Майчинство за безработни

  • 142 561
  • 768
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Елфита, благодаря за бързия отговор   bouquet
А ако сега ме назначат на работа в Бг в една фирма, ще мога ли да си вземам нормално майчинство, а не социално?
Трябва ли да си платя здравните осигуровки назад във времето?
Раждането на бебето ще е октомври, а декември ще си дойдем в България.
Благодаря ти много Hug

Колко месеца стаж имаш в БГ?
Как ще се случат нещата с болничните преди раждане,за раждането и след раждането?При положение,че си в чужбина

иначе условието да взимаш майчинство за работещи е да имаш 12 м осигурителен стаж през целия си живот и да работиш в момента на издаване на 45 дневния болничен.

# 706
  • Мнения: 118
Стаж имам със сигурност над 12 месеца. Може би около 5-6 години плътно.
Има възможнот да ме наемат дистанционно на работа в българска фирма само фективно, за да мога да вземам майчинство. За Болничните не знам как могат да се случат и дали може дистанционно.

Много фирми работят с хора от целия свят без дори да са се виждали... но не знам за документите как се уреждат.

Иначе в чужбина аз никога не съм работила. Тук съм с придружителска виза ( съпругът ми работи).
Схемата ни май е доста сложна. Но смятам, че имаме право на майчинство още повече че може би ще прекарвам повече време в България като се роди бебо, но и в чужбина ще идвам.

# 707
  • Мнения: 302
Здравейте! Имам около година и 3-4 месеца трудов стаж, като последната година и половина не съм работила понеже завършвах редовно висше образование. Мъжа ми е с доходи над 700лв. бруто...за ипотечния няма да говоря, защото знам, че това държавата не я интересува  Whistling
В момента сме в процес на бебеправене и искам да ви попитам как да постъпя и какво ще ми се полага при евентуално фиктивно трудово правоотношение и осигуряване???

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! Имам около година и 3-4 месеца трудов стаж, като последната година и половина не съм работила понеже завършвах редовно висше образование. Мъжа ми е с доходи над 700лв. бруто...за ипотечния няма да говоря, защото знам, че това държавата не я интересува  Whistling
В момента сме в процес на бебеправене и искам да ви попитам как да постъпя и какво ще ми се полага при евентуално фиктивно трудово правоотношение и осигуряване???

първата година по 270 лв,втората 240 лв.започни работа малко преди издаването на 45 дневния болничен.
ако си останеш безработна,ще имаш право на социално майчинство /100 лв на месец/,ако доходите бруто на човек са под  или равни на 350 лв

# 709
  • Мнения: 302
С две думи, няма смисъл от големи осигуровки...да се осигуря там някой друг ден, но няма проблем, че доходите ни само със заплатата на мъжа ми са над 350 лв??? Понеже не съм се интересувала до този момент и буквално бях  разбрала, че ако имаме доходи над 350/на човек не ми се полага никакво майчинство  ooooh!

# 710
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
С две думи, няма смисъл от големи осигуровки...да се осигуря там някой друг ден, но няма проблем, че доходите ни само със заплатата на мъжа ми са над 350 лв??? Понеже не съм се интересувала до този момент и буквално бях  разбрала, че ако имаме доходи над 350/на човек не ми се полага никакво майчинство  ooooh!

ако работиш,доходите не се гледат
те се гледат само за социалните помощи

# 711
  • гр.София
  • Мнения: 430
Здравейте, терминът ми е през ноември, а към юли месец ми изтича договора. Тогава ще имам 11 месеца трудов стаж. Доколкото разбирам няма да имам право на майчинство ако нямам 12 месеца стаж. Така ли е?

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте, терминът ми е през ноември, а към юли месец ми изтича договора. Тогава ще имам 11 месеца трудов стаж. Доколкото разбирам няма да имам право на майчинство ако нямам 12 месеца стаж. Така ли е?

освен че няма да имаш стаж,ще си и безработна и нямаш право на майчинство за работещи
започни работа някъде,за да си натрупаш стажа и да работиш в момента на издаване на 45 дневния

# 713
  • Мнения: 302
Благодаря ти много ♥Elfita♥   bouquet Hug

# 714
  • Мнения: 15
Здравейте! В майчинство  /социално/ съм, през ноември родих, но се оказва, че не сами внасяни осигуровки. Аз самата си ги внасях до преди да родя. Въпросът ми е не трябва ли от социалните да ми ги внасят? Благодаря предварително!

# 715
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте! В майчинство  /социално/ съм, през ноември родих, но се оказва, че не сами внасяни осигуровки. Аз самата си ги внасях до преди да родя. Въпросът ми е не трябва ли от социалните да ми ги внасят? Благодаря предварително!

как уж не са ти внасяни,а ти пък сама си си ги внасяла  Crazy
по време на соц майчинство не ти внасят осигуровки

# 716
  • Варна
  • Мнения: 17 956
Здравейте! В майчинство  /социално/ съм, през ноември родих, но се оказва, че не сами внасяни осигуровки. Аз самата си ги внасях до преди да родя. Въпросът ми е не трябва ли от социалните да ми ги внасят? Благодаря предварително!

как уж не са ти внасяни,а ти пък сама си си ги внасяла  Crazy
по време на соц майчинство не ти внасят осигуровки

Предполагам се пита за здравни осигуровки. Peace

# 717
Здравейте бих искала да попитам някои неща , защото изчетох хиляди материали по темата , но така съвсем се обърках. Значи аз съм студентка редовно обучение, но и ходя на работа  и си имам 12 мес осигурителен стаж. През октомври живот и здраве ми предстои да родя и се надявам да мога да си работя до последно т.е 45 дни преди термина. Въпросите ми са дали ако получа еднократна помощ от университета 2800лв 6те имам право и на майчинство и дали след като сам излязла в майчинство фирмата трябва да продължава да ми плаща осигуровките или те се поемат от държавата?

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте бих искала да попитам някои неща , защото изчетох хиляди материали по темата , но така съвсем се обърках. Значи аз съм студентка редовно обучение, но и ходя на работа  и си имам 12 мес осигурителен стаж. През октомври живот и здраве ми предстои да родя и се надявам да мога да си работя до последно т.е 45 дни преди термина. Въпросите ми са дали ако получа еднократна помощ от университета 2800лв 6те имам право и на майчинство да,двете се взима успоредно и едното не изключва другото  и дали след като сам излязла в майчинство фирмата трябва да продължава да ми плаща осигуровките-да,продължава да плаща здравните ти 20.16 лв месечно  или те се поемат от държавата?

# 719
Много благодаря за бързия отговор, значи работодателя ще ми плаща само здравните и не трябва да плаща социални осигуровки

Общи условия

Активация на акаунт