Навън е студено и снежец вали, а АПРИЛската мама покупки реди

  • 16 561
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 847
Добре дошли на новите мами!

Като говорим за бременността при бъдещите татковци, искам да ви кажа, че нашият е най-ярък пример за това, че е по-бременен и от мен. Само няколко примера - аз съм +6кг, той е +8кг, мен не ме боли кръста и гръбнака, но него-да и толкова се притеснява за нас, че нощем ни гушка толкова силно, все едно ще ни изпусне, до сега не е изпуснал нито един преглед при док и пръв /още преди док/ видя пола на бебето. На всичкото отгоре постоянно му се прияждат разни неща...миналата седмица в Била страшно му се беше прияло нещо определено и когато продавачката от студения щанд каза, че няма, той я погледна супер жално и й каза " Ама, на мен ми се ядеее!!!".  Laughing

# 151
  • Мнения: 77
Mama_Rossie, вече съм по-добре, защото започнах да си слагам антибиотик. Ганева ми каза, че не би трябвало да даде отражение върху бебчето. Само за съжаление сега виждам малко размазано. А няма от къде да си намеря кърма. Имам една съседка, но ние хич не сме близки и ми е неудобно да отида в тях. Те даже в събота му правиха на бебчето погача  newsm44. А и се притеснявам да не го заразя!

# 152
  • Мнения: 5
Здравейте момичета!

Болките които описвате в гърба и кръста и аз си ги имам посреднощ събуждам милото да ме разтрие че ми изгниха кокалите,но май така ще е до април

С количка и аз се сдобих от ebay Britax,а цвета и е черно със сиво дори вече е в къщи направо немога да и се нагледам

Мамочка благородно ти завидях за това пътешествие

Лека вечер сладуранки и без никакви болежки!

# 153
  • София
  • Мнения: 231

Като говорим за бременността при бъдещите татковци, искам да ви кажа, че нашият е най-ярък пример за това, че е по-бременен и от мен. Само няколко примера - аз съм +6кг, той е +8кг, мен не ме боли кръста и гръбнака, но него-да и толкова се притеснява за нас, че нощем ни гушка толкова силно, все едно ще ни изпусне, до сега не е изпуснал нито един преглед при док и пръв /още преди док/ видя пола на бебето. На всичкото отгоре постоянно му се прияждат разни неща...миналата седмица в Била страшно му се беше прияло нещо определено и когато продавачката от студения щанд каза, че няма, той я погледна супер жално и й каза " Ама, на мен ми се ядеее!!!".  Laughing
Ааахаха,смях се с глас.  Joy Йо-йо  и ние сме така . Прочетох му  твоя пост а той се смее,каза "Поздрави колегата от мен  Grinning "
  Аз  пък  от вчера съм "официално" бременна  Grinning - ям за двама ,спя за двама (днес едва ме събуди мъжа ми в 12:40 ч.  Blush ) . До преди Нова година  изобщо не беше така .Работех прекалено,нямах никакъв апетит  и  спях по малко.
  Гледам,че някои майчета се оплакват от лошо настроение и  тъжни мисли  newsm78 . Аз съм  абсолютна противоположност.Хиля се като  тиква   Crazy ,все ми е весело.Радвам се на всичко. Разлика от преди бременността не виждам.Мъжа ми казва,че съм си "веселушка" по принцип   Party .
 Утре  ще се фейна да дам кръв  и урина.После съм на зъбокрът  newsm47 . А след това  на ЖК в Токуда(на която, продължавам да се чудя защо ходя да си давам парите и да ми губят времето ).
  Едва ще  дочакам 21-ви  за да отида на предродилна консултация за първи път при доктора ,когото съм избрала за раждането ( живот и здраве  fingerscrossed ) и  след това вечерта съм  при любимият ни д-р Сигридов на свястна ЖК  newsm44 .
  Аааа,всички тестове  ми показват вярно  ppp .За  да се посмеете  вижте тази тема     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185445.0 
  Прегръщам ви  Hug , лека вечер !

# 154
  • Мнения: 36
На мен китайският тест ми показва вярно, ако гледаме възрастта, когато ще родя. Другият ми дава 81% момиче- вярно. Само онзи с "постоянното число 49" ме лъже Mr. Green!
Прегледът днес мина нормално, на бебчето всичко му е наред, тежи 1.400кг. (вижда ми се доста), 29 седмица. Естествено още си стои седалищно. Док. каза, че все още има надежда да се обърне, но скоро мястото ще и е малко и няма да може и да иска. Иначе е ужасно срамежлива. През цялото време ни беше обърнала гръб и за всеки случай скръстила ръце пред лицето и един крак качен на носа. Та не можахме да и направим хубава снимка.
Emanuela88, и моето емоционално състояние е като твоето. Все съм тъжна, все самотна, все сърдита, все обидена, все разревана...Но да се успокояваме с това, че си заслужава и скоро ще отмине Hug!
Днес използвах страхотното време и доста се пораздвижих. Сега съм уморена и отивам да почивам.
Спокойна вечер!

# 155
  • Мнения: 13
Здравейте мамчета и от мен,
вчера ходих при моя доктор и всичко и наред с бебка и мен, обаче нали съм А- резус фактор и сега каза че ще ми бие ваксина в събота тогава ставам точно в 28 гс взеха ми крьв и така да попитам има ли някоя от вас с - резус фактор и правят ли сащата ваксина и при вас в тази седмица, а и дали  е опасна за бебето ако някой знае нещо да сподели?
Благодаря ви предварително! newsm51

# 156
  • Бургас
  • Мнения: 347
.... .За  да се посмеете  вижте тази тема     http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=185445.0 
  Прегръщам ви  Hug , лека вечер !
Посмях се наистина, чак съзли ми излязоха... изглежда имам нужда да си поплача ама все се пазя да не вредя на бебчо, че то при мен голям рев, големи драми...
Първия тест ми показа вярно за пола, но втория (дето е с датата на зачеването) - не, но пък и аз не съм сигурна, кога е станало точно, че нали пробвахме усилено  Embarassed
Добре дошли на всички нови маминки   bouquet
Сетих се, покрай филмчето на National Geographic, че имам на BBC епизода от поредицата Човешкото тяло, който отговаря за бременноста и също ми беше много интересно да го гледам, всичко е много подробно. На мен ми го дадоха и ... бих ви го дала да го гледате, но незнам какъв е начина, а в нета май го няма... Ако някой знае подходящ начин за разпространение с удоволствие ще го споделя Simple Smile
Исках да питам мамата дето е решила да ражда в Сливен, или поне дето си е от там, дали може да ми каже, тя какво ще прави, има ли някакви впечатления и дали може да ми препоръча къде там може да се роди в ... нормални условия да кажем..  Embarassed Много ще съм благодарна   bouquet
Днес чак успях да си взема епикризата от болницата (таткото де), че все не беше готова и се успокоих малко като видях, че бебчо е 'в главично предлежание'. До сега все като сте го споменавали и все съм се чудела как е, въпреки че го усещам навсякъде и тези нежни движения ги усещам долу ниско (предполагах че са от ръчичките, но не бях сигурна), а пък онези болки по-силни са по-нагоре (от ритничетата сигурно)..., то има време де, но все пак Simple Smile
Чакам с нетърпение да дойде неделя, дано този път успеем да се видим с бебка докато и гледаме сърчицето подробно... дано всичко е наред...  Praynig
Лека вечер, мами  Hug

# 157
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 997
Бен, аз съм го гледала. Има го в колибката: www.kolibka.com

Part II - An everyday miracle - този е за бременността.
Part III - First steps - този е за бебетата.
 

# 158
  • Бургас
  • Мнения: 347
Браво, Жабче  Hug

# 159
  • Мнения: 6
Добър вечер на всички.Надявам се да сте добре,а тези дето имат проблеми да им минава по-бързо Praynig

Аз имам няколко питанка към вас:

Тъй като си имаме отделна стая бебо ще спи там.Обаче днес един приятел на мъжа ми,му казал"Как ще оставите бебето да спи само?Ами ако нещо му стане,вие как ще го чуете?"И да ви кажа доста се позамислихме над това.Взели сме му бебефонче и ще го чуваме постоянно,ама знам ли....Вие какво ще ме посъветвате?
Друго дето ме затруднява са обиколниците.Някой има ли представа дали се продават и отделно.На мен само в комплект с чаршафчета ми ги предлагат.
По въпроса за кърменото-задължително ли трябва да ползвам крем за зърна още преди да се е родил дребосъка?И тези протектори,нали могат да се слагат и на не вдлъбнати зърна?

Да се похваля вчера си купихме креватчето Party

Еми това от мен.Лека нощ на всички! smile3507

# 160
  • Мнения: 65
rrivanova, я кажи какво легло и на коя фирма си купихте?
Знам със сигурност, че обиколници се продават отделно. Просто трябва да потърсиш в други магазини.
По въпроса за кърменето и за крема за зърна на мен ми казват приялки, а и продавачки, че е добре един месец преди раждането да започнеш да мажеш зърната и ореолите с крем. Има различни кремове. Знам за Гермастан, който обаче се измива задължително преди да кърмиш. Аз смятам да ползвам на Авент, защото не се мие. Една приятелка го е ползвала и беше доволна.
Аз не мога категорично да кажа дали бебето може и трябва да спи отделно. Вие си решанате. По-скоро смятам, че е рисковано в първите месеци, защото може например да се обърне по корем, като започне да се обръща, или да си придърпа до нослето завивката и така да не му достигне въздух.

Аз пък имам друго питане. Чудя се какъв матрак да изберем. От два магазина ми казват, че дунапренените матраци спарват и бързо се деформират. Чудя се дали да не вземем матрак с кокос или друг анатомичен. Ето малко инфо за матрака с кокосови влакна от м-н Бебчо:
Съдържание:
Двупластова вата - 100% памук + полиестер.   Производител:      Мира Фейт
* Пропита дамаска - различни детски десени;
* Пенополиуретан;
* Два слоя кокосови влакна;
* Дишащ;
* Независими опорни точки;
* Без пружини.
Височина: 10 см

и

Съдържание:
Текстилът е от 100% памук и е специално разработен за Magniflex от Пиер Карден   
* Изработен от технологичнo напреднали, екологични и трайни материали;
* Антиалергичен и антибактериален – за по-добра защита на Вашето дете;
* С терморегулиращ слой и сърцевина Eliofirm;
* Осигурява основа за правилното развитие на костната система на бебетата и децата до 6-годишна възраст.
Височина: 12 см

Има и друг - пенолатекс
Съдържание:
Дамаската и вътрешният калъф са 100% памук.      Производител:      Мира Фейт
* Пропита дамаска - различни детски десени;
* Вътрешен калъф;
* Пенолатекс;
* Без пружини;
* Независими опорни точки;
* Дишащ;
* Антиалергичен;
* Анатомичен;
* Антиакарен;
* Неподатлив на деформация.
Височина: 10 см

Последна редакция: чт, 15 яну 2009, 20:45 от sisely

# 161
  • Варна
  • Мнения: 11 340
    майчета с повече опит кажете вие по колко дрешки мислите да вземате за първо време и с каква дебелина?то нито се знае колко ще се роди нито какво ще е времето Thinkingпомагайте  Hug

    Ето го моя списък (част от нещата ги имам, та не се налага да ги купувам, но съм си ги писала вътре):


    По-големи неща

    Корито/ваничка за къпане със стойка
    Хавлиен шезлонг за вана
    Бебешка количка + чанта
    Чадърче за количката
    Легло/кошарка + матрак
    Стерилизатор
    Столче за кола
    Бебефон
    Кенгуру
    Повивалник

    Дрехи и спално бельо

    Комплект за изписване
    Бодита с дълъг ръкав – 3-5 бр.
    Бодита-гащеризони с дълъг ръкав и крачол – 5-6 бр.
    Бодита с къс ръкав – 5 бр.
    Ританки - 5 бр.
    Чорапки – 5-6 бр.
    Шапка – 1-2 бр.
    Хавлийки за баня – 2-3 бр.
    Възглавнички – 1-2 бр.
    Калъфки за възглавнички – 2-4 бр.
    Лигавници – 3-5 бр.
    Обиколник – 1-2 бр.
    Одеало лекичко  – 2 бр.
    Олекотена завивка – 1-2 бр.
    Спално бельо, комплект чаршафчета – долен, горен и калъфки – 2-4 бр.
    Тензухени пелени – 2-3 бр.

    Хигиена

    Гъбка за баня
    Бебешко гребенче и четка
    Ножичка / нокторезачка 
    Бебешки клечки за уши с ограничител
    Мокри кърпи
    Носов аспиратор
    Памперси за новородено
    Прах за пране за бебешки дрехи
    Термометър за вана
    Стаен термометър
    Бебешки термометър
    Крем против подсичане
    Шампоан за тяло и косичка
    Кош за прането на бебето

    За хранене

    Адаптирано мляко - 1 кутия
    Биберон залъгалка – 1-2 бр.
    Помпа за изцеждане на кърма
    Шишета и биберони към тях– 2-3 бр.
    Четка за шишета и биберони – 1 комбинирана
    Термобокс

    Други

    Музикална играчка за леглото
    Други (3-4 бр.) дрънкалки/играчки
    Играчка за количка


    Надявам се, че съм ти била полезна! Hug
    [/list]

    # 162
    • Мнения: 343
    Добър вечер, надявам се всички да са добре.

    very_nice благодаря за страхотните линкове и съвете относно упражненията   bouquet  А тестът с цифрите не ми позна полът.

    qnika - дръж се мила още малко остана. Praynig

    olimpiac - браво, че ходиш на водна гимнастика.

    Аз за болките в кръста използвам горещ душ и както казахте движение. Даже снощи се разхождох из къщи от 1 до 2 часа, поради ужасните болки в ребрата. Направо дъх не можех да си поема.После явно бебето се намести и изведнъж болката секна като с магическа пръчица. Докторът каза, че между ребрата има доста нервни окончания, които при притискане страшно болят. Е, на никого не го пожелавам.

    no_name и при мен китайците не познаха, пък кой знае може пък докторите да са в грешка. Laughing Другият тест на yana_kuncheva пък позна.

    ани4ка кой е магазина с българските дрешки, който си открила. Я, сподели!!!  bouquet

    io_io и аз съм се смяла на поста ти. Май наистина мъжът ти преживява бремеността ти. Супер, поне имаш компания в това отношение.


    Хайде лека нощ и спокойни сънища без будуване и болка.
     

    # 163
    • Мнения: 1
    Чоколина, не знам за другите, но на мен ми беше изключително полезна с този списък Hug за което ти благодаря!!! Само да попитам към дрешките трябва ли да взимаме и някакви фанелки, жилетки нещо такова?
    Благодаря на всички, които ме успокоиха за контракциите, че бях много притеснена, помислих, че ще вляза в болницата ooooh!
    Много неща не са ми ясни и често ще ви досаждам с въпроси Mr. Green ама сте ми много симпатични без да ви познавам!!! Забелязвам, че има доста момичета от Бургас, така че можем да си спретнем срещичка скоро, ако искате! На първата и аз не присъствах, но следващата няма да я изпусна, защото вече съм в почивка и не ходя на работа Grinning
    P.S- имайте предвид, че не съм много добър  организатор Blush

    # 164
    • Под Сините камъни
    • Мнения: 328
    Здравейте  мамчета Hug
    Днес цял  ден ми е едно напрегнато , доста често ми се втвърдява  корема  и пак започнах  Магнерота.

    Kafenceto   голям  смях падна ,отдавна не ми се беше случвало да се забавлявам така. Laughing

    ben78   аз  мисля да раждам в Окръжна болница   както и предния път.За разлика от тогава сега условията са много по -добри.В  стая  са по 3  с отделен санитарен възел.Направен е основен ремонт.Микропедиатрията им е на ниво   и дано не се налага ,но  ако има някакви усложнения с бебчето могат да реагират адекватно.Иначе  вариантите за нашия град са три  Частната болница на Пенков  , "Ева"и Окръжна болница .За  частната  болница и "Ева "знам че там предимно раждат  майчета от други градове   .Но ако има усложнения   изпращат  бебчетата  в  Окръжна болница, без майката.

    Много се двоумя за кошарката , понеже  апартамента ни не е от най големите ,че се чудя  дали да не взема сгъваемо легълце.Какво ще  кажете момичета  какви отзиви сте чували за тях  ,дали са удобни?Баткото беше  с дървена кошарка ,но я подарихме .

    Лека вечер на всички.

    Общи условия

    Активация на акаунт