Тръгвам на работа, а не искам да я оставя..

  • 2 862
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 654
Благодаря ви за отговорите, момичета, накарахте ме да се чувствам по- добре и сега, още повече, ценя всеки миг, изкаран с дъщеря ми.
Просто, наскоро се мидях с една мама, която работи от известно време (децата ни са връстници), а детето е на ясла. Като ми каза ,че почти не му разбира какво й говори, направо ми се дорева...

# 31
  • Мнения: 4 967
Направо бях в депресия и почти до реване го докарвах само при мисълта, че почвам работа и ще оставя бебка вкъщи на баба ми. Но с много самовнушения постигнах относително спокойствие. Убеждавах се колко ще ми е хубаво на работа, сред хората и как в същото време бебка ще е добре с баба ми, а няма да е на ясла примерно. Така и се получи! Много обичам дните, в които съм на работа. Почивам си от работата вкъщи, от мрънкането, прекарвам доста време в Интернет без непрекъснато някой да ме прекъсва. Още повече обичам моментите, в които съм вкъщи с бебка.
Невероятното е, че на мен това ми е второто бебе. Знаех как стоят нещата. Баткото го оставих на баба ми когато беше само на годинка. И се чувствах добре.
Повярвай, Амели, всичко ще се нареди!

# 32
  • Мнения: 654
Благодаря,Бети!
Не искам да кажа с предния пост,че детето се развива зле от яслата, просто това,че не е с майка си, води до това,че тя не му разбира...

# 33
Моето момиченце ходи вече три месеца на ясли-една седмица е там,а другата е болна и в къщи.Аз в момента съм в платен отпуск  след майчинството,но март трябва да съм на работа.Яслите са прекрасно средство за отделяне от майката,но какви болести носят!Ако можеше някоя баба от нашите да гледа детето ми,когато е болно,щеше всичко да е о,к!Иначе аз не бих я спряла от ясли-хем й е хубаво там,хем изгражда имунитет!А и не на последно място-и аз имам свобода!

# 34
  • Мнения: 654
Мария , напълно съм съгласна с теб за яслите, просто нас не ни приеха, затова ще се гледаме вкъщи от бабите (да са живи и здрави).
Иначе примерът ми по- горе беше по- скоро за да демонстрирам как детето и майката не могат да се разберат ,защото не са заедно, без значение кой го гледа- ясла или вкъщи от някого.
Аз съм с две ръце за всички детски заведения, баба ми ,която е била детска учителка на ясленчета в ОДЗ , сега ще я гледа 2 дни от седмицата, а свекърва ми е трениор по танци в две детски градини и тя ще я гледа в други 2 дни от седмицата.
Мъжът ми пък е учител по китара на деца, той ще я гледа в 5- я ден от седмицата.
Така че, тя, така да се каже, се подготвя отрано за градина... Laughing

# 35
  • Мнения: 6 713
Да ти кажа при мен как е - аз работя откакто бебка е на 6 месеца, но ние сме в чужбина, дълга и широка... Simple Smile
Наистина ще ти е трудно, особено в началото, но ще видиш като свикне детенце, сигурна съм че ще й хареса, тогава ще си по-спокойна. В момента на бебка й харесва доста - плаче само сутрин и после въобще и  не се сеща за нас. Играе си с другите дечица, хапва си добре.

# 36
  • Мнения: 43
Моята дъщеря тръгна на ясла на 1 год9 месеца на ясла.И на мен ми беше много зле като се разделихме за пръв път с нея ,но се свиква.Ти трябва да се радваш на факта че поне я оставяш във сигурни ръце и  има кой да ти помага ,а при мен нямаше кой да ми помага  и сега е така ,но аз свикнах вече и се чувствам добре.

# 37
  • Мнения: 1 477
И на мен ми предстои връщане на работа скоро.Разбирам как се чувстваш...съвет не мога да дам,защото и аз не мога да приема,че вече няма да прекарвам всеки ден с детето си.Не сме се отделяли един от друг за повече от няколко часа.Ще свикнем,разбира се,но с времето.

# 38
  • Мнения: 2 908
Пуснах я на ясла преди 4 месеца и тръгнах на работа.Беше много трудно в началото,постоянно я мислех,но тя свикна много бързо с яслата,харесваше и,не плака и аз свикнах с течение на времето...

# 39
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Трудно е, но няма как.
И на мен ми беше много гузно, много тревожно, но сега, като се обърна назад, не съжалявам.

Желая ти успех, добър старт и здраво детенце!  Hug  bouquet

# 40
  • Мнения: 753
Без да имам опит, казвам,че с всичко се свиква, пък и времето ще покаже. Съвсем нормално е, че ти е мъчно, но наистина и на 3 да тръгваше пак щеше да е така. Просто използвай моментите заедно пълноценно. Лично аз, ако видех, че положението е нетърпимо, но при вас едва ли е така /напр. някои деца отказват и много плачат на ясла или не искат баби и гледачки/, и на мен ми непоносимо, бих поотложила този момент.
За да те успокоя, ще ти кажа, че от сега мисля как ще оставя дечко за 6-7 дена като ида да раждам, живот и здраве - до сега все сме били заедно, една нощ не е спал без мене и то по мое си желание Simple Smile
Пък като си помисля за друго, направо...Но ще има и такива моменти.

# 41
  • Мнения: 367
Ще свикнеш - не се притеснявай, та тя вече е голяма. Аз тръгнах на работа, когато синът ми беше на 10 месеца, взех си детегледачка и свикнах. Всичко е въпрос на време, но недей да се депресираш и да го приемаш чак толкова тежко. Цял живот ще бъдете заедно Simple Smile, децата трябва да свикнат, че мама ходи на работа и да бъдат малко по самостоятелни.

# 42
  • Мнения: 1 817
Нормално е да се чувстваш така. поне не е на ясла.
И мен това ме чака. Стане ли на 2г. ще трябва да почам работа. Sad Ще ми е много мъчно. Но такъв е животът.

# 43
  • Мнения: 372
И аз съм в същото положение само дето бебка не е на две, а на 11 месеца. Март месец трябва да се върна на работа, просто няма вариант за "свиване на коланите". С една заплата не покриваме фиксираните разходи. Ще я оставя на свекърва ми, а и тя е работеща, но работното време е ненормирано. Разчитаме дори на съседките за аварийни ситуации. Но нямаме избор.
Въпреки всичко се чувствам доволна, предпочитам така отколкото да нямаме пари да излезем дори. По-добре малко, но пълноценно време с децата, без нерви, виканици и скубане на коси от безизходица.

 Hug Hug ще се справим.

# 44
  • Мнения: 260
С всичко се свиква.И аз така като теб се чувствах.Незнаех дали няма да го преживее гадно,но сега събота и неделя търси баба си,защото тя я гледа по цял ден

Общи условия

Активация на акаунт