коликите особено, беше доста полезен, след като ми умаляваха ръцете от приспиване.

# 27
  • Мнения: 1 817
И моя спеше така докато имаше колики. Успокояваше се. Внимавах естествено да не се захлюпи изцяло. Слагах главичката настрани.

# 28
  • Мнения: 39
Откакто бебо се научи да се върти във всички посоки, започна и да спи във всички посоки. Забелязвам, че най-любимата му поза за спане е по корем. Притеснявах се, но той вече е на 6 месеца и спокойно си вдига главичката и спокойно си крещи като е недоволен  Rolling Eyes
Само дето всяко наместване е свързано с будене - трябва да го вдигнеш, гушнеш и наместиш в желаната нова поза... вие имали ли сте подобен проблем, на нощ се гушкаме по десетина пъти?

# 29
  • Мнения: 8 999
Нищо няма да му стане на бебето. Ти само си мислиш, че спиш по това време. Но майчиният ти инстинкт не спи!

Общи условия

Активация на акаунт