Майчинство за безработни

  • 142 574
  • 768
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3
да,друг трудов стаж нямам!Мога ли да направя нещо за да получавам минималното майченство или да се задоволя със социалното?

# 301
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,друг трудов стаж нямам!Мога ли да направя нещо за да получавам минималното майченство или да се задоволя със социалното?


започни работа на ТД на 8 часа,за да натрупаш още 6 м стаж и да имаш право на майчинство

# 302
  • Мнения: 3
Благодая много за информацията.А,ако неуспея да натрупам още 6 месеца,социално ще получавам ли?

# 303
  • Мнения: 24
За сега реших да продължа да се осигурявам върху 1500лв., но забравих да попитам след раждането, какъв ще е размерът на здравните осигуровки, които ще трябва да давам всеки месец на работодателя, който ме е назначил на фик.договор? Благодаря предварително

# 304
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
За сега реших да продължа да се осигурявам върху 1500лв., но забравих да попитам след раждането, какъв ще е размерът на здравните осигуровки, които ще трябва да давам всеки месец на работодателя, който ме е назначил на фик.договор? Благодаря предварително

20-30 лв ще са
мин година бяха 20,16 лв,за тази не знам колко точно

# 305
  • Германия
  • Мнения: 510
Здравейте! Бременна съм в 8-ми месец/почти 9-ти/, нямам трудов стаж, тъй като съм студентка 4 курс редовно. Досега не съм се интересувала на какво имам право, но гинекологът ми ме прати на ЛКК за издаване на 45 дневния болничен, въпроса ми е като го взема в социалните ли трябва да го занеса и ще ми послужи ли за нещо? Как стои въпроса с майчинството в случая?

# 306
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Бременна съм в 8-ми месец/почти 9-ти/, нямам трудов стаж, тъй като съм студентка 4 курс редовно. Досега не съм се интересувала на какво имам право, но гинекологът ми ме прати на ЛКК за издаване на 45 дневния болничен, въпроса ми е като го взема в социалните ли трябва да го занеса и ще ми послужи ли за нещо? Как стои въпроса с майчинството в случая?

на безработнте не се издава болничен
45 дневния не се издава от ЛКК
явно не си разбрала

ако отговаряш на дохода,имаш право на помощ за бременност-АГ то ти издава бележка 45 дни преди термин и с нея в социалните,соц майчинство,детски

отделно помощ за раждане-за всяка майка е

ако си редовно към момента на раждане,имаш право на 2880 лв помощ за студенти

за всичко това подаваш и питаш в социалните

# 307
  • Германия
  • Мнения: 510
Elfita, благодаря за бързия отговор!
Значи няма нужда да ходя пред ЛКК, а направо в социалните да питам. Hug

# 308
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Elfita, благодаря за бързия отговор!
Значи няма нужда да ходя пред ЛКК, а направо в социалните да питам. Hug

с бележка от лекаря 45 дни преди термин

# 309
  • Мнения: 21
Здравеите на всички.Имам 3г.стаж но от 6м.съм беэработна.От януари 2011 эапочнах да се самоосигурявам като эем.проиэводител.Правя опити эа бебе .Кажете ми какво трябва да направя эа да вэемам   майчинство около 400лв.Благодаря предварително на всички вас.

# 310
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
.Кажете ми какво трябва да направя эа да вэемам   майчинство около 400лв.Благодаря предварително на всички вас.

да имаш 18 м осигуровки на 400 лв като самоосигуряващо се лице
започнала си на високия процент,с право на майчинство,нали

# 311
  • Мнения: 21
Мисля че е така.Внасям осигуровки "с право но болничен эа бременност и раждане".Така ли трябва да бъде?В случай че нямат 18м.като самоосигур.се лице какво ще получавам?Или ако при подаване на болничния 45д.преди термина се осигуря  върху по висока сума например става ли така?

# 312
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Мисля че е така.Внасям осигуровки "с право но болничен эа бременност и раждане".Така ли трябва да бъде? да В случай че нямат 18м.като самоосигур.се лице какво ще получавам? трябва да имаш 12 м осигурителен стаж през целия си живот и да работиш,за да получаваш майчиннство.а базата за изчисление на обезщетението ти е 18 м.написах,че трябва да имаш 18 м като самоосиг лице,защото преди това си била безработна и да ти стане ясно,че трябва да продължиш с осиг общо 18 м ,за да ти плащат сопред това което си се осигурила.иначе за месеците без работи ти зимат 240 лв.иначе не е нужна да е само като самоосиг лице и не  е нужна да са 18 м.но ти пита за определена сума и си започнаала вече да се осиг по определен начин и затова така писах Или ако при подаване на болничния 45д.преди термина се осигуря  върху по висока сума например става ли така?-как да се осигуриш при подаването?няма да има смисъл.има смисъл да се осигуриш на нещо повече по-рано.ако го направиш нищо лошо няма да стане-ще ти се вдигне обезщетението-малко или много -зависи от увеличението

# 313
  • España (Плевен)
  • Мнения: 862
Здравей, Elfita.
Искам да питам нещо.Така съм объркана. Надявам се, че ти ще ми помогнеш.
Имам 9 месеца стаж. Записах се в една фирма фиктивно, за да направя още 3 мес. и да станат 12. Можеш ли да ми обясниш тези 12 мес. дали са достатъчни за майчинство. Знам, че си обяснила в последния си пост на mirena_80, но не ми става ясно - дали 12 или 18 мес.
Другия вариант е да изчакам да направя още 6 мес, ако ми трябват 18.
А за тези помощи от социалното знаеш ли нещо? Става въпрос за еднократна помощ от 150лв. Трябва ли да съм на борсата задължително? Като се водя на раб. договор имам ли право да кандидатствам за тях? И ако ми трябват още 6 мес. от 45 болничен, ще мога ли да се запиша за социалното от 100лв. до като направя 18-те месеца и да се прехвърля на нормалното?
В момента във фирмата се осигурявам на минималното. Давам на месец по 100лв.
Терминът ми е за 15.04. От 1 декември се водя във фирмата, а 45-тия болничен ще ми е на 1 март. До тогава ще направя 3мес. + моите 9 от преди. Ще ги имам 12мес.
Благодаря   Hug

# 314
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравей, Elfita.
Искам да питам нещо.Така съм объркана. Надявам се, че ти ще ми помогнеш.
Имам 9 месеца стаж. Записах се в една фирма фиктивно, за да направя още 3 мес. и да станат 12. Можеш ли да ми обясниш тези 12 мес. дали са достатъчни за майчинство.-достатъчни са за майчинство,да.ти нямаш ли от преди стаж.за първото не си излизала в майчинство от фирма  Знам, че си обяснила в последния си пост на mirena_80, но не ми става ясно - дали 12 или 18 мес.
Другия вариант е да изчакам да направя още 6 мес, ако ми трябват 18.
А за тези помощи от социалното знаеш ли нещо? Става въпрос за еднократна помощ от 150лв.-нямаш право на нея,защото рабогиш.ще имаш право на еднократна за раждане 600 лв и евентуално детски ако отговаряте на дохода  Трябва ли да съм на борсата задължително? Като се водя на раб. договор имам ли право да кандидатствам за тях? И ако ми трябват още 6 мес. от 45 болничен, ще мога ли да се запиша за социалното от 100лв. до като направя 18-те месеца и да се прехвърля на нормалното?-няма нуждо от това,защото не ти трябват 18.а базата за изчисление е 18 м
В момента във фирмата се осигурявам на минималното. Давам на месец по 100лв.
Терминът ми е за 15.04. От 1 декември се водя във фирмата, а 45-тия болничен ще ми е на 1 март. До тогава ще направя 3мес. + моите 9 от преди. Ще ги имам 12мес.
Благодаря   Hug

Общи условия

Активация на акаунт