Използвате ли щори и какви?

  • 16 561
  • 108
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Здравейте, искам мнението на тези които ползват щори(вътрешни). Сменихме жилището, а в предната къща стаята на дъщеря ми беше доста тъмна. Така свикна да спи на тъмно и през деня е голям проблем спането  ooooh! . Взех решение да сложа щори, но не съм сигурна кои ще ми свършат работа. Искам да затъмняват стаята максимално. Гледах в нета, но на картинки е трудно да си представя нещата. Ще изляза и по магазините, но преди това искам да знам какво да търся. Ориентирайте ме, моля Ви  bouquet

# 1
  • Мнения: 9 487
Аз съм се насочила към "римска щора", но мисля че по-добре и ефективно ще е ако въпросната я сложа на релсата, а не на дограмата.
Така няма да ми затъмнява когато е вдигната, реално ще е събрана в пространството над прозореца и релсата. Wink

# 2
  • Мнения: 20
Ако избереш да е от плат търси да е блек-аут затъмнява 100%, Алуминиевата хоризонтална затъмнява около 70-80%

# 3
  • Мнения: 3 391
Аз съм с алуминиеви хоризонтални щори. Сравнявам с предишните - външни щори - тези пропускат светлоината поне с 30% повече... Иначе има огромен избор на цветове  Peace

# 4
  • Мнения: 8 999
Имала съм алуминиеви вътрешни и външни щори. Външните бяха по-добри, но и вътрешните затъмняваха достатъчно. Сега съм се насочила към щори от изо дърво. Като ги сдобия някой ден, ще докладвам.
Скоро правих обход на фирми за щори и ми препоръчаха два вида, които изобщо не пропускали светлина - едните са двойно плисе и бяха що годе на прилични цени, а другите бяха някаква космическа технология, пак текстилни, но с допълнителен пласт от външната им страна /тази, която гледа към стъклото и била светлоотразяваща/. Обаче и цените им бяха космически.

# 5
  • Мнения: 681
В хола сме с римски щори.
В спалните сложихме текстилно плисе с рефлекторна външна повърхност(отразяват светлината).
Много сме доволни и от двата вида щори. bowuu

# 6
  • varna
  • Мнения: 676
Записвам се да следя темата.Правя нова кухня и съм изправена пред дилемата дали да сложа ново перде на вратата и прозореца или някакъв вид щори.Някой ми препоръчват вертикалните,но се колебая.Много офисно ми изглеждат,а и помещението ми не е много светло.Предполагам,че щорите ще намалят притока на светлина.Не знам.....

# 7
  • София
  • Мнения: 12 554
Обикновени ПВЦ щори от Практикер. Евтини и с чиста съвест ще ги метна в боклука напролет и ще си купя нови.  Wink

# 8
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Имаме ролетни платнени щоти в почти всички стаи.
Сложихме ги, защото сме с югозападно изложение и лятото става страсшно горещо. Светли са щорите ни, пропускат светлина, но спират топлината.

# 9
  • На село
  • Мнения: 873
В хола имам "плисе" с блек-аут плат (което не е всъщност съвсем плат) - затъмнява около 80%, а в Гершман ме подведоха, че затъмнява на 100% преди да ги поръчам. В едната детска стая имам римски с някакъв полиестерен плътен плат, които затъмняват 90%.
Мисля, че пълен мрак можеш да постигнеш само с плътни завеси от край до край на стената или с външни щори.

# 10
  • София
  • Мнения: 903
Имаме алуминиеви хоризонтални щори. Затъмняват, но не изцяло. ( но все пак са по-добре от PVC-то).

# 11
  • Мнения: 90
Алуминиеви хоризонтални ползваме за кухнята.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 996
Ние имаме външни щори и постигаме 100% затъмняемост. Иначе вътрешните щори, които съм виждала, винаги пропускат някаква светлина... Но си признавам, че не ги зная тия блек-аут, които момичетата препоръчват по-горе.

# 13
  • На село
  • Мнения: 873
не ги зная тия блек-аут, които момичетата препоръчват по-горе.

Блек-аут (black-out) е плат (сравнително тънък), който просто не пропуска абсолютно никаква светлина. Виждала съм го и във вариант, подобен на мушама. Такива завеси/щори обаче пропускат светлината отстрани. Затова е добре да са открай-докрай на стената, а не само в/у прозореца.

# 14
  • софия
  • Мнения: 2 140
Тип римски от два плата на два механизма.Единят плат е 100% затъмнение,другия е  фин като перде.И в хола,и в спалнята сме с такива.

# 15
  • Мнения: 289
Навсякъде в апартамента сложихме римски щори

# 16
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Вертикални холандски щори - не затъмняват напълно, но са много красиви.

# 17
  • Мнения: 26
В спалнята сме с римски от по-светла материя и почти не ги вдигаме  Laughing. В детската са вертикални. Нарочно избрах такива защото не задържат прах, макар че след ремонта трудно се отказах от сладурските перденца. Поне щорите са с различни цветове ленти и стана по-свежо. В кухнята - хоризонтални в контрастен цвят ( само не знам как ще ги почиствам като им дойде времето Rolling Eyes) От тук : http://www.cvetno.com/

# 18
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Сложих си от Американските шатъри. Направо са страхотни. Ето как изглеждат
http://www.americanshutters-bg.com/
http://www.americanshutters.co.uk/
 Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 7 996
Блек-аут (black-out) е плат (сравнително тънък), който просто не пропуска абсолютно никаква светлина. Виждала съм го и във вариант, подобен на мушама. Такива завеси/щори обаче пропускат светлината отстрани. Затова е добре да са открай-докрай на стената, а не само в/у прозореца.

Много благодаря!   bouquet И аз съм на вълна щори вкъщи и следя с интерес подобни теми, винаги научавам по нещичко.

# 20
  • на село
  • Мнения: 834
( само не знам как ще ги почиствам като им дойде времето Rolling Eyes) От тук : http://www.cvetno.com/
С малката четка на прахосмукачката.

# 21
  • Мнения: 2 803
Използвам само за детската и от хоризонталните алуминиеви щори.

# 22
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
Имали сме какви ли не - ролетни от плат - 2 вида, алуминиеви хоризонтални, в момента сме с вертикални от плат.

# 23
  • Мнения: 3 641
Алуминиеви нявсякъде са нашите

# 24
  • Мнения: 4 293
Сложих си от Американските шатъри. Направо са страхотни. Ето как изглеждат
http://www.americanshutters-bg.com/
http://www.americanshutters.co.uk/
 Peace
Разкошни са!

# 25
  • Мнения: 488
Сложих си от Американските шатъри. Направо са страхотни. Ето как изглеждат
http://www.americanshutters-bg.com/
http://www.americanshutters.co.uk/
 Peace

Невероятни!

В къщи сме с алуминиеви щори, но се отказвам от тях защото много трудно се поддържат. Прозорците на къщата са големи. Не са цели а има и някои малки прозорчета и просто е ужасна работа. Прозорците са доста. Става само с миене, но не може да се мият всяка седмица, а прах се показва на втория ден след чистенето.
Сега ще правим ремонт в едната стая и там съм решила да сложа от вертикалните текстилни. Поне ще поддържам само едно. Иначе преди и пердета перях.

# 26
  • Мнения: 751
Алуминиеви нявсякъде са нашите
И нашите са такива навсякъде. Peace

# 27
  • Разград
  • Мнения: 2 102
В целият апартамент имаме алуминиеви хоризонтални щори. Доволна съм. Ползваме ги вече 8 години.

# 28
  • Мнения: 3 219
Алуминиеви нявсякъде са нашите

И нашите. Нямаме никъде пердета в цялата къща.

# 29
  • Мнения: 3 634
В целият апартамент имаме алуминиеви хоризонтални щори.

И страшно много ме дразнят! Бих ги махнала с удоволствие, но съм омъжена за чичо Скрудж!  boo

# 30
  • Мнения: 488
И страшно много ме дразнят! Бих ги махнала с удоволствие, но съм омъжена за чичо Скрудж!  boo

Все едно за мен говориш, но сега съм решила, че няма да му казвам направо ще поръчам вертикални текстилни. Ще дойдат да вземат размери и като дойдат да ги сложат, ако иска да плаща, ако не ще му висят като неплатена сметка.  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 294
Засега сме с алуминиеви хоризонтални навсякъде + пердета , но за новото жилище смятам да се доверим на друг вид щори  Peace

# 32
  • Мнения: 3 391
Ние имаме пердета пред алуминиевите щори - идеята ми за тях е да затъмняват /колото - толкова  Mr. Green/ и да ни "пазят" от хоски очи вечер, когато светнем лампите в къщи  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 305
У нас сме с външни алуминиеви щори от които  много съм доволна. Имаме и алуминиеви и вертикални текстилни щори. Алуминиевите повече затъмняват, но вертикалните текстилни повече ми харесват.

# 34
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 848
в хола и в трапезарията имаме вертикални пластмасови мръсно бели щори. първоначално се опасявах, че ще стоят много "офис", но се получи доста елегантно. а в кухнята - бели хоризонтални алуминиеви. печката е точно до прозореца така, че рискуваме да се поизмазнят, но здраве да е, ще ги сменяме.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
У нас навсякъде сме с вертикални - текстилни. Наистина съм доволна и от начина, по който изглеждат, и от десена, и от това - колко лесно се поддържат! Peace

# 36
  • Мнения: 721
РЕД,би ли споделила как точно ги подържаш.у нас имам  такива щори от година и вече тези на вратата са замърсени но се притеснявам да ги изпера

# 37
  • Мнения: 2 936
поръчахме от Гершман, спалните са с "блек аут" -доволни сме от затъмняването.

# 38
  • Мнения: 23 024
Освен външните ролетни щори,които затъмняват на 100%,смятам да сложа в бъдещия ни дом пердета от блек-аут плат ,а отгоре тънки за през деня.

# 39
  • Мнения: 56
РЕД,би ли споделила как точно ги подържаш.у нас имам  такива щори от година и вече тези на вратата са замърсени но се притеснявам да ги изпера

 Peace ами и аз да питам за това как се подържат, че доколкото съм чела и виждала в интернет се почистват със специални ултразвукови машини и препарати, за да не им се "развали" антистатичното покритие...така се и дезинфекцирали иии... т.н.

# 40
  • Мнения: X
В момента живеем в свекъра и свекървата и те са с алуминиеви хоризонтални щори, но в новия ни дом мислим да бъдем с роло щори от плат.

# 41
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
РЕД,би ли споделила как точно ги подържаш.у нас имам  такива щори от година и вече тези на вратата са замърсени но се притеснявам да ги изпера

 Peace ами и аз да питам за това как се подържат, че доколкото съм чела и виждала в интернет се почистват със специални ултразвукови машини и препарати, за да не им се "развали" антистатичното покритие...така се и дезинфекцирали иии... т.н.

На мен ми обясниха, когато ги монтираха, че се свалят, навиват се на руло и се перат, но аз още не съм се престрашила да пробвам. Това почистване с ултразвукови машини, кои фирми го извършват и на какви цени?

# 42
  • Мнения: 846
А тъкмо и аз щах да попитам за прането на текстилните щори, е всеки път ли фирма ще трябва да викам да ги пере  Confused

# 43
  • Мнения: 721
момичета преди няколко дни отидох във фирмата производител на щорите да попитам как точно да ги почиствам(поръчани са във същата фирма преди година някъде)жената в офиса ми обясни че се поставят в съд с вода и перилен препарат да се накиснат за известно време и след това се изплакват обилно с вода.ако има по упорити петънца се затърква местото като се внимава да не се разнищят краищата.след това се оставяли да се отцедят(да не капе вода от тях)и още влажни се закачат.тя имала същите и вече ги била прала по този начин.мисля да опитам с една лента и ако всичко е ок пак ще пиша.

# 44
  • Мнения: 459
Алуминиеви нявсякъде са нашите

И нашите. Нямаме никъде пердета в цялата къща.

И аз така

# 45
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
С Роло щори от плат сме, и съм доволна  Peace

# 46
  • Мнения: 56
На мен ми обясниха, когато ги монтираха, че се свалят, навиват се на руло и се перат, но аз още не съм се престрашила да пробвам. Това почистване с ултразвукови машини, кои фирми го извършват и на какви цени?
скубиду, за София незнам коя фирма може да го предлага, но се предполага, че трябва да има такава - София все пак, а за цените им би следвало да излиза по-евтино отколкото да си поръчаш нови...

А тъкмо и аз щах да попитам за прането на текстилните щори, е всеки път ли фирма ще трябва да викам да ги пере  Confused
...ако става въпрос за примерно 2 пъти в годината да идват да ги перат, мисля че не е чак такъв голям проблем, пък и не предпочиташ ли да дойде фирмата и да си свърши работата, отколкото ти да се занимаваш с това...  newsm78

# 47
  • Мнения: 846
Ами, честно да си кажа не знаех, че има фирма, която предлага такива услуги. Май и повечето момичета не знаят и от там идва проблема, че не можем да намерим и се принуждаваме да мислим как да ги перем ние.

# 48
  • Мнения: 8
Ролетните Щори са истината.Единствените щори които имат някакъв смисал.Пазят от Жегите и от студа през зимата,стига да се използват както трябва.Аз си поставих това лято такива и съм адски доволна.През зимата дори не съм пускала парното в стаята на детето нито в спалнята,но внимаваите с монтажистите,защото съм чувала че претупват нещата.Аз съм доволна от мойте щори и ви съветвам,който се двоуми да избере тях.Наистина имат смисал.


Поздрави Анелия!!

# 49
  • Мнения: 721
Ann_Mary06 ти не беше ли елена,в преден пост така се подписа

# 50
  • Мнения: 6 039
навсякъде сме с black - out  щори

# 51
  • Мнения: 846
Ann_Mary06 ти не беше ли елена,в преден пост така се подписа


Раздвоение на личността  Laughing

# 52
  • Мнения: 1 174
С римски, само за дневната.

# 53
  • София
  • Мнения: 407
Ние сме навсякъде в къщи с пердета. Понякога много им се дразня, ама щом жената иска... Аз, обаче няма да се откажа от щорите. Хвърлил съм око на едни външни ламелни алуминиеви щори. Има нужда от някакви, защото сме с югоизточно изложение и лятото става жега. При тези намирам като предимство, че лятото може да се спуснат и да си вършат добре работата, защото ще спират топлината отвън на прозореца, а зимата може да се вдигнат и все едно че ги няма.

# 54
  • Мнения: 930
много харесвам вертикални щори Grinning, но мъжо не особено и затова такива имаме само във всекидневната
в останалите места на къщата сме със хоризонтални
не каресвам пердета и по точно тези плътните завеси, а пред нас има блок и само със тюлени пердета не става, защото вечер като светна крушката и ще сме като в Биг Брадър Peace

# 55
# 56
  • Мнения: 19 502
навсякъде сме с black - out  щори
Това щори-руло ли са? Май само те имат пълно затъмнение. Аз в къщи имам хоризонтални и щори-плисе, но те не затъмняват съвсем.

# 57
  • Мнения: 762
Записвам се,защото ми предстои да правя щори в детската.Иначе сме с бамбукови-много е екзотично.

# 58
  • Мнения: 681
Ние сме с вертикални щори,живот и здраве като си купим апартамент пак ще сме с такива  Peace

# 59
  • Варна
  • Мнения: 384
мм моля ви сложете снимка на тези блякаут щори Thinking

# 60
  • Мнения: 2 171
Ние сме само с външни щори  Peace

# 61
  • Мнения: 924
навсякъде сме с black - out  щори
За детските купих такива от Гершман, но не открих подходящ цвят за спалнята. От там ли са и твоите или има друга фирма, която предлага по-широка цветова гама от въпросните щори?

# 62
  • Мнения: 405
Римски и австрийски / влюбена съм в тях Flutter/. Гершман са.

# 63
  • Мнения: 459
навсякъде сме с black - out  щори
За детските купих такива от Гершман, но не открих подходящ цвят за спалнята. От там ли са и твоите или има друга фирма, която предлага по-широка цветова гама от въпросните щори?

Срам, не срам ще питам- кои щори са black - out  Embarassed ?

# 64
  • Мнения: 3 219
Чичо Гугъл ми показа това за тези щори
   


Цитат
Интересна и допълваща всеки интериор. Предпочитана от клиенти новатори или клиенти, модисти, които желаят да заобиколят традицията. За всеки за когото експеримента с новото е стил на живот.

Представлява текстилно отвесно пано, и естествно заема форма “диплянка”. Освен вече познатите транспарантни варианти на текстил , фирмата предлага опцията “black out”, чиито ефект се проявява като 100% затъмнение през светлата част на деня.


Ето тук има описание на всякакви щори

# 65
  • Мнения: 6 039
ЦвеTи, щорите откъм прозореца са с гумирана бяла основа, която нито се награвя, нито пропуска светлина.

# 66
  • Мнения: 4 293
Поръчах вчера римски щори за дневната. Останалите стаи са с вертикални и съм доволна, но римските са ми слабост. Ще ги покажа, като ги монтират.

# 67
  • Мнения: X
......... Ще ги покажа, като ги монтират.
Mr. Green Непременно, защото и на мен са ми слабост.

# 68
  • Мнения: 1 204
......... Ще ги покажа, като ги монтират.
Mr. Green Непременно, защото и на мен са ми слабост.
и аз се подреждам на опашката  Flutter  Grinning

# 69
  • Мнения: 459
МерСедес   bouquet
Malenna   bouquet

# 70
  • Мнения: 121
Ние сме с вертикални щори  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 1 259
Да, хоризонтални-алуминиеви...!

# 72
  • у нас
  • Мнения: 5 725
Ние сме само с външни щори  Peace

и ние така  Peace

# 73
  • Sofia
  • Мнения: 51
Вкъщи е с римски щори, ако искате мога да снимам

# 74
  • Мнения: 4 293
Вкъщи е с римски щори, ако искате мога да снимам
Снимай.  Simple Smile

# 75
# 76
  • Мнения: 1 740
Ние сме с вертикални щори  Simple Smile
и ние

# 77
  • Мнения: 5 173
С външни - преди 12 години ги сложихме. Доволни сме, но на някои механизмите се развалиха.
На 2 прозореца имаме вертикални от плат, мен лично, не ме радват.

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 806

Много ми харесаха  Peace. Ще споделиш ли къде ти ги направиха  Praynig

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 51
ето тук http://alexabg.com/ , много ефтино ми излязоха, нямат голям избор на платове, но можеш да дадеш твой плат  Peace

# 80
  • Мнения: 459
mikys, колко ти струваха, ако не е проблем да споделиш?

# 81
  • Мнения: 3 459
В хола и детската сме с ролетни щори, в остналите стаи само пердета.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 546
Аз също съм се спряла на римски щори за спалнята. Но искам да ги закача на тавана и да е само една, като перде да пада. Някой с такива? Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 3 453
  Момичета, някой има ли такива щори да даде отзиви?И случайно да знаете дали някъде в Пловдив продават такива?http://alexabg.com/index.php?option=com_content&view=article … =56&Itemid=64

# 84
  • Мнения: 9 487
  Момичета, някой има ли такива щори да даде отзиви?И случайно да знаете дали някъде в Пловдив продават такива?http://alexabg.com/index.php?option=com_content&view=article … =56&Itemid=64

Интересни са, но как ли се почистват Thinking

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 51
mikys, колко ти струваха, ако не е проблем да споделиш?
210 лв. струваха с монтажа, докато в Гершман са същия прозорец ми искаха 450 средно скъп плат мисля, че беше към 30лв Shocked.Вярно, че имат невероятни платове, но сама  можеш да купиш плат, който ти харесва и да ти ги ушият.И друго предимство беше, че за 1 седмица ми бяха готови и монтирани Peace 

# 86
  • Мнения: 44
В дневната съм с вертикални щори с тефлоново покритие откъм прозореца.В другите стаи-детска и спалня съм с хоризонтални алуминиеви щори.Еднакво добре затъмняват,но вертикалните са ми по- удобни за ползване и не прашасват както напр. алуминиевите.

# 87
  • Мнения: 846
Moмичета темата замря. Има ли нови попълнения с щори  Grinning. Казвайте фирми и цени, че да се ориентираме  ние с голите прозорци  Laughing

# 88
  • Мнения: 1 149
Ще следя темата с интерес,че ми предстои и на мен щори да търся.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 3 079
Имаме римски на Гершман! Доволни сме!  Peace

# 90
  • Мнения: 4 970
Имаме римски на Гершман! Доволни сме!  Peace
Е дайте снимки деееееее Praynig Наизуст научих  снимките в нета, ама   реален интериор  впе4атлението е съвем друго.А все още се чудя какви да сложа в комбинация с тънкото ми перде newsm78( плисе, руло или римски.... Rolling Eyes)

# 91
  • Мнения: 400
Въпрос към тези които имат вертикални щори. Пред голяма дилема съм какви щори да сложа на цялото жилище, насочила съм се към щори плисе, но повечето фирми са бедни на цветове, до сега единственно в Камакс ми харесаха платовете, доста са по-различни и интересни, но проблема с тях е че немогат да ми изработят щора за малките прозорци( отдушници) на вратите, които са отваряеми. Доста прочетох за Гершман и щом намеря време ще посетя и тях. Интересува ме , ако  реша в хола да сложа вертикални щори, всеки път трябва да ги събирам ли, когато искам да си отворя вратата или прозореца?

# 92
  • Варна
  • Мнения: 25 262
Ами те се монтират точно както перде - колкото се налага да се събира пердето, толкова и вертикалната щора.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 311
Здравейте,аз също съм се ориентирала към вертикални щори и ще се възползвам от темата да попитам.  Peace
Каква е разлика от по-тънките и по-дебелите като широчина?
Щорите на Цветно добри ли са?
Благодаря!

# 94
  • Мнения: 214
Вече 2 семейства наши приятели си махат вертикалните щори. След малко повече от година ползване и ги дразнят. Премислете още веднъж решенията си за такива щори Peace

# 95
  • Мнения: 76
Ролпласт имат голям избор на щори .

# 96
  • Мнения: 480
А някой да знае дали някъде се предлага само механизма за римски щори?  newsm78 Ще ходя до Икеа и смятам от там да накупя плат (много харесвам щампите им), та се чудех дали има само механизъм?

# 97
  • София / Виена
  • Мнения: 185
Ние сме с алуминиеви що ри и пердета,в зависимост от стаята.За новият апартамент съм се спряла на американските щори,но докато стигна до щорите има много време...  #Crazy

# 98
  • Мнения: 136
Ще ходя до Икеа , та се чудех дали има само механизъм?
от друга тема разбрах че има и механизми  Simple Smile

# 99
  • гр.Сливница
  • Мнения: 84
Вече 2 семейства наши приятели си махат вертикалните щори. След малко повече от година ползване и ги дразнят. Премислете още веднъж решенията си за такива щори Peace

аз имам две или едно голямо помещение с вертикални щори--кухня посредством свод в хол,да ви кажа честно имам ги от повече от 4-5 години и като чели ми омръзнаха,иначе са удобни при годишно почистване,дърпаш и бършеш и после пак дърпаш обратно,прала съм ги два пъти,гладят се също и са практични.Механизмите са хубави,не са мръднали,обаче омръзват/особено когато сега ще слагам пердета в друго помещение/.

# 100
  • Мнения: 930
имам хоризонтални и вертикални щори
вертикалните ми харесват повече Peace

# 101
  • Мнения: 87
само външните спират изцяло светлината

# 102
  • Мнения: 764
Вкъщи  сме с вертикални щори и съм много доволна, все още не са ми омръзнали.

# 103
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 773
Ние сме с римски щори от Гершман - много си ги харесваме.

# 104
  • Мнения: 970
В старият апартамент първо с пердета,после с хоризонтални щори,в новият с вертикални Peace,а по въпроса за омръзване-пердетата ми омръзнаха-махнах ги,хоризонталните и те омръзват и сега съм на вертикални ooooh!

# 105
  • Мнения: 1 059
На местата, но които съм живяла имаше външни ролетни (вършеха работа,но бяха бели и чистенето им е утрепия),вътрешни венециански и перденца (купувах си евтини от магазин за преоценени, а едните дори бяха от секънд хенд). Навсякъде съм се ръководела по скоро от принципа да има нещо на прозореца, не толкова от това какво ми харесва, защото сме обитавали все чужди жилища.
Сега на вече нашето си жилище се колебая между пердета или руло щори. Всъщност чудя се за този вид  http://lh6.ggpht.com/_dMTckryQRGI/Soa8bg01MkI/AAAAAAAAOH0/i5BhAkv0p4c/242.jpg  Някоя от вас ако има такива, които не са монтирани на дограмата да сподели дали е доволна.

Последна редакция: пн, 17 авг 2009, 18:07 от Veniz

# 106
  • Мнения: 400
Имам питане към тези които са с римски щори. Тъй като на хола имам 2 прозореца и една врата с отваряем отдушник, та питането ми е към тези които също са с такъв отдушник как стои щората на самия отдушник, не  е ли грозно? Ако има възможност за снимка, че съм в голяма чуденка

# 107
  • София
  • Мнения: 1 546
В крайна сметка си сложихме роло-щори от Ролпласт. Мъж ми ги поръча и ги сложи сам. Избрах цветове и плътност. Станаха добре. В детската сложих от най-плътните и мога да кажа, че си спират много добре светлината. Доста са тежки и от вън са сякаш с някакво ПВЦ покритие.  newsm78 Като са спуснати следобед на силното слънце затъмняват идеално. Само на долната част на вратата не сложихме и от там влиза светлина. Но ако и там бяхме сложили но е пък малко прозорчето и се отказахме и щеше да затъмнява почти на 100%.

# 108
  • Хасково
  • Мнения: 592
Имаме в три стаи външни щтори , в тези стай имахме и хоризонтални но ги махнахме
Имаме и ветикални в детската стая но не съм доволна от тях ! Ужасни са !
 Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт