Майчинство за безработни

  • 142 555
  • 768
  •   1
Отговори
# 210
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако се водя на работа примерно за няколко дни на трудов договор с минимални осигуровки ще получавам ли майчинство 2 години?-да,може така

А има ли начин да се самоосигурявам и да взимам след това 2 год.майчинство?-може да станеш самоосигуряващо се лице /да направиш фирма напримерно/,но за една майчинство не си струва.спри се на първия вариант

# 211
  • Българско
  • Мнения: 48
Благодаря елфита,а трябва ли да продължа да се водя на работа през тези 2 години?

# 212
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Благодаря елфита,а трябва ли да продължа да се водя на работа през тези 2 години?

да,трябва-от 45 дневния нататък ще плащаш на фирмата 20,16 лв на месец здравна.друго не

# 213
  • Българско
  • Мнения: 48
Много много ти благодаря,аз и с първото бях така се водех на работа,но не съм на ясно със законите.В понеделник ще ви пиша пак дали ще има още едно юначе в къщата да плаче или няма да има Simple Smile

# 214
  • Мнения: 32
здравейте
бременна съм с четвърто дете в момента, съкратена съм от работа преди 2 години
бях на борсата
как стои въпроса с майчинството
една година майчинство мога ли да получавам от 240 лв
кога трабва да започна да се водя на работа
как стои въпроса при четвърто дете
благодаря

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
при четвърто дете имаш право на майчинство до 1 г и половина на детето,ако работиш
ако имаш 12 м стаж през целия си живот,започни работа малко преди 45 дневния ти и така ще взимаш 1 г и половина по 240 лв

# 216
  • Мнения: 32
благодаря ти за отговора

# 217
  • Мнения: 32
а здравните осигуровки сама ли трябва да си ги плащам през този период

# 218
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
а здравните осигуровки сама ли трябва да си ги плащам през този период

ако си фиктивно на работа,да
ако реално си започнала работа,не
ако си на социално майчинство,да

# 219
  • Мнения: 2
Zdraveite vsichki !Iskam da popitam nqkoi znae li kak stoqt neshtata otnosno zakona priet za maiki studentki ucheshti v  redovna forma na obuchenie.Mnogo se interesuvam dali tova vaji ako si uchenik v 12 klas v gimnaziq dali se vzima pak tazi ednokratna pomosht ot 2280lv .Koito moje da mi dade informaciq po vuprosa molq da mi pishe.Blagodarq predvaritelno!

# 220
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
.Mnogo se interesuvam dali tova vaji ako si uchenik v 12 klas v gimnaziq dali se vzima pak tazi ednokratna pomosht ot 2280lv

не,не се взима от ученици
запиши да следваш редовно и ще я вземеш

# 221
  • Мнения: 1
Здравейте!Обръщам се към вас за помощ понеже не съм наясно!От 1 година съм без работа и искаме с приятеля ми да си направим бебе.Аз съм регистрирана на борсата но ако не си намеря скоро работа и забременея ще имам ли право на майчинство ?Аз имам повече от 12 месеца стаж.Ще имам ли право на нормално майчинство за 2 години или само на социално майчинство за 1 година?Ако може ми помогнете с информация!

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ще имам ли право на нормално майчинство за 2 години или само на социално майчинство за 1 година?
ако си останеш безработна,социално и то ако доходът ти е 350 лв бруто

намери фирма да те назначи фиктивно като забременееш

# 223
  • Мнения: 75
Здравейте.Аз съм бременна от съвсем скоро от 6-ти опит Инвитро.Поради проблемното забременяване се принудих да напусна работа преди 2 години,тъй като съм от Бургас и ми се налагаше да пътувам често до София за лечение.Въпросът ми е следния:Ще получавам ли майчинство и за какъв период и колко?И мога ли да ползвам някакви преференции за това,че съм лекувала безплодие?Благодаря

# 224
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте.Аз съм бременна от съвсем скоро от 6-ти опит Инвитро.Поради проблемното забременяване се принудих да напусна работа преди 2 години,тъй като съм от Бургас и ми се налагаше да пътувам често до София за лечение.Въпросът ми е следния:Ще получавам ли майчинство и за какъв период и колко?И мога ли да ползвам някакви преференции за това,че съм лекувала безплодие?Благодаря

честитооо   bouquet

ако си останеш безработна,няма да взимаш 2 г майчинство,а само евентуално социално 100 лв за една година-има изискване за доход
ако те назвачат във фирма фиктивно малко преди да ти издадат 45 дневния ти болничен,ще взимаш 2 г по 240 лв
преференции за мами бременни от процедура няма

Общи условия

Активация на акаунт