Майчинство за безработни

  • 142 623
  • 768
  •   1
Отговори
# 525
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
здравейте на всички!имам въпрос относно майчинството и моля за отговор!остават ми още 4 месеца до края на втората година от майчинството за отглеждане на дете-наложи ми се да започна работа за лятото и да взимам заплата +половин майчинство до края на август- тогава бях освободена от длъжност и от тогава насам никой не може да ми обясни какво и как ще се случи с майчинството ми!имам ли право да го получавам от борсата или не?много ли е късно за записване на борсата-все пак са минали 25 дена?и за тези дни ще получа ли нещо?
мерси!

базработните нямат право на майчинство
трябвало е да се запишеш на борсата,за да получаваш от там обезщетение
запиши се сега като изгубение дни няма да ти платят


Елфита искам да ти кажа,че аз не ги разбирам много тези неща и за това питам.Сега доколкото разбирам трябва да си намеря фирма да ме назначи на работа,но незнам трябва ли  да ходя на работа поне за няколко дена за да ми пусне осигоровките  или само трябва да ме назначат на работа.Моля да ме извиниш за "невежвството"Simple Smile

назначават те,отработваш 1 ден и излизаш в майчинството
този 1 ден ще го отрабоваш по документи

# 526
  • Пловдив
  • Мнения: 53
елфита много ти БЛАГОДАРЯ за инфото.  bouquet

# 527
  • Мнения: 1
zdr,i az sam nova tuk iskam da popitam nqkoi znae li kak stoqt ne6tata za 2 dete,ot 01.12.2009 g sam bezrabotna i saotvetno ne sam osigurena za tozi period kakvo trqbva da napravq i kam kogo da se obarna ,za da moga da polu4avam mai4instvo okolo 240-300 lv.ina4e ot predi tova imam okolo 5 g. trudov staj.ako sega zabremeneq i kam tretiq mesec namerq firma  kam koqto  da se vodq fektivno na rabota i da se osigurqvam na min.zaplata 6te polu4avam li mai4instvo i kolko ,i ot sociqlnite 6te polu4a li tazi ednokratna taksa za 2 dete ili ne i kakva pomo6t mi se polaga ot sociqlnite kato nqmame i brak s priqtelqt mi.blagodarq vi

# 528
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ako sega zabremeneq i kam tretiq mesec namerq firma  kam koqto  da se vodq fektivno na rabota i da se osigurqvam na min.zaplata 6te polu4avam li mai4instvo i kolko-да,две години минималното ,i ot sociqlnite 6te polu4a li tazi ednokratna taksa za 2 dete ili ne-да,ще получиш 600 лв i kakva pomo6t mi se polaga ot sociqlnite kato nqmame i brak s priqtelqt mi.blagodarq vi -няма помощи за нямане на брак

# 529
  • Мнения: 3
Здравей Елфита, имам нужда от знанията ти.
Имам 4-5 год.стаж. Последните 15 месеца ме осигуряваха на 750лв. и точно с мъжа ми решихме да си правим бебе,и ще ме съкратят. И ако съм няколко месеца на борсата докато забременея, после преди 45-тия ден нали ще почна при познат фективна работа....чудя се по колко пари ще взимам за тези 2 год. майчинство? Какво да направя да са повече парите?
Благодаря

# 530
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравей Елфита, имам нужда от знанията ти.
Имам 4-5 год.стаж. Последните 15 месеца ме осигуряваха на 750лв. и точно с мъжа ми решихме да си правим бебе,и ще ме съкратят. И ако съм няколко месеца на борсата докато забременея, после преди 45-тия ден нали ще почна при познат фективна работа....чудя се по колко пари ще взимам за тези 2 год. майчинство? Какво да направя да са повече парите?
Благодаря

за да се сметне точно колко ще ти е обезщетението,трябва да знаеш кога ти започва 45 дневиня болничен и какви са ти осигуровките за 18 м назад от 45 дневния.месеците на борсата ще ти ги смятат на 270 лв.за да намалиш щетите от това,че си останала без работа и същевренно да не се набутваш с осигуровки,като забременееш излез в болничен докрая /първо започни работа,отработваш 1 ден и излизаш в болничен/.колкото повече месеци имаш в базата на борсата,толкова повече ти пада обезщетението

# 531
  • Мнения: 3
Ако от датата на забременяване съм в болнични, то къде ги пускам тези болнични?
Благодаря ти?

# 532
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако от датата на забременяване съм в болнични, то къде ги пускам тези болнични?
Благодаря ти?

е,нали ще започнеш работа фиктивно???
ако нямаш работа,няма и болничен

# 533
  • Мнения: 3
И последно.... Simple Smile
За студентите-задочно плаща ли се нещо за бебе? Има ли значение дали е университет или колеж?

# 534
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
И последно.... Simple Smile
За студентите-задочно плаща ли се нещо за бебе? Има ли значение дали е университет или колеж?

трябва да си редовно,за да получиш помощта от 2880 лв
университета/колежа трябва да е акредитиран
имаше някъде,където се проверяваше това нещо

# 535
  • Мнения: 6
Здравейте отново! Интерисува ме, когато ми зопочне социалното майчинство, трябва ли да внасям здравна осигуровка и каква сума ще е тя? Благодаря сърдечно!

# 536
  • Мнения: 2
Здравейте,реших и аз да се посъветвам със вас защото не знам какво да правя ето го и моя случай от юни месец съм на временен договор който ми свършва на 30.10. а сега съм бременна в началото на втория месец със второто си детенце имам около 6-7 год. стаж но  не съм осигурявана от миналата година септември месец до настоящата ми работа.И сега когато ме освободят от работа защото е сезонна пак оставам без осигуровки,въпроса ми е какво мога да направя за да получавам две години нормално майчинство-ако ме пуснат на договор и работя фиктивно няколко дни преди 45 дневния болничен дали ще получавам или не или да не ме освобождават да си вземам болнични до края на бременността и да и да спестя осигуровките на шефа ми и дали е достатъчно.Много ще съм ви благодарна и задължена ако ми отговорите бързо и коректно за да знам какво да правя-нямам възможност да си плащам сама осигуровките защото ми е много малък месечния доход или ми кажете ако има някакво друго решение.БЛАГОДАРЯ ВИ.

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ако ме пуснат на договор и работя фиктивно няколко дни преди 45 дневния болничен дали ще получавам или не-да,така ще взимаш 2 г майчинство  или да не ме освобождават да си вземам болнични до края на бременността и да и да спестя осигуровките на шефа ми и дали е достатъчно.-това също е възможно.плюса е,че ще взимаш всеки месец пари от болничните и после 2 г майчинство

ако доходът на човек ви е под 3350 лв бруто,има детски 35 лв на месец
за всички майки има помощ за раждане-250 лв за първо дете

# 538
Здравейте!
Искам да ви попитам за безработна майка,която е получавала социално майчинство до навършване 1г.на детето след това може ли да кандидатства за някаква помощ за безработна майка,която не е омъжена,но живее с приятеля си?
Благодаря ви предварително!

# 539
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!
Искам да ви попитам за безработна майка,която е получавала социално майчинство до навършване 1г.на детето след това може ли да кандидатства за някаква помощ за безработна майка,която не е омъжена,но живее с приятеля си?
Благодаря ви предварително!

доколкото знам няма помощи за втоата година за безработна майка.има помощи за отопление и детски.да отиде в социалните и да пита за повече

Общи условия

Активация на акаунт