какво мислите за това столче за кола, моля за помощ.

  • 11 811
  • 84
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 537
Мили мами ако някой има такова да сподели мнението си, искаме да сменим кошницата за кола понеже не и е удобна хич на беба с столче,но още не седи хубаво та се чудя..
 http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=49&products_id=1421

# 1
  • Мнения: 40
Здравей deizy13 ,

Това столче не е много добро... Rolling Eyes
Дай малко повече информация!

Колко е голямо бебчето и какви килограми.
Как расте по-дребничка или по едра...

# 2
  • София
  • Мнения: 537
ами на почти 6 месеца е 8кг. и 65 см, кощницата която и купихме е ужасно неудобна и не стои в нея с право детето.
дъщеря ни прави стъпки , но не седи сама още.. та  искам столче на което да му се променят позициите на гърба за да не я натоварвам. и ако може до към 100-150 лв макс. инак расте среден вариант  Joy

# 3
  • Мнения: 4 422
Това го имат наши приятели-ужасно е!Една твърда грозна пластмаса и отгоре малко плат ,изглежда много твърдо неудобно и в  несигурно..
По -добре втора употреба здраво и качествено отколкото това.. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 44 122
Най-добре просто забрави за бертони, чиолино и не знам какво си.....

По -добре втора употреба здраво и качествено отколкото това.. Peace

съгласна съм.

# 5
  • Мнения: 326
Ние имаме ето това столче http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=49&products_id=2120
Купихме го когато детето стана 9 кг. Преди това гледахме и модела за който ти питаш, но ме ми хареса преградата отпред.

# 6
  • Мнения: 40
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от евтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 13:39 от double hot

# 7
  • София
  • Мнения: 44 122
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от ефтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

само дето за 5 месечно дете трябва стол 0-18, а не 9-18 кг....

# 8
  • Мнения: 40
Препоръчвам ти столче за кола КОНКОРД също на Бертони - само той от ефтините столчета има възможност да регулиране на облегалката до почти легнало положение, има възглавничка за телцето и главичката...

само дето за 5 месечно дете трябва стол 0-18, а не 9-18 кг....

Столчетата за кола се разделят на 4 групи по отношение на килограмите:
1 гр. - от 0 до 18 кг. (това реално погледнато може да са деца от новородени до 4 г. Зависи от детето - колко едро расте. Определено на по-едрите деца над 3 год. тези столчета вече им стават абсолютно неудобни, защото раменните колани не отговарят на височината им.);
2 гр. - от 9 до 18 кг. ( 9 кг. може да бъде дете на 5 месеца, а може да бъде и на една година);
3 гр. - от 15 до 25 кг.;
4 гр. - от 22 до 36 кг.
В някой страни стандартите са различни и за 2 гр. се смятат дори от 15 до 25 кг.!!!
Петмесечното дете е на път да започне да сяда самостоятелно, което не е противопоказно при употребата на столче за кола от 2 гр. (дори, ако то няма повече от 2 позиции на облегалката).

# 9
  • София
  • Мнения: 44 122
айде още малко попрочети.
до 1 годинка детето трябва да се вози с гръб към движението. 0-18 предоставя тази възможност 9-18,9-25,9-36 кг не.
при дете под годинка мусколите на врата не са достатъчно заякнали, при челен удър или рязко спиране това може да доведе до тежки травми, дори до фатален край, за това е важно възможно най-дълго детето да е с гръб към движението.
Не става въпрос изобщо дали детето може да седи само или не.
освен по кг, за минаване на следваща група се гледа и ръстта на детето....но да кажем, че за 5-6 месечно може и да стане 9-18 стол...и вси пак, не е подходящ.
Все пак водещо е сигурността.....
имаше скоро една такава тема в майките, за по-нагледно бях дала и линкове към краш тестове и какво се случва с детето в различните столчета, без столче, държано от мама и т.н.... ако ти е интересно поразрови се да погледаш и още малко порочети по въпроса....

# 10
  • Мнения: 40
миличка не ме карай да чета  Peace
"Инструкции за безопасност:
 Столчето за кола може да бъде поставено с лице или с гръб към седалката. За целта седалките на превозното средство трябва да бъдат снабдени с триточкови колани, които са с разрешително ЕСЕ (Наредба №16) или други подобни стандарти. Столчето за кола не трябва да бъде поставяно на седалка, пред която е монтирана функционираща въздушна възглавница (AIRBAG)."
"Инструкция за монтаж:
1. Поставяне на столчето за кола обратно на посоката на движение - за деца от 0 до 10кг.
- Когато поставите по този начин столчето за кола, детето в него трябва да бъде във възможно най-легналата позиция .

2. Поставяне на столчето за кола по посоката на движение - за деца от 9 до 18кг. "

Детското столче за кола съставено от седалка и облегалка за гръбчето може да бъде използвано от деца от 9 до 25кг. Самостоятелно седалката може да бъде използвана от деца от 15 до 36кг.

Мога да ти кажа и още някой неща за безопасността на бебето по време на превозването му в атомобил, ако се интерсуваш или просто си чешеш езика???? Rolling Eyes

П.П. Конкорд 1, който препоръчвам в поста си е от 0-18 кг., съжалявам, че снимката не се вижда.... и не разбирам защо си решила друго. Просто обясних как се разделят групите спрямо кг. и казах, че на по-едрите бебета им е по удобно в столчета от следващата група, а не тази, на която отговарят...


Последна редакция: ср, 14 яну 2009, 14:03 от double hot

# 11
  • София
  • Мнения: 44 122
Хич не си чеша езика....
Просто визирам максималната безопасност, базирайки се на физиката на детето и проведените краш тестове....
Самостоятелно седалката без облегалка е възможно най-лошият избор....ако ще говорим общо за столчета....то направо си е опасно вместо безопасно да си возиш детето върху такова нещо....

А на инструкции не разчитам, търговците биха написали всичко, за да си продават стоката....


Ноооо...все пак всеки си решава за детето...като гледам как повечето хора столчета изобщо не ползват...бих се съгласила, че каквото и да е по-добре от нищо....
но ако наистина се търси сигурност, а не просто отбиване на номера, нещата са малко по-иначе.

# 12
  • Мнения: 40
понятия като максимална и абсолютна безопасност на практика не съществуват!
Тук става въпрос за стандарти!
Не съм твърдяла, че бертони е най-добрата марка, но в рамките на сумата, която е дала Дейзи, съм се опитала да бъда полезна... Столчето, което тя е избрала също е бертони, т. че не рекламирам марката Naughty
още повече, че с този спор само задръстваме темата й, вместо да бъдем полезни...

# 13
  • София
  • Мнения: 44 122
Абсолютна безопасност естествено няма...но може да  осигурим максималната, която е възможна....или максималната която на нас ни е възможна.

И ако ще е бертони - то нека спази условието да  е 0-18, така ще е една идея по-безопасно за бебето й, отколкото хем кофти марка...не преминало през никакви тестове, за да покрие каквито и да е критерии, стандарти или каквото и да е....хем неподходящо спрямо  развитието на детето.


Не казвам, че рекламираш марката.  но от тази марка има още 1-2 модела 0-18 кг...по-добре да избира между тях. ако това ще е избора на производител.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
И аз мисля, че при това ограничение на цената е по - добре да се купи някое употребявано, но качествено.
Предполагам има разлика и по отношение на безопасността столче от 100 лв. и такова от 500.

# 15
  • Мнения: 134
На мен лично не ми харесва столче,защото е твърдо и борда отпред винаги е леко на една страна. Аз бих ти препоръчала да разгледаш www.mytoys.de . Там има столчета на доста изгодни цени. Ние вчера получихме столчето, което си поръчахме от там и сме доволни.

# 16
  • София
  • Мнения: 537
 момичета, не е задължително да е на бертони, но понеже изглеждаше добре на картинката сложих този линк. Благодаря за дългите "съвети" за безопасността на детето. Естественно това е най-важното. Ние обаче не искаме 2-ра употреба вече нищо понеже това което и купихме от новородено беше такова и съжалихме за покупката си. Изглеждаше доста добре, но инак ужасно неудобно.
за това питам вас за съвет.
А сайта на май тойс е супер само дето не разбирам немски хич.
Моля който разбира да ми напише линка с столчетата, че инак няма да се оправя 3 дни там  Joy
  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DE … de_DE-ba.ca.05.04

заповядай.
цените не са по-други....

# 18
  • Мнения: 40
 Кидс им Ситз/Осан има и в България - не знам защо трябва да поръчваш от немски сайт newsm78
за Бритакс не съм много сигурна ( но пък са над 200 евро без доставка)...

# 19
  • Мнения: 1 230
Столчето е много добро. Ползваме го повече от година - возя малката всеки ден в града и имаме няколко дълги пътувания в страната. Въобще не съм съгласна с отрицателните коментари, особено след като повечето са на база на снимка в интернет или "казаха ми".
Единственият вариант, с който бих направила паралел е точно Кондорд, но преградата на моя модел отпред ми върши страхотна работа при дълги пътувания - детето не се измъва и е добре фиксирано. Като не я ползвам - тя се прехвърля зад облегалката и не променя функционалността на столчето или комфорта на детето.
Мисля, че за парите си столчето е страхотно, особено като се има предвид че се ползва в периоди на различна активност и възраст на детето. Освен това не много столчета имат възможност едновременно за 3 позиции на височина на колана, 5 точково закопчаване и 2 позиции на полегналост...

# 20
  • София
  • Мнения: 44 122
Освен това не много столчета имат възможност едновременно за 3 позиции на височина на колана, 5 точково закопчаване и 2 позиции на полегналост...

всички столчета 0-18 и 9-18 имат три и повече позиции на коланите, 5-точкови колани и поне 2, обикновенно 3-4-5 позиции на полегналост на стола....
А сега ако можеш да ми покажеш  резултатите на този прекрасен стол от някой краш тест и каква му е оценката за сигурност и комфорт въз основа на това.....защото за мен това е показателно за един стол, не снимките, или кой какво ми казва....

Освен ако не е изпробвано  в реално ПТП...което на никой не пожелавам....

# 21
  • Мнения: 1 230
Angel _Dust въобще нямам намерение да оспамвам темата с допълнителна инфо.
Просто отговорих на момичето за личните си впечатления от модела след като съм го ползвала.
Мисля че тя е достатъчно грамотна, ако иска да си потърси допълнителна информация и тогава да реши дали това е столчето, което иска да купи. Няма нужда темата да се превръща в доказателствен материал за най-доброто столче ВЪОБЩЕ. Има други теми за това.
Проблемът в такива теми, е че хората обикновено са ползвали 1-2 модела/производители в същата категория и всеки "рекламира" своето столче. Съмнявам се че в такива случаи пусналите темата намират верния отговор - по-скоро се объркват допълнително Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 44 122
зависи от човека, някой може да се обърка, а друг просто да се замисли дали пък не си струва да вложи малко повече и да вземе нещо наистина качествено....

# 23
eee Angel Dust, ако не се заяде,кой тогава ще го направи newsm78
та тя е компетентна по всички възможни въпроси Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 44 122
не виждам да се заяждам - за разлика от теб....поне си го пиши от собствената регистрация, а не като гост....толкова ли не ти стиска... Sick

# 25
  • Мнения: 575
Angel_Dust, би ли ми дала линк към тези краш-тестове, или към темата, която спомена. Не ги намирам сама Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 422
Абе хора-Бертони никой не ги подлага на изпитания,проверки и пр ,нито пък в някои резултати от краштестове ще ги видите !Само това трябва да ви е достатъчно ,за да се откажете от идеята за такова столче  Shocked

# 27
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Столчето на Бертони изглежда ужасно неудобно. Поне това първото. А дали са удобни могат да кажат само децата, незнам как родителите спорите за нещо, което няма как да знаете. Единствено може да се прецени дали спарват.

И аз съм чела, че децата до 1 год независимо от килограмите се возят обратно на движението. А едно дете може и на 6 м да е 9 кг, това не означава, че вратлето му вече е стабилно. Нашето е Cosco и май беше 11-16 кг  (може и 9-16 да е, не съм сигурна) и може да се монтира обратно на движението. Така се и возеше дъщеря ми до навършване на 1 год.

# 28
  • София
  • Мнения: 537
момичета, не се дразнете една друга, а препоръчвайте столчета. Аз ще разглеждам с интерес и ще преценя по КРАШ тестовете  Peace
Хайде помагайте, а не се карайте за такива неща.  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 44 122
Мда...по краш тестовете...че те бертони нямат такива изобщо.....
нито чиполино, мони ит.н....

# 30
  • София
  • Мнения: 537
Angel dust, не ми помогнахте хич обаче. Какъв е смисъла да питаме във форума като всяка тема се превръща в спор за вас "знаещите мами" ?!?
Помолих за съвет , а вие го превърнахте в тема с невъзможен край.
Много благодаря.

# 31
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами ти много неща не си казала, че да насочиш на някъде...
аз просто казах, че стол от класа на бертони не бих взела и че за толкова малко дете бих търсила 0-18 ако ми се налага.
Не си казала какви пари би дала, дали имате изофикс, дали наистина ще купуваш тази ил друга група и т.н....

Ако с нещо ще ти помогне...бих избирала между тези...
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3078
http://www.-spam081-/index.php?page=shop.product_details&fly … art&Itemid=27
http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=155&p … 20POLO&lang=1


има и други столчета в тази категория...има и по-евтини...

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Нашето е такова http://www.bebeplusbg.com/index.php?m=320&category=155&p … =MOOVY&lang=1
Меко е и удобно за малкия,а и не е от най-скъпите.Ние го взехме за 230лв.Може да се постави обратно на движението,когато бебето е под 10кг.

# 33
  • София
  • Мнения: 8 283
Мението ми за показаното столче е повече от отрицателно.

deizy13, не се сърди, а "чуй" "всезнайковците".
Когато купувах столче за синът ми тези столчета не бяха разпространени и аз не бях увряла съвсем, въпреки това реших да купя нещо, което все пак е тествано(имаше го в списъка с crash tests)- Remi на IHW - 105 лв. струваше. 0-18 кг.
Когато купувах кошницата на дъщеря ми се замислих за цената но не пренебрегнах безопасността  - Maxi Cosi Citi: 130 лв.
Преди 1 г. за синът ми купихме "голям" стол за да прехвърлим беба в неговия и също ръководещо бе безопасността и удобството.

Не знам какво разбираш под това, че й е неудобна кошницата newsm78 но има деца, които кротуват там има такива които не им харесва. Беб а се возеше без проблем в кошницата като и сменихме със стола и 2-3 месеца се вози с гръб към движението мрънкаше сега вече е ок. Според мен е важно да спазваш правилото:"Мрънка, не мрънка детето се вози вързано в столчето!"
Столчетата в масовия случай са пастмаса с някаква изкуствена материя и повечето спарват, но пък тази материя се сваля пере и изсъхва бързо. За "марковите" продават летни калъфи - хавлиени, каквито ако си по сръчна, би могла  ти да си направиш. 
Дори стола на баткото ни, който е с памучен от вътре има вата която спарва.

И още нещо, все си мисля (защо не мислех така и преди 4 г.), че си заслужава да дадеш 200-300 лв. за нещо, което ще ползваш 3-4г.  ежедневно.
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/default.asp?id=21254&am … ;location=2_Tests - ето ти краш тестовете.

Последна редакция: чт, 22 яну 2009, 17:04 от Desem

# 34
  • София
  • Мнения: 537
е така вече ми харесвате Simple Smile
Благодаря от сърце.   bouquet

# 35
  • Мнения: 1 338
Ами ние пък сме точно с такова столче и съм много доволна. И тази преграда отпред е супер удобна, защото ако трябва да отида до съседния ъгъл с колата и детето няма всеки път да слагам коланите през рамената - пускам преградата и така. И детето е доволно и не се тръшка, че коланите му пречат. Има 3 позиции на гръбчето, Елица още не можеше да седи, когато го купих, а й беше удобно. Всеки си има мнение - моето е положително. Но пък ние вече пораснахме и ще трябва да го сменяме в скоро време...

# 36
  • София
  • Мнения: 8 283
Really#Crazy ти сериозно ли? я си помисли че някой те тресне или ти спреш рязко да не мислиш, че "преградата ще спре детето нали ще изхвърчи като тапа с предно превъртане ...
Не знам колко сте пораснали, но ако имате 15 кг на 2 г наистина ви е време за смяна  newsm78

# 37
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ако работата ставаше без колани, всички столчета щяха да имат тази безумна преграда на въпросното на Бертони. Ако ще е без колани, по добре да я сложа долу на пода на предната седалка и да карам с 5 км, отколкото с тази преграда.

# 38
  • София
  • Мнения: 44 122
Всъщност предполагам са се опитали с тази преграда да имитират това столче
http://bilder.erwinmueller.de/BB09_707agr.jpg
http://family-bg.com/prX_2960.htm
което реално колани за детето няма, но дава доста добри резултати на тестовете на ADAC.

# 39
  • Мнения: 11 004
Като го имитират, поне да бяха изимитирали и това, че коланът на колата минава през въпросната преграда и го държи. Има значение дали преградата е част от захващането на столчето за седалката или е просто сложена като борд, както е при Бертонито.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 122
Изобщо не защитавам бертони...за мен това столче отвсякъде не става и не бих си возила детето в него нито с колани нито без.
Просто в отговор на mango - ако ставаше без колани всички щяха да са без.... й показвам, че реално става без колани и има такива столчета....и те са достатъчно обезопасени.
Което не значи, че включвам бертонито в тази категория..... ooooh! Peace

# 41
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Е, това моделче, което си показала пак е с колан реално. Макар да не е с петточков, а да минава само през коремчето. А на столчето на Бертони, цялото устройсво се мести мисля с едно червено копче или даже беше без нищо, нито е плътно до детето, изобщо незнам за какво служи.

# 42
  • София
  • Мнения: 44 122
Всъщност е без колан, само с този борд....да кажем изпълнява ролята на такъв...да...колана койно се вижда е колана на колата, който държи самото столче.....а бертонито - май при него е като борд на количка, колкото да има къде да си сложи ръцете например.....
и все пак горното мнение не ме учудва, като сме били с колата ужасно много деца се возят принципно  с незакопчани колани и подскачащи и изправящи се на колене на столчето и т.н.....

# 43
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Тъжното е че столчетата доста често се купуват за да не бъдат глобени родителите, а не за безопасността на детето.

# 44
  • Мнения: 1 427
Само да вметна,не съвсем по темата- мои познати си купиха хубаво,скъпо столче и точно след седмица колата им беше разбита заради него-само столчето бяха откраднали!
Не знам защо така оплювате това столче,само защото е на Бертони. Наистина ,няма краш тест,но това не значи,че е боклук-всъщност,не се знае какъв би бил резултата от такъв тест-може да е добър newsm78! Аз имам на Бертони шезлонг,кошарка,помпа за кърма и качеството им е доста добро.

# 45
  • София
  • Мнения: 44 122
защото са евтини имитации бертони, ползват евтини и най-вече некачествени материали за своите продукти,всчко им е паянтово и не особено добре направено, а от стола за кола може да зависи живота на детето ти.
Тестовете надали биха били добри...ако биха били, то щяха да му направят и да искат тройна цена...търговец не би изпуснал да печели повече, ама по-вероятно да ги бяха спрели от производство и забранили за продажба в ЕС....
Колкото до разбиването на колата - случва се....не че крадците разпознават много кое евтино, кое скъпо.....
Като не искаш да ти разбият колата - държиш го в багажника, че да не се вижда или най-добре в къщи...но някой "наркоман" и за бертони може да ти разбие колата...така, че това не е никакво оправдание, да не купиш на детето си сигурен и хубав стол.
А те обикновенно са по-скъпички от 100 лв Wink

Иначе радвам се, че си доволна от марката, но нито един от продуктите, които си изброила не е решаващ за здравето и живота на детето ти...

# 46
  • Мнения: 1 427
Просто искам да кажа,че не винаги скъпо=качествено и обратното. Бертони правят перфектни имитации на скъпите марки и някои от нещата им са доста сполучливи. Гледам,че масово се използват кошниците за кола на Чиполино / включително и от мен Wink / и досега не съм чула някой да се е оплакал. Аз си взех това на Мони и поне при повърхностен оглед изглежда доста здраво и стабилно. То дано не се налага да се доказва на практика,де Praynig
http://monitrade.911.bg/a2/offers.asp?p=3541940
Все пак не всеки може да даде 300-400лв за хубаво столче.

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 23:42 от E.L.

# 47
  • София
  • Мнения: 44 122
ами за някои неща - може би...количките им не са перфектни...столчетата за кола още по-малко Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 8 283
Само да вметна,не съвсем по темата- мои познати си купиха хубаво,скъпо столче и точно след седмица колата им беше разбита заради него-само столчето бяха откраднали!
Не знам защо така оплювате това столче,само защото е на Бертони. Наистина ,няма краш тест,но това не значи,че е боклук-всъщност,не се знае какъв би бил резултата от такъв тест-може да е добър newsm78! Аз имам на Бертони шезлонг,кошарка,помпа за кърма и качеството им е доста добро.
ами оплювам го точно, защото е бертони.
виж сега едно е кошарата и шезлонга(предполага се че детето може да стои там и без пряк контакт с материите) друго помпата за кърма ('дето после ще му влезе в устата) и столчето (което не знаеш дали като го изпуснеш няма да се разглоби) на последните 2 по мое му трябва да са доста безопасни, т.е. това от което са направени не само да изпълняват функциите, но и да не вредят.
То за шишетата скъпи и тествани се изписаха масово страхотии какво остава за нещо евтинко произведено от не знам си какво.
Нали не  е все едно да ли се возиш на "нов внос" от '99 г. или на нова кола със съответните защити(говоря за "среден" и "нисък" клас не за лимузини).
Дори автомобилите си имат краш тестове и има схеми при еднакви условия какви поражения могат да настъпят. 

# 49
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
... Бертони правят перфектни имитации на скъпите марки и някои от нещата им са доста сполучливи. Гледам,че масово се използват кошниците за кола на Чиполино ...

Ами то от Бертони до Чиполино има доста разлика, какво остава сравнено с качествените работи. За Чиполино съм съгласна, че имат страхотни имитации, но не и за Бертони.

# 50
# 51
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252


и аз така. Изчетох темата и тъкмо се надявах на последната страница да стигна до някакъв извод. Уви!
Моето момче върви едричко и вече е над 8кг и около 70см. И на мен ми предстои избор на столче - дори и до магазина трябва да е в такова, щом е в колата. НО, коментиращи, моля ви - казаното от Е.Л. си е вярно - не всеки може да даде 300-400лв. за столче  Confused

# 52
  • София
  • Мнения: 537


и аз така. Изчетох темата и тъкмо се надявах на последната страница да стигна до някакъв извод. Уви!
Моето момче върви едричко и вече е над 8кг и около 70см. И на мен ми предстои избор на столче - дори и до магазина трябва да е в такова, щом е в колата. НО, коментиращи, моля ви - казаното от Е.Л. си е вярно - не всеки може да даде 300-400лв. за столче  Confused

 newsm10

# 53
  • София
  • Мнения: 44 122
Добре де, за количка колко пари сте дали? надали 90 лв.
Защо за нея да може 200-300 лв да отделите, а за столе не....

Изводът от темата е, че това е едно от нещата, където цената определя качеството и всеки лев отгоре си струва, защото става дума за здравето и живота на детето ви....
Как очаквате някой да ви каже, че бертони е супер избор при положение, че е пълен боклук.... Tired

Още си спомням една стара тема, където една майка споделяше за тяхното мони столче, ако не се лъжа 9-36 или 15-36 кг беше.... та както го носели от къщи до колата и обратно, един ден седалката и облегалката се разделили и едната част паднала...та такото ги скрепил с подръчни материали и после вече били супер...та били много доволни от столчето си......еми това са евтините столчета....пък някои си ги и харесват....

# 54
  • Мнения: 308
   Много се зарадвах, когато видях темата, защото си мислех, че ще ми е полезна. И ние в момента избираме столче за кола. Ще се стремим да отделим поне 200-300 лева за него, но от темата така и не разбрах, кои марки са добри. На кои марки е правено краш тест и са показали добри резултати и същевременно не са много скъпи? Надали ще мога да отделя 400 или 500 лв. за столче. Надявам се за 300 да намеря столче с всички изисквания.

   П.П. Само да поясня, че ние търсим столче 9-18кг. (мисля, че е по-добре вместо още от сега да купуваме 9-36). Дъщеря ни е на 1годинка и тежи 9.300кг. и е висока 78см. Ако някой може да дае линк на няколко столчета подходящи за тази група и до 300лв. ще му бъда благодарна. Опитах се да разгледам краш тестовете, но не успях да се ориентирам.    Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 1 175
Аз бих препоръчала Нео Нато,напр.това : http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5824&lang=1 или изобщо нещо от тази марка.Не правя реклама,ами просто го препоръчвам като потърпевш в ПТП.Не съм сигурна доколко добре се представя на краш тестовете,но в нашия случай се доказа,че е здраво,сигурно и стабилно.

# 56
  • София
  • Мнения: 44 122
Tincheto 78

http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 2/products_id/267
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … 9/products_id/435 този можеш и по-евтино да го намериш - 230-240 лв....
http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/6712
http://www.kolichki.com/index.php?m=320&prodid=5763&lang=1
http://family-bg.com/prX_2960.htm

това са европейските тестове от последните години:

http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/gtab.asp?Co … urcePageID=147767
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/kindersitze … urcePageID=218441
http://www.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/2008/tab.as … urcePageID=147654
тези са американските
http://www.nhtsa.gov/portal/site/nhtsa/template.MAXIMIZE/menuite … bf30811060008a0c/

В сайта на европейските има и клипче, как  ги правят малко.... но това са резултатите и оценките, като цъкнеш на името на стола ти излиза малко по-подробно инфо.
Можеш да си превеждаш с онлайн преводач, ако не знаеш немски. Разбираемо превежда.

А НЕО НАТО имаха и 9-18 столче, но нещо от малечко са го махали от сайта....

Последна редакция: сб, 07 фев 2009, 09:28 от Angel_Dust

# 57
  • Мнения: 308
   Благодаря много за отговорите.   Радвам се, че след 4-часовото ровене и четене снощи, моя избор съвпада и с вашите предложения.

   Снощи се спрях на Maxi-Cosi Priori SPS (което в Данет наистина е 240лв. с 30 по-малко от Кикиморско царство) и Chicco KEY 1 XT Ocean или този, който ти си предложила.

   Може ли някой който е виждал и двете столчета да сподели, кое е по-широко и по-удобно за децата?

   Още веднъж благодаря.     bouquet

# 58
  • София
  • Мнения: 44 122
За чикото - X-plus е по-новият модел с някакви малки подобрения  уж.... ние сме с него....
А това макси кози мисля, че във family-bg.com беше даже 225 лв....

Аз като купувах избирах между тях точно.

Почти еднакви са... еднакво широки, еднакви позиции на лягане, еднакво високи.Тогава и макси козито нямаше намеления и с възглавничка за главата излизаше на същата цена.
Избрах чико защото 1. на детето му беше една идея по-приятно.
2. Възглавничката за главата и прикрепените  към нея колани - много лесно се коригират на височина и имат повече стапени, така че колана винаги да е точно на равнището на раменцете, освен това  като заспи до някъде ограничава клюфването на главата....
3. има една допълнителна точка през която минава колана на колата, която да стопира донякъде движението напред на стола при челен удар....

Макси кози като плюс пък имат памучна тапицерия, по-лесно се маха тя, имат летни калъфи, имат и едни  неща отстрани където да закачиш коланите на стола да не ти се пречкат като слагаш бебето....

Иди някъде и ги сравни на живо - виж на детето кое ще му е по-удобно....

За ширината - мисля, че стола на бреви беше по-широчък, но моето дете е доста слабо, така че никога не съм и искала широк стол....
В момента е 14 кг добре му е, дори с дебело зимно яке и гащеризон не му е тясно.

# 59
  • Мнения: 308
  Angel_Dust, благодаря.    Hug   Днес търсихме столче в нашите магазини, но имат само на Чиполино, Бертони и Мони. Ще ходим до Сандански и дано имат за да ги видя на живо.

# 60
  • Мнения: 1 167
Мале четох ви досега и изпадам в недоумение какво ще купуваме, че и на нас ни предстои.
Бяха ни препоръчали столчето на МОНИ от 9-36 кг , ама вече се питам дали да е то?
Ще ми кажете ли защо за бебе на 1 год 11 кг не е подходящо да се купи стол направо до 36кг, а не да купувам само столчета през 2 год newsm78 newsm78

# 61
  • Мнения: 1 883
Моята фръцла е на 1г. и 6 мес и сме с такова столче : http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=5763&lang=1   от 1 год. до 4 . Много съм доволна.Страхотно столче,широко,удобно, с метална конструкция,висок клас.Препоръчвам.

А сина е с такова: http://www.concordgmbh.de/de/driving/produkte/liftprotect/purecollection.html  от един магазин при Плиска.Струваше 295лв.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 15:18 от Тя

# 62
  • Хасково
  • Мнения: 995
Мале четох ви досега и изпадам в недоумение какво ще купуваме, че и на нас ни предстои.
Бяха ни препоръчали столчето на МОНИ от 9-36 кг , ама вече се питам дали да е то?
Ще ми кажете ли защо за бебе на 1 год 11 кг не е подходящо да се купи стол направо до 36кг, а не да купувам само столчета през 2 год newsm78 newsm78

Защото обикновено столчетата до 36 кг. са с колана на колата и тъй като децата са дребнички колана им минава през лицето!
Ние на каката бяхме със столче Мони 9-18 кг. сега го ползваме за малката, а за какта взехме Чико 18-36 кг. сега виждам разликата - огромна е! В полза на марковото столче.
Но когато купувахме стола Мони избора беше много малък или много скъпи столчета или Мони и Бертони. Тогава си позволихме по-евтиното столче. В общи линии Мони и Бертони са доста дървени, но ако не можеш да си позволиш скъп стол по добре евтин и да седи детето вързано отколкото без.

# 63
  • София
  • Мнения: 44 122
Тя - можеш ли да ми пишеш малко повече инфо за конкорд - лесно ли се  слага, стабилно ли стои, удобен ли му е на детето, запарва ли лятото? Как е като заспи в него? Купихте ли допълнителният колан  или без него, ако да - той колко струва? Тапицерията лесно ли се маха за пране? Има ли степени някакви облегалката????

И  като цяло доволна ли си от избора?

# 64
  • Мнения: 3 205
Мале четох ви досега и изпадам в недоумение какво ще купуваме, че и на нас ни предстои.
Бяха ни препоръчали столчето на МОНИ от 9-36 кг , ама вече се питам дали да е то?
Ще ми кажете ли защо за бебе на 1 год 11 кг не е подходящо да се купи стол направо до 36кг, а не да купувам само столчета през 2 год newsm78 newsm78

Има столчета 9-36кг, които са с петточков колан, който се демонтира, когато детето порасне достатъчно. Такъв стол може спокойно да се ползва от малко дете. Столчета, които ползват само  колана на колата са за деца над 4-5 години, защото триточковия колан не хваща добре детето, когато е по-малко и при удар може да изхвърчи между коланите.
Ето това е столче 9-36кг, синът ми е на година и 2 месеца, когато е сниман в него: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=201454&pid=9979950

По принцип даже и столчетата 9-36кг имат срок на годност и той е десет години, ако столчето не е претърпявало катастрофа. При катастрофа задължително се сменя.

И още нещо - по-важно е детето се вози обезопасено в какъвто и да е стол, отколкото да е без стол; също така даже и най-добрият стол, ако е монтиран неправилно или детето не е добре закопчано вътре, няма да бъде безопасен.

# 65
  • Мнения: 1 883
Тя - можеш ли да ми пишеш малко повече инфо за конкорд - лесно ли се  слага, стабилно ли стои, удобен ли му е на детето, запарва ли лятото? Как е като заспи в него? Купихте ли допълнителният колан  или без него, ако да - той колко струва? Тапицерията лесно ли се маха за пране? Има ли степени някакви облегалката????

И  като цяло доволна ли си от избора?

Столчето се монтира много лесно,с коланите се захваща детето и от там и столчето.Сина не се е оплакал,сигурно му е удобно.Би трябвало да не запарва, материята е някаква дишаща,но ние сме с климатик и немога да преценя.Колани не сме купували,просто аз разбрах вчера за тях от форума.Днес го обсъдих с мъжа ми и мислиме да купим.Ако намерим ,естествено.
Столчето още не съм го прала и немога да кажа дали се сваля лесно.Облегалката е с две степени.Облегалката на главата е с няколко степени.
Като цяло съм доволна. Исках да купя  едно на RECARO ,но този модил който го исках ,го нямаше в магазина.Не беше ясно кога ще го докарат и разни такива , а на мен ми трябваше спешно.Избора се стесни между CONCORD-а и MAXI-COSI
Ако на джипа и колата ни се сваляха задните облегалки, щях да взема MAXI-COSI , но пък при CONCORD -а има една защита на раменет,която при другите столчета я няма и взех това.

Ами това е,ако има друго съм насреща.Магазина се намира зад кино изток.Там има едно у-Ще и точно срещу него е магазина.

София, кв. Иван Вазов, ул. Янко Забунов, бл. 41
Email: info@bebemarket.eu
URL: http://www.bebemarket.eu
Телефон: 02/951 65 04, 0886 220 330

Мисля ,че е това.Не се отваря страницата и немога да проверя.Там на место може да ги разгледаш и да попиташ.

# 66
  • София
  • Мнения: 44 122
Мерси много, аз по принцип на него съм се спряла, за това ми се щеше мнение от ползващ го....
Иначе столчетат които запарват и климатика  не спасява положението когато вън е  над 30 градуса и влиза слънце през прозореца Wink
Магазина в Иван Вазов  го знам, той е на 15 мин от нас, виждала съм ги на живо и винаги много съм ги харесвала, преди изобщо да  разбера, че са и с мн добри показатели и т.н. Simple Smile)))
Мерси за инфото.
Ако намерите тези коланчета допълнителни - пиши моля те как са и има ли слисъл от тях изобщо   Hug Hug Hug

# 67
  • Мнения: 1 883
Ами то трябва в магазина да се пита.Ако купя такива колани ще ги използвам за дълъг път,защото много честа се налага да махам стола и няма да са ми удобна.

# 68
  • Мнения: 307
Преди 3 седмици купихме това столче : http://family-bg.com/prX_779.htm
Много съм доволна Peace,препоръчвам го
И на бебка й харесва  Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 537
благодаря ви за помоща момичета Simple Smile

# 70
  • София
  • Мнения: 44 122
Дейзи - купихте ли нещо в крайна сметка Simple Smile))

# 71
  • София
  • Мнения: 537
ами все още не, че чаках пари от НОИ.
Но другата седмица като купим ще се похваля, реших че е най добре също да се мери, ане да купя от някой сайт дори и да излиза по-евтино.

# 72
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
ами все още не, че чаках пари от НОИ.
Но другата седмица като купим ще се похваля, реших че е най добре също да се мери, ане да купя от някой сайт дори и да излиза по-евтино.

Именно - трябва да пробваш с бебчето!!!  Peace Аз така направих  Hug Няма да пиша какво купих, че ще ме изядат с парцалките тук, но ако искаш - пиши на лични и ще ти пратя снимка  Wink Все пак не всеки може да даде по 200лв  Confused

# 73
  • София
  • Мнения: 44 122
Ами то трябва в магазина да се пита.Ако купя такива колани ще ги използвам за дълъг път,защото много честа се налага да махам стола и няма да са ми удобна.

Купихме си днес, има намаление даже защото чакат колекция 2009 Wink
169 лв Лифт project pure collection и 230 или 260 май беше лифт ево PT като разликата беше в материята на дамаската и  вторите нямаха тези за рамената защитите и някои др дреболиики....
Имаше колани - 24 лв, взехме си ги.
Имаше и летни калъфки, но мн не ме изкефиха, ако  има проблем лятото и спарва тогава ще вземем -  на далавера си беше от всякъде Simple Smile

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 16:52 от Angel_Dust

# 74
  • София
  • Мнения: 8 283
Angel_Dust, може ли да покажеш какви са тез иколани и как се слагат 

# 75
  • София
  • Мнения: 44 122
http://www.concord.de/en/driving/produkte/liftevopt/zubehoer/fixiergurt.html
http://www.concord.de/fileadmin/pics/driving/produkte/liftevopt/ … ung/liftevopt.pdf
на 13 страница го има как се слагат....
просто коланчета, но е доопълнително прикрепяне.

# 76
  • София
  • Мнения: 8 283
аа той държи стола аз си мислех, че е за детето

# 77
  • София
  • Мнения: 44 122
мне, за стола....но и това е нещо....
мъжо сега си мисли дали може да сложи някакъв 4-5 точков на колата

# 78
  • Мнения: 1 883
Ами то трябва в магазина да се пита.Ако купя такива колани ще ги използвам за дълъг път,защото много честа се налага да махам стола и няма да са ми удобна.

Купихме си днес, има намаление даже защото чакат колекция 2009 Wink
169 лв Лифт project pure collection и 230 или 260 май беше лифт ево PT като разликата беше в материята на дамаската и  вторите нямаха тези за рамената защитите и някои др дреболиики....
Имаше колани - 24 лв, взехме си ги.
Имаше и летни калъфки, но мн не ме изкефиха, ако  има проблем лятото и спарва тогава ще вземем -  на далавера си беше от всякъде Simple Smile

Мъжа ми днес ходи в този район.И понеже от този маг. си купувам чорапи за децата го помолих да отиде и да провери дали има колани и да купи чорапки за малката. А той каза че момичетата още спели и не му се занимавало да ги пита. Sunglasses Мъжка му работа. Сега ще трябва аз да ходя за колани.
Да ви е честито столчето. Grinning

# 79
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
  Нашето столче е това - http://images.iramira.multiply.com/image/2/photos/15/500x500/69/ … mp;nmid=120732142, но за вас не е подходящо, защото е от 9 до 36кг.

# 80
  • Мнения: 42
Момичета, моля за помощ! Трябва да сменям кошницата за кола със столче на малката принцеса, която е вече на 1 год и 1 месец. Видях, че някои са писали в темата, че е по-добре втора ръка марково, отколкото ново и евтино. Направо незнам какво да купувам, обаче мисля да не е на Бертони и Чиполино. Какво мислита за това столче на Bebe confort: http://www.topobiavi.com/data/adv_images/211/p_211412.jpg . Има ли някой такова столче и заслужава ли си цената?

# 81
  • София
  • Мнения: 44 122
бебе конфорт са супер....
НО единственото кофти като купуваш стол втора ръка, е че реално не знаеш историята му.
По принцип столовете  мисля след 5-тата година трябва да се сменят, също ако се претърпяли ПТП, независимо дали имат външни белези или не....т.е. може да е участвало столчето в ПТП, да няма видими белези за това, но да не е така сигурно при евентуален втори инцидент.....
Та прецени си ти...
Друг не скъп и добър вариант е този стол http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=40_42_125&products_id=1121

# 82
  • Мнения: 42
Благодаря за съвета. И мене това ме притеснява. В обявата се казва, че са ползвани две години по 10 дни, когато децата са в България, за ПТП не става дума. Имам още малко време да мисля.

# 83
  • София
  • Мнения: 44 122
ако е ползвано толкава малко наистина и не е имало онциденти...супер...столчето е хубаво.... а за каква цена го продават?

# 84
  • Мнения: 42
 ooooh! аз мислех, че съм пуснала линк към обявата - 160 лв. http://www.topobiavi.com/index.php/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B … t-adno123984.html

Общи условия

Активация на акаунт